Jsou hranice světa, v němž Filip žije, totožné se zadrátovanými hranicemi normalizačního Československa? Ale co je za nimi? Jakou cenu musí Filip Marvan zaplatit za svou zradu? (Česká televize)

vojaksvejk

Záver seriálu by si určite zaslúžil kvalitnejšie spracovanie, predovšetkým návrat do súčasnosti. Od tejto chvíle ako by šlo všetko z rýchlika. Nič by sa nestalo, keby mal záverečný diel dlhšiu minutáž. Niekoľko logických chýb tomu tiež nepomohlo. Ale celkovo fajn. Po prvom dieli som myslel, že ma seriál ničím nezaujme. Našťastie, mýlil som sa. A Miroslav Hanuš aka Šejbič - to bol herecký koncert! Nechutný záporák. Dobrá práca! ()

Reyak

Trošku nic neříkající zakončení skvělého seriálu. Škoda. Jak tu někdo psal, bylo to uspěchané. Minulé díly jsem byl ovlivněný emocemi, které jsem dnes necítil, akorát trošku u Plachého, i když jejich rozloučení s Marvanem mohlo být trošku emotivnější, což vnímám jako nevyužitý potenciál. Taky se Plachý moc od Marvana o tom, kdo je, nedozvěděl. Bylo opět strašně rychlé a člověk si tak říkal, že jak se tak Marvan z roku 1983 rychle vypařil, tak přece jen v té minulosti nestihl všechno. Malá zajímavost, které jsem si všiml až napodruhé. Major Špalek ze současnosti má stále vytetováno na krku LEN. ()

Antal89

Návrat do reality nakonec nebyl tak hrozivý, jak se původně zdálo. Jen je pravdou, že na to, aby se vše důkladně vysvětlilo a pospojovalo, tak na to bylo příliš málo času. Například jsme se vůbec nedozvěděli, co se stalo s vrahem Filipova otce, kam se nakonec poděla Kristýna Čáslavská. Plachého odchod byl více než hrdinný, ale trochu v rámci celé mysterióznosti působilo prapodivně, že Plachý věděl, co má hledat Filip v Šejbově pracovně v roce 2016 a že je vše pod kódem 1983. To celé je samo o sobě zvláštní. Ale celé vyvrcholení překonalo mé představy, dokonce jsem se v tom napětí, které bylo kombinací černého humoru s thrillerem, docela dost nasmál. Za mne nejlepší seriál roku 2017 a běda, jestli nedostane Českého lva za nejlepší seriál nebo minisérii. ()

I.ball

Tak to vše skončilo - mrtví zůstali mrtví a živí dostali, co zasloužili. Seriál má kouzlo a dva měsíce mě náramně bavil. Škoda Plachého a Marvana seniora, ale to už by byla pohádka a ne scifi kriminálka. Klíče od Skály mě také vrtají hlavou. ()

ABC1

Nečekala jsem od tohoto seriálu nic zázračného, ale měla jsem vědět, jak je tam Ivan Trojan, že to bude stát za to... Výborný návrat do minulosti, do odporného režimu, na který kde kdo nostalgicky vzpomíná...Vtipné, dojemné, melancholické; samozřejmě závěr trochu zrychlený, probere se z kómatu a je v tu ránu úplně zdravý a čilý, ale měla jsem z toho, jak to skončí. větší obavy, aby poslední díl nesmazal dobrý dojem z těch předchozích. Jo, a podle mě v té kapele byl Jan Budař; hezký vtípek...na závěr ()

Mates Hradecky

Moc jsem nepochopil, proč někteří herci hráli své postavy i v současnosti (kapitán VB) a jiní byli vyměněni (Šejbič, Klement...). Bizarně to působí v obsazení skupiny Sloky. Zůstal vedoucí i kytarista, zpěvačka byla ovšem jiná. I ve scénáři byly nelogické patlaniny. Zmatek nad zmatek a všechno je zmatek. ()

