V jedinečném celovečerním portrétu BELMONDO se legendární "Bebel" vrací na místa, kde vznikaly jeho nejslavnější filmy. Spolu s ním a jeho synem Paulem navštívíme Rio de Janeiro, Paříž, Řím a francouzskou Rivieru. Paul vede vyšetřování , vyslýchá očité svědky - hvězdy filmů a otcovy osobní přátele, zpovídá svého "papá". Odhaluje okamžiky, které by jinak zůstaly tajemstvím. (Atlantis Entertainment)

PrincessB

Belmondo je jedním z mých oblíbených a i přesto, že byl tento dokument velmi osobní, přijde mi, že nezachytil Belmondova ducha v celé své kráse. ()

Stanmi

Jean-Paul Belmondo cestuje se svým synem Paulem na známá místa jeho kariéry a společně se svými přáteli vzpomíná na své nejznámější filmy, slavné kolegy a na ty nejnebezpečnější kaskadérské kousky… Slavný Bébel patří mezi nejoblíbenější herce, takže i když jsem tento dokument v kinech prošvihl, tak v televizi už jsem si ho nenechal ujít. A rozhodně jsem neprohloupil, protože dokument o Jeanu-Paulovi je stejně okouzlující jako on sám. Belmondův syn Paul pojal dokument o svém otci trochu jako road-movie, se takže společně vydávájí na cestu po Francii a zaletí si taky až do daleké Brazílie. V ní dojde k mému asi nejsilnějšímu zažítku z celého snimku a to, když se Jean-Paul v Riu sejde s Ubiracym de Oliveirou, tedy představitelem malého Sira Winstona z Muže z Ria, ale zajímavé je také setkání Bebela s jeho dávnou láskou Ursullou Andress. Poněkud nepřekvapivě se snímek hojně věnuje jeho bohaté herecké kariéře, ale najde se i čas i na vzpomínání na jeho rodinu a lásky nebo na jeho karíeru na divadelních prknech. V dokumentu se objeví spousta herců a hereček (někteří bohužel už pouze z archivního záznamu), takže pár slov o Bebelovi, řeknou třeba osvědčení matadoři francouzského filmu jako Jean Rochefort, Robert Hossein, Claude Brasseur a pochopitelně také Alain Delon, čas si ale našla také mladší generace jako Jean Dujardin nebo Richard Anconina. Samotný Jean-Paul toho vlastně o sobě zase tak moc nenamluví, spíš jenom potvrzuje nebo upřesňuje to, co řeknou jeho syn Paul, Charles Gérard nebo ostatní zúčastnění, ale ono to v konečném důsledku zase tak moc nevadí, protože bohatě stačí když nasadí svůj široký úsměv a hodí nějakou tu hlášku a je to zase starý dobrý Bebel. Belmondo je zkrátka příjemný dokument, který sice toho o životě jednoho z největších frajerů filmového plátna mohl odhalit více, ale i tak jsem si tento snímek užil a jsem rád, že se to Paulu Belmondovi podařilo realizovat. ()

Sympy

Dnes jsme na tom byli v kině a dlouho jsem neměl po snímku tak dobrou náladu-prostě skvělé,vtipné a historky z natáčení byly takové,kvůli čemu se z těchhle třech slov stalo pořekadlo<--PARÁDNÍ a to zdaleka nevylíčili vše.Škoda že je tu jen 5 hvězd...! ()

Anetulicek

Syn kladie otázky svojmu slávnemu otcovi a kolegom z brandže. Počas dokumentu sa dozvieme veľa zaujímavostí z natáčania, pocity Belmonda a jeho kolegov - priateľov, ktorý mali tú česť s ním natočiť nejaký ten filmík. Súčasťou filmu je aj množstvo záberov z jeho najznámejších diel.. Opäť charizmatický a nezameniteľný herec, skvelý komik... Hodnotenie za 4* ()

zigy

Belmondo je frajer s velkým F, ale toho poplácávání po ramenou je tam příliš, na konci už to bylo trapné a chybělo už jen prohlášení JPB za boha. Postrádal jsem ještě víc veselých historek z natáčení. Nicméně zajímavé postřehy kolegů, hlavně režisérů. ()

