Reklama

Reklama

Deadpool 2

  • USA Deadpool 2 (více)
Trailer 6

Obsahy(1)

Připravte se na druhý příchod Wade Wilsona alias Deadpoola (Ryan Reynolds). Možná s ním prožijeme okamžiky, kdy jako kuchař přežívá skoro smrtící hovězí útok a hned poté prahne po splnění svého velkého snu: stát se nejvyhledávanějším barmanem v Mayberry. A zároveň se chce vyrovnat s tím, že zcela ztratil chuť a snaží se tedy znovuobjevit správné životní koření. Pátrá i po nějakém nestabilním kondenzátoru, bojuje s nindži i japonskou jakuzou a vzdoruje smečce sexuálně agresivních čoklů. Deadpool také vyráží do světa, aby objevil pro něj významné životní body: rodinu, přátelství, novou chuť prožívat dobrodružství a také, aby si zasloužil vytoužený hrneček s nápisem „Nejlepší milovník na světě“. Nebo taky ne. Deadpool je zkrátka chlapík mnoha tváří, byť by ta jeho pravá, ukrytá pod maskou, je pěkně hnusná. Ale za to nemůže. Což ovšem neplatí o jeho hodně černém smyslu pro humor a netradičním přístupu k superhrdinským pravidlům fair play. (Cinemart)

(více)

Videa (5)

Trailer 6

Recenze (1 019)

pepo 

všechny recenze uživatele

Lepšie ako jednička. Dvojka ma totiž neštvala a ani nenudila. Mať to sviežosť svojho predchodcu, mohlo to byť dokonca úžasné. Je to omnoho prepracovanejšie, vtipnejšie aj akčnejšie.Prekvapil zmysluplný a myšlienkovo silný príbeh. A občas som mal pocit, že by som si tú story viac vychutnal v typicky vážnom X- Men prevedení. To by sme však prišli o niektoré fantastické komediálne scény. Celá pasáž okolo formovania X- Force a ich prvá akcia sú parádne. Cameá vydarené, všetci si to užívajú a dojde aj na emócie. Celé je to však opäť dosť bordel. To prepínanie medzi žánrami (opäť) nefunguje tak hladko ako napríklad u Vaughna, do rozpočtu sa mohlo ešte trochu prisoliť, stopáž je prepálená a občas je to celé strašne silu. Potitulkové scény však dojem v mnohom vylepšili. Hraničia totiž s genialitou. Takže nerozmýšľajte, choďte na to. Ale netreba očakávať žiadny zázrak. Veľmi, veľmi silných 7/10 ()

Nevka 

všechny recenze uživatele

Vzhledem k tomu, jaké zvěsti kolovaly ohledně natáčení je až s podivem, jak kompaktní snímek jsme dostali. Příběh ze startu využívá starého známého retrospektivního postupu, který známe už z originu. Celkem brzy se z něj ale dostane, což dost pomáhá, protože děj těží hlavně z dynamiky příběhu, který se vyvíjí naprosto neočekávanými směry. Důležité je však říct, že druhý Deadpool opravdu pokračuje v poměrně funkčním rodinném „dramatu“, které netlačí na pilu. Postavy si k sobě hledají cestu, a když už se objeví nějaká ta scénaristická klička, sám Pool situaci pošle „šmahem“ do outu. Když vynechám Reynoldse, o kterém víme, že pro svoji roli žije, bezkonkurenčním překvapením byl pro mě Brolinův Cable. Jeho motivace sice není ničím neviděným, ale věříte mu ji a nemáte s ní problém. Sám Cable (a jeho CGI paže) navíc ve filmu vypadá opravdu fantasticky – DC se může znovu stydět za gumového Cyborga. Ze zbytku ansámblu vyniká hlavně Domino. V neposlední řadě musím také vyzdvihnout Russella, jehož se zhostil patnáctiletý Julian Dennison. Na tuto postavu zahraniční recenze celkem zapomínaly, ale ve finále jde o charakter plně funkční a divákovi sympatický. Co je však hlavní, nesouhlasím s myšlenkou, že X-Force tady hraje hlavní roli. Objevuje se až v půlce filmu (konkrétněji v té druhé), a ve finále se s ní tvůrci vypořádají naprosto nečekaně. Jedná se o jeden z těch twistů, které mají rádi odpůrci předvídatelného děje – jako jsem třeba já. Ostatně takřka celou dobu si nemůžete být jistí naprosto ničím. Deadpool udržel většinu překvapení pod pokličkou, takže buďte připraveni na naprosto šokující camea, která vás dostanou do kolen. Jedná se o překvapení ve stylu Matta Damona v Ragnaroku. Ano, dokonce je ta jedno konkrétní návštěva ještě hvězdnější. Nedostavil se nakonec snad jen Stan Lee, což je škoda. Možná se tam objevil, ale - hanba mi - já ho tam opravdu nikde neviděl. Nutno podotknout, že mám na něj slušně vytrénované oko. Pokud se vám jednička líbila, budete jednoduše nadšeni. Ve dvojce dostanete ještě větší dávku nekorektního humoru, popkulturních odkazů, parádní hudby i stylových akčních scén. Poslední zmíněná položka obsahuje asi stejné množství krve, jako první díl, ale na druhou stranu je z hlediska bojové choreografie a intenzity scén na mnohem vyšší úrovni. David Leitch natočil mnohem hutnější snímek, než by se mohlo zdát. Navíc to celé má lepší příběh, než John Wick a dává bez debat větší smysl než Atomic Blonde. Jedná se tak (prozatím) o jeden z nejlepších filmů tohoto roku. Ani bych se nedivil, kdyby Deadpool 2 sedl některým lidem více, než třeba Avengers: Infinity War. To už je ale otázkou vkusu. ()

Reklama

Malarkey 

všechny recenze uživatele

V průběhu filmu jsem hodně přemýšlel, jestli je vlastně dobře, jakým směrem se Deadpool ubírá. Později mi ale došlo, že v tom je brutální potenciál. V porovnání s bojůvkami Avengerů je tenhle příběh asi tak důležitej, jako když na okně rozmáznete mouchu. Má ale plno skvělých nápadů. Z rádoby nezajímavých postav Marvelovského universa dělá super partu, kterou je radost sledovat. Sice mě trošku zarazil ten Josh Brolin, ale jeho verze Terminátora mi ve výsledku vůbec nevadila. Stejně tak mě pobavil i nápad narvat do Marvelovky kluka z Novýho Zélandu z filmu Hon na pačlověky. Pochybuju, že by to nebyl nápad Taika Waititiho, když natáčel Thora. Všechno totiž v tomto světě působí až moc provázaně. Osobně mi to ale vůbec nevadí. Příběh je sice poměrně o ničem, ale po shlédnutí tohoto dílu mám skoro pocit, že druhý díl je o chlup lepší, jak ten první. A navíc je tu celá řada nenápadných, ale dost důležitých momentů pro chod celých Marvelovských dějin. Takže se tento film v historii zfilmovaných komiksů rozhodně neztratí. ()

Tom Hardy 

všechny recenze uživatele

Dlouho po projekci jsem váhal, proč mě to nevystřelilo ze sedačky. Ano, jednotlivé momenty mě uměly odrovnat, ale celek jsem spíše tak prošel, než abych se nechal strhnout. Navíc jsem si po dlouhé době uvědomil, že mám v rámci komiksů své limity, protože mě nástup "tajemného monstra" nechal chladným a ačkoli to zřejmě pro hardcore fandy komiksů bylo něco, jako když pro osmdesátkaře nastoupil v Expendables 2 Chuck Norris, já tu jen pokrčil rameny a řekl si "Aha, a to je všechno?". Pro srovnání jsem si dal o den později jedničku a došlo mi, proč mi dvojka sedla méně - funguje skvěle v jednotlivostech, díky úspěšnému předchůdci si může dovolit více cameo výstupů, ale celek pro mě postrádá zajímavější rámování. Netvrdím, že Cableova motivace není dostatečná, ale zrovna tuhle zápletku využila ne až tak dávno jedna (nebudu spoilerovat) fantastická sci-fi, kde se také cestovalo časem. A netradiční romance v jedničce mi přeci jen přišla živější a zajímavější, než sbližování se s frackem, co nedokáže jinak než vidět rudě. Nemluvě o hrubě nevyužitém potenciálu Davida Leitcha na režijní stoličce. Ne že by odvedl špatnou práci, ale v akci není prakticky cítit. Doufal jsem, že jeho angažování dodá akčním scénám zemitost a syrovost, ale Leitch se ochotně poddal trikům a vesměs tak jeho angažování postrádá smysl. Ale nechápejte mě špatně. Dvojka mě bavila, u několika momentů jsem se smál jako už dlouho ne a Brad Pitt tu má jednu z nejlepších rolí své kariéry. Jen mám pocit, že to funguje hlavně jako sled časově omezených gagů, které už za 10 let vlastně nikdo moc (z nových diváků) chápat nebude. A myslím, že to pro jedničku neplatí. 70% ()

KarelR 

všechny recenze uživatele

Zrovna k Deadpoolovi tohle shrnutí moc nesedí, ale dvojka je prostě sázka na jistotu. Stejně ujetý humor, stejně ujetá akce, stejně sexy Morena Baccarin… Reynolds pochopil, co diváci chtějí, a hází to na plátno plnými hrstmi. A jelikož při tom nedělá zásadní přešlapy, znovu je to stylová akční jízda, která nešetří malinovkou ani výborným meta humorem. Osobně bych ocenil pár výraznějších momentů (ať už v akci nebo v humoru), nebo nějakou geniální scénu, před kterou konkurence jen ušmudlaně smekne. I bez takových výdobytků ale jde o skvělou dvojku, která škatulku „všeho víc“ vyplňuje s, ehm, maximálním nasazením. ()

Galerie (127)

Zajímavosti (110)

  • Ve filmu se sirotčinec jmenuje Essex. To je odkaz na dlouholetého padoucha z komiksů o X-Menovi, pana Sinistera, známého také jako Nathaniel Essex. Sinister kdysi vedl sirotčinec, který v komiksech používal k manipulaci s mladými mutanty. (griph)

Související novinky

Další Jurský svět natočí David Leitch

Další Jurský svět natočí David Leitch

06.02.2024

Deset let uplyne letos od té chvíle, co původem kaskadéři Chad Stahelski a David Leitch udělali obří díru do akčního světa snímkem John Wick. Ukázali, že s jednoduchým scénářem, nikterak obřím… (více)

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu

03.11.2023

Po zveřejnění informace, že se ve dalším pokračování Deadpoola, jenž je zatím bez oficiálního názvu, po několika narážkách z předcházejících dílů konečně objeví po boku Ryana Reynoldse i navrátivší… (více)

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

01.08.2022

Měli jste pocit, že letošní léto bylo, alespoň co se nabídky v kinech a na streamovacích službách týče, doposud poněkud chudé? Pak vás nejspíš potěší zpráva, že srpen v tomhle směru ledacos napraví.… (více)

Reklama

Reklama