Sa.sa

díváte se ráda na televizi? jj, bude tady ticho nebo ti ustřelím palici, soudružko :))) bělost a ostražitost, to jsou blbci ;) Sloky už taky nejsou co v 1982, ale stejně je to navždy klasika :P Ale ten konec je nějakej divnej, ale co skončit se musí :/ ()

bastardius

Ale jo, tvůrci si se závěrem poradili docela dobře. Už si nepamatuju, kdy jsem se naposledy těšil z dobrého českého seriálu ()

malet

Na mě to bylo moc dlouhý. Já totiž za těch 10 týdnů zapomněla, co se vlastně stalo a tak mi to dalo moc práce, poslepovat ty obličeje k postavám. Jinak Trojana mi bylo líto, jako že přežil. A pak nepřežil. No a nakonec to rozuzlení nebylo zase tak náročné. Prostě mi ten minulý díl připadal uspěchaný a dnes se řešilo, jak to honem uzavřít. Ale dívat se na to dalo. A nechodí on teď vlastně se svou dcerou? ()

pirduch

No já nevím: ten konec byl takovej moc hladkej..uteču z nemocnice,schovám se do baráku,kterej je i po tolika letech prázdnej, přesto však nevyrabovanej,tu sanitku a záchranáře nejspíš taky nikdo nehledal...no a pak si necham od jednoho grázla vše nakecat na záznam,druhej si nevšimne,že dostal prázdnou zbraň... čekal jsem víc,nicméně celkově byl ten seriál skvělý ()

anonim

První polovina dílu přímo skvostná, parádní jízda. Ta druhá, po "návratu" hlavního hrdiny zpět do své doby a svého života, již poněkud slabší, přesto však důstojně uzavírající celý seriál. ()

Mejlaprod

Vtípek tvůrců V současném obsazení kapely sloky byl kytaristou pod brýlemi a parukou Honza Budař? (Klema z 82´) Nebo se pletu? ()

izmi

Poslední díl velké zklamání, asi jako ten první. Nejdřív naprosto nereálný útěk přes hranice, americký thriller v socialistických kulisách. Absurdní a těžko uvěřitelná oběť Plachého pro kamaráda, která se nakonec ukázala, jakože nebyla. Pak socialistický realismus nahradil náš důvěrně známý socialismus tržní, kde jediným světlým bodem byly Sloky, které se kámoší s mocnými za každého počasí a režimu. "Néé, bombu, néé, pane Reagane", tak to už z hlavy asi nikdy nedostanu. :-) Léčka, do které dostal Marvan oba gaunery byla sice vymyšlená dobře, ale finální konfrontace vyzněla jak klučičí rvačka v šatně o přestávce. Navíc je na 99% jasné, že by se dva gauneři okamžitě obrátili proti strůjci léčky, nikoliv proti sobě. Krádež sanitky, záchranáří ve sklepě? Absurdní. No ale celkově jako OK, i když si nejsem jistý, že bych to ještě někdy chtěl vidět podruhý. PS: Mimochodem nepamětníkům bych rád sdělil, že Reagan a Gorbačov nám v 86 po Reykjavíku přišli jako světoví hrdinové nejvyššího řádu, kteří zbavili svět hrozby války a zabránili zničení planety. Skutečně jsme to takhle tenkrát vnímali. ()

Lenisek

Asi jako všichni jsem s napětím čekala, jaké bude ono rozuzlení v současnosti. Bohužel, tak jak od prvního dílu až po devátý nelze tvůrcům upřít dokonalé stupňování napětí, desátý díl vyšel tak nějak naprázdno. Ano, dalo se to čekat, že návratem a probuzením hlavního hrdiny se mnohé vyřeší už samo o sobě a bublina obrovského tajemna "totalitních" epizod splaskne, ale i tak, poslední díl působil nedotaženě a často i postrádal logičnost. Snad by vše vyřešila dvojitá stopáž závěrečného dílu, aby se tam vešlo vše, co tam mělo být. Jinak obrovská poklona panu Ivanu Trojanovi, já ho prostě žeru :), ale skvělí byli i další herci a vůbec měli tvůrci podle mého šťastnou ruku při výběru herců, ať už Václava Kopty či Jana Budaře a dalších. ()

JWK

Super se na to koukalo, mam rad retrospektivni pohledy. Oddeleni patracky byla pochopitelne klisoidni karikatura (klasicka kriminalka byla klasicka kriminalka, nikoliv STB ci odvar gestapa), ale i tak jsem to vzal jako super serii. ()