Příběh dvou kamarádů, kteří provozují prosperující půjčovnu dronů, se odehrává v současné Praze. Majitel firmy přezdívaný Plech (Jiří Mádl), ve volném čase rapper, sní o velkých penězích a neochvějných jistotách. Chemik a vynikající letecký navigátor Pavel (Kryštof Hádek), který se právě vrátil ze zahraničí, sní o spravedlnosti a osobním angažmá v nápravě světa. Drony jsou pro bývalé spolužáky ze střední školy propustkou do mnoha oblastí lidského konání, kam by se jinak nepodívali. Mezi jejich klienty patří prezidentský kandidát i výtvarníci pořádající happeningy. Drony ve filmu monitorují elektrárny, nosí luxusní kabelky na přehlídce místo modelek nebo sprejují ze vzduchu Petřínskou rozhlednu. Když se však jeden z hrdinů rozhodne využít dron k něčemu úplně jinému, situace ve firmě se začne komplikovat. (Falcon)

ForGump

Asi nejodvážnější český film posledních let, kde se Zelenka nebojí použít reálná jména dnešní přední politické scény a dělat si prdel ze Zemana. Beru to jako Zelenkovu až téměř nutnost k vyjádření se k aktuální situaci a době, kterou zdobí neobvyklé anomálie. Hádkův zoufale polonaivní muž se smyslem pro spravedlnost je postava, o níž stojí za to přemýšlet. 80% ()

vozralec

Dronaři a performeři v akci. Tady by mohl dostat příležitost i Milan Kohout se svým spermatem vylitým do svěcené vody. Mádl jako Kato. ()

ANTYCHRYST

Pro mě nezajímavé téma.. K tomu celej film sislajici Mádl.. :) skvělá kombinace. Jako řešit u nás zločiny vysokých USA představitelů.. Nevím no.. Nebavilo mě to.. 35% záběry s dronu jsou dobře udělané. ()

Amonasr

Na české poměry naprosto překvapivý film, který vyzdvihuje rozpor mezi proklamovanými západními hodnotami a realitou současné západní společnosti. Vše je zarámováno tragickým příběhem střetu politicky naivního aktivisty s cynickým světem pragmatického propojení politiky a byznysu, kde žvásty o demokratických hodnotách jsou jen zástěrkou pro špinavé zákulisní obchody. Kdyby nebylo nestravitelného a přitom úplně zbytečného Mádlova huhlání, dal bych za odvahu natočit u nás něco takového plný počet bodů. ()

A6tony

Tenhle film bych přirovnal k vánočnímu stromku. Má koule a září. Původně jsem ani komentář psát nechtěl, ale když jsem se den po zhlédnutí nachytal, že nad filmem pořád přemýšlím a že si říkám, že bych si ho hned pustil znovu, tak jsem musel. Začal bych u vizuálu. Ten je perfektní, na tuzemský film dosti nevídaný. Jedno z témat filmu: drony, nejsou jen před kamerou, ale také za a dostáváme díky nim nádherné záběry, Zelenka si vybral krásné lokace (za zmínku stojí noční Praha nebo náměstí v Tel Avivu z úvodní scény). Obsazení snad nemohlo dopadnout lépe. Hádek je sázka na jistotu, nepamatuji si, že by mě kdy zklamal. Postavu milého podivína, který se dokáže až přehnaně ponořit do situace a dokáže o sobě plno věcí skrývat mu sedla stejně dobře, jako podobně dvoutvářový charakter v Kleci. Vedle Hádka překvapivě válil i Mádl, kterého charakter byl inspirovaný raperem Adamem Svatošem, který nemá zuby. Kvůli postavě Plecha se tedy musel učit mluvit “bez zubů“ a rapovat. Dialogy s ním zní velmi věrohodně (naštěstí ne parodicky, k čemu mohlo dojít) a i to rapování Mádl zvládá dobře. Do téhle chvíle jsem jmenoval “zářící“ části onoho vánočního stromku. Teď o těch koulích. Příběh se točí okolo chemika (Pavla), který se vrátil z Izraele a společně s kamarádem (Plechem) provozují malou firmu, ve které pomocí dronů točí na zakázky. Díky tomu se dostanou mezi různé sociální vrstvy a do různých kšeftů (ať už legálních či nelegálních). Zároveň je Pavel posedlý starými kontroverzemi okolo George Bushe a jeho vlády z té doby. Průběhem filmu odkrývá pravdu okolo těchto kontroverzí a snaží se hledat oporu v českém justičním systému (kde by čistě teoreticky mělo být možné jmenované soudit). Dál nechci pokračovat abych případně nespoiloval. I z téhle malé části je ale poznat, že film má možnost toho dost komentovat/ukázat a že bude dost politický. A Zelenka se nebojí! Připravte se na řešení témat jako: moralita, justiční systém, váha lidského hlasu, smysl demonstrací, zločiny proti lidskosti a mnoho dalšího. Nechci řešit, jak přesně se ke každé věci film staví, nebo jak je komentuje. Důležitá je hlavně jedna věc, film si nese myšlenku a to se na české scéně opravdu často nestává. Ne vše je ale na jedničku, vytknout by se dalo pomalejší tempo a některé uzavřené uličky v příběhu. Jako celek by mi film padal do kategorie solidních 4*, ale když vezmu v potaz, že jde o český film a to o čem se film nebojí mluvit, musím prostě tu jednu * přidat. Víc takových domácích filmů! 85% ()

