Naprostí cizinci

• Itálie Perfetti sconosciuti (více)

Skupina přátel se schází k pohodové večeři. Znají se důvěrně celé roky a také další setkání by se neslo v duchu lehkého škorpení a nostalgických vzpomínek na to, co bylo... kdyby se nezrodil zdánlivě nevinný nápad: dát mobilní telefony na stůl a sdílet každou SMS i každý příchozí hovor. Kolik toho o sobě nesmíme vědět, abychom mohli zůstat přáteli, milenci, manželi, rodiči...? Během jediného večera se ukáže, že až příliš mnoho. I ti, které známe, mohou totiž být naprostými cizinci. (Film Europe)

Pignon

Bojím se pouze jedné věci, aby nevznikl americký cover s Bradem a Angie. Ještě by tam mohla hrát Cam a třeba Johnny D. Ale tohle je báječný film a opět se mi potvrdilo, že bych skočil na lep té největší mrše. Jj ()

jozindodulik

Bohužel..film, o dnešní době, sociálních sítích, mobilech, falešnosti a krutosti lidí..já nemám žádne tajnosti, ale takto to bohužel nejspíš chodí..dnes se nedá věřit nikomu.. ()

Carmen001

Naprosto luxusní film s primitivní zápletkou, co Vás v jednu chvíli rozesměje tak, že zlomíte sedačku v kině a pak donutí zamyslet, jelikož máte tak nepříjemně tísnivý pocit z toho jaká je v tom velká pravda a že už jste něco podobného zažili. Krásný svěží italský film, dlouho jsem neviděla něco podobného. ()

rakosabasta

Jo, tak máto technické mouchy jako často až příliš rychlý, nevyvážený střih. A je to hrozně ukecané na to, že tam není pohyb. Ale téma a dialogy famózní :) ()

zipS

po dlhm case komedia (s dramatickym koncom), pre ktoru sa oplatilo ist do kina (aj ked v kine Europa v Bratislave je utrpenie sediet za niekym, co je len jemne vyssi ako priemer.) ()

Rhea

Skvela zabava, hlavne ze zacatku. Velmi prijemna, svezi a svizna vztahova konverzacka prospikovana trefnymi vtipky a narazkami. Pak to zacne povazlive drhnout a ukaze se, jaky vlastne zijeme zivot, plny lzi, pretvarek, jak jsme k sobe neuprimni a hrajeme jen nejake role, ktere se od nas ocekavaji... Myslim, ze tento film oceni spise starsi generace a lide, co maji za sebou mnohalety vztah, protoze je v nem opravdu mnoho z toho... Snad kazdy tam najde sveho kostlivce a zamysli se nad tim, co si kdy s kym prohodil v SMS nebo na FB, co by se vlastne stalo a jak by to ovlivnilo jeho vlastni vztahy a zivot, kdyby jeho mobil nebo FB ucet byl najednou otevrena kniha. Pripoustim, ze ke konci to bylo trochu vyhrocene. Bylo tam prilis zprav a telefonatu a prilis ozehaveho obsahu a trochu se mi zdalo, ze ohledne hlavni myslenky se moc tlaci na pilu (jako aby to kazdeho hned trklo), ale na druhou stranu kdyby tocili o lidech, jako jsem ja, kterym casto za vecer neprijde jedina SMS a vola akorat tchyne ohledne toho, jak se dari vnucce, tak by se tocit nemuselo vubec :-). Pro ucely sdeleni to bylo dulezite a navic ten zaver to hezky uhladil, takze jim to odpoustim. ()

teckax

Snímek #2000 přišel trošku rychleji než jsem sj plánovala, takže vybírání toho "pravého" bylo tak trochu horkou jehlou. ... nutno uznat, že jsem vedle nešlápla. Příjemně natočené a tak pravdivé až mi z toho vlastně není dobře. Doporučuji všemi deseti... a nejlépe v původním znění, italština je supr. ()

Carcooli

Tolik emesek a volání za jeden večer - velká náhoda. Trochu to na mě působilo až přehnaně, zvlášť některé situace. Každopádně jako oddechovka na večer celkem dobrý film, podruhé už si ho ale nepustím. Čekala jsem nějaký zvrat v případě dcery, že třeba udržuje vztah s některým s otcových přátel, to by mělo taky jiné grády :) Nicméně - všichni zahýbaji se všema, jak jinak. ()

Jardatekk

Když občas jedu v MHD tak velmi často zjisím, že jsem asi pouze já při plném vědomí nebo naopak na jiné planetě. Ano lidé se naučili to, že jejich život ovládá něco úplně jiného a oni již nejsou páni svého času. Co bude dál? Kolem můžou padat bomby, stékat slzy a všichni budou koukat na pár palců barviček. Smutné ,pravdivé, výborné. Mám chuť něco podobného zažít naživo :) ()

Honza.Dunder

Skvělý originální nápad. Ze začátku jsem se skvěle bavil. Bohužel ke konci už to byla jen spousta křiku a hroutících se osob a přišlo mi to trochu časově přetažené. ()

mattoo

Krásne sfilmované najväčšie "hriechy" tejto doby (mobil+nevera) asi je to omnoho jednoduchšie a lákavejšie ako v minulosti... Tlieskam naším stredomorským priateľom! ()

smartynaf

...nejvíc se mi líbí, že spousta recenzí zde není ani tak na film samotný, jako spíše na onu situaci u večeře ze které by se ošívala většina z nás. Takže film na komoru. Za mne super. :-) ()

gatuso

Slusna konverzacka, kde v prubehu deje se zjistuje, ze kamen suka cihlu, nic neni jak si do te doby pratele mysleli a postupnym odhalovanim skrytych tajemstvi me to nejvic pripomnelo scenu z filmu Cimrman lezici a spici, kdy potulna divadelni spolecnost hrala slozite psychologicke drama z vesnice, kde postava Tomase zjistuje, ze je take vsechno jinak - Karla neni Hedvika, Hedvika neni matka Tomasova ditete ale jeho sestra, Tomasuv svagr je naopak jeho bratr, Tomasova teta je zase vzdalena snacha a tatinek je jeho bratr.... Konec filmu me trosku zklamal, hodne nepravdepodobne vyusteni... ()

Jincom

Supr nápad a sympatické herecké výkony. Jen by to chtělo uchopit trochu elegantněji a více si s tím pohrát. Jak někdo psal, špetka Woodyho by tomu dost pomohlak páté hvězdičce ;) I tak příjemný film. ()

DarkViper

Jako celkem jsem se do toho vžil a vypadalo to dobře, ale co měl být kurva ten konec nepochopím.... to jako měla být ukázka splachovatelnosti nebo what the fuck ?! ()

Kino Světozor slaví Patnáct let

16.12.2017

Kino Lucerna zve ke snění s italským filmem

Kino Lucerna zve ke snění s italským filmem

29.11.2017

To nejlepší z italské kinematografie nabídne na začátku prosince putovní přehlídka XV. ročníku Středoevropského festivalu italského filmu MittelCinemaFest 2017. Česká republika se již popáté… (více)

Týden nejúspěšnějších filmů BEST FILM FEST

Týden nejúspěšnějších filmů BEST FILM FEST