Naprostí cizinci

• Itálie Perfetti sconosciuti (více)

Skupina přátel se schází k pohodové večeři. Znají se důvěrně celé roky a také další setkání by se neslo v duchu lehkého škorpení a nostalgických vzpomínek na to, co bylo... kdyby se nezrodil zdánlivě nevinný nápad: dát mobilní telefony na stůl a sdílet každou SMS i každý příchozí hovor. Kolik toho o sobě nesmíme vědět, abychom mohli zůstat přáteli, milenci, manželi, rodiči...? Během jediného večera se ukáže, že až příliš mnoho. I ti, které známe, mohou totiž být naprostými cizinci. (Film Europe)

WugWugs

Prepnutá vzťahová konverzačná komédia s dvomi skvelými situáciami, ktorá by chcela byť aj drámou, ale ona je skoro neustále komédiou aj v tých vypätých momentoch, lebo odhalenia príliš tlačia na pílu tak, že skoro všetci sú v nej napokon za hlupákov. Remember kids, you are never strangers to yourselves. Or - are you? 3.5 ()

ChmelovaZ

Sejdeme se u večeře, dáme si telefony na stůl a když někomu přijde zpráva, bez okolků se stává veřejnou pro všechny. Italský snímek Naprostí cizinci pojednává, o velmi zajímavém, ale také o velmi ošemetném tématu a to konkrétně o tom, co všechno může ukrývat náš telefon. Ve filmu ho popisují jako takovou osobní černou skříňku a podle mě na tom něco opravdu je. Zprvu jsem se dívala na film dost skepticky, protože se mi představa, že se budu skoro dvě hodiny dívat na lidi co jen večeří zdála poměrně nezajímavá. Opak je ale pravdou. Film plynul svižně, nebyly v něm žádné nudné pasáže a působil realisticky. Hodně se mi líbilo, že nešlo o pouhé aférky, jak jsem od filmu očekávala, ale šlo i o daleko složitější a palčivější témata, která jsou ve společnosti tabu. Právem dávám 4* a doporučení se na snímek podívat. ()

Martinko991

Skvelá europska komédia a ku koncu aj riadna dráma, ktorá opäť ukázala že k tomu aby ste sa bavili počas celého filmu nepotrebujete žiadne prepracované efekty a milionove rozpočty. Stačí aj jeden trošku väčší kuchynský stôl, výborná myšlienka filmu, kvalitný scenár a partičku vptiných talianskych hercov. ()

Gyl

Až na absurdní počet telefonátů a sms v půl jedenácté v noci, je to senzační film. A naprosto skvělé je, jít na něj s cizí manželkou. ;) ()

hanca.uh

Dost dobrá konverzační komedie. A nebo spíš (za mě) drama, drama o tom, co by kdyby......co by se stalo a jak by se mohl přetočit osobní život, kdybychom o sobě všechno věděli (díky zveřejnění soukromí mobilu) - tady ve filmu byť jen v kruhu těch nejbližších přátel při jejich společné večeři. Takové téma fakta a mýty:-)). Někteří by svoje činy dokázali vysvětlit a odůvodnit, aniž by na tom bylo něco zlého (kromě překvapení teda). Jiní by se zase dostali do pěkného průseru a byly by objeveny jejich lži, podvody... Je lepší teda nechat druhé raději v nevědomosti a iluzi o někom, o kterém si myslí, že jej znají a věří mu - jen pro zachování tohoto rádoby přátelství nebo lásky? Taky na hovno že jo.....bo pravda stejně vyjde najevo, dřív nebo později, tudíž je to v podstatě jen oddálení jisté "smrti". Podle mě je dobré udělat radikální řez hned, ukázat pravdu, svoji povahu, nepředstírat, nepřetvařovat se kvůli nikomu. A rozhodnout se. A taky si nedávat další naděje a stále dokola odpouštět člověku, který za to nestojí. Vím o čem mluvím. Bohužel teda. Protože vždycky je podraz, když někdo svému blízkému člověku něco tvrdí (a slibuje), ale koná úplně jinak, prostě lže jako hovado. Nad závěrem filmu jsem malinko strnula, ale to otočení scény a přiměřený šok je tu na místě. Dávám plný počet:-)) ()

mirodevil

Geniální, brilantní, excelentní, božská italská nálož!!!... Kdo nepochopil závěr, vysvětlení je na diskuzi... Nestydím se dát plný počet 100% ()

