Má to prima atmošku, ale vidím i hroznou spoustu chyb: proč by hygienik vytahoval špinavej kus dřeva u večeře?, auta vytažený ze stodol většinou nemůžou na silnici, když brácha řekne sestře (byť novinářce), že v Bučině pravděpodobně vraždil medvěd, tak ta hned nesedne a nehodí to do počítače, zvlášť, když výslovně slíbila, že si to nechá pro sebe, způsob, jak se o jejím článku dozvěděl nadřízený nechápu už vůbec atd.atd.- bylo toho víc. Vadí mi taky ty filmařský zkratky typu pozdravu “ahoj, ségra” do skype hovoru. Takhle se lidi normálně nezdraví, klidně to mohlo vyplynout ze třetí věty nebo třetího společnýho obrazu, v jakém jsou spolu navzájem vztahu. Škoda podobných drobností, kazí to výsledný dojem.(27.1.2018)

Teorie medvěda mi sice přijde poněkud neuvěřitelná, ale rád se nechám překvapit, s čím pan doktor přijde. Seriál totiž začal velice nadějně, oceňuji kvalitní filmařské řemeslo. Letní Šumava je sice krásná, ale poněkud pochmurná a tísnivá. Naštěstí dusno rozčesává v pravý čas vtip. Kryštof Hádek se zdá být vynikající volbou do hlavní role chlapeckého vědce, ostatní role zatím vypadají také dobře obsazeny.(10.1.2018)

Tak toto se fakticky povedlo. Mysteriózní kriminálka ze šumavských hvozdů, vesnického prostředí a tajuplnou zápletkou, která slibuje různě zajímavá odhalení a vývoj postav. Herecké výkony jsou na standartní tuzemské úrovni. Excelují ale hlavně vedlejší postavy ala vesnický balíci. Vše je správně špinavé a zanedbané. Kamerové filtry toto navíc vše správně dokreslují a sama kamera vše výše zmíněné podporuje. Zde se prostě Česká televize kvalitativně předvedla a ať jí to v tomto duchu vydrží i v dalších dílech. 80%(10.1.2018)

Když zůstaneme u tvorby čt, tak je to zkřížení Rapla a pěti mrtvých psů. A z obého to má něco, respektive - je to samozřejmě originální, ale v prvním díle tu atmosféra scén osciluje z totálně znuděné vesnice za poledního slunce, až po scény, které si nezadají s takřka horrorem. Uvidíme, kam se další díly přikloní a jestli nepokoní docela slušnej začátek.(13.1.2018)

• Torpid

/napsáno po e01-04/ Chtělo by to být atmosferické, napínavé a syrové. Je to roztahané, někdy s nesmyslnými vedlejšími linkami, které mají za účel asi jen dotlačit celou věc na požadovanou stopáž. Mladší herci /s výjimkou Hádka/ jsou v lepším případě nevýrazní až špatní. Akčnější scény dost často směšné /viz. nahánění medvěda po lese v e04/. Jakoby z Doktora Martina někdo udělal temnej napínák.(5.2.2018)

• - Při natáčení noční scény na chatě byly teploty pod nulou a pršelo, tvůrci však používali i uměle vyrobený déšť k znásobení toho přírodního. [Zdroj: iDnes.cz] (hansel97)