1983 (E10) (epizoda)

1983

Drama / Mysteriózní / Psychologický

Česko, 2017, 59 min

Důstojné zakončení jednoho z nejlepších českých krimi seriálů posledních let. Jak část v osmdesátym třetím, tak ta v současnosti nezklamala. Neužil je fakt skvělej (taky vám občas připomíná Pavla Kříže?). Celkově se to všechno hezky vyřešilo, ikdyž vlastně ne. Byl tam? Nebyl? No, zkrátka a dobře doufám, že podobně kvalitní seriály budou v naší televizi čím dál častěji. Čest, soudruzi.(6.3.2017)

Konec za tři, čtvrtá za Trojana, jehož příběh mě asi jako jediný na tom konci opravdu zaujal. Znám britskou i americkou verzi a byla jsem docela zvědavá s jakou pointou se vytasí ta česká. Nemá cenu řešit, co všechno dávalo nebo nedávalo smysl. Trochu mě mrzí, že si tvůrci vybrali asi to nejjednodušší zakončení, doufala jsem v něco odvážnějšího.Ještě ale přidám plusový bodík za Miroslava Hanuše.(8.3.2017)

Jeden z nejlepších seriálů, možná i nejlepší.Když se člověk doslova modlí,aby už bylo pondělí a s napětím očekává, co se bude dít v roce 1982 dál, tak takový seriál jsem od roku 1989 nezažil.Bál jsem se,aby nedošlo k nějakému paskvilu na konci kvůli změněné budoucnosti.Naštěstí ne.Šejbič s Kratěnou dostali, co jim patří, protože veškerá spravedlnost (Policie, justice) je na takové svině krátká. Právě tito Šejbové a Kratěnové řídí naše životy, jej ich plný parlament, senát, vláda a něco podobného chrochtá na Hradě. Kdyby šlo udělit 10 hvězd, nešuetřil bych z nich ani jednu.Ale na co se budu v pondělí dívat??(7.3.2017)

Stálo to na vratkejch nožičkách, úplný špejličky to byly, narozdíl od Filipovy muskulatury, která mu i po měsících v komatu umožnila do hodiny opustit oknem nemocnici, ale jako celek to mělo jistý kouzlo, jemuž jsem do určité míry rozhodně podlehl i já. Budu si ten seriál pamatovat jako jeden ze svých oblíbených, byť z něj neryčím blahem.(6.3.2017)

Velice důstojné, elegantní a ve všech rozběhnutých liniích precizně dotažené zakončení s mnoha překvapeními. Vrchol může být v každém seriálu jen jeden, a jsem z té dramatické linky tady nadšená, že totiž byl přesně v bodě, kde to má největší účinek - na konci devátého dílu. Poslední díl byl uzavírací a hojivý, katarzní přesně tak, jak by měl být, a přitom potřebné rozuzlení a smíření proběhlo bez patosu, a dokonce i s grácií. *~(10.3.2017)

• - Když se současný Klement Kratěna (Jan Vlasák) podívá na zarámované fotky Josefa „Šejbiče“ Šejby (Jan Cina a Miroslav Hanuš), lze si všimnout, že na stolku má i fotku mladého Klementa (Jan Budař) na moskevském Rudém náměstí. (Šéfik)