epoh

Tohle je hrozně důležitej film. Protože má názor. Občanskej postoj. A ten je víc než těch pár zaškobrtnutí z hlediska děje a postav... ()

Mamlas

Kluci si lítají s dronem. Z jednoho se pak vyklube něco mezi anarchistou, teroristou a ochráncem lidských práv. Dívat se na to moc nedá, je to další zbytečný nudný užvaněný český film, který si tak nějak plyne až odplyne, aniž by zaujal. Navíc Mádl si šlape na jazyk, není mu tak rozumět skoro ani slovo a to dělá sledování filmu, ve chvílích kdy nepřetáčíte to hafo zbytečností, dost nekomfortním. (15%) ()

Solverino

Jsem na rozpacích jak film hodnotit, nějak se mi nepodařilo jestli je to komedie nebo satira (huhňání Mádleho a pošahanost aktivisty Hádka) nebo obžaloba společnosti (ten "zlý" Zeman nebo prezidentský kandidát soudruh Stanke). Po řemeslné stránce nelze filmu vůbec nic vytknout, perfektní kamera (i když jsem čekal nějaké kulervoucí záběry z dronů a .... a nic), zvuk i hudba také na výbornou... jen jaksi ten film nemá drajv a tolik potřebnou šťávu. Jakoby tomu něco chybělo, zřejmě se rozhodnout jestli to jako režisér povedu trochu víc do vážna a nebo přešaltuju spíše do humorna. No i tak celkem dobré a rozhodně je to na český film lepší nadprůměr. Milovníci českých filmů a pana Zelenky si mohou přidat jednu hvězdičku. ()

Plastík

Kamera, produkce - vše opravdu nej. Ale scénář - to si myslí Zelenka, že jsme paštiky? Proč si s tím nepohrál. Takové klišé. Sex, (už na mostě jsem tě chtěla) - proč jako? A dál? Takhle naivní člověk být nemůže. Ani trošku. To se na mě nezlob. A Aleš? S tou scénou jděte do háje. Vyjmenovaní politici - Cha ha ha. Na co? Na nic. Na nic je celej film díky scénáři. Mádl na sebe vzal design frontmana Praga union Adama Svatoše - povedeně, ale bezvýznamně. Mluva, zuby, koncert ... ()

George8

Líbilo se mi to. Zajímavý děj, parádní drony a politika. Herci přesvědčiví. V podstatě nadprůměrný český film. ()

Arkagas1989

Po dlouhé době český film, který je "jiný", respektive se opírá o téma politiky a osudů lidí kolem ní z jiného pohledu. Ostatně film Petra Zelenky a jeho přátel v nás vyvolává očekávání už samo o sobě. A nezklamal. Sice se nejedná o nějakou převratnou bombu ála Samotáři, Karamazovi, nebo Rok ďábla, ale rozhodně to není špatné. A je to naopak velmi dobré. Kryštof Hádek tady dokazuje, že dospěl a hrát skutečně umí (už to není to ucho, které zná většina lidí hlavně z Bobulí) a i Jirka Mádl tady předvedl za mě obstojnou roli. U filmu se zasmějete, ale budete i hodně přemýšlet. Rozhodně za zhlédnutí stojí, ostatně už jen kvůli tomu, kdo ho natočil. ()

SAINTS

Pavlove idealy narazia v rodnom Cesku na krutu realitu.Filmu dominuju pekne zabery z vtačej perspektivy.Modelar ukazuje až kam môže zajst silny zmysel pre spravodlivost aj to v akom svete v sučastnosti žijeme.Modelar nenudi,ale ani velmi neprekvapi.Dobre su herecke vykony na Madlovu rečovu vadu sa da časom zvyknut a ani neposobi rušivo. ()

iz67

Filmy o zmatení světa a revoltě proti němu mám moc rád. Musí ale splňovat jedno základní pravidlo, samotný tvůrce to musí mít srovnaný. Tedy nesmi to byt zmateny film, protoze tvurce je zmateny a nevi, ktera bije. Sem tam z toho vycouhne nejaka zpravicka, ktera ma platnost. Ale celkove to neni o bordelu kolem nas, ale o bordelu v Zelenkove hlave. Namitnete, ze ty nejskripavejsi chvile filmu jsou jen dishacka nadruhou. Ale podle toho, co jsem ho slysel rikat v nejakem civilnim interview, tak bych to spis tipoval na rezanku v hlave. (Nebo jinak: Hrozně odflaknuty prvni plan, ktery nebavi. Druhy plan naveseny tak, ze ho Zelenka [asi vedome] hned zpochybnuje. A do toho zakladni dve hodnoty titulni postavy, ktera ma svou cistotou nastavovat zrcadlo: dojemna ruska pisen (a fajn lidi kolem ni) a zli americani) ()

