Tak toto se fakticky povedlo. Mysteriózní kriminálka ze šumavských hvozdů, vesnického prostředí a tajuplnou zápletkou, která slibuje různě zajímavá odhalení a vývoj postav. Herecké výkony jsou na standartní tuzemské úrovni. Excelují ale hlavně vedlejší postavy ala vesnický balíci. Vše je správně špinavé a zanedbané. Kamerové filtry toto navíc vše správně dokreslují a sama kamera vše výše zmíněné podporuje. Zde se prostě Česká televize kvalitativně předvedla a ať jí to v tomto duchu vydrží i v dalších dílech. 80%(10.1.2018)

Původně jsem předpokládal, že to bude regulérní druhé pokračování Pustiny, těch podobností je tam vážně hodně, byť je to něco zcela jiného. První dva díly zatím rozhodně hodnotím lépe. U některých scén jsem měl pocit, že by se konečně Češi naučili natočit horor, nebo se k tomu jen přiblížili? Zatím je to vážně docela slibné, uvidíme, zda se to v průběhu nepokazí. Jen Kryštof Hádek je mi prostě strašně, strašně nesympatický a působí na mě tak, že bych mu okamžitě dal ránu, ačkoliv se neperu... ale to je jen můj problém.(18.1.2018)

Příjemný rozjezd navnadil. Napětí bylo napínavé, krajina šumně šumavská, léto hmatatelné, dialogy trefné a postavy i postavičky akorát, jen ten výskyt pěkných žen, které po Pavlu Roglovi na první dobrou vyjíždí (3!) byl skoro jak v bondovce. Také zamrzí podivná chyba v logice, která ale ještě může být vysvětlena - pozor na malý spoiler - jak se sestra dostala k údajům ze spisu, když nebylo zobrazeno, že by ji je Rogl nějak předal? Jen vyžbleptal jednu informaci, ale ne celý spis. Že by konspirační subplot? Uvidíme v dalších dílech. Pokud budou stejně dobré jako ten první, klidně půjdu s hodnocením výše.(12.2.2018)

Ja vam nevim, serial je na ceske pomery urcite dobre natocen, prvnich 10min bylo skvelych, ale pak to pomalu slo dolu a z thrilleru se to vratilo do obycejne krimi kterych jsou vsude mraky. Taky me uz docela vadi, ze se ve vsech serialech stale opakuji stejni herci, me osobne to kazi zazitek z divani, protoze me to odvadi pozornost. No uvidime. Jeste mrknu na druhy dil a pokud ten nebude alespon za 4* dal se uz divat nebudu...(12.1.2018)

V poslední době je v televizních seriálech nějak přehádkováno. S prvním dílem jsem spokojen a těším se na další, snad se kvalita seriálu udrží. Opět se mně líbí MIroslav Hanuš, kterému role vesnického, neomaleného balíka, který sedí na židli starosty opět sedí a postava působí zábavně. Podle mého názoru medvěd určitě nevraždil, spíše chlupy z medvěda někdo na místo činu nastražil, aby to vypadalo, že vraždilo zvíře. Je to ale jen úsudek z prvního dílu. Trochu mně jen vadí, že se zase musí v seriálu objevit postava nějaké rádoby novinářky z bulváru, která je úplnou náhodou sestra virologa, který jí samozřejmě o případu všechno vyžvaní a neuvědomí si, že by to mohla zveřejnit. Závěrem jen dodám, že i ten vesnický balík ví, že se převlíkající se sousedka musí šmírovat ze zhasnutého pokoje, na rozdíl od majora Vondráčka ze Specialistů, který zásadně provádí sledování podezřelých z rozsvíceného pokoje 😊(13.1.2018)

• - Při natáčení noční scény na chatě byly teploty pod nulou a pršelo, tvůrci však používali i uměle vyrobený déšť k znásobení toho přírodního. [Zdroj: iDnes.cz] (hansel97)