Bývalý profesionální špičkový zloděj, John Robie (Cary Grant), má problém. Ačkoliv po skončení války zanechal svého řemesla a dnes žije poklidně ve své vile nad Monakem, policie a místní podsvětí mu nevěří. Příčinou této nedůvěry je řada loupeží, která se v poslední době na Riviéře děje. Bohatým turistkám krade neznámý zloděj z pokoje jejich šperky. Pachatel přesně kopíruje bývalý styl loupeží Robieho, a tak policisté věří tomu, že se Robie vrátil ke své původní profesi. Když policisté dorazí k Robiemu do vily, aby ho zatkli, Robie na nic nečeká a uteče jim. Následně vyhledá svého bývalého kumpána z doby, kdy byl v odboji, Bertaniho. Jemu Robie řekne, že se rozhodl pachatele najít sám, a tím očistit své jméno. Robie má však policisty v patách, a tak mu před nimi z Bertaniho restaurace musí pomoci utéct dcera číšníka Foussarda, Danielle. Ostatně Foussard byl v době, kdy Robie ještě kradl šperky, jedním z jeho kompliců. Bertani kontaktuje Robieho se zaměstnancem pojišťovny Lloyds, H. H. Hughsonem. Ten přistupuje na Robieho nabídku odhalení skutečného zloděje a začíná s Robiem spolupracovat. Robie dostane od Hughsona soupis nejbohatších dam, které se v současnosti na Riviéře nacházejí a u nichž je předpoklad, že se je zloděj pokusí okrást o jejich šperky. Na základě tohoto seznamu se Robie seznámí s Američankami Stevensovými. Robiemu se líbí mladší z žen, Frances (Grace Kellyová). Její matce Jessie je Robie také sympatický. Robieho vyhledá Danielle a varuje ho, že jeho bývalí přátelé jsou z loupeží nervózní a uvažují nad tím, že Robieho zabijí. Robieho tedy tlačí čas. I když se snaží zloděje vypátrat, vůbec se mu nedaří. Ke všemu ho Francine, jak si Frances říká, odhalí. Fakt, že Robie je bývalým zlodějem, jí však nevadí. Jenže situace se pro Robieho ještě více zkomplikuje, když je matka Francine také okradena o své šperky. Francine zprvu věří, že šperky ukradl Robie. Ten se proto musí ztratit. Znovu kontaktuje Hughsona a společně s ním připraví plán, jak skutečného zloděje dopadnout. Robie využije lsti, pomocí které se ho jeho bývalí komplicové z podsvětí pokoušejí vylákat na odlehlé místo. Věří, že zde by mohl odhalit totožnost skutečného lupiče... (TV Prima)

andrii

....ale on není ten, kterého hledáte. Vinen je jen, že uloupil srdce té, která šarmem ani ve jméně nešetří. Slečna Grace, nejdražší šperk na canneském pobřeží. Chyťte zloděje, který zdárně imituje můj zaběhlý copyright. Cary Grant ve velkém spouští hru, nahazuje udičku a.... podaří se, zasekne. Při rozlučkovém plesovém dýchánku na rozpáleném plechovém "pelíšku" akrobatickou smyčkou lapí skutečnou "Kočku," dřívější šedou myšku. ()

MarekT

Já se Mistrovi omlouvám, ale mě to vážně přišlo jako rutinní kriminálka, kde ani sám Hitch nedostává svojí pověsti a není schopen diváka nějak napínat - pointa mě snad poprvé byla tak trochu jasná (stačil jeden vyčítavý pohled) a když už aspoň tohle nevyšlo, tak závěr mohl nějak dynamičtěji vygradovat. Nestalo se. Sice je začátek solidní (střih z výlohy do hotelu je skvělý), ale to nějak nestačí. Co se napětí týče, tak mě napadá srovnání třeba s North by Northwest - automobilová jízda byla jak vtipná, tak především napínavá, zde jen tak prošumí. Ve stejném filmu také Hitch dokázal nervy drásat i beze slov, statickým pohledem. Jediné, co tedy drží film nad hladinou, jsou kvalitní herecké výkony - ale na druhou stranu, Cary Grant snad nemůže nikdy zahrát špatně. Stejně jako Grace Kelly, která na svůj věk (tehdy jí bylo šestadvacet) podala opravdu mimořádný a především vyzrálý výkon. Sice mě trochu štvalo, že circa první půlhodina je bez ní, ale to jsem rychle přešel. Ostatně, za připomínku toho smutného data to stálo i tak. Sice jsem se nikdy moc nestaral o Hitchcockova camea (byť sebelepší), ale tohle si, myslím, zmínku zaslouží (a schválně, ta ptačí klec byla čistou náhodou nebo ne?). Snímek se označuje jako thriller, ale bohužel, to nejdůležitější, co dělá thriller thrillerem, ve filmu chybělo a poprvé musím nějaký Mistrův snímek hodnotit méně než čtyřmi hvězdami. Je mi líto. ()

sulimo

Tohle mě krutě, ale opravdu krutě nebavilo, místy až otravovalo a konec si nepamatuju a je mi to putna....takže dávám tři hvězdy takřka poslepu....a je mi to putna. ()

gabin(a)

