poster

What the Health

Dokumentární

USA, 2017, 97 min

Kamera:

Kip Andersen

Komentáře uživatelů k filmu (3)

 • ChArLeNe
  *****

  FAKTY z dokumentu sú obsiahnuté na tejto stránke. Dokument bol vytvorený pre širokú verejnosť, a tak ho aj tak hodnotím. Keďže ja osobne som veľa informácií už poznala, tak ma dokument veľmi neprekvapil. Najzaujímavejšiu časť pokladám za vŕtanie sa do zdravotníckych organizácií a taktiež aký dopad má živočíšne poľnohospodárstvo na okolitých obyvateľov, čo si myslím, že sa tomu mohli venovať viac (otázka ale potom je, či by to pre nich nebolo nebezpečné). Ku koncu dokument skĺzol do reklamy pre vegánsku stravu, namiesto toho by som skôr ocenila nejaké praktické recepty a rady pri varení, nejaká ukážka ako vlastne rastlinnú stravu aplikovať do každodenného života, pretože takéto cenné informácie sa vo vegánsky-ladených dokumentoch objavujú len veľmi zriedka, a v tom vidím práve to negatívum, keďže preto, aby bol niekto vegánom dlhodobo, tak musí vedieť ako na to, inak bude pár týždňov dietovať a potom sa vráti späť k pojedaniu zvierat.(26.3.2017)

 • (mOnkey)
  ****

  Důležitý dokument, který by měli vidět všichni bez rozdílu věku, pohlaví, národnosti nebo víry. Výsledek může na diváka působit zaujatě a jednostranně, avšak těžko z toho můžeme vinit tvůrce, když ti dali protistraně šanci, aby se na kameru vyjádřila a zodpověděla položené dotazy, ale organizace, jejichž zájmem by mělo být v první řadě blaho lidí, toto jednohlasně odmítly (a jedna otevřeně přiznala nepříjemnou pravdu, že by vystoupením v dokumentu mohla ohrozit své finanční zájmy). Některá témata to chtělo probrat víc do hloubky, takhle se občas něco nakousne, ale už se to nedopoví a je tak jen na divákovi, aby si dohledal další informace sám. Ale hádám, že to je zároveň jedním z účelů tohoto dokumentu. Poskytne vám informace, ale také vás pobídne, ať si je sami ověříte, pokud se vám nezdají dostatečně důvěryhodné. A je úplně jedno, jestli to bude prostřednictvím snadno dohledatelných odborně posouzených studií nebo změnou stravovacích návyků.(24.3.2017)

 • Tosinek
  odpad!

  What the hell was that?! Sezente si par nedovzdelanych podnikatelu, slepte nahodne sceny do radoby pribehu a svoje tunelove videni podlozte studiemi, ktera se vam hodi do kramu. Tak presne takhle dokument nema vypadat. Je mi lito lidi, kteri tuhle slataninu hodnoti vysoko, jen protoze podporuje jejich vlastni pohled na svet. Ja si mezitim vychutnam michana vajicka se slaninou.(9.6.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace