Poutavě vyprávěný příběh slavného hudebního festivalu, který milovali hudebníci i fanoušci, od jeho vzniku až po neodvratný konec... Mezinárodní festival populární písně Bratislavská lýra ovlivňoval vývoj populární hudby v Československu od roku 1966 až do sametové revoluce. Mnozí jej vnímali i jako jakýsi ostrov svobody, protože na něm vystupovali nejen nejlepší českoslovenští interpreti, ale i řada nedostižných zahraničních hvězd. V Bratislavě se tak objevili třeba Josephine Baker, Cliff Richard, Stevie Wonder nebo Joe Cocker. Během několikaletých příprav cyklu tvůrci vyzpovídali více než 140 osobností, a to i ze zahraničí, aby zachytili neopakovatelnou atmosféru několika festivalových dní všech ročníků. Vznikla tak nejen zajímavá a podrobná kronika festivalu, ale i sonda do atmosféry ve společnosti v posledních 30 letech minulého století. (Česká televize)

mol1111

Takový standardní dokument o Bratislavské lýre. Kladem je délka, že není potřeba pospíchat. Také oceňuju, že kontaktovali i spoustu zahraničních hostů, kteří se na lyře objevili (a taky soudruha Jakeše :-D). Poslední, zoufale ufňukaný díl o tom, jak byla tráva zelenější je za mě zcela zbytečný. Celý seriál obsahuje také víc než malé množství glorifikace dobové středoproudé hudby, což, upřímně řečeno, ona to zase taková bomba nebyla. ()

v1791

Nie je to iba o Lýre. Je to o ľuďoch a tej dobe. Mnohí zabudli alebo nevedia čo socializmus v sebe niesol. Vyrastal som vtedy, ale do hĺbky prehnitej spoločnosti som nevidel. Prečo si nevážime slobodu? Lebo sme neslobodu na vlastnej koži nezažili... Ďakujem za krásny dokument. ()