Zabiják & bodyguard

• Česko Zabijákův osobní strážce (více)

Nejlepší bodyguard na světě dostane nového klienta, nájemného vraha, který musí svědčit u Mezinárodního soudního dvora. Aby se včas dostavili k soudnímu řízení, musí oba zapomenout na to, že jsou tak trochu jiní a že si možná až příliš lezou na nervy. (Vertical Entertainment)

Wysch

S hodnocením je to fakticky těžký. Každej, kdo film viděl, viděl i jeho nedostatky. Je to v podstatě hloupě napsaný a při vší úctě k Oldmanově skvělému hereckému výkonu, on si ten scénář asi nepřečetl pořádně, resp. možná ho ani nedostal hotovej, protože je to právě jeho postava, která se do snímku v zásadě ani nehodí - protože Oldman toho svýho záporáka vzal až příliš vážně. Stejně tak se filmu nehodí, že se sám bere místama až příliš vážně a snaží se být až přiliš tripple A. Film tak skáče ze subžánru do subžánru, z buddy komedie do temnějších odstínů a zase zpátky do vcelku svižné akce. Ale samozřejmě, že Hitman's Bodyguard stojí na Nicku Furym a Wadu Wilsonovi... ehm, Samueli Motherfucking Jacksonovi a Ryanu I'm from Canada Reynoldsovi. Celkem se ztotožňuju s názorem, že pokud máte rádi veřejnou image Kanaďana Reynoldse a Motherfucking Jacksona - image, které si oba posledních cca pět let usilovně budují - budete se celkem upřímně bavit. Pokud tyhle dva herce ale nemáte rádi na základě různých rozhovorů apod., bavit se nebudete. Protože tady hrají v podstatě přesně tyhle dvě postavičky a improvizují ostošest. A protože mě oba dva vždycky v různých interview baví, bavily mě i hlášky, které oba dva sypali jak na běžícím páse, a tím se i tak nějak zvedl celkový dojem z téhle letní švandy. Což je vlastně i celkem pěkný zhodnocení filmu: je to prostě letní zábava, jak dělaná do letního kina s popcornem a kýblem pepsi coly. A jako taková funguje opravdu obstojně. Stopáž bych ale zhruba o deset minut zkrátil. "Is this the director's cut?" ()

SaNcHeZ_cz

Akční komedie ještě nevymřely a je to zatraceně dobře. Zabiják & bodyguard je sice hned v několika momentech možná trochu svéhlavější a nucenější, než by musel být, přesto se jedná o zábavné béčko, které sype akci a humor v takovém tempu, že se ty dvě hodiny v kině vážně nudit nebudete. [75%] ()

MartinezZ

Vtipné to místy skutečně je, to ano, a Ryan zde jede takovou odlehčenou verzi své známější akční postavy. I Samuel se snaží. Ale celé mi to přišlo příliš... prostě mi už nějak přijde, že umírání civilů, policistů, záchranářů tam prostě být nemuselo, ab to stále bylo akční, humorné a zlouni vypadali zlounsky. Tohle mi celém filmu zbytečně kazilo dojem.A ze scény s kamionem, díky současnému skutečnému stavu, až zamrazilo. Povedené akční buddy komedie ano, ale šlo to udělat i méně "americky-akčně-hloupě", aniž by to uškodilo filmu. ()

kolda1990

Po dlouhé době, skvělá akční podívaná, nabitá hláškami. Humor, který díky bohu nebyl trapný a že to Samuel dokáže. Ale tahle role mu sedla jako prdel na hrnec. Spousta honiček, výbuchů, krve tomu dodala šťávu. Záporák Gary Oldman zahrál fanatického běloruské diktátora opravdu báječně i když nedostal tolik prostoru. I Salmička tomu dodala správný šmrnc. Od filmu jsem moc neočekával, ale příjemně překvapil. ()

