V jedinečném celovečerním portrétu BELMONDO se legendární "Bebel" vrací na místa, kde vznikaly jeho nejslavnější filmy. Spolu s ním a jeho synem Paulem navštívíme Rio de Janeiro, Paříž, Řím a francouzskou Rivieru. Paul vede vyšetřování , vyslýchá očité svědky - hvězdy filmů a otcovy osobní přátele, zpovídá svého "papá". Odhaluje okamžiky, které by jinak zůstaly tajemstvím. (Atlantis Entertainment)

otík

Konečně jsme dostali plnohodnotný a nesmírně zajímavý dokument o velkém francouzském herci, který natočil mraky filmů a mraky z nich jich známe i my. A jeho syn Paul Belmondo se rozhodl natočit o svém tátovi důstojný dokument-rozhovor, ve kterém se ho ptá a zároveň ukazuje staré fotky či ukázky filmů. Je to hrozně milé a hlavně zajímavé povídání, navíc i cestování po lokacích Belmondových filmů má svá pro. Jednoduše řečeno, tady se to prostě povedlo. Hudba: Aliance Productions ()

jedna_vrana

Dokument, ktorý je postavený na tom, že interview vedie syn s otcom. Nechýbajú ukážky z filmov, až k nim máte chuť vrátiť sa. Ako starý muž Belmondo pôsobí ako vyžmýkaná špongia, ale v očiach mu hrá tá istá šibalská iskra ako v mladosti. Spomienky na bujarú mladosť a mňa zaujal aj vzťah - priateľstvo s Jeanom Gabinom. ()

LadyPupu

Síla dokumentu tkví v osobnosti Belmonda samotného, v jeho charisma a umění podmanit si kohokoliv. Osobně považuji za zbytečné se tady víc rozepisovat. Potlesk po projekci mluvil za vše. Krásný zážitek. Ze všech osobností, které se ve filmu objevily, to asi nejlépe vystihl Claude Lelouche, který na Bebelovu adresu řekl: "Čas od času se u filmu objeví lidé, kteří změní světovou kinematografii." ()

plechulka

Na filmu je vidět, jak mají všichni Jean-Paula rádi a jak se všem (nejen ženám) rosvětcují oči, když vzpomínají, co všechno s ním zažili a co se toho navyváděli nejen v mládí. Opravdu, takový fenomén se rodí jen vyjímečně - a myslím, že synek udělal s tímto dokumentem moc dobře a hlavně včas - stáří je holt strašná mrcha a dožene všechny.... ()

filmmovier

Nádherná pieta, úžasná pocta Legendě s velkým L. Byl to holt frajer... 100%. A navíc film zajímavý i pro diváky, kteří nejsou zrovna Belmondovými fanoušky či viděli jen pár jeho filmů. Prostě divácky přístupný dokument pro každého, lepší, než kdovíjaký životopis. ()

rockwoman

"Už 50 let společně běžíme stovku." - Alain Delon ...Odzbrojující úsměv & nekonečný šarm & přirozenost, která ho dělá tak jedinečným. Příjemná projíždka a posezení s Belmondem a jeho přáteli ze světa filmu..."Přemýšlím o něm někdy jako o tátovi." Jean Dujardin ()

progression

Výborný dokument o legendárním "Bebelovi". Pestrý mix vzpomínek na legendární filmy i jejich destinace, v hlavních rolích vzpomínání Belmondo se synem Paulem, zdatně sekundují i další filmové legendy tehdejší doby. Dokument mapuje nejenom všeobecně známou a slavnou kariéru filmovou, ale i už méně známou nicméně neméně slavnou kariéru divadelní. Hodně mne zaujal názor legendy z největších Jeana Gabina který vyjádřil během (jediné) filmové spolupráce s Belmondem. I když dokument byl natočen jakoby z obdivného a nostalgického pohledu syna na slavného otce, přesto dává spoustu zajímavých faktů a vzpomínek všem divákům, kterým "Bebel" nebyl lhostejný. ()

mcleod

Velká část mého dospívajícího života byla spojena s filmy Jeana-Paula Belmonda... jeho charismatický a energický styl hraní mi vždy imponoval, především ve výborných komediích, ale také v několika vážných filmech. Proto jsem si nemohl nechat ujít tento dokument shrnující jeho filmový život. Dokument je to poněkud zvláštní, řekl bych typicky francouzský, plný humoru, který není vtipný, narážek na nezřízený život, zcela jasných názorů na cokoli a spousty podivných gest... et voilà, Francouze sice moc rád nemám, ale každý rozhovor z tohoto dokumentu mi asi kvůli pěkné atmosféře připadal kouzelný. Šlo především o vzdání holdu velkému francouzskému herci a z toho také plyne spíše oslavný obsah, ale zaznělo i pár zajímavých informací (třeba o tom, který můj další oblíbený film inspiroval Muž z Ria). A co víc, přesvědčil jsem se, že postavy z jeho komedií a skutečný Jean-Paul jedno jsou... ()

Autogram

Filmový životopis formou interview, presne takýto dokument si Belmondo zaslúži. Osobne predstaví nezabudnuteľné filmové scény a vždy pridá niečo vtipné, aj vo svojom veku má v očiach toho muža z Ria alebo z Acapulca. Rozhovory nie sú zo štúdia na čiernom pozadi, ale navštívi zaujímavé filmové miesta, to je veľké plus. Pre jeho zanietených fanúšikov bezpochyby stopercentná záležitosť, pre mňa takmer. –––– Nemám rád režiséry, kteří říkají, že nás vedou. Nevedou. ()

LexBarker

Paul si povídá s tátou a vozí ho po místech, kde kdysi natáčel a zpovídá známé i neznámé tváře a pouští ukázky z jeho filmů.... Co by mně u jiného nestačilo, tady to bohatě vynahradí Bebelova přítomnost. Mám radost, že ještě žije a je ve stavu, kdy může cestovat a rozdávat ten svůj rošťácký úsměv... ()

klúčik

Jednoducho som si užil. Krásne spomienky na herca s ktorým som vyrastal a tešil som sa na každý jeho nový film, ktorý prišiel do našich kín.. Belmondo bol jednoducho " Belmondo ".... Dávam 80%... ()

prezdivaka

Jako vždy jsou komentáře mnoha lidí dost pochybené. Nechávají se strhnout (stejně jako fanoušci fotbalových klubů či popových hvězd) k nekritickému obdivu. Ano Jean Paul je úžasný, šarmantní a oblíbený herec. Všechny jeho filmy ale nejsou dokonalé, stejně jako tento dokument. Podle hodnocení by se jednalo o jeden z nejlepších filmů, co kdy byly natočeny. Film je ale dosti technicky slabý a prvních 10 minut velmi rozpačitý. Pomalu se rozjíždí a zachraňuje ho střižna. Belmondo je velmi prkenný a jen chválí všechny okolo. Vlastně se toho dozvíme více od jeho přátel, ale je to zase jako když mluvíte o nebožtíkovi, spousta superlativů. Ne, že by si je nezasloužil, ale že je živoucí legendou víme. Netuším, kdo vybíral zmiňované filmy, ale několik skvělých se do výběru nedostalo. Archivní záběry byly dobré a klidně jich mohlo být víc na úkor "mluvících hlav". Osciluji mezi 3 a 4, ale to jaký byl frajer a riskoval i svůj život, dám 4. ()

Rozjimatel

3,5  Je síce fajn dozvedieť sa niečo nové o slávnom Bebelovi, ale žiaľ tento dokument nemá hlavu ani pätu. Pri rozprávaní sa chaoticky skáče medzi rôznymi obdobiami, množstvo starých ľudí tu dáva zaujímavé aj menej zaujímavé vyjadrenia, Belmondo sa pritom stále na niečom uchechtáva. Prekvapilo ma, že hoci má dokument 100 minút, niektoré z Belmondových najlepších filmov sa ani nespomenú. Pri všetkej úcte, zase až toľko skvelých filmov nenakrútil. Len tak námatkovo, chýbali filmy Siréna od Mississippi, Veselá Veľká noc, Super finta, či Bedári. ()

mira007

Pohodový dokument o cestování v kabrioletu po místech, kde Bebel natáčel svojě filmy. Jelikož Belmonda zpovídá jeho syn, tak je to asi otevřenější srdečnější rozhovor, ale já si krom lehce dojemného uspokojení odnesl z toho filmu tři věci: 1) Belmondo nikdy netočil v létě protože vždy chtěl být se svými dětmi - ten člověk jako člověku mne stoupl opravdu na maximum 2) ve filmu Muž z Ria, Belmondo doopravdy bojoval o život, když po laně přelézal mezi budovami a utrhl se pod ním vozík a on musel 15 minut se držet na laně ve výšce asi desátého patra než mu pomohli - ten člověk u mne stoupl i jako hrdina na maximum. 3) už jako malý kluk chodil do ateliéru ke svému tátovi sochaři, kde viděl ty spousty nahých modelek, tak už asi chápu tu jeho lásku k ženským ()

PhillM.

Vynikající a pohodový dokument, při sledování kterého jsem si uvědomil, kolik toho vlastně Bebel natočil. Jak měl široký rejstřík, zahrál cokoli a pořád to byl on. Jaká to byla superhvězda evropského filmu. Celý dokument je pohodová jízda po místech, kde JPB točil, vzpomínání na divoký život jednoho z nejcharismatičtějších herců stříbrného plátna. Varování: Po shlédnutí dokumentu budete mít neodolatelnou chuť pustit si nějaký Belmondův film. ()

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST