Neznámá síla vychýlila Měsíc z oběžné dráhy kolem Země. Poslala jej směrem, který bude znamenat konec života, jak jej známe. Do jeho kolize se Zemí zbývají pouhé týdny a ničivé záplavy, tsunami, zemětřesení a požáry jsou jen začátek. Svět stojí na pokraji zničení. Bývalá astronautka, nyní výkonná ředitelka NASA Jo Fowler (Halle Berry), je přesvědčená, že možná zná klíč k záchraně nás všech. Problém je, že jediní dva lidé, kteří jí věří, jsou astronaut Brian Harper (Patrick Wilson) a konspirační teoretik K.C. Houseman (John Bradley). (Bioscop)

dalziel

Po druhom diely Dňa Nezávislosti som si povedal, že s Rolandovými sci-fi filmami som nadobro skončil. No moje predsavzatia bohužiaľ nemajú veľkú váhu .Musím uznať že tento počin vyšiel celkom dobre. Bavilo ma to . Poctivých 60%. ()

Kingjiri

Když jsem čet recenze a ohlasy, tak jsem si řikal něco ve smyslu: "No jasně, prostě katastrofickej film, tam žádný scénáristický zázraky nelze čekat a já se stejně chci hlavně kochat tim, jak se bude všechno pěkně ničit, kde co bude explodovat, bude se bojovat o život apod.". Ale ono těch destrukčních scén zase tolik nebylo a bylo to celkově špatný. Jakože hodně špatný. Scénář je extremně debilní i v rámci žánru. A když si člověk v případě megastruktur řiká, že už to horší být nemůže, ještě se navíc vysvětluje vznik naší planety (totální bizár) a ten závěr byl taky masakrózní. Další rána scénáři byly dementní dialogy, který v lepšim případě šustěj papírem a v tom horšim jsou naprosto směšný (což se taky částečně odvíjí od naprosto nerealisticky vznikajícíma vztahama mezi postavama, přičemž následný vzájemný emoce z toho vznikající jsou taky bizár). V dnešní době asi taky neni uplně šťastný vydat blockbuster, ve kterym má pravdu exot vyznávající konspirační teorii a strčí všechy vědce z NASA do kapsy. Emmerichovi se nedařilo ani filmařsky. Scény ve vesmíry byly ještě vcelku dobrý, ale ten digibordel na zemi byl fakt hnusnej a snad s výjimkou interiérovejch scén se netočilo bez zelenýho plátna. Druhá hodně slabá hvězda za casting (ačkoliv je tady vzhledem ke scénáři vlastně uplně zbytečnej) a vesmírný scény. ()

DAPDO odpad!

Hrozná slátanina. Vychýlení měsíce, nouzový vyslání astronautů pro záchranu lidstva - to beru. Ale kurva, ta technologická forma života, která útočí na lidi mě dostala až tak, že jsem to v polovině měl chuť stopnout. A měl jsem to udělat, protože ta druhá linie s potomky astronautů byla snad ještě horší. Pro mě totálně nekoukatelnej film až do konce. ()

ViktorS

Od Rolanda Emmericha takýto film v podstatne neprekvapuje, ale nič to tu nemení na fakte, že sa jedná o dejovo jednoduchý počin bez nejakej väčšej hĺbky. Jediné čo na filme oceňujem je deštrukcia, aj keď aj tá bola dosť prekombinovaná ako sa snažila hrať s gravitačným pôsobením Mesiaca. Ja osobne som čakal, že sa bude jednať o niečo podobné ako napríklad snímka Drvivý dopad, ale bohužiaľ, dočkal som sa tohto sci-fi. Nepopieram, že ten nápad nie je zaujímavý, ale oveľa lepšie by to bolo, keby skrátka do Mesiaca narazila nejaká kométa alebo asteroid, ktorý by Mesiac vychýlil z obežnej dráhy alebo niečo podobné. Ale tak aj toto bola cesta. No mňa tu okrem deštrukcie bavil mierne asi len John Bradley v jeho roly, no to na viac ako 1 hviezdu nestačí. A samozrejme postava syna hlavnej postavy bola taká zbytočná a nesympatická. Doslova tu slúžila len na to, aby sa tu nachádzala nejaká druhá dejová linka, ale tá bola úplne nezaujímavá. Veď keď už teda z Mesiaca spravíme Dysonovu sféru, tak venujme čas viac jej a nie niečiemu synčekovi, ktorý driftuje v zasneženej dedinke v horách s Mesiacom nad hlavou. Ak si myslíte, že film 2012 bola hlúposť, tak toto Vám fakt neodporúčam. ()