Praxis

Začíná to celkem nenápadně, až se skoro bojíte, že to bude další zbytečná buddy komedie, ve které zběsile mluví páté přes deváté Samuel (btw. absolutní šílenec). Ale od jeptišek se to konečně rozjede, v neskutečně nařachanou akční nahláškovanou jízdu uprostřed holandských nížin. Hláška za hláškou, ujeté akční scény a neuvěřitelná ukecanost obou hlavních protagonistů, které si nakonec zamilujete. Salma Hayek vypadá jako MILFka, i když, ona vlastně už tou MILFKou trochu je. Opatrný nadprůměr, kterému škodí zbytečně pomalý rozjezd v Londýně. 75% ()

Ellmariachi

Velká spokojenost. Film má dva výborné hlavní představitelé, kteří ztvárňují klasicky dvě nesourodé a nakonec nepřekvapivě spolupracující postavy. Doplnění jsou o dvě luxusní kočky a kolem nich se střídá jedno klišé vedle druhého. Jenže na to přesně film hraje. Respektive si nehraje na nic víc než je. Fajn akční výplach našláplý několika fórky, hláškami a umí si udělat srandu ne jen z oněch klišé ale i sám ze sebe. Akce je fajn. Pochopitelně šikovně nastříhaná, ale určitě neurazí žádného fanouška žánru. Gary Oldman i zde na prostoru jaký má ukazuje, že je vynikající herec. 78 procent za čistou pohodovku. ()

KIT.HL

Našlapaná zábava, co na tom, že většina akcí je nereálná....Honičky jsou parádní a je jasné, že to byla dřina !! Takže: Je to fajn a je to ke koukání.A je to vtipné !! Jo a zajímá mě, jestli to šlo i v Bělorusku :-) ()

ArsenalEagle

Nadstandartní množství akce a skvělé chemie (chvilku to trvá, ale nakonec opravdu funguje) obou hlavních protagonistů, kteří nešetří úsečnými sarkastickými poznámkami, naprosto uzemňuje a všechny možné slabší články odsouvá na hodně vzdálenou kolej. ()

filmsim

Bezvadný akčňák balancující mezi přehnanou pitomou zábavou a dojemnou romantickou podívanou opepřenou akčními scénami. Takhle skvělé buddy-movie tu dlouho nebylo a možná zase dlouho nebude. Jen tvůrcům musíte prominout slabý scénář a horší vizuální efekty 7.5/10. Více v mé recenzi zde. ()

JJ.Gibson

Spoustu známých jmen se sešlo v tomto snímku, aby z toho vznikla novodobě akční jízda, říznutá břitkým humorem dvou hlavních protagonistů. Nápad sice pěkný, ale to zpracování mě tedy o úspěchu tohoto "vele" dílka moc nepřesvědčilo. Přímo trestuhodně nevyužité holčiny Elodie Yungová (vždyť je to přece Elektra, super kickass drsňačka) a "číčojidní" Salma Hayek, která podle mě umí mnohem víc než jen sprostě nadávat. Gary Oldman jede sice na plné obrátky, ale díky povaze filmu, jeho chladnokrevnost moc nevyzní. Takže ať se to dívám, jak se na to dívám, je tu mnoho dobrých nápadů, které se nepodařilo sloučit do nečeho lepšího než průměrného moderního akčňáku... ()

Laxik

Takhle to vypadá, když máte pár dobrých nápadů a dva herecké talenty schopné zaimprovizovat z prdu kuličku, ale stráááášně moc se snažíte být cool místo toho, abyste zkrátka cool byli. ()

kaylin

Popravdě jsem doufal, že to bude ještě o něco vtipnější, než jaké to ve skutečnosti bylo. Hlavní dvojice byla fajn, chvílemi mezi nimi byla skvělá chemie, ale snímek má i svoje hluchá místa a popravdě má docela pomalý rozjezd. Salma Hayek je krásná, ale ke skvělému filmu tomu ještě něco chybí. ()

Makky

Skvelá akčná zábava s odzbrojujúcim nadhľadom a humorom. Ústredné duo je doslova brutálne v tom najlepšom slova zmysle a pesničkový soundtrack všetko krásne podčiarkuje. ()

