Strhující a důmyslně vyprávěné kriminální drama, v němž se postupně odkrývají okolnosti vraždy, kterou spáchala údajně v sebeobraně dvacetiletá dcera policejního vyšetřovatele Richarda. Poté, co Richard s Lilly dorazí na místo činu a zjistí, že zavražděným je prominentní soudce Kowalský, rozhodne se dceru krýt. Na místě činu „zamete stopy" a tělo zakope. Když se po čase ostatky oběti najdou, je vyšetřování přiděleno kriminalistickému týmu, který vede právě Richard. Jeho cílem je zpočátku udržet svou dceru mimo podezření a následně najít vhodného podezřelého, na kterého by mohl vraždu „hodit". Adeptů je hned několik. Třeba soudcova žárlivá manželka, která mu přišla na jeho nevěry. Nebo zrovna propuštěný Matěj, jehož do vězení poslal právě zavražděný soudce Kowalský. Ten se snaží znovu navázat kontakt se svou rodinou. V cestě mu ale stojí šéf místní mafie Radovan, kterému dluží peníze. Kowalského smrt se dotkne rovněž vlivného podnikatele Dostála, protože s ním byl v úzkém kontaktu a tajemstvím obestřená vražda teď ohrožuje jeho obchodní aktivity. A do toho všeho se o vraždu Kowalského začne zajímat také novinář Radek, který má podezření, že jde o něco ještě mnohem většího. (Česká televize)

IvcaSammet

Námět seriálu je sice velmi zajímavý, bohužel mě ale jeho zpracování prozatím velmi zklamalo. Elizaveta Maximová i Ondřej Vetchý zde nepředvádí zrovna špatné herecké výkony, bohužel je ale všechno ostatní absolutně zabíjí. Tvůrci se pravděpodobně snažili o psychologický seriál s temnou linkou, což se mi ale prozatím jeví jako paskvil hysterie spojený se zbrklým chováním všech okolo, hlavně tedy již zmíněných dvou hlavních hrdinů. ()

LachtanShows

Konečně se Česká televize vymanila ze zajetého monotónního formátu svých kriminálek a přišla s něčím novým a díky tomu nesmírně pozoruhodným. K tomu si vzala ještě k ruce Ondru Vetchého, což byla samosebou záruka jistoty. ()

CJD

Nic moc jsem nečekal, jen další krimi na nedělní večer, ale razantní rozjezd mne vtáhl a tenze (hlavně postav) vinoucí se dějem mne nepustila. Kdysi jsem něco takového (intenzívněji) zažil na koncertě Prodigy ;). Tak snad i zde chlapcům nedojde energie a bude to podobně pokračovat jako začalo. Dobré, těším se na další díly :). [8/10] ()

septic

moc dobře rozjeto, atmosféra je skvělá, tempo odpovídající. Na české poměry vedle Pustiny nejlepší seriálový počin za poslední dva roky. Obávám se, ale že další díly to pokazí. Buď se budou snažit to nějak nesmyslně překombinovat nebo se tam strhne až moc akce. Doufám, že se mýlím, začátek je super ()

MickeyStuma

Psychologické kriminální drama přináší něco, co tu už velmi dlouho nebylo. Pomalé, avšak temné kriminální drama, kde se do křížku se zákonem opět dostává policejní vyšetřovatel, neboť jeho dcera spáchala vraždu a ne ledajakou. Tady jde o hodně. Po nalezení těla se rozjíždí vyšetřování a okolnosti kolem případu se pomalu rozplétají. První díl ze třech představí veškeré postavy děje, jejich charaktery a jejich místa v příběhu. Na Ostravsko docela trefný šedivý obrazový filtr. Rozjezd dobrý, ale žánrově ne pro každého. ()

ForGump

Moc se mi líbí originální námět s prozrazením vraha (asi). Rozjezdy jsou vždy poněkud zrádné, a tak po parádním úvodu, přichází mdlejší rozdávání karet, byť opravdu s chutí chválím řemeslnou stránku a už po několikáté chci vyzvednout na piedestal kameru Martina Žiarana. Nadějné to je. 65% ()

BoKo_CzT

Príjemné a pre mňa hlavne nečakané prekvapenie. Dynamika podľa starých dobrých pravidiel udržiava celý čas pozornosť diváka, ktorý je na konci prvého diela správne vtiahnutý. Dúfam, že nasledujúce časti môj prvý dojem potvrdia. ()