adamko100

Úprimne, nemám najmenšieho poňatia čo som práve videl. Ohromný chaos sprevádzal najmä druhú polovicu filmu. Námet bol fajn, no možno by to fungovalo lepšie v seriálovom formáte. Mám pocit, že sa do dvoch hodín snažili tvorcovia natlačiť čo najväčšie množstvo... všetkého, no výsledok toho bol ten, že to v konečnom dôsledku veľmi nedávalo zmysel, bolo to viac klišé než by mohol ktokoľvek čakať a všetko sa dialo tak rýchlo, že bolo prakticky nemožné sledovať čo a prečo sa momentálne deje. K tomu všetkému, v neposlednej rade by bola škoda nezmieniť CGI. Vyzeralo to ako domáca úloha, na ktorej sa začalo pracovať pár hodín pred deadline-om. ()

John80

Neznáma sila v podobe umelej inteligencie vychyli mesiac mimo obežnej dráhy, hrozi zničenie zeme  a tak budú do vesmíru vyslaní traja ľudia ,aby zabránili zničeniu zeme a zachránili tak ľudstvo. Efekty fajn, Halle Berry v nezvyčajnom žánri filmu  Za mňa 3* ()

Likan7

Emmericha je mi líto. Kdysi legendární ničitel zkouší stále jen ničit a přitom bavit diváky. Jen to už nejde. Dvojka Dne nezávislosti už byl průšvih, a Moonfall bych řekl je dokonce i horší. Hloupý dialogy, logický nesmysly a pitomý postavy tak nějak očekávám a dokážu je omluvit, pokud se na mě hrne atrakce za atrakcí s pěkným vizuálem. Jenže Emmerich už většinou jen nudí. Ničení planety měsícem je totálně odbytý, triky mi přišly lepší i v 2012, a to už je prosím 13 let. Ten příběh toho CO je vesmír, proč je vesmír a kdo jsme vlastně my je celkem fajn, ale zbytek je tak zoufale nudnej, včetně finále. Ani nevím jestli by mi mělo být líto Wilsona a Berry, jejich účast pro mě zůstane záhadou. A Peňa tu má asi 5 vět a je tu 2 minuty času. Sutherland myslím jen jednu scénu. Jo, a vysvětlí mi někdo, proč má Měsíc větší gravitaci než země a věci lítají nahoru? ()

LordMysti

Vždy jsem říkal že alespoň průměrných sci-fi není nikdy dost, ale již nějakou dobou toto neplatí. Docela jsem se rozmýšlel jestli dát opravdu dvě nebo jednu hvězdu. No co říct, podobná hloupost jako Armageddon, bohužel zde tomu chybělo něco navíc to co Armageddon měl... ()

samkko

3/10 a snad jedno z nejhorších scifíček které kdy vzniklo, ale na druhou stranu je to snad ten nejlepší film pro konspirační teoretiky. Na Moonfall jsem neměl absolutně žádná očekávání, ale i přesto mě to dokázalo zklamat. Padající měsíc je film který disponuje tím nejhorším scénářem, neskutečně špatně napsanými postavami a super trapným humerom u kterého se nezasměje ani malé dítě. Film je v závěru tak nudný, že jsem u něj na 10 minut usnul, a to i přesto, že to tam řvalo, bouchalo a přehnaně blikalo. Film začne v podstatě hned (jedno z mála pozitiv které se tu dají najít), ale i tak jsem těch 131 minut musel PŘETRPĚT. Režije je tu velmi slabá a jde vitět, že Emmerichovi jde jen o to, aby se něco v enormním měřítku ničilo. Najdeme tu nespočet klišé (což už je ale klasika žejo) a najednou film skončí, ale skončí tak strašně předvidatelným a ohraným způsobem, že se budete smát. Ovšem to jak je měsíc doslova pár centimetrů nad zemí, popřípadě když do ní naráží, je lehkým způsobem zajimavé. ()

dustur

Máme tu nový film od Rolanda Emmericha, ktorý sa tváril ako fajn katastrofický film, pri ktorom som premýšľal že dám tie 4 hviezdičky, keďže ten svoj potenciál mal aby to bol veľkolepý katastrofický film ktoré Roland Emmerich dokáže natočiť ( naposledy čo normálny katastrofický film natočil bol film 2012 - ktorý sa mi svojim spôsobom páčil ). Ale Moonfall ma bavil zhruba vyše hodiny ( a tu som premýšľal nad hodnotením 4 - keďže ma to aj bavilo ), a zároveň film má aj docela kvalitné herecké obsadenie ( Patrick Wilson ; Halle Berry či Michael Peña ktorých mám rád ), a zároveň ma potešila v krátkej úlohe i herecká legenda Donald Sutherland. Ale potom , po vyše hodiny film začal veľkou rýchlosťou upadať tam kde som to nechcel, a zo 4 hviezdičiek to klesalo na 3 hviezdičky, čo potom už aj zostalo. Ako Moonfall nieje zlý film, ale mohol byť kľudne lepším. Za mňa hodnotím film na 3 / 5. ()

Trixinka

Smutné je, že to mohl být docela dobrý film, nebýt tak stupidního a nedotaženého scénáře, divného střihu (místy jsem měla problém orientovat se kde co jak) a zjevné absence logiky (civilní ala doktor bez řádného výcviku jen tak letí do vesmíru, kde se ve všem orientuje a ví co má dělat - ha ha ha). ()

Zuchy

Už když jsem tenhle film zmerčil jako novinku na HBO Max, jsem si říkal, že to bude stopro Emmerich a taky že jo. Ale už to není ono, když to srovnám s tak trochu "guilty pleasure", jakým je 2012 :) ()

gemi

Typická Emmerichovina, a přesně tak je nutno k filmu přistupovat. Pokud si to někdo pustí s představou, že získá intelektuálně hutné téma pro diskusi na příštím klubu nerdů z FAMU, bude patrně zklamán. Pokud si to ale pustí člověk, který už od Emmericha něco viděl a ví, že u jeho filmů je nutno vypnout analytickou část mozku, bude se parádně bavit od začátku do konce. Je to audiovizuální pastva, trošku ve stylu 2012, ale ještě spektakulárnější, chytřejší, s vymazleným CGI, které odpovídá datu vzniku i disponibilnímu rozpočtu. A i kdyby se člověk nakrásně nebavil, tak šestapadesátiletá Halle Berry, která vypadá jako špičkově servisovaná petatřicítka, to musí plně vynahradit. Hrubě podceněný film! ()

kukkik

To byla teda ptákovina. Velký rozpočet a hvězdné obsazení, jenže absurdní dějové linky, absolutně debilní a laciné dialogy a celý příběh je potom nesympatický, neuvěřitelný a nekonzistentní. Zkrátka taková béčková pitomost, na kterou zapomenete nejpozději druhý den. Kdyby se to alespoň pokusili udělat vtipné, mělo by to šanci na úspěch jako Den nezávislosti ale to se bohužel nestalo, celý film se bere strašně moc vážně ale přitom nedodržuje absolutně žádný vědecký narativ, tedy je to takový film pro internetové konspirátory - faktické blbce s komplexem velikášství. 2/5 ()

rublik05

Standardní, dobře natočené katastrofické sci-fi, jehož největší předností je v první řadě pěkný vizuál, což se od Rolanda Emmericha už tak nějak očekává, ale také povedené herecké obsazení, postavy jsou sympatické, dobře zahrané, ústřední trojice herců mě bavila ze všech nejvíc. Příběh mě zaujal především tím, že se nejedná tak úplně o klasický katastrofický film, ale že kombinuje vícero žánrů, dohromady to skvěle funguje, snad jen ta apokalyptická atmosféra mohla být strhující a působivější. Bohužel došlo i na některá klišé, bez kterých by se film úplně v pohodě obešel, občas se zbytečně moc tlačilo na pilu, stopáž bych si dovedl představit o malinko kratší. Moonfall beru jako takovou rutinní záležitost, která nenadchne ani neurazí. 6/10. ()

Komiksový Morbius se odkládá

Komiksový Morbius se odkládá

05.01.2022

Fanoušci Jareda Leta a komiksového univerza od Sony (do kterého se zatím počítají jen dva Venomové) dostali ze začátku roku špatné zprávy. Snímek Morbius se totiž odsouvá rovnou o tři měsíce dál,… (více)

Krásné Vánoce a PF 2022!

Krásné Vánoce a PF 2022!

24.12.2021

Emmerichova novinka našla hlavní hvězdu

Emmerichova novinka našla hlavní hvězdu

13.05.2020

Chystaný katastrofický snímek Rolanda Emmericha (Den nezávislosti, 2012) Moonfall obsadil představitele hlavní role. Bude jím herec a komik Josh Gad (Kráska