Alementina

že to bude blbost, jsem čekala, ale čekala jsem vtipnou blbost, jenže za celej ten film jsem tam nenešla nic vtipnýho, navíc celý tak moc předvídatelný ... a tohle je v červených číslech .... ()

ben666

Skvělá akční buddy movie oddychovka u které jsem se smál od začátku až do konce, s vynikajícím duem Reynolds, Jackson. ()

Kaluž

Víme to všichni, Ryan Reynolds bez kostýmu Deadpoola stojí za vyliždupku a tady nám to opět dokazuje měrou vrchovatou. Komediální potenciál nula, hlášky nula, akce za sedm. Obzvlášť v závěru, kde se to v nizozemské metropoli kydlí ostošest. Ale to už je celkem pozdě a pachuť z předchozího balastu to už nesmyje. Samuel L. Jackson je tu jenom starej, unavenej cucaracha. A to je na bad-ass zmrda jeho kalibru strašně málo. Grimsby byl nechutnej, ale měl svoje momenty. Tohle nemá ani ty momenty. Respektive jeden by se našel… spin-off se Salmou Hayekovou by pod taktovkou někoho talentovanějšího (říkal někdo Shane Black?) přepsal dějiny vražedně zábavných výplachů. ()

italka63

Absolutně souhlasím v komentáři s Dwaynem, já si ten nadhled užila s plnou parádou, honičky super, krásná Salma a Ryan někdy tak roztomile zašilhá, že je vám toho čumáčka úplně líto a probouzí se ve vás ochranitelský pud. Tak proč ne čtyři hvězdy... ()

slunicko2

Akční klasika. 1)  Příjemná béčková kriminální oddechovka je vtipná a plná akce._____ 2)  41letý přitažlivý Ryan Reynolds (osobní strážce Mike) má pořád pěkné tělo a sympatický kukuč, takže jsem měl i na koho se koukat._____ 3)  Na můj vkus natahovaným akcím (zejména ta prohlídka Amsterodamu) a celkově příliš dlouhému filmu by prospělo zkrácení tak o 20 - 30 minut. Pokud by někdo zapracoval i na sofistikovanějším scénáři, uvažoval bych o další hvězdičce. ()

stration

V první řadě je potřeba si říct, že nejde o nic převratného. Tvůrci jen chtěli napodobit něco, co v osmdesátkách a devadesátkách fungovalo. A vcelku se jim to podařilo. Ústřední dvojka zvolena trefně, byť se sehrávají poněkud dlouho. S přesunem na pevninu (Holandsko, Belgie) už všechno šlape jak má. Akce natočená zručně, honičky svižné. Největší průser je kdysi božská Salma, jejíž postava je parodie nadruhou a ač se tváří hrozně cool, je spíše trapná. Je potřeba si film pustit v originálním znění, protože Samuel se prostě s jeho nadávkama dabuje blbě. když to mám shrnout, tak zklamaný jsem rozhodně nebyl. ()

Reynolds a spol. diváky do kin nepřitáhli

Reynolds a spol. diváky do kin nepřitáhli

21.06.2021

Do amerických kin tento víkend vtrhlo pokračování Zabijáka & bodyguarda s názvem Zabijákova žena & bodyguard v hlavních rolích s Ryanem Reynoldsem, Samuelem L. Jacksonem a Salmou Hayek – na… (více)

Zabiják & bodyguard dostanou pokračování

Zabiják & bodyguard dostanou pokračování

02.11.2018

Loňská akční komedie Zabiják & bodyguard se Samuelem L. Jacksonem (Skleněný) a Ryanem Reynoldsem (Deadpool) dostane pokračování. Snímek ponese v originálu název The Hitman’s Wife’s Bodyguard a… (více)

Zabiják a bodyguard se vrátí

Zabiják a bodyguard se vrátí

15.05.2018

Z malé akční komedie Zabiják & bodyguard se loni vyklubal solidní hit. Nikoho by tak nemělo překvapit, že se pracuje na dvojce, k níž by se měl vrátit celý vítězný tým. Scénář znovu sepíše Tom… (více)

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů