• ScarPoul

Veľmi divné.. Na jednu stranu oceňujem niektoré humorné scény - africká slúžka, alebo Donald Trump. Ale inak sa jedná o primitívnu zábavu najhrubšieho zrna. Má to veľa svetlých momentov ale ako celok je to veľmi nekonzistentné - slonie semeno bol pre mňa vrchol primitivizmu. Pretože why not schovať sa slonovi do vagíny, hlavne ak ste dospelý muž s bratom. Leterrier je fušer. Nemá cit pre vypointovanosť a je strašne prízemný. Čo do žánru blbiny ma viacej bavil Zoolander 2. Inak celkom v pohode chémia medzi Cohenom a Strongom, hoci obidvaja majú na omnoho lepšie filmy. Ťažká blbosť a dosť veľký podpriemer. Hoci ako vravím má to aj svoje silné momenty.(2.6.2016)

Už jen to, že Mark Strong (53 let) hraje mladšího bráchu Sachy Barona Cohena (44 let). Jedno se musí Cohenovi nechat. Má silný smysl pro esenci lidského hnusu. A když chce, dokáže rozpoutat fakt zábavnou prdel. Ke svému vlastnímu překvapení jsem se královsky bavil. Nejvíce od filmového sestřihu Cohenova Ali G pořadu Ali G, Aii.(7.8.2016)

Sacha Baron Cohen je znám svou scénáristickou perverzí silně překračující hranici zvrácenosti, která nutí odvrátit zrak či vyvrhnout žaludek skrz ústní dutinu. Není tomu jinak ani u filmu Grimsby, kde je pár scén, u kterých si normálně smýšlející člověk musí přidržovat rukou ústa a zklidňovat žaludeční šťávy. Kdyby těchto scén nebylo, neměl bych žádných výhrad, neb jinak jsem se bavil excelentně. Krom přiblblosti Cohenovi jsem si velmi rád užil přítomnost Marka Stronga, který byl ve své roli naprosto dokonalý. Určitě se rád na film v budoucnu podívám znova, jen ty zmíněné scénky rychlým krokem přeskočím.(11.3.2016)

Sacha Baron Cohen se toho nebojí, opět popustil uzdu své šílené fantazii, znovu se pohybuje na hranici vkusu. Ali G, Borat, Bruno, Diktátor a teď fotbalový chuligán Nobby. Sice už není tak zajímavý jako postavy, které tohle přerostlé hovado stvořilo dřív, ale vtipný je pořád. Zatímco na začátku své kariéry pracoval s živým publikem, dělal bordel a naštval kde koho, nyní se nadobro přiblížil klasické filmové podobě. Grimsby je akční komedií s jakýms takýms dějem, ač předkládá scény, na které běžný divák není moc zvyklý. A drtivá většina herců by si na ně vůbec netroufla (penisový souboj se slony, vysátí jedu z varlete). Mnohokrát se ale trefil do černého (ukrajinský Ben Affleck, nakažení Harryho Pottera, žaloba na frontmana Oasis ad.). Po řemeslné stránce je to díky ostřílenému Leterrierovi fajn, scény z pohledu agenta podařené (Mark Strong láme vazy a vypadá u toho hodně naštvaně), dějově ovšem nic nečekejte. Výsledkem je další z příspěvků do subžánru tajný agent plus vše stěžující hovno na podrážce. Spojení chladnokrevného drsňáka a dobrosrdečného hňupa, který všechno zvrtá, bývá divácky vděčné, ani tady to nebude jinak. Beru nicméně všechny výkřiky od „hrůza“ po „oba palce nahoru“. S dovolením zůstanu někde uprostřed.(4.7.2016)

Smál jsem se. Hodně. Opravdu hodně. Kdyby se mě teď někdo zeptal na přesnou definici guilty pleasure, byli by to právě bratři z Grimsby. Celkově bych to kvalifikoval jako Kingsmana říznutého Boratem...osobně. Sacha Baron Cohen si evidentně totiž dokáže obklopit "spodinou" kdekoliv na světě. A tentokrát je to sranda. Ze začátku mi akční sekvence Marka Stronga připadaly jako nějaká videohra, ale vlastně jsem dostal, co jsem čekal..potrhlou a značně labilní směsici přepálených gagů. Ačkoliv stále nechápu, že se tomuhle někdo takový upsal. Přirovnání ke Kingsmanovi bylo po kvalitativní stránce rozhodně řádně přestřelené, ovšem přesnější přirovnání tohoto špionského spektáklu asi neznám. Ano, je to fakt fakt fakt fakt špatné, ovšem pokud člověk hoví tomuto typu humoru a zároveň vypne mozek, věřím, že se může skvěle bavit :) PS : a má to potitulkovku...9/10...[9.3.2016_ČSFD projekce_Cinestar Černý most](9.3.2016)

• - Ačkoli je tento film o lidech z Grimsby, tak se celý natáčel v Essexu. (BloodMax)

• - Natáčanie filmu začalo 4. júna 2014 a trvalo zhruba šesť týždňov. (MikaelSVK)

• - Pôvodne sa mal hlavný hrdina filmu Norman "Nobby" Butcher (Sacha Baron Cohen) skrátene volať "Digger" namiesto "Nobby". (MikaelSVK)