Reklama

Reklama

Sladký život

(seriál)
Trailer 1
Drama / Thriller
Maďarsko, (2015–2018), 22 h 15 min (Minutáž: 48–60 min)

Kamera:

Gábor Marosi

Hrají:

Szabolcs Thuróczy, Eszter Ónodi, Renátó Olasz, Laura Döbrösi, Zsolt Anger, Tamás Lengyel, Franciska Farkas, Tibor Gáspár, Ildikó Tornyi (více)
(další profese)

Série(3) / Epizody(24)

Obsahy(1)

Rodina Miklósiových si užívá života, který by jim mohl každý závidět. Otec Attila je úspěšný podnikatel, matka Janka vypomáhá jako dobrovolnice v charitě pro bezdomovce. Jejich dcera Mira je premiantkou třídy a dokonce i vzdorovitý syn Márk, černá ovce rodiny, má určitý talent a chce se stát rapperem. Jejich idylický život je ovšem pouhá iluze. Pod pokličkou se totiž skrývají přísně střežená tajemství - Miklósiovi mají značný dluh v bance, jejich luxusní vila vlastně patří příteli ze zločineckého podsvětí a jen díky všemožným trikům se členům rodiny daří zachovávat zdání, že je vše v pořádku. Když už toho na Attilu začne být moc a rozhodne se vést poctivý život, jejich rodinná idyla rázem vezme za své. Záhy vyjde najevo, že má každý z nich zcela odlišné představy o tom, jak hodlá pokračovat dál.

V nadšeně přijaté první řadě seriálu si rodina Miklósiových užívala života ve zdánlivém blahobytu, přestože byla zdrojem jejich bohatství plejáda otcových riskantních loupeží a podvodů. Když se Attila rozhodl začít žít poctivě, všechno se obrátilo vzhůru nohama. Záhy vyšlo najevo, že má každý zcela odlišné představy o tom, jak hodlá pokračovat dál, a rodina se rozpadla. Ve druhé řadě se Miklósiovi ocitají na dně. Nebo možná ještě hlouběji. Každého z rodiny dohání minulost a nikdo z nich už se nemůže nadále vyhýbat důsledkům svých někdejších rozhodnutí. Proč se Attila kdysi dávno nechal svést na scestí a má ještě vůbec nějakou naději začít znovu a s čistým štítem? Jakou cenu je Janka ochotná zaplatit, aby si udržela svou životní úroveň? Dokáží se Márk a Mira někdy zbavit špatného příkladu, který jim dali jejich rodiče do vínku, nebo jim zůstane šance stát se normálními teenagery navždy zapovězena? Členové rodiny se nyní potýkají s mnohem závažnějšími problémy než kdy dřív. Starý přítel, který je dávno považován za mrtvého, se znovu objeví v Attilově životě, ačkoli brzy vyjde najevo, že není tím, kým se zdá. Od chvíle, kdy se její manžel rozhodl obrátit list, ho Janka nedokáže respektovat a je odhodlaná učinit nezvratný krok. Márk rozjede vlastní podnikání, ale neuváženě podstoupí příliš velké riziko. Mira najde lásku a okamžitě ji zase ztratí. Aby se vyrovnala se svou bolestí, uchýlí se k zoufalým činům. Jak žít s pocitem viny? Jak se vyrovnat s vlastní odpovědností? Skrze příběh rodiny Miklósiových jsou nastíněny nepřeberné možnosti v postkomunistickém Maďarsku, které jdou ruku v ruce se zklamáním i šancí na nový začátek. (HBO Europe)

(více)

Videa (7)

Trailer 1

Recenze (17)

slunicko2 

všechny recenze uživatele

Jenom dobré úmysly nestačí. 1) Když zvolím seriál vysílaný HBO, je to sázka na jistotu. Bohužel diváka čeká podobné zklamání, jako u seriálu Mamon (norská licence). V tomto případě jde o finskou licenci Helppo elämä._____ 2) To je však první a současně i poslední rozčarování. Aranyélet nabízí napínavou podívanou, kde akce není samoúčelná a nezastiňuje děj. Postavy jsou nejednoznačné, procházejí dramatickým vývojem a jsou ztvárněny výbornými herci._____ 3) Mimořádně pěkná hudba je další výrazný plus._____ 4) Přitažlivý 23letý (2015) Renátó Olasz s podmanivým hlasem (syn Márk) požitku z filmu silně přidává._____ 5) V dubnu 2016 mělo začít natáčení druhé řady, kterou bude HBO uvádět na podzim, takže se moc těším._____ 6) 2.4.2017 - Druhá řada si udržela nastavenou úroveň._____ 7) 14.2.2019 - Třetí řada je stále stejně kvalitní. Dokonce sedmý díl nabízí úchvatné drama až antických rozměrů. ()

