1983 (E10) (epizoda)

1983

Drama / Mysteriózní / Psychologický / Krimi

Česko, 2017, 59 min

Úplně ten uspěchaný konec nenabyl má očekávání a jako úlet mi přišlo zapojení rodiny do svého osvobození z nemocnice za cenu překročení zákona ( to jako by šli sedět aniž by věděli smysl svého počínání?) , trochu jsem doufal, že minulost změní budoucnost pozitivněji a že nalezená nábojnice pošle za katr Klementa už v minulosti, ale budiž, nebudu hnidopich - jedná se o jeden z nejlepších a hlavně nejzajímavějších seriálů současnosti.(7.3.2017)

Po neskutečném stupňování napětí až do devátého dílu jsem byl zvědav, jak to v desátém díle vše skončí. Očekávání bylo veliké a taky bylo jasné, že za jednu hodinu se toho moc stihnout nedá. A taky to tak dopadlo. Rok 1982 zůstává brzy za námi a vracíme se do současnosti, kde už celková atmosféra filmu není taková, jako byla v éře komunismu. Ale i tak se celkem dost projasní a vysvětlí a veškerý pobyt v časoprostoru dostává smysl. Slušný závěr, který sice nevyšperkoval výtečný seriál, ale slušně jej uzavřel.(7.3.2017)

Pomsta je sladká, a ani nemusí byť za studena. Do finále ale musí zahrať jedine ten najväčší hit, každý vie, ktorý. Za plný počet hviezd to tentokrát nebude, pretože prechod z kómy bol trochu chabý. –––– Škrábeš, tyvole! –––– Jaký to tam máš, v tom čase, který přijde? – Složitý. –––– Viděl jsem ho umírat. No, byl jsem se podívat na toho hada, kterýho jsem si tak dlouho hřál na prsou.(6.3.2017)

Záver seriálu by si určite zaslúžil kvalitnejšie spracovanie, predovšetkým návrat do súčasnosti. Od tejto chvíle ako by šlo všetko z rýchlika. Nič by sa nestalo, keby mal záverečný diel dlhšiu minutáž. Niekoľko logických chýb tomu tiež nepomohlo. Ale celkovo fajn. Po prvom dieli som myslel, že ma seriál ničím nezaujme. Našťastie, mýlil som sa. A Miroslav Hanuš aka Šejbič - to bol herecký koncert! Nechutný záporák. Dobrá práca!(7.3.2017)

Trošku nic neříkající zakončení skvělého seriálu. Škoda. Jak tu někdo psal, bylo to uspěchané. Minulé díly jsem byl ovlivněný emocemi, které jsem dnes necítil, akorát trošku u Plachého, i když jejich rozloučení s Marvanem mohlo být trošku emotivnější, což vnímám jako nevyužitý potenciál. Taky se Plachý moc od Marvana o tom, kdo je, nedozvěděl. Bylo opět strašně rychlé a člověk si tak říkal, že jak se tak Marvan z roku 1983 rychle vypařil, tak přece jen v té minulosti nestihl všechno. Malá zajímavost, které jsem si všiml až napodruhé. Major Špalek ze současnosti má stále vytetováno na krku LEN.(6.3.2017)

• - Závěr epizody se odehrává v Berouně – Filip Marvan (Václav Neužil) čeká na Danielu (Judit Bárdos) před berounskou nemocnicí a následně scházejí z kopce nad sídlištěm Hlinky, kde je výhled na město Beroun (v pozadí dálniční most nad Berounkou směr Praha–Plzeň). (nega)

• - Když se současný Klement Kratěna (Jan Vlasák) podívá na zarámované fotky Josefa „Šejbiče“ Šejby (Jan Cina a Miroslav Hanuš), lze si všimnout, že na stolku má i fotku mladého Klementa (Jan Budař) na moskevském Rudém náměstí. (Šéfik)

• - V epizodě zazní z úst Marvana (Václav Neužil) hláška „Yippee-ki-yay, motherfucker!“ Hláška pochází od Bruce Willise, který ji použil ve všech dílech série Smrtonosná past. (Johny_F1)