Pete

Jestli jsem Modeláře správně pochopil, což není vůbec jisté, měl být jakýmsi dalším návratem Dostojevského Idiota Myškina. Výbornému Hádkovi sedla role na tělo, bez Mádlova pysku (bez urážky) bych se tu obešel. Každopádně je to film, o kterém mě baví přemýšlet či diskutovat, ale tolik už mě nebavilo na něj koukat, a ani bych to neopakoval. Trpí tradičními (spíše technickými) nešvary současné české kinematografie, na scénáři je však vidět práce, a některé repliky bych tesal do kamene. Obdivuji Zelenkovu odvahu, že šel takto divákům proti srsti, a přes dopředu prohraný boj se snažil zachytit současné pocity a nálady, které vřou v naší společnosti. Zejména za to zvedám hodnocení trochu výš. ()

ostravak30

Dobře se ptá Kryštof Hádek: „Je naše právo opravdu spravedlivé? Vede ke skutečné pravdě?“ Právo nakonec může být jaké chce, jde o to, jací lidé ho uvádí do praxe. Bohužel sledujeme zesilující trend nejen v Česku, ale i ve světě, zvláště USA, Rusku a některých demokratických zemích Evropy, že ti, u kterých vlivní nechtějí, aby mluvili, jsou zesměšňováni, pomlouváni nebo dehonestováni jiným způsobem. Chápu, kam Petr Zelenka svým filmem mířil a je dobré tyto otázky pokládat, ale stejně jako hlavní hrdina ve filmu zůstane jen u toho. Vidíme to během celých desítek let. Vpády USA do Vietnamu, Libye, Iráku (a údajné jaderné zbraně, které se nikdy nenašly, nikdo za světovou lež nebyl potrestán ani odsouzen), hozená atomovka na Nagasaki přestože bylo prakticky po válce a utrpěli hlavně civilisté. A dnes? Stejný západ (USA) odsuzuje vpád Ruska na Ukrajinu (ani v nejmenším toto nehájím) a vyhrožování Putina jadernými zbraněmi. Zajímavé. Jak rychle chceme zapomínat, když nejde o nás a naopak nechat se vyděsit, když máme pocit, že o nás jde až moc. Hlavní hrdina možná chvílemi připomíná někoho až moc zapáleného a snadno ovlivnitelného, který už to kapánek přehání, ale pravda je, že vlastně uvažuje správně. Bohužel velcí a mocní lidé stejně jako velké a mocné státy za své prohřešky nikdy platit nebudou. Na druhé straně si nemyslím, že je v pořádku říkat o prezidentovi, že se chová jako pi.a a vyzývat k jeho zabití. Jednak se tím autoři snižují na úroveň toho, za jaký skutek ho sami kritizovali a jednak už z minulosti víme, že se lidé často nechají rádi filmy ovlivnit. Líbily se mi výkony všech, Kryštof Hádek se do postavy vžil parádně stejně jako Jiří Mádl. Petr Zelenka ostatně často točí filmy, jejichž hrdinové jsou tak nějak...jiní. Líbila se mi celková svěží atmosféra filmy a záběry dronů a dronů dronů mě taky zaujala. ()

sira1

7/10 O filmu jsem měl jenom velmi rámcovou představu a překvapil mě ve všech směrech. Kryštofa Hádka jsem doposud nevnímal jako tahouna, ale pomalu si mě získává. Podobný vývoj jsem zažil i s DiCapriem a jací jsme teď kamarádi, tak i "českého DiCapria" začnu víc sledovat. ()

nula87

Pár zajímavých nápadů a naznačených zápletek, ale celkově trochu nedotažené. Navíc finále, které mělo asi větší potenciál, bylo takové nemastné neslané. 60% ()

Lucik80

Viděla jsem ukázku v kině, zaujala a víc jsem nepátrala, takže mi bohužel uniklo, že se ve filmu hodně řeší politika. Tak to není můj šálek. Zbylé linie filmu mě ale bavily, Jiří Mádl i v rámci možností pobavil a Kryštof Hádek je čím dál víc podobnější bráchovi. 3* ()

28. České lvy vyhrál Šarlatán

28. České lvy vyhrál Šarlatán