Will po cestě domů od kamaráda zahlédne něco děsivého. Nedaleko přitom v útrobách vládní laboratoře číhá zlověstné tajemství. (Netflix)

David.Darco

Po pár rokoch a odporúčaniach blízkym som sa rozhodol pozrieť si ST znova aj ja. Až tento krát som si uvedomil ako šlape naplno už od prvej epizódy. Tvorcovia nás zoznamujú so všetkými dôležitými postavami a pomerne rýchlo dochádza k ich vzájomným stretnutiam (úplný kontrast k nemeckému Dark). Sympatie si budujeme už od prvej chvíle a kvality Winony Ryder vytrysknú na povrch ako magma z vulkánu. Perfektný rozbeh ! P.S. - tretia epizóda obsahuje scény a "tvúrčí esa" ktoré mi v prvej ep. chýbali. Preto mením hodnotenie na 4* ()

dANo

Skvelý začiatok seriálu pre niekoho, ako som ja... t.j. seriály veľmi nevyhľadávam a už vôbec nie také, ktoré majú viac sérií. V tomto prípade som si povedal, že teda mrknem prvý diel a uvidíme, čo ďalej. A keď to skončilo, tak som ostal sedieť ako prikovaný a bolo jasné, že si to pozriem celé... :o) ()

Sany33

Príbeh: Tajomstvu z vládneho laboratória sa podarí dosať na slobodu a je ohrozený osud malého amerického mestečka. Prevedenie: Nostalgia v každom smere. Páčila sa mi hudba doby aj dračí doupe. Bajky ako najlepší dopravný prostriedok. Odvíjajúce sa viaceré dejové linky dávajú vedieť že sa ráta z viac sériami. Pocity: Zatiaľ ma to veľmi neohúrilo. Príjemný návrat do 80. rokov. Ale dekel mi to neodpálilo. Asi som mal veľmi veľký Hipe. 55% ()

kenkaku

Z první epizody uplně odvařený nejsem. Zatím to působí jako solidní guláš. Paradoxně nejzajímavěji působí trojice kluků z klubu "byly jsme čtyři". Ano, chci se dívat dál, ale že bych na tomhle upekl 21. nejlepší seriál (aktuální umístění v žebříčku CSFD), tak to ani omylem... ()

WathanajX

Poslední dobou narážím jen na průměrné až podprůměrné filmy a seriály… Tak jsem si řekla, co takhle začít sledovat něco, co má skvělá hodnocení, těší se všeobecné oblíbenosti, a navíc mi to všichni horem dolem cpou. Výsledkem hledání bylo toto dílo. Bohužel, a to fakt hodně smutný bohužel mě po prvním díle vážně nic na tomhle seriálu neuchvátilo. Já nevím ale má představa je taková, že první díl má diváka nadchnout a zaujmout natolik že se zatajeným dechem bude sledovat až do úplného konce. Nejspíš jsem asi od tohohle seriálu prostě jen moc očekávala. Zatím mě zaujala tajemná atmosféra, hororové prvky, a to že se jedná o fantasy. Zmizení dítěte za záhadných okolností je fajn téma stejně jako i to, co se kolem této záhady děje. Jinak kromě zatím dobrého děje jsou postavy pro mě trochu katastrofa jelikož – je to divný ale je to tak – prostě nemám ráda a nevyhledávám filmy/seriály kde hlavní roli hrají děti. Co mi dál vadí a dost je téma osmdesátek. Proboha, co mají všichni s touhle dobou. Já prostě na ní nevidím nic tak extra a možná taky proto mě seriál moc neoslovil. Ale hodlám u něj zatím vydržet i když to podle mě ZATÍM není taková bomba, jak jsem čekala. Hodnocení: (3*) ()

SpaceOdyseus

Wow, tohle vypada na televizni pecku roku. Detsti herci zatim super, pribeh slibuje poradnou jizdu, atmosfera husta, ze by se dala krajet. Jedina vec me mrzi a to, ze nemam cas celou serii maratonovat behem jednoho dne. ()

Esgalnor

No páni, tak tohle jsem nečekal. Atmosféra by se dala krájet, dětští herci nepřijdou otravní... Na první epizodu parádní. Občas hororovou atmosféru naruší milá vtipná situace, avšak pak se to vrátí k atmosféře podobné Villeneueově Zmizení (2013) a vy jste zase napjatí, co se bude dít dál. Spousta scén je šokující, spousta scén vytváří nové otázky a cliffhanger na konci, kdy vás prostě zajímá co je ta holka zač, vás nenechá spát, dokud se nepodíváte na další epizodu. Pokud se ponese celý seriál v podobném nebo lepším duchu, myslím, že jsem se zamiloval. ()

waits

Dobrý úvod, na plné nadšení to ovšem není. Jsou seriály, ku kterých jsem po první shlédnuté epizodě věděl, že jsem chycen (Twin Peaks, Red Dwarf, Breaking Bed, Men-Men) nebo naopak, že to není vůbec pro mě (většina produkce) Tady se může celá serie posunout kamkoliv. do čiré nudy, hloupé překomplikovanosti nebo naopak ke hvězdám. Další díly určitě dám, jsem zvědavý ()

LachtanShows

Po čtyřech letech od prvního setkání s jedním z nejpopulárnějších seriálů posledních let jsem se vydal porušit svou zásadu nesledovat ty sebelepší záležitosti dvakrát a v příštích pár týdnech jsou na řadě všechny tři série. I ten dabing nezní nějak rušivě. ()

arcticsky

Jako dobrý, no...nicméně velice irituje chování těch třech dementních, uřvaných výrostků a hysterický výkon Winony...snad se to zlepší... ()