V jedinečném celovečerním portrétu BELMONDO se legendární "Bebel" vrací na místa, kde vznikaly jeho nejslavnější filmy. Spolu s ním a jeho synem Paulem navštívíme Rio de Janeiro, Paříž, Řím a francouzskou Rivieru. Paul vede vyšetřování , vyslýchá očité svědky - hvězdy filmů a otcovy osobní přátele, zpovídá svého "papá". Odhaluje okamžiky, které by jinak zůstaly tajemstvím. (Atlantis Entertainment)

petikacka

Bebel zde ukázal, že byl za svého života opravdu bůh. Člověk a potažmo herec, který se nikdy nenechal zastupovat kaskadéry byl opravdu přírodní úkaz. Navíc úkaz se smyslem pro humor a zároveň s empatií ke svým kolegům a rejžům. Nejvíc ke komu bych přirovnala svůj pocit z dokumentu je "Progression", ten to vyjádřil zcela jasně. Za mě hodně překvapených 95% ()

Tina00

Neměla jsem vůbec žádnou potřebu psát komentář, myslím si že 5* je zcela jednoznačné, ovšem ve chvíli kdy si naprosto libuji ve 100% hodnocení, které najednou klesne díky 1* mi přijde ze svět přestává byt v pořádku.. Belmondo jak říkají jeho nejbližší, je nejmilejší a nejsympatictejsi herec Francie, měli bychom spíše říct herec-kaskader, jelikož si většinu nebezpečných scén odtocil sám, skákal po střechách, běžel po vlaku a stal přímo na letadle, visel na provaze, který se pod nim utrhl a točil i se zlomenou nohou. Do toho se nikdy nenechal řídit žádným režisérem, přijímal od nich jen připomínky, jelikož to byli jeho přátele. Ti nejlepší z nejlepších se ve Francii stále schází a tvoří krasnou partu.. Hossein, Gabin, Becker, Rochefort, Delon.. A nikdo z nich by mu nikdy nedal 1*. Ano je smutné, ze uz je starý a ze uz nebude další Zvíře a muž z Acapulca, ale stále ma svůj šarm a něco na něm proste je! Vive Bébel! P.S. Pro možnost hodnocení na csfd bych doporučila nějaký IQ test, tohle vázne není možné! ()

sadlokan

Objeví se černej kabrio mustang.Řídí ho mladej Belmondo,vzádu se zubí starej Belmondo a vedle řidiče sedí známý impresário Charles Gérard.A já už jsem vlastně okamžitě spokojen. ()

agassi68

Kto by nemal rád Bebela? Je to francúzsky ba európsky pojem. Ako taký si zaslúži určite širokospektrálnejšiu rozlúčku. Možno po smrti.. ()

huko

Naprosto průměrný dokument, který strádá vizuálně i obsahově. Tolik filmů a legendárních scén, které Belmondo v repertoáru má a v dokumentu se velmi často ukazují některé scény opakovaně. Lenost. Belmondo sám o sobě s jeho životem je však tak pestrá osobnost, že nedostatky dokumentu většina diváků ani nepostřehne (viz zdejší hodnocení). Určitě stojí za shlédnutí, ale dokážu si to představit o mnoho lepší a zajímavější. Využití potenciálu na 50 %. ()

Ozzy2

Pro mě jeden z nejoblíbenějších herců všech dob.Bohužel jako člověk naprostá guma, primitiv, se kterým bych na pivo nešel. ()

KOOHA

Jako mohlo to byt lepsi. Rejza byl ňouma, neumi pracovat s emocema. Bylo to cele zpackane a skakalo se z nista na misto bez casove osy. Treba takovy dokument "The sound of 007", to byla krasa pohledet, tam jsem mel husinu od zacatku do konce a videl jsem to nekolikrat. Tohle se musi videt, ale top to neni. ()

Martensson35

Zpočátku jsem měl trochu strach při pohledu na stařičkého Belmonda, na jehož projevu se znatelně projevila mrtvice, nicméně nakonec zvládl podávat perličky z natáčení a života velmi dobře. Dokument je rozhodně zajímavý a poutavý možností nakouknout do soukromí Bébela v průběhu půl století, a také mimo jiné v náhledu nové generace fr. herců (Dujardin) na svůj národní idol. Původně jsme chtěl dát 4*, vzhledem k určité neutříděnosti dokumentu, ale nakonec jsem se rozhodl to přenechat těm, kterým jeho kariéra řiká o něco méně. ()

Luxocculta

Byť Belmonda miluju, tady mi to nostalgické vzpomínání a cestování příliš nesedlo. Dokument mi na takovou hvězdu přijde příliš suchopárný, málo sdílný, vleče se a vinou přeskoků mezi různými místy a časy na mě působí trochu zmateně. Nicméně i tak díky za něj. 65 % ()