Vzpomínka na to, co bylo kdysi romantickou komedií, ach jo...Přitom jde o dost slabší počin než Okno do dvora nebo romantické komedie s Audrey Hepburnovou v čele s Prázdninami v Římě. Čekání na tento film jsem si krátila mj. také utrpením při sledování tzv. romantické komedie Život nebo něco takového z r. 2002 s pro mě tragicky příšernou Angelinou Jolie a říkala jsem si, jak je to strašný, do jakých srágor se dnešní romantické výplody "posunuly": nablblý příběh (dá-li se to tak vůbec nazvat), stupidní dialogy pronášené plastikovými hráči (slovo herec by byla moc velká lichotka), esprit nula, a na konci ponaučení, pro které si normální lidé rozhodně nemusí chodit do kina. Hitchcock byl přesný opak: svěží a vtipný příběh, inteligentní a vtipné dialogy, někdy až moc, krásné prostředí a herci nejen krásní , ale také dobří a naprosto přirození. Degradace ženské krásy od božské, dokonalé a noblesní Grace Kelly po umělohmotného simíka Jolie je teda uotřesná! Chyťte zloděje má ještě překrásnou "přidanou hodnotu" v tom, že zobrazuje Monako a Riviéru vůbec v padesátých letech, toho jsem se nemohla nabažit! Scéna, kdy Grace Kelly vyveze C. Granta na piknik v kabrioletu nad Monako a na proslulé casino koukáte z kopečka jak někde za humnama mě nadobro dostala a kvůli ní si film možná seženu. ()

pakobylka

Napoprvé jsem asi nebyla správně naladěná. Zdálo se mi, že příběh s léty ztratil svou přitažlivost - nebo alespoň její podstatnou část. Připomínal mi kdysi opojnou, ale už dávno vyčichlou vůni, uchovávanou s nostalgickou vzpomínkou v krásně zdobeném flakónu - i když se zdálo, že je pořád schopný poskytnout vcelku dobrou zábavu na sobotní (nebo jakýkoli jiný) podvečer. ... Napodruhé je výsledný dojem z vyšperkovaného počinu velkého mistra výrazně lepší. Romantická a kriminální linie se nenásilně prolínají a drobné vtípky představují vhodný doplněk pro odlehčení děje. Po krátkém rozmýšlení opravuju hodnocení a přihazuju navrch čtvrtou hvězdičku menšího vzrůstu. ()

zette

Nepamatuji si jiny Hitchcockuv film, ktery by mel tolik nudnych pasazi. Minimum akce a Cary Grant pusobi v celem filmu nejak neprirozene. Jako takova prijemna letni romance z atraktivniho jihu Francie to ovsem funguje dobre. Kamera je uzasna a nedivim se, ze ji soska Oscara neunikla. Ctvrtou hvezdicku pridavam jen a jen za nadhernou Grace Kelly. ()

c.tucker

Na Hitchcocka sice trošinku slabší, ale to na kráse Grace Kelly a šarmu Cary Granta nic neubírá. Je sice pravda, že zde moc napětí nebylo a bylo to i celkem předvídatelné, ale i přes to to bylo velmi dobré. ()

papaJA21

Příjemně naivní, až pohádkově rozverná krimi komedie. Grace Kelly hraje zhýčkanou rozmazlenou bohatou dívku, která doprovází svou matku po Evropě. Do oka ji padne místní legenda, pohledný na odpočinku, se kterým se rozhodne skrátit nudu. ()

Mol

YOU DON'T HAVE TO SPEND EVERY DAY OF YOUR LIFE PROVING YOUR HONESTY, BUT I DO!!! Pokud budu upřímný, tak jsem se u tohoto filmu docela dost nudil a nezachránil to ani Cary, klepající se strachy jako poslední burák v pytlíku, při automobilové jízdě slečny Stevens. Filmu chyběla nějaká zajímavější scéna, která by byla hodna zapamatování. Snad jen MOTHER, THE BOOK YOU'RE READING IS UPSIDE DOWN! Ani velké finále se nekonalo a to je škoda. Přišlo mi to odfláknuté. ()

mortak

V těch pár scénách, ve kterých Hitchcock může rozvinout své celoživotní téma - sex a krásná blondýnka - je cítit jeho ruka. Od řízeného seznámení v kasínu (správně využitá ňadra!), přes slovní přetahování o samce Granta ve vodě, až k výletu autem jde o solidní romantickou konverzačku. No, i když vyjadřovat sex ohňostrojem je už dnes opravdu spíše k smíchu. Bohužel je tu taky ta ústřední zápletka, kterou Hitchcock dost odbyl, a která dělá režisérovi jeho věhlasu spíše ostudu. Problémem je taky volba Granta, který sedí do romantické komedie, ale bývalého zabijáka z francouzského Odboje v něm snad nemůže vidět nikdo. ()

majo25

Taká nadľahčená detektívka, možno s kúskom mystérie, ktorá neurazí, ale ani nenadchne. Cary Grant v roli noblesného zlodeja šperkov je fajn, silná romantická linka však nudí. Záverečné akčne ladené odhalenie zlodeja zlepšuje celkové hodnotenie, ale aj tak je na Hitchcocka trochu málo. ()

Radiq

Jako bylo to dobry, ale dýchá z toho trocha staroby... Taky mi třeba vubec nedošlo, proč nebyly pro francouzštinu česky titulky... A taky mi třeba vubec nedošlo, proč ho všichni ti francouzi nenáviděli, když byl v odboji nebo co. A taky mi třeba vubec nedošlo, proč věděl, že se má seznámit zrovna s tou matkou a dcerou. A taky mi třeba vubec nedošlo eště vic věcí. Ale taky sem to sledoval jenom pulkou očí. Ale jinak je to Hitchcock jak vyšitej, teda až na to, že to neni horor, ale spiš takovej normálni film o zlodějovi... ()

misulka03

Někdy mi přijde smutné, že vidíte snímek bez zvučných jmen a řeknete si, jo ten se povedl. A pak přijde film podobně dobrý a možná i o něco lepší, ale v něm je Cary Grant, Grace Kelly a režíruje Hitchcock. Nedokážete se zbavit toho, že to prostě musí být NĚCO. Krásný film, ale bohužel trochu nudný příběhem. Oskara za kameru však mohu podtrhnout. ()

Klenotka

Pro mě (ze zatím viděných) jeden z nejslabších Hitchcockových filmů. První polovina se dost vlekla, nechápala jsem vůbec chování hlavní hrdinky, a Grant tu byl až nepřirozeně opálený. Celou dobu jsem čekala, kdy se začne něco dít a najednou to vygradovalo a byl konec. Takže pro mě za tři. ()

eye candy

Hned v úvodu se Hitchcock přiznává záběrem na výlohu, ve které jsou vylepeny letáky a pohlednice z Francouzské riviéry, že tentokrát se chce bavit a hodlá nás vzít sebou na dovolenou k moři, plnou sluníčka, pěkných žen, romantiky a humoru. Jeho nabídku nenáročné zábavy, jsem přijal s otevřenou náručí, na pořádné dovolené jsem nebyl ani nepamatuji, navíc jenom blázen by si nechal ujít výlet k moři s krásnou Grace Kelly a charismatickým Cary Grantem. Ústřední dvojici to spolu náramně slušelo a u většiny jejich společných interakcí jsem se královsky bavil. / "You're here in Europe to buy a husband. The man I want doesn't have a price. That eliminates me" / ()

filmmovier

Výborní Grace Kelly a Cary Grant, tradičně výborná Hitchova režie (jen ty zadní projekce jsou fakt moc), skvělá atmosféra, zábavný děj. Ovšem Alfred Hitchcock opravdu natočil lepší filmy a nutno říct, že takové jsou skoro všechny. A pokud se na to podíváme pohledem na jeho další romantické thrillery s neprávem obviněnými muži, Chyťte zloděje jasně vychází jako ten nejslabší. Ale pořád je to nadprůměr a pořád je to náramně skvělá podívaná a na hlavní dvojici je prostě radost koukat. 75%. ()

Motinski

Trochu slabší kúsok, stále ale dosť vtipný, nápaditý a príjemné napínavý aby vás zaujal viac ako na jedno pozretie. U mňa ale tých pozretí viac asi nebude. ()

Gal Gadot a remake Hitchcockova thrilleru

Gal Gadot a remake Hitchcockova thrilleru

12.01.2022

Studio Paramount Pictures chystá remake klasického romantického thrilleru Alfreda Hitchcocka z roku 1955, Chyťte zloděje. Ten se točil kolem postavy bývalého profesionálního lupiče v podání Caryho… (více)