Lovci myšlenek

• USA Mindhunters (více)

Hrdinové tohoto filmu jsou členové FBI, kteří mají za úkol stát se odborníky na sériové vrahy, tzn. přijít na motiv, pochopit jejich myšlení a na tomto základě, vraha chytit a usvědčit. Tým sedmi mladých lidí je proto poslán na opuštěný ostrov, kde mají pod dozorem arogantního a sobeckého profesionála podstoupit závěrečný test. Jejich úkolem je vyřešit fiktivní případ sériového vraha. Horor nastává v okamžiku, kdy se na scéně objevuje vrah opravdový a postupně likviduje členy skupiny. Na každého z nich používá jiný druh děsivé pasti. Jak přibývá mrtvých a zároveň i stop, začíná být jasné, že vrahem je někdo z týmu a ne neznámá osoba. Podaří se dosud žijícím přátelům včas odhalit, kdo z nich má na svědomí mrtvé kamarády? (oficiální text distributora)

sniper18

Je to dosť dobrý thriller od Rennyho Harlina. Má veľmi dobrý príbeh o skupinke nádejných vyšetrovateľov FBI, špecialistov na správanie vrahov, ktorí majú pred sebou ešte jednu skúšku, vyšetriť pripravenú vraždu na opustenom ostrove. Lenže až časom zistia, že na ostrove je aj skutočný vrah, ktorý ich dobre pozná a len tak ich odtiaľ odísť nenechá. A kľudne môže byť aj jedným z nich. Spracovanie je na tom dobre, síce tu nič výraznejšie neprekvapí, približne všetko ide tak ako má, jedine identita vraha zostane utajená až do poslednej fázi filmu, ale aj tak si nemôžem sťažovať, dej je dostatočne zaujímavý po celý čas, ponúkne viacero zaujímavých situácií a veľmi dobre sa na to pozerá až do konca, keďže ani hluché miesta sa tu nenájdu. Čo sa týka samotnej akcie, tak som celkom spokojný, síce vraždy nie sú moc originálne, ale jednotlivé situácie sú pomerne zaujímavé, chválim dobrý nápad s hodinami, keď postavy vždy vedia čas, kedy niekto z nich zomrie, poteší aj niekoľko výborných prvkov ako usmrtenie pomocou vlastnej pištole, ale dobre je na tom aj zvyšná akcia. Ale aj tak najzaujímavejší je originálny záver v bazéne. Herecké obsadenie sa mi páči, síce Christian Slater a Val Kilmer, teda najzaujímavejšie mená z obsadenia tu až tak moc priestoru nemajú, ale aj tak je celková skupinka policajtov dobre vybraná na čele s Kathryn Morris a LL Cool J. S réžiou a technickou stránkou som nadmieru spokojný, Renny Harlin sa nestratil ani v tomto žánri, páči sa mi vizuál, výsledok je viac než dostatočný. Lovci myšlienok určite nie je žiadny kult, ale ani mu nemám čo výraznejšie vytknúť, páči sa mi príbeh, postavy a aj akcia, oplatí sa pozrieť aj viackrát. Objektívna kvalita filmu- 68%, film sa páči mne na 74%. ()

Hitman_47

Hodně dobrá atmoška, skvělý spád, pekné killy....nebýt toho pokurveného konce, tak tomu dám i 5* :) Navíc...pořád tam jsou nějaké otazníky, které tam prostě už být nemají... ()

Kaka

Harlin je čim dál tím více sračkoidní. Akci jako kdyby zapomněl točit (osobní souboje jsou k smíchu), děj neplyne, scénář nulový a ani herci nic moc. Kde je problém ? Bůh ví, ale tento film nelze doporučit snad ani jako odstrašující příklad klaustrofóbního thrilleru, kde je skupina lidí odkázána pouze na své schopnosti a jeden na druhého a aby toho všeho nebylo málo, v jejich vlastních řadách je onen klíčový škůdce. Tohle tu bylo už tisíckrát a tisíckrát to bylo zpracováno lépe. I tolik kritizovaný D-tox má o třídu lepší atmosféru a je mnohem syrovější než tento odporně nudný patok. ()

Tyler

Wow, tak tohle je teda něco ! Rád bych viděl tenhle film ve společnosti specialisty na profilování z oddělení behaviorálních věd nebo prostě jakéhokoliv forenzního psychologa...Ale nutno uznat, že přes naprostou demenci námětu se podařilo Renny Harlinovi občas (!!) dát na frak (vzájemné?) orální fixaci scénáristického dua. Abyste rozuměli - takhle z prstu vycucaný scénář, zápletku a dějové zvraty abyste pohledali...Extra cool námět se snoubí se snahou šokovat podáním jednotlivých vražd (alespoň jsou pěkně natočené), naprosto selhává ve vrahově motivaci a zapomíná na to hlavní - nutnost vyvolat alespoň minimální stopu uvěřitelnosti. Protože pokud ani tohle nefunguje, můžu rovnou točit parodii - což se, samozřejmě nechtěně, Rennymu přes veškerou snahu chvílemi podařilo. Ale tentokrát je to právě on, kdo "Lovce myšlenek" vytahuje o dvě patra výš - s kamerou si pořád rozumí a koneckonců s atmosférou tak nějak taky. Škoda, že mu pořádný scénář v Hollywoodu už asi nikdy nesvěří... ()

castor

Na papíře námět vypadal možná dobře, ale na plátně se sype jako domeček z karet. Může za to zejména sebeparodický scénář, který po několika desítkách minut netuší, kudy kam. Celkové dojmy se rozutečou dřív, než se divák stačí rozkoukat.. projdou, neublíží, ale taky nic nezanechají. Výsledek je alespoň svižně natočeným videoklipem, který nabízí řadu zajímavých nápadů s pekelnými úhly kamery a všudypřítomnými vizuálními vychytávkami. Finský dravec z dob Cliffhangera, Dlouhého polibku na dobrou noc nebo druhé Smrtonosné pasti je sice nenávratně pryč, ale minimálně on si obdiv za režii tohohle nedotaženého klaustrofobického spletence zaslouží.. ()

Rex Mundi

Teda na nervy mi tento film zabrnkal, dokonca dvoma rôznymi spôsobmi. Nie som ten typ diváka, ktorý má naštudované všetky predvídateľné trilery a žiadny film si už neužije, takže som sa nechala aj slušne ponapínať a postrašiť, ale nie úplne zblbnúť. Miestami sa totiž postavy správali tak stupídne, že ma šlo roztrhnúť od jedu. Ak sa nás scenáristi snažili presvedčiť, že toto sú americkí kriminálni experti, tak šliapli riadne vedľa. Debilnejšie by sa nesprávala ani parta skautov, čo musí stráviť noc na cintoríne. Dokonca si samoľúbo myslím, že síce nie som agent EFBÍÁJ, ale také hysterické záchvaty a prehliadku najrôznejších neuróz by som určite nepredviedla...to chce proste amerického experta! ()

Davies182

Tohle je krásný příklad toho, jak se z napínavého thrilleru může stát děsuplný boj o holý život. A naopak. Vezměte partu těžkých inteligentů, zasvěťte je do krimi-mysteriózního experimentu na opuštěném ostrově, a pak už jen z povzdálí jako divák s úsměvem na rtech sledujte, jak se to mydlí. Val Kilmer a Christian Slater v tak trochu nedoceněné adrenalinovce, jejíž drajv vás bude ještě týden po zhlédnutí nutit ke zrychlené chůzi. ()

Xmilden

Renny Harlin kdysi natočil Cliffhangera a hlavně druhou Smrtonosnou past, nicméně jen ze slávy se žít nedá. V roce 2004 se blýsknul světlejším okamžiktem a Lovci myšlenek si dokáží s vypětím všech sil udržet divákovu pozornost až do konce, přestože se postavy na plátně začnou chovat více než "podivně" s blížícím se šokujícím odhalením. Z herecké sestavy nepotěší Val ani Christian, protože ti padnou mezi prvními. 50% ()

Phobia

Když jsem si půjčovala DVD, neměla jsem o filmu jedinou informaci. Byl pro mě příjemným překvapením, vtáhl do děje a přes svou předvídatelnost udržel napětí. Nedotažený scénář a nepříliš charismatické postavy sice zamrzí, přesto si myslím, že se jedná o slušný nadprůměr - 70% ()

kinej

Takovou blbost jsem už dlouho neviděl. Nemám rád tyhlety rádobypsychologické "thrillery", které se snaží diváky šokovat za každou cenu, a to i na úkor věrohodnosti. Svou stupiditou mi to připomnělo Vraždy podle Jidáše. V těchto filmech vždy tvůrci hodí jednoznačně vraždu na někoho, a pak vinu nějakým, jedno jak moc zcestným způsobem hodí na někoho jiného. Nejčastěji je za tím plán geniálního vraha. K tomu všemu zde absolutně absentoval jakýkoliv náznak napínavosti a lekavých momentů. Raději se koukněte na Gotiku, to sice taky není moc dobrý film, ale alepsoň jde se tam párkrát leknout. ()

Fiftis

Mám tento film dosť rád, je tu viac než slušné obsadenie a hrá tu tak maximálne 10 hercov, ale sú tu brutálne vraždy, niekedy je to až moc zložitý, napínavý a prekvapivý film. Hlavná zápletka nie je inak zložitá, ale samotný dej, teda tá zaujímavejšia časť sa rozbieha pomerne rýchlo a tak tam nie je veľký priestor pre nudu. Známe herecké obsadenie, niektoré postavy sú sympatické iné zase o niečo menej, ostatne, tak už to proste býva. Trochu ma mrzela krátka účasť Vala Kilmera. Hudba je priemerná, žiadna hudobná pecka. Do poslednej chvíle som nevedel kto je vrah a stavil by som sa, že by ste na to tak skoro neprišli ani vy. ()

Lhurgoyf

Výborná komédia! Uh, počkať, Minduhnters predsa komédia byť nemala... Tento film má neuveriteľne stupidný scenár, a keď myslím stupidný, tak tým myslím "ještě možná tak o tisíc pater stupidnejší, než Purpurové řeky 2". Nápad s presným časom, kedy zomrie ďalší človek, by v skutočnosti vôbec nefungoval. Vraždy sú síce nápadito spravené (i gore efekty nechýbajú), ale sú strašne moc vtipné, i keď tvorcovia po nás očividne chceli, aby sme sa báli. Všetci ohromne prehrávajú, dejové zvraty sú k smiechu a atmosféra nefunguje. Ale ako som písal - je to dobrá komédia - čiže si tie svoje 2* zaslúži. ()

S.Quentin QUALE

Inteligentní, nadprůměrně obsazený krimi thriller, představující pohodovou podívanou pro thriller fans. Partička FBI rekrutů je ponechána na pustém ostrově (opuštěné město), aby rešili fiktivní případ, načež začnou sami postupně umírat - musím říct velmi osobitými způsoby. Viděno jako novinka, takže konkrétnější už být nemůžu. 70% ()

misterz

Mám rád filmy, kde je skupinka ľudí niekde zavretá bez možnosti úniku, pričom na nich niečo robí bu-bu-bu a postupne ich likviduje. Myslím, že to tak mám už od čias Votrelca. Lovci myšlienok si zakladajú predovšetkým na efektných vraždách, za ktorých vymyslenie a uskutočnenie by sa nemusela hanbiť ani Smrť zo série Nezvratný osud. Scenár síce nebol žiadne terno a pästná chlapská bitka pri konci bola po hereckej stránke skôr na smiech, ale aspoň som sa nenudil. Masky a vizualizácia vrážd však mohli byť lepšie. 65/100 ()

dr.horrible

Za posledný rok som mal telku zapnutú myslím iba raz a to v oscarovú noc, aby som zistil, že nikde neprenášajú, vypol ju a pozrel to na nete. Dnes som ju zapol znovu kvôli tomuto ultrbéčku, so záplavou bývalých hviezd, plným akcie a zvratov, ku ktorému by ako komentár postačili len dve slová, v češtine znejúce o toľko lepšie: "Strašlivá píčovina" - ako pekne vystihnuté. Čo by ale človek čakal od Rennyho Harlina, že? Iba zábavu a tej sa mi aj dostalo. ()

Legas

Film začíná docela slibně a první polovina má docela šmrnc. Pak děj nabere béčkové obrátky, které vyvrcholí céčkovou pointou. A to byl Renny Harlin kdysi (alespoň u mě) áčko ;-) ()

Jordan

dosť mizerný a nezvládnutý (ako po scenáristickej, tak po režijnej stránke) film na americký spôsob 10 malých černoškov od Agathy Christie, takéto nelogickosti a totálne čierne diery ma dokážu najmä vo filme, ktorý sa tvári alebo sa snaží tváriť na nejakú prekvapivú prepracovanú psychologickú kriminálku, pekne nasrať. ()