JohnZ87

Působivý a originálně pojatý dokument o jedné z největších francouzských filmových legend. Jean-Paul Belmondo se společně se svým synem vydává na místa, kde vznikaly jeho nejlsavnější filmy. Setkávají se s mnoha přáteli, příbuznými a kolegy z branže a občas prozradí i nějakou zajímavou historku z natáčení. ()

subic

Ach :-) .... dokument, u kterého jsem se usmíval skoro celou dobu a zlehka zamačkával slzu. Kolik je takových milých dokumentů? Po filmařské stránce asi průměr, ale kde jinde můžete vidět průstřih filmy JPB v originálním znění? Jean Gabin o něm řekl, že to byl největší talent a věděli jste, jaký vztah spolu měli? Jestliže byl o 20 let starší Jean Marais první herec-kaskadér, JPB byl druhý a kdo dál? ()

majky19

Tento dokument mě opravdu velmi zaujal a musím říct, že je vskutku velmi pěkně a přehledně zpracovaný. Sledujeme zde nejen obdivuhodnou pracovní dráhu legendárního Jeana Paula Belmonda, ale setkáváme se v tomto dokumentu i s lidmi, kteří ho celou jeho kariéru provázeli a měli vliv nejen na jeho profesní, ale i soukromý život. Forma zpracování je vhodně zvolená, jedná se vlastně o "road movie" a návštěvy míst, která byla s Bébelovou kariérou bezprostředně spojená. Divák se tak zde dozví nejen to, co předcházelo vzniku toho či onoho snímku, ale mj. např. i to, že v řadě kaskadérských kousků šlo Belmondovi bez nadsázky o život, protože tato akční čísla dělal samozřejmě bez dubléra. To mě velmi zaujalo např. u jeho snímků "Muž z Ria" nebo "Strach nad městem", kde nebyla o nebezpečné situace nouze, a Belmondo je přesto bez problémů a bez pomoci asistentů podstupoval sám. Velmi sympatické mi bylo i to, s jakým nadhledem, pokorou, skromností a humorem sobě vlastním o těchto situacích mluvil v tomto dokumentu, který výborně vedl jeho syn Paul Belmondo. Dále mě velmi zaujalo, že ačkoliv se jednalo o mimořádného a osobitého herce s obrovským talentem, tak že se nikdy nepovyšoval nad ostatními, byl stále svůj a k nikomu se nechoval přezíravě. I to je myslím důvod, proč o něm nejenom herečtí/režisérští kolegové, ale i nejbližší rodina a přátelé mluví tak pozitivně, a neshledávají na něm v podstatě žádné zásadní chyby. Kromě toho, že byl mimořádným filmovým hercem, který ztvárnil široké spektrum rolí, tak byl i velmi dobrým divadelním hercem, a i této etapě se dokument ve své druhé polovině věnuje, a i v tomto směru Belmondo zářil a získával si respekt a oblibu nejen u divácké obce. Myslím si, že kvalita člověka nezáleží na tom, co o sobě ten daný jedinec říká, ale zejména na tom, jaké jsou za ním výsledky jeho práce, čeho v životě dosáhl, jaký je člověk a jak se mj. chová k druhým lidem. Myslím si, že Belmondo je jednoznačně důkazem, že i člověk, který je mimořádně talentovaný, šikovný a sbírá vavřín za vavřínem, tak může zůstat pokorným člověkem, který má úctu a respekt k druhým, přestože je každý samozřejmě z úplně jiného těsta. Vždycky jsem si takových lidí vážil, za které mluvily činy a výsledky jejich práce, a ty jsou u Belmonda neoddiskutovatelné. Když vloni Belmondo zemřel, bylo to mi upřímně velmi líto, ale velmi si vážím toho, že skrze jeho bohatou a skvělou tvorbu si ho můžeme stále připomínat. Právě jeho ohromné dílo mu zajistilo nesmrtelnost a jeho filmy nás tak mohou i nadále provázet. Jeho snímky jsou rovněž výborným lékem na špatnou náladu, protože on ji dokáže v podstatě v mžiku (alespoň částečně) vylepšit. Dokument byl vynikající a hodnotím ho jednoznačně stoprocentně. ()

ostravak30

Kdo miluje Belmonda, bude milovat i tento dokument. Slavný herec v něm za pomocí svého syna a přátel, kolegů zavzpomíná nejen na humorné, ale i dramatické okamžiky při natáčení filmů. Na své začátky a partnerky. Pravda ale též je, že se spíš jedná o skromné vzpomínání. Sice zazní mnoho historek, ale francouzský herec toho moc neřekne. Spíše sem tam prohodí nějakou poznámku, veselý hlasitý hlahol či tak podobně. Je vidět, že věk už ho zmáhá a chvílemi to byl smutný pohled na člověka, který se sice usmívá, ale leckdy sám neví co říct. Přesto se ocitneme na známých místech z různých filmů, zjistíme jak se změnila. Zazní řada pozoruhodných historek i faktů a bude odhaleno část ze soukromí tohoto kaskadéra, milovníka a komedianta. ()

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST