Naprostí cizinci

• Itálie Perfetti sconosciuti (více)

Skupina přátel se schází k pohodové večeři. Znají se důvěrně celé roky a také další setkání by se neslo v duchu lehkého škorpení a nostalgických vzpomínek na to, co bylo... kdyby se nezrodil zdánlivě nevinný nápad: dát mobilní telefony na stůl a sdílet každou SMS i každý příchozí hovor. Kolik toho o sobě nesmíme vědět, abychom mohli zůstat přáteli, milenci, manželi, rodiči...? Během jediného večera se ukáže, že až příliš mnoho. I ti, které známe, mohou totiž být naprostými cizinci. (Film Europe)

Sicilius

Nebylo to špatné, trochu to tvůrci s těma odhaleníma přehnali, ale budiž. Konec mě připadal nesmyslný, jakože budem dělat jakože nic?! ()

phoenix9

Telefonát 17 ročnej dcéry s otcom emocionalná dokonalosť , náušnica, námet, záver a celá pointa filmu robia z tohto filmu krásny film . menej ako 5* nedám. 85 % ()

peter.m

"Je to naša čierna skrinka, v nej máme všetko." Nieže by som chcel niečo tajiť pred svojou milovanou manželkou ale ostať pri hrách ako Dostihy a sázky, žolík alebo iKNOW mi príde správna voľba. Už viem, že náhoda je sviňa a chodiť do spoločnosti bez gaťiek sa nevypláca. Ale vážne, pre momentálnu generáciu sú Úplní cudzinci priam učebnicový materiál. PS: názor mojej pani: "Žiadne tajomstvo sa dlho neudrží, s telefónom či bez." ()

gerdi14

Skvost a bohužel nesmírně skutečný,miliony rodin a přátel takhle žije a myslím, že ani já nejsem výjimka-asi bych se divil. Někdy je lepší se odhalit až na kost a shodit ze sebe sračky a nežít ve lži a pokrytectví. Konec mne úplně rozsekal-všechen ten humus krásně vyplul na povrch. Kouknu ještě jednou a ještě víc se všechno řečené před hrou spojí a zapadne-ještě silněji. ()

Monika95

Naprosto skvělý film, kdy Vás po shlédnutí napadají myšlenky jako, co by bylo, kdybyste si to zahráli s Vašimi přáteli. Byl by taky každý z Vás kdo šokuje nebo je to pohádka? Já si myslím, že každý by něčím určitě překvapil. Moc hezký film, skvělý nápad. A potěšilo mě, že jsem se trefila, kdo je čistá duše a kdo ne. :) ()

Unlikelyhero

Nemůžu dát plný počet, protože mi to zkazila zrzka. Nepochopil jsem její rozhodnutí v závěru filmu. V bytě těžce na dně a pochopitelně, vyhozenej snubák, venku pusa zvrhlíkovi a jedeme domů, ale jinak báječná záležitost se skvělým nápadem ()

therezh

Zajímavý námět, film nadhazuje spoustu otázek k zamyšlení nad životem, vztahy, manželstvím ..téma je aktuální, bohužel vidím denně kolem sebe, pokrytectví, nevěra, lež, zatloukání a dost možná se to týká i vás... položili jste si někdy otázku, zda vás nemají přátelé rádi jen proto, že vás vlastně skutečně neznají? Miloval by vás partner stále, kdyby o vás věděl vše? Je lepší jednoduchý, na oko relativně šťastný život ve lži a přetvářce nebo je lepší být pravdivý a upřímný k sobě samému i druhým, i když to občas bolí a občas to není lehké? Jeden pár, který už žije spíš jen vedle sebe, ale ani jeden z nich nemá "koule" na to to konečně rozštípnout, dva páry, které jsou spolu šťastní jen proto, že vlastně neznají partnerovu skutečnou tvář a pokrytci, kteří podvádějí ale to samé by u svého protějšku nezkousli... Konec nabízí dva možné konce, každý si určitě najde svého favorita dle své nátury...osobně bych přivítala spíš konec odhalení pravdy, ať už je jakákoliv, konec "hra se nehrála, všechno je růžový" ve mě vyvolal mírný pocit nevolnosti. I když věřím, že je spousta lidí, kterým takhle žít stačí, jsou rádi, že vlastně neví a jsou relativně spokojení. Z filmu si můžete odnést buď ponaučení "hlavně dobře zatloukat" nebo ponaučení, že člověk by si měl předem dobře rozmyslet, co vlastně chce a být schopen případně nést následky svého konání. Protože pravda často dříve či později vyjde na povrch, třeba kvůli jedné "blbé" zprávě.¨ "Proč jsme se nerozešli? Lidi by se měli naučit rozcházet"....... ()