Medwjed

Výborné italské konverzační drama. Jedna místnost, 7 přátel a díky nevinné hře vyplouvají na povrch skrytá tajemství, která zacloumají životem všech zúčastněných. Líbil se mi i paralelní konec. ()

veronelka20

Čekala jsem celkem příjemnou oddychovku, ale že mě to zaujme natolik..... Aktuálnější námět bychom navíc asi hledali jen stěží. Hvězdičku navíc za neokoukané herce a (pro mě nezvyklý) italský jazyk. ()

hell_o

Pojďme dneska všichni sdílet kousek svého soukromí v podobě svého telefonu s partou kamarádů. K tomu příjemné obsazení, výborná paralela atmosféry mezi protagonisty a právě probíhajícím zatměním měsíce, a na parádní podívanou je zaděláno.To by ale slibný potenciál nesměl být pokažen několika ALE. Největší zklamání přinesla hlavně povaha tajemství, která hrála víceméně všechna na stejnou strunu a místy působila příliš nereálně. Ale kdo ví, koneckonců film z Itálie znamená spoustu "italských domácností" na jednom místě. Konec působí tak mimozemsky a zvláštně, že si jeho význam budu ještě muset trochu přebrat. Víc už prozrazovat nebudu, snad jenom, že i když hodnotím poměrně vlažně, film si jistě v budoucnu chci připomenout a podobnou "hru" si určitě zkusím střihnout se svými kamarády. ()

vinducha

Včetně našeho, má tento skvost už cca 15 národních klonů po celé Evropě až do Asie , evidentně téma , které je vlastní každé kultuře. Milí přátelé , položte své mobily na stůl a od tohoto okamžiku každý hovor a každá zpráva už není jen vaše , ale musíte se s ní podělit se všemi u stolu. Bravo pane Genovese , díky za titule Yusek. ()

remotrumpet

Čierna Pandorina skrinka, bez ktorej sa už dnes nikto z nás ani nepohne, obsahuje v tomto filme konverzačku ostrú ako talianska britva zo Sicílie, ktorá rozoberá  vzťahové IT pokrytectvo. Muži vs Ženy. "Sme úplne rozdielni. Ako Pc a Mac."  Úplný odpal. A teraz si idem skontrolovať mobil... vlastne ho mám v ruke. ()

SkeeveTulp

Výborná konverzační ne až tak komedie o skupince letitých přátel, kteří se rozhodnou být jeden večer zcela upřimní. Opravdu chcete vědět všechno? A když už se rozhodnete lhát, mějte to dobře promyšlené. Pokud to vůbec jde, protože jeden kamínek může způsobit lavinu, která zavalí celé údolí. ()

90125

Takže toto zrejme bolo, že čo by bolo keby bolo, ale v skutočnosti to vlastne nebolo ? Neviem, ale každopádne to bola konštrukcia jak prasa ! Aby sa v jeden jediný večer vyvalilo toľko šokujúcich odhalení a to pekne jedno po druhom ako podľa scenára, to je aká náhodička ! Toľko faloše a pokrytectva. Žiadny normálny chlap by nikdy nepripustil aby si jeho žena o ňom myslela, že je teplý. Každý by okamžite povedal "vymenili sme si telefony, to on je teplý". To je proste kravina. Celé je to kravina. Ak je niekto moja frajerka alebo kamarát, nepotrebujem a nechcem sa dívať do jeho súkromia (napr. do jeho telefónu), pretože to je jeho súkromie. Kamarátstvo, alebo patnerský vzťah musí byť založený na dôvere a každý má mať svoje súkromie, tak je to správne. 53 % ()

Feacher

Úžasný nápad! Formou mi to připomíná Vlastníky, jen je toto o něco vážnější téma. Brilantně napsáno a promyšleno od začátku až do konce! Nemám výhrad, 5*! ()

Tempter

Velmi vydatný citově vztahový bujónek jak vyšitý. Aneb, pokud máte někoho, s kým je Vám dobře, platí dvě základní pravidla, aby tomu tak bylo i nadále. 1. užívejte si v tomto vztahu každé vteřiny, bo nikdy netušíte, kdy přijde ta poslední a 2. NIKDY tzn. NIKDY mu ( jí ) nelezte do mobilu. Jak prosté, milý Watsone !!! :-D ()

symbiotic

Scénarista se nenuceným humorem prokonverzuje k několika zvratům. Tady bych možná ubral, abych se vyhnul klišé, nebo bych zápletky jenom víc sofistikoval...ale díky závěru to vlastně vůbec nevadí a dokonce si nejsem jist, jestli ten patos není k užitku. Fenomenální scénář, vynikající obsazení. ()

Kino Světozor slaví Patnáct let

16.12.2017

Kino Lucerna zve ke snění s italským filmem

Kino Lucerna zve ke snění s italským filmem

29.11.2017

To nejlepší z italské kinematografie nabídne na začátku prosince putovní přehlídka XV. ročníku Středoevropského festivalu italského filmu MittelCinemaFest 2017. Česká republika se již popáté… (více)

Týden nejúspěšnějších filmů BEST FILM FEST

Týden nejúspěšnějších filmů BEST FILM FEST