Kótecudžó no kabaneri (TV seriál)

• Japonsko

• Austrálie

Animovaný / Akční / Drama / Fantasy / Horor

Japonsko, 2016, 12x23 min

• SonGokussj

Případ 1: Vlak stojí před padacím mostem. Všichni kontrolují, jestli je ok a jestli ho vůbec pustit do města. Jakmile se rozhodnou, že ano, má zelenou. Most se spustí. Vlak se pomalu rozjede. Jakmile zastaví, všude vojáci a všichni jsou podrobeni zkoušce, zda tam není Zombiiiiiiiii. Případ 2: Má přijet druhý vlak. Určitě na něm nebude nic nebezpečného, i když dennodenně projíždí zombie krajinou, kde na něj naskakují ohavné krvavé červené shnilé stvoření, které můžou druhého infikovat snad i pohledem. Jojo, určitě ten vlak bude naprosto v klidu a proto padající most, naši jednou DOBROU ochranu, necháme spadlý, ať ten milý vláček zbytečně nezdržujeme, protože nám určitě veze štěstí a slávu. ... Nejede nějak rychle? Zvedni ten most! Nestihnu to! byla chvíle, kdy jsem si říkal "oki, potřebovali prostě nějak posunout děj. Stupidní, ale... Ok... Poté: (když vynechám nelogické zastřelení jednoho nevinného) (a nelogické nekontrolování dvou osob) (a nelogickou touhu zabít jednoho ze svých pracantů) nastoupí stupidní útěk z vězení, stupidní podřezání žil, stupidní útok zombie ze střechy, místo z hlavního vchodu (opět POUZE jen a jen proto, aby to naplo diváka), stupidní sebeubližování, magické vyléčení a ... vlastně ani nevím, čím to skončilo. The f#!k did I see. Whaaaa~~~t?(10.4.2016)

Když pominu věčné srovnání se SnK a typického, uřvaného shounen hrdinu, jedná se o opravdu nádherný steampunkový zážitek. A ten můžu na všechny způsoby. "Apokalypsa zombíků" tady už taky párkrát byla, ale proč ne? Za mě rozhodně body k plusu za překrásnou krev, které se zde nešetří. Opening i ending se mi líbily, nejsem expert na grafiku, ale byl to pohled pro Bohy. Takže za mě 9/10(11.3.2020)

• Scalpelexis

Chtěl jsem začít vypisováním prvních, pro pochopení příběhu z mé strany, mindfucků. SonGokussj to ale řekl vše za mě a není nic, s čímž bych mohl nesouhlasit. Kabaneri jsou zatím Attack on Titan přes kopírák, kde se lidé brání před obrovskou pohromou, hlavní hrdina je zatím takový "erenovitý" (jen o drobeček klidnější a chytřejší), ale dle všeho se lidé umí o něco efektivněji bránit. Celý ten steampunkový háv je mi aspoň o něco bližší než středověkost v Titánech a celkově působí víc cool + určitě nabízí tvůrcům větší možnosti. Nemůžu se po shlédnutí i tak ubránit zklamání. Studio WIT si musí dozajista uvědomovat, že jejich vizuální projev je prvotřídní, tak proč jen trochu nezapracovat na tom příběhu, aby se z toho stala doslova legendární záležitost? Nechci ale předbíhat a třeba v dalších dílech se na tomto zapracuje (dle názvu seriálu se bude mašinkou jezdit hodně, jupí jup!), ale nijak odvařený zatím nejsem. Edit: Po dokoukání budu muset ještě jednu hvězdu shodit. A to jsem si díky střední pasáži, která začínala mít i jakous takous hloubku, myslel, že půjdu možná i nahoru. Žel jsem byl bláhový. Nakonec totiž zjistíme, že potenciál nebyl vůbec využitý, záporákovo přemýšlení je totálně mimo sféry rozumu a defakto tragický konec se nese ve veselých hudebních tóninách a úsměvech plný klišoidních zmrtvýchstání? Dál nepokračuju.(13.4.2016)

Fajn animace, příběh, stylizace, všechno s potenciálem, leč nevyužitým. Od půlky je jasné, že to nebude takové, jak se zprvu zdá. Hlavní hrdina otravný až do konce, hlavní záporák přiblblý narcis s nudným cílem a zcela nevyužité zajímavé postavy. No na podívání určitě lepší průměr.. eh, vezmu-li v potaz, kolik animáků japonsko produkuje a kolik z toho je totální demence, pak tohle je v top stovce, možná i padesátce, ale jsou lepší.. jo mnohem lepší kousky.(7.11.2016)

Studio WIT uvádí... Od studia, které nám přineslo takové známé kousky jako je Shingeki no Kyojin, Owari no Seraph a nepříliš známý film The Empire of Corpses přichází něco, co jste sice možná už viděli ve zmíněných dílech, ale v kombinaci, jakou byste rozhodně nečekali... Připravte se na svět, který je zase jednou na pokraji samotného konce, protože vymýšlet jiný důvod jak levně navodit tíživou atmosféru a napětí je přece tak zbytečné... Připravte se na dalšího hrdinu, který je tak odhodlaný, že jeho odhodlání hraničí s duševní poruchou... Poznejte hrdinku, která už na první pohled vypadá, že je mnohem silnější, než náš hrdina, ale z nějakého důvodu dělá jen druhé housle... Zažijte akci tak neskutečnou, že úplně zapomenete na to, že dílo by mělo mít také nějaký promyšlený a logický příběh. Již toto jaro přichází ATTACK ON WALKING DEAD SERAPH !!! Join the HYPE train ! Doporučuje 11/10 opravdových anime znalců....... XXXX....... Ale teď vážně ! Musím říct, že jsem čekal že první díl bude takový, jaký byl a tedy nejsem vlastně příliš překvapen. Pokud si někdo při prvním díle nevzpomněl na Attack on Titan, tak je buď slepý a nebo AoT neviděl. V dalších dílech se vše pouze podtrhává a z KnK je prostě další dílo studia WIT, které je dělané hlavně na efekt, plné akce, krve a soubojů tentokrát ovšem ve velmi povedené animaci. Charaktery jsou opět velice úzce profilované, mají své vlastní názory a jiná nežli jejich vlastní pravda pro ně neexistuje. Díky tomu se ve spoustě okamžiků chovají jako totální idioti a já mám díky tomu opravdu hodně často tíživou potřebu mlátit hlavou o stůl. V příběhu je opět spousta logických děr a věcí, které zdravý rozum bude místy hodně složitě pobírat. Charaktery pro mě nejsou tak nesnesitelné, jako byl třeba Eren a jeho parta a i toho křiku a přepjatých emocí se dočkáme o malinko méně, ale nebojte, na emotivní prohlášení hlavního hrdiny, že zabije všechny Kabane stejně dojde. Podtrženo a sečteno - KnK je velmi krásná podívaná, velmi šílená a intenzivní jízda, kterou si člověk užívá, ale k tomu aby z toho měl něco víc než jen průměrný zážitek u toho musí splnit jeden důležitý předpoklad - NEPŘEMÝŠLET NAD TÍM! Mě se to povedlo a tak i přes všechno to šílené co jsem viděl tomu ty 4* nechám, protože ta animace je nádherná a ta akce je prostě... 7/10(10.4.2016)