Semtex.cz

Super hra. Já bych klidně hrál. Konec byl trochu zklamáním. Myslím, že by někdy lidé takovou zpětnou vazbu potřebovali. Nicméně je to jen film, nevěřím že podobné hry někdo hraje a na druhou stranu v realitě by to u většiny lidí nebylo tak pikantní. ()

BGH

Vynikající konverzační film o životě s poměrně překvapivým obsahem a nečekaným závěrem. Původně jsem chtěl dát 4, ale pak jsem se přistihl, jak jsem celý další den nad filmem chtě/nechtě přemýšlel a byl jsem z něj poněkud pesimistický...takže dávám za 5. Film černé na bílém precizně servíruje každodenní povrchnost našich životů a vztahů (do jaké míry je to nastavené zrcadlo nechť si posoudí každým sám za sebe) aniž by nabízel jakékoliv odpovědi. Co je vlastně lepší? Zůstávat ve sladké povrchnosti a nevědomí, nebo znát pravdu? Na tu otázku vlastně ani univerzální odpověď neexistuje... ()

pethan

Na malém prostoru dokázal režisér pomocí pár postav vytvořit dramatickou obžalobu současného stylu našeho života. Klíčovým okamžikem je scéna, ve které na balkón v protějším domě vyjdou hodně stáří, bělovlasí manželé, on svou partnerku jemně pohladí po šedinách a ukazuje na potemnělý měsíc. Ne, ani během jejich života nechyběly vášně, zálety, úniky, drama a usmíření. Jenže současná doba se vznikem sociálních sítí, s téměř neomezenými možnostmi se vzájemně sledovat, způsobuje, že se dokonce sami špehujeme víc, než pomyslný Velký bratr. Že nás to snad dokonce baví. Paolo Genovese za nás za všechny položil na stůl ty malé krabičky, které obsahují naše životy. ()

C.A.T.

Nebylo to špatné,ale čekala jsem podstatně víc od filmu s takovým vysokým hodnocením.. Takové nemastné, neslané.. Jednou a dost. 3*. ()

slatkakuca

Nejlepší na tom filmu je závěr a pak si ho pustit po druhé, když už člověk ví, co ví. Ze začátku mi přišli všichni hrozně sympatičtí a chtěla jsem být já ta Lucia a všechny je poznat, ale tento pocit se postupně vytrácel. ()

evita_

Nikdy som sa netajila tým, že nemám rada talianske filmy. Ale vyzerá to tak, že naozaj vedia byť zaujímavé. Film odkryl to, že aj keď sa pravidelne s niekým stretávate, v zásade o ňom nič neviete. Teda neviete, kým to sám nechce. Stupidná hra, stupidný nápad, ktorý mal potenciál zničiť manželstvá, kamarátstva a ukázať skutočné charaktery "blízkych ľudí". Nuž a záver, to už bola len sladká čerešnička. ()

viax

Konverzačka, která vás dostane do kolen a možná začnete přemýšlet, kolik tajemství máte ve svém mobilu vy sami. Jediný možný závěr, jinak by se to tam totálně rozeštvalo. A takhle běžně žijeme. Navrch huj a vespod...? Dokonale napsané, dokonale předvedené. ()

kirkous

Skvělá filmařina s minimem prostředků, v podstatě v jednom bytě a odehrávající se jeden večer, se sedmi herci, postavená na perfektních dialozích. Navíc zasáhne nebo vybídne k přemýšlení. ()

BStone

Parta rádobykamarádů hraje na společné večeři hru "poslechneme a přečteme si všechno z našich mobilů". Chování některých hraničí s psychiatrickou diagnózou. 20% ()

stuj

Perfektní. Chvíli to sice trvá, ale tak od půlky je to suprový! Druhá polovina filmu hravě převálcuje pomalejší rozjezd. Moc povedená konverzačka. P.S.: Možná bych si měl připomenout francouzské Jméno, to bylo myslím taky dobré. ()

Regeindy

Perfektně napsaný, zrežírovaný, a především zahraný italský malý velký film. Možná se toho odhalí až moc za jeden večer, ale film krásně zrcadlí společnost 21 století. Na posledy jsem tak povedenou konverzačku našel v Pozemšťanovi z roku 2007, víc takových filmů, prosím! ()

Kino Světozor slaví Patnáct let

16.12.2017

Kino Lucerna zve ke snění s italským filmem

Kino Lucerna zve ke snění s italským filmem

29.11.2017

To nejlepší z italské kinematografie nabídne na začátku prosince putovní přehlídka XV. ročníku Středoevropského festivalu italského filmu MittelCinemaFest 2017. Česká republika se již popáté… (více)

Týden nejúspěšnějších filmů BEST FILM FEST

Týden nejúspěšnějších filmů BEST FILM FEST