• maddy

Komu prišlo nevoľno pri Cohenových komédiách ako Borat alebo Bruno (Diktátor bol už predsa len umiernenejší), ten nech si Brothers Grimsby nepúšťa ani len zo zvedavosti. Reálne mu totiž hrozí infarkt. Tu už je totiž Cohen úplne za čiarou a jeho novinka je úchylnejšia než všetky jeho predošlé komédie dohromady. To, že Cohen ide úplne za hranu toho čo je ešte vkusné a čo už vyslovene nechutné by mi ani tak nevadilo, v podstate na tom stojí celý Cohenov humor. Problémom je, že tu okrem tej nechutnosti nič viac nie je. Teda aspoň mne nepríde ktovieako vtipné vliezť slonici do vagíny a nechať sa do huby vystriekať sloním gecom pri slonom bukkake, prípadne pohľad na raketou rozorvaný análny otvor. Nejaký pokus o satirický podtón ako v jeho predošlých komédiách tentoraz plne absentuje, prípadne aspoň nejaký pokus o paródiu špionážnych filmov, ktorý by si táto látka priam žiadala. Takto ostala iba komédia, ktorá akoby bola natočená bez jasného konceptu a s úplne prvým nástrelom scenára. Akoby Cohen iba na seba nahádzal každú blbosť, ktorá ho napadla a vznikol z toho „nejaký“ film. Väčšinou sa tu tak strieda jedna fekálna blbosť za druhou a aj tie dobré vtipy sú väčšinou podané ako z rýchlika. Bez správneho vypointovania a kým stihnú zarezonovať, tak už Baron stvára ďalšie kraviny. A problémom Grimsby je, že Cohen sa tentoraz správne vtipne trafí iba pár krát (aj keď musím uznať, že poriadne účinne), no zvyšok času strieľa dosť mimo misu. Potom neostáva počas stopáže nič iné, než sa čudovať čo tu vlastne robí Strong a kvôli čomu sa nechal takýto herec ukecať na film, v ktorom mu Cohen päť minút olizuje vajcia. CELKOVO: 2* (4/10)(3.6.2016)

Jooo, tohle je pecka...SBC se zase jednou předvedl...a vůbec nevadí ta 2-3 letá odmlka, kdy nejspíš vymýšlí všechny ty...no, řekněme si narovinu...prasárničky a čuňačinky...ale když si dáte decku dobrého vína (chápejte 5 piv a 5 panáků tvrdého) a pokud možno ve stejně opojeném větším kolektivu, logicky, dobře naladěných přátel, budete se bavit přímo Cohenovsky!(12.1.2017)

Och Ježíšku na krížku to bola ale KOMÉDIA ! Mesiac som ju odkladala, ale ako som si ju vychutnala!!! Ako keď sa celý deň tešíte na jedlo, ktoré si dáte po príchode domov a zistíte, že vám ho nikto nezožral. Fokin' ósm! Chcem sa rozprávať o TEJ scéne, kde sa Saša navliekol do Markových handier, vydal sa do akcie a popritom mu hralo Cigarettes and Alcohol... nikto o tom nebude hovoriť? ŇJIE? Fajn. Len by ma zaujímalo, či to náhodou videl pán Gallagher (moja láska) starší... myslím, že by sa kúšťok pobavil. Vďaka takýmto filmom je život krajší.(15.7.2016)

V žánru nechutná ujetá komedie už se považuji pomalu za starýho kozáka a asi už mě nemůže nic překvapit. Cohen už má svůj vrchol (Diktátor) za sebou a jenom recykluje a zkouší vymejšlet nový odpornosti. Teda na druhou stranu když si člověk odmyslí ty tradiční anální a vaginální fóry bez kterých by to prostě nešlo, tak to je docela bžunda ne, že ne. Některý hlášky a situace jsou super a díky vražednýmu tempu to skončí dřív než to začne bejt trapný. Já určitě tímhle humorem neopovrhuju jenom se to začíná trochu opakovat a těžko přijít s něčím novým. Jinak kromě humoru má film i dost akčních scén, ale ty snad stříhal Megaton či co. Třeba ta úvodní z pohledu první osoby je fajn nápad, ale není v ní lautr nic vidět. No vzhledem k režisérovi nic divnýho pořád mám v paměti tu hroznou prasárnu Kurvýr 2 Humoru pevně vládne Cohen, ale překvapivě zdatně mu sekunduje i Strong a nechá se zatahovat do všech nechutností. To jsem docela čuměl, měl jsem ho dosud za relativně seriózního herce, ale tady na všechny ty prasárny přistoupil a netvářil se, že by ho nějak pohoršovali. Jedinej kdo se v tomhle filmu bere smrtelně vážně je Adkins alias Ukrajinskej Ben Afleck. No má všeho všudy asi 5 minut, řekne asi 20 slov a hodí si bitku z Cohenem (to mě taky docela dostalo) pak zdechne, ale svoje si odehraje mě se líbil štěknul si na plátně a navíc si nemyslím, že budeme mít někdy ještě možnost v nějakým filmu vidět jak se Boyka řeže s Boratem. Takže dojmy vesměs pozitivní. Uvažoval jsem o 4*, ale 3* budou lepší. Je to celkem solidní recyklace, ale nesednu si z toho na prdel. Byli tu v tomhle směru už lepší kousky.65%(9.3.2016)

Žďár! Na rovinu.. Už dlouho jsem neviděl něco tak nechutného.. Už dlouho jsem neviděl něco tak zábavného.. Už dlouho jsem taky neviděl něco takhle akčního.. A už dlouho jsem neviděl něco tak originálního.. A originální scénář, který to všechno vydatně a neuvěřitelně dobře míchá dohromady, bude nejspíš hlavním tahákem hvězd, jako jsou Penelope, nebo Ian. Sacha Baron dává najevo, že má v zásobě stále dostatek prasáren nejhrubšího zrna, a Mark Strong zase, že se nebojí jakékoliv výzvy.. Bodejť by jo, když se s každou obstojně popasuje.. Mějme se filmově. ;-) Woo.(10.3.2016)