Mira00 

všechny recenze uživatele

Naposled, co jsem koukal na seriál, kterej mi všichni doporučovali, byl Sex Education. Viděl jsem dva díly a chtělo se mi blejt, jaký to bylo hipsterský lejno. Dlouho jsem nikoho neposlech, abych neplejtval svým časem a koukáním na kraviny a tak jsem si všechny doporučení od známejch nastrkal do prdele. Nicméně nevím proč jsem se na doporučení své kamarádky začal koukat na Aranyélet. Maďarský seriál v produkci HBO. Narovinu říkám - Byl to hodně příjemnej čas po boku rodiny Miklóšových a je mi líto, že to skončilo a už je nebudu vídat. Je to rozhodně zajímavá rodina, kterej fandíte a zároveň jim přejete smrt, protože to jsou všechno celkem idioti. Na stranu druhou jsem rád, že to skončilo po třech sériích a nemá to další ambice na pokračování. I přes všechny negativa, tenhle seriál měl jedno ohromný pozitivum, který snad nikdy žádnej seriál v takovej míře neměl. A to je dopředu nastavená laťka vyprávění a vyobrazování příběhu, která tvůrcům dala absolutní svobodu dělat s dějem totální kotrmelce aniž by to působilo nějak na sílu. Ono je to celý vlastně taková kravina, která do sebe hezky zapadá. Je to vtipný, absurdní, je to na hlavu a neexistuje scéna, kterou by hereckej ansámbl nebyl schopnej zahrát. Trochu se slzou v oku si říkám, že tohle by v česku asi nevzniklo. Otce by hrál Čermák, matku Čvančarovou a už by mě dál asi nezajímalo. Jediná výraznější stopa na HBO je Pustina, nic proti tomu, není to špatný, ale na prdel jsem si z toho taky nesedl. Nicméně Aranyélet stojí za to, je to naprosto přesný trefení do mýho vkusu. Family is a story, Hard to tell. ()

Reklama

MT_Y 

všechny recenze uživatele

Tento seriál mě poměrně dost bavil. Stručný rozbor, MŮŽE OBSAHOVAT SPOILER! : Řada 1) Seriál se skvěle díl po dílů pomalu, ale za to důkladně rozjíždí. Skvělí uvod, skvělí příběh, úžasná zápletka, skvělé poznávání rolí (Jejich osobnosti, charaktery atd.) První řadu musím klasifikovat jako tu nejlepší a nejpovedenější. 🤗 Řada 2) Tato řada pro mě byla lehce slabší, ale stále si držela jakousi kvalitu a další rozměr seriálu, postavy u kterých člověk si není úplně jistý (Tak jsou zlí nejsou, chtějí spíš pomáhat nebo jsou to fakt smejdi atp...) Příběh byl stále, ale poměrně kvalitní a super. Řada 3) Tak, zde to pro mě byla nejslabší série, chápu že pro jakési uzavření všeho to asi muselo být, ale i přesto poměrně nudná řada a celkově nezáživná. V napětí mě nejvíce usadil 7.dil(Kdo viděl snad chápe a kdo neviděl, dle mě se má na co těšit.) A vlastně svým způsobem závěr 8.dilu... Shrnutí : Seriál jako takový byl skvělí, uměl zaujmout příběhy, postavami i samotnými herci, byli tam zádrheli (ty nejvíc soudím k 3.řadě, ale jak říkám pro příběh byli zřejmě důležité). A proto budu hodnotit následovně : 97% & 5 hvězd, protože jako celek to byla naprostá spokojenost. 🤗🤗 ()

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Rodina ostane rodinou aj keby neviem čo bolo. Takto sa dajú zhrnúť tri série maďarského počinu, ktorý bol veľmi dobrý hlavne v prvej sérii. Následne zdrsnel a stratil to svoje čaro krimi seriálu, ktorý bol orientovaný viac vtipne i rodinne, potom prešiel až do takej mafiánskej ságy. Veľa streľby aj mŕtvych. Napriek podivným charakterom, hlavne teda v úlohe matky, sa ale zachovalo pokrvné puto, čo sa mi v závere páčilo. ()

BOURQUE 

všechny recenze uživatele

Veľké (opäť pozitívne) prekvapenie z Maďarska. Zmysluplný scenár, zaujímavé charaktery a k tomu excelentné herecké výkony a citom vybraná hudba (hlavne maďarský rock). Som veľmi zvedavý na tretiu sériu. P.S.: E. Ónodi a L. Döbrösi sú prekrásne a Zs. Anger je herecky nenapodobiteľný. Osobné hodnotenie: 91% (*****) ()

Galerie (313)

Reklama

Reklama