• Torpid

/napsáno po e01-04/ Chtělo by to být atmosferické, napínavé a syrové. Je to roztahané, někdy s nesmyslnými vedlejšími linkami, které mají za účel asi jen dotlačit celou věc na požadovanou stopáž. Mladší herci /s výjimkou Hádka/ jsou v lepším případě nevýrazní až špatní. Akčnější scény dost často směšné /viz. nahánění medvěda po lese v e04/. Jakoby z Doktora Martina někdo udělal temnej napínák.(5.2.2018)

Má to prima atmošku, ale vidím i hroznou spoustu chyb: proč by hygienik vytahoval špinavej kus dřeva u večeře?, auta vytažený ze stodol většinou nemůžou na silnici, když brácha řekne sestře (byť novinářce), že v Bučině pravděpodobně vraždil medvěd, tak ta hned nesedne a nehodí to do počítače, zvlášť, když výslovně slíbila, že si to nechá pro sebe, způsob, jak se o jejím článku dozvěděl nadřízený nechápu už vůbec atd.atd.- bylo toho víc. Vadí mi taky ty filmařský zkratky typu pozdravu “ahoj, ségra” do skype hovoru. Takhle se lidi normálně nezdraví, klidně to mohlo vyplynout ze třetí věty nebo třetího společnýho obrazu, v jakém jsou spolu navzájem vztahu. Škoda podobných drobností, kazí to výsledný dojem.(27.1.2018)

Úvodní díl seriálu mojí maličkost nenadchnul ale ani vyloženě nezklamal. Samozvaných vyšetřovatelů-detektivů v našich filmových končinách máme celou řadu, novináři ,spisovatelé,malíři.Pokus s veterinářem je určitou inovací.Situování děje na Šumavu bude mít v celém projektu zřejmě i jiný kontext než jen jako přiblížení krásy našich ještě stále celkem zachovalých hvozdů.Krimi rovina je zatím spíše upozaděna ,kdy i kriminalisté jsou vykreslení jako burani z venkova nejen způsoby vyšetřování.Co nám seriál nabídne dál i v rovině mystery/thrilleru krom intrik a sousedských pomluv místních obyvatel uvidíme příště.Šanci tomu určitě dám.(11.1.2018)

Teorie medvěda mi sice přijde poněkud neuvěřitelná, ale rád se nechám překvapit, s čím pan doktor přijde. Seriál totiž začal velice nadějně, oceňuji kvalitní filmařské řemeslo. Letní Šumava je sice krásná, ale poněkud pochmurná a tísnivá. Naštěstí dusno rozčesává v pravý čas vtip. Kryštof Hádek se zdá být vynikající volbou do hlavní role chlapeckého vědce, ostatní role zatím vypadají také dobře obsazeny.(10.1.2018)

Někde jsem četl, že Vzteklina by měla oscilovat někde mezi Pustinou a policií Modrava. První díl se z mého pohledu bohužel naklonil spíše ke druhému jmenovanému. Zřejmě jde o snahu nabídnout seriál co nejširšímu publiku, ale kriminální, temný thriller to zatím o dobrý půlmetr míjí. Věřím, že další díly přidají trochu na důrazu.(11.1.2018)

• - Při natáčení noční scény na chatě byly teploty pod nulou a pršelo, tvůrci však používali i uměle vyrobený déšť k znásobení toho přírodního. [Zdroj: iDnes.cz] (hansel97)