andysek07

Celou dobu jsem se při sledování dokumentu usmívala. I když je Bebelovi 83 let, tak stále působí rošťáckým dojmem. On mluví a vy se prostě musíte smát. Neztratil nic ze svého šarmu. To je ten důvod, proč ho lidé milují a proč jeho filmy nikdy nezestárnou. Kdyby mi někdo nabídl, že mohu povečeřet s Bebelem nebo třeba s Bradem Pittem, neváhala bych ani chvíli rozhodováním. Věřím, že i ve svém věku by neměl problém okouzlit jakoukoliv ženu :-) Prostě nepřekonatelný Bebel. Tento dokument mu vzdává hold a ukazuje ho ne jako filmovou hvězdu, ale jako obyčejného člověka s neobyčejným šarmem! Na konci lidé tleskali. To si myslím, že mluví za vše. ()

charles3

Bravo! Ideální pojetí dokumentu o žijící legendě. Neviděl jsem předchozí dva dokumenty o Bebelovi z let 1996 a 2011 a tudíž nevím, nakolik byl Belmondův syn ovlivněn jejich pojetím i výběrem vystupujících kolegů (který je ve všech 3 případech velmi, velmi podobný). Ale Bebela i další hvězdy stojí za to točit znovu a znovu už jen kvůli tomu, že stále ještě žijí. Zde mě v tomto smyslu konkrétně dost překvapili Gérard, Marielle a Rochefort. Každopádně výběr ukázek, účinkujících i hudby je prvotřídní. ()

Mates Hradecky

Belmondo je filmový kult, hrdina mojí generace. V letech 70-80tých vyprodával kina do posledního místa. Těšil jsem se, co nového se o něm dozvím z dokumentu, který natočil jeho syn. Paul naložil tatíka do kabrioletu a objížděl s ním místa natáčení slavných snímků. Vše ale musel odvyprávět sám. Bebel se jen hihňal a občas doplnil nějaké jméno či název. Neřekl ani jednu historku a že by bylo o čem vypravovat. Divoké pitky a mejdany, zhýralý život plný adrenalinu. Celá hodnota dokumentu tak spočívá pouze v zachycení dobové atmosféry s dobře zvoleným hudebním motivem pro nostalgické vzpomínání. Dovedete si představit, co za dílko by mohlo vzniknout, kdyby s ním tenhle dokument natočila Třeštíková? ()

Raziel811

Kdybych nedávno nedočetl Belmondův životopis, asi bych z dokumentu byl více nadšený. Takto sem se defakto nic nového nedozvěděl. Ale o to zde nejde, jedná se spíše o pohodový výlet a místy pohled do zákulisí. ()

nudlis

Bébel je/byl (bohužel) super chlápek, kterýho bych hned bral za kámoše. Tedy ne, že bych jich měl málo, ale jeden takovej veselej rošťák navíc se vždycky hodí. Je s ním sranda, žádnou nezkazí, umí bejt šílenej i vážnej, citlivej i drsnej. Fajn člověk a PAN herec par excellence. Prostě Zvíře :-) ()

FatimaO

Když ho milujete, není co řešit.... a tohle se vám bude strašně líbit. Je to pořád sekáč...."Bobe, jste velký svůdce...", "Hmmm, nevím o tom!" ()

Feacher

Škoda je tohoto velkého herce. Jeden z nejsympatictejsich a nejikonictejsich herců zejména minulého století. Ale 88 let je úžasný věk! Dokument sám o sobě skvělý! ()

Dupac

Nejradši bych se díval jenom na starého Bebela, třeba i jen půl hodiny, a sledoval jeho tiché a krátké promluvy. Jeho oči a šibalský úsměv toho prozradí o dost víc než nahodilá koláž mluvících hlav, archivních záběrů a úporné snahy jeho syna vzít tátu na cestu do míst jeho mládí. ()

marsic

Být to dokument o komkoliv jiném asi bych nedal pět hvězdiček, ale Belmondo si to jednoznačně zaslouží (i když spíše za role, které byly ve filmu zmíněné). Velmi se mi líbilo, jak si celé natáčení tohoto dokumentu tato francouzská legenda užívala. ()

TomKey

Výborný dokument o kariéře Bébela, "svaté příšery" francouzského filmu. Je skvělé vidět jeho a chlápky z jeho party kteří to ještě nehodlají zabalit. Rochefort, Brasseur, Vernier, Gerard, Delon....prostě paráda. Dobrý nápad a vkusně natočeno. ()

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST