Sladký život (TV seriál)

Aranyélet

Easy Living

Golden Life

Drama / Thriller

Maďarsko, 2015–2018, 22 h 15 min (Minutáž: 48–60 min)

Gábor Marosi

Szabolcs Thuróczy, Eszter Ónodi, Renátó Olasz, Laura Döbrösi, Zsolt Anger, Tamás Lengyel, Franciska Farkas, Tibor Gáspár, Ildikó Tornyi, Zoltán Schmied, Barbara Balogh, Szabolcs Bede Fazekas, Béla Ficzere, Björn Freiberg, Zsolt Kovács, József Kádas, Ádám Lábodi, Sándor Terhes, Richárd Balogh, Claudia Benkő, Beáta Berki, Ralph Berkin, Csaba Debreczeny, Evelin Dobos, Mária Erdélyi, Balázs Fellegi, Béla Gados, György Gyurina, György Gődény, János Horváth, István Hunyadkürthy, Mónika János, Zoltán Karácsonyi, Attila Király, Lehel Kovács, Sándor Lukács, Attila Lőte, Erik Major, Áron Molnár, Réka Nagy, Sára Németh, Ágnes Németh, Iván Oroszi, Adrian Owaimer, Tamás Szabó Sipos, Zsuzsa Száger, Artur Szőcs, Éva Vándor, Zoltán Vígh, Brigitta Csepregi, László Cserjési, László Csíkos, Gábor Csőre, Anna Viktória Dömötör, Judit Harsányi, Attila Kasvinszki, Béla Mészáros, János Papp, Krisztofer Pászik, Tamás Péch, Márkó Rubóczki, Adrián Szász, Levente Tóth, Georgina Varga, György Vass, Vince Zrínyi Gál, Wayne Brett, Iván Dengyel, Kata Dobos, Cecília Fekete, Andrea Fullajtár, Adel Lengyel, Dóra Létay, Csilla Radnay, Zoltán Seress, József Tóth, Denis Sweeney, Alex Zelenyánszki, Zsolt Adamecz, András Berzsenyi, Patrícia Chonjo, Katalin Egyed, Viola Lotti Gombó, Ferenc Halász, Gábor Hermann, Luca Barbara Hullám, Éva Igó, Miklós Kapácsy, Károly Kozma, László Kóder, Claudia Magdaléna Molnár, Arpád Zsolt Mészáros, Fanny Müller, Júlia Nyakó, Tamás Takács, József Varga, Bálint Váradi, Zsolt Zsebe, Endre Újhelyi, Attila Borg, Ákos Mitró, Orsolya Pavela, Ildikó Tóth, Linda Zsíros, Kata Bartsch, Orsolya Benkő, Norbert Bródy, Györgyné Bures, László Cselovszky, Edina Friedl, Irén Gerdesits, László Katona, Flóra Kenéz, Márta Sinkó, Kálmán Varju, Tamás Herczeg, Balázs Hiller, István Sántha, Krisztina Sárközi, Roland Tzafetás, Atanáz Babinchah, Lídia Danis, Andor Dobos, Erika Pápai, Viktória Regöczi, Kriszta Szorcsik, Péter Vígh, Zsolt Végh, Attila Vidnyánszky ifj., Tamás K. Kovács, Andrea Waskovics, László Fehér, Marina Gera, Zoltán Rajkai, Áron Sedró, Bence Tasnádi, Máté Martinkovics, Csaba Rugly, Gábor Hevér, Csaba Polgár, Gabriella Ferencz, Gabriella Fon, Judit Gombos, Sarolta Kelemen, Fanni Prohászka, Andrea Sztárek, Péter Ágoston, Laura Németh, Dorottya Balla, Erik Konfár, Emília Lovas, Márton Mankovics, Adel Martin, Nikolett Nagy, Attila Szakál, Beatrix Trill, Zsolt Trill, Mátyás Tóth, István Znamenák, Zsolt Fekete-Lovas, Gábor Nagypál, Róbert Király, Zoltán Gyöngyösi, György Dobos, Csilla Bakonyi, George Mendel, Viktória Staub, Tamás Borovics, Sándor Szűcs, Éva Botos, Zalán Makranczi, Tibor Mertz, Zsuzsa Málnai, Péter Barbinek, Szilveszter Pálvölgyi, Attila Epres, Orsolya Török-Illyés, Alexa Bakonyi, Emma Bessenyei, Vivien Rujder, André Lukács Molnár, István Tasnádi, József Vásári, Miklós Hegedűs, Iván Kamarás, Erika Tankó, Tamás Szalma, István Mikó

Tento seriál mě poměrně dost bavil. Stručný rozbor, MŮŽE OBSAHOVAT SPOILER! : Řada 1) Seriál se skvěle díl po dílů pomalu, ale za to důkladně rozjíždí. Skvělí uvod, skvělí příběh, úžasná zápletka, skvělé poznávání rolí (Jejich osobnosti, charaktery atd.) První řadu musím klasifikovat jako tu nejlepší a nejpovedenější. 🤗 Řada 2) Tato řada pro mě byla lehce slabší, ale stále si držela jakousi kvalitu a další rozměr seriálu, postavy u kterých člověk si není úplně jistý (Tak jsou zlí nejsou, chtějí spíš pomáhat nebo jsou to fakt smejdi atp...) Příběh byl stále, ale poměrně kvalitní a super. Řada 3) Tak, zde to pro mě byla nejslabší série, chápu že pro jakési uzavření všeho to asi muselo být, ale i přesto poměrně nudná řada a celkově nezáživná. V napětí mě nejvíce usadil 7.dil(Kdo viděl snad chápe a kdo neviděl, dle mě se má na co těšit.) A vlastně svým způsobem závěr 8.dilu... Shrnutí : Seriál jako takový byl skvělí, uměl zaujmout příběhy, postavami i samotnými herci, byli tam zádrheli (ty nejvíc soudím k 3.řadě, ale jak říkám pro příběh byli zřejmě důležité). A proto budu hodnotit následovně : 97% & 5 hvězd, protože jako celek to byla naprostá spokojenost. 🤗🤗(6.3.2019)

Pomalu a trochu rozvláčně se to rozbíhá, ale postupně to nabírá napínavé a zajímavé obrátky.(13.10.2018)

Jenom dobré úmysly nestačí. 1) Když zvolím seriál vysílaný HBO, je to sázka na jistotu. Bohužel diváka čeká podobné zklamání, jako u seriálu Mamon (norská licence). V tomto případě jde o finskou licenci Helppo elämä._____ 2) To je však první a současně i poslední rozčarování. Aranyélet nabízí napínavou podívanou, kde akce není samoúčelná a nezastiňuje děj. Postavy jsou nejednoznačné, procházejí dramatickým vývojem a jsou ztvárněny výbornými herci._____ 3) Mimořádně pěkná hudba je další výrazný plus._____ 4) Přitažlivý 23letý (2015) Renátó Olasz s podmanivým hlasem (syn Márk) požitku z filmu silně přidává._____ 5) V dubnu 2016 mělo začít natáčení druhé řady, kterou bude HBO uvádět na podzim, takže se moc těším._____ 6) 2.4.2017 - Druhá řada si udržela nastavenou úroveň._____ 7) 14.2.2019 - Třetí řada je stále stejně kvalitní. Dokonce sedmý díl nabízí úchvatné drama až antických rozměrů.(21.5.2016)

Veľké (opäť pozitívne) prekvapenie z Maďarska. Zmysluplný scenár, zaujímavé charaktery a k tomu excelentné herecké výkony a citom vybraná hudba (hlavne maďarský rock). Som veľmi zvedavý na tretiu sériu. P.S.: E. Ónodi a L. Döbrösi sú prekrásne a Zs. Anger je herecky nenapodobiteľný. Osobné hodnotenie: 91% (*****) (28.8.2017)

Prekvapivo drsne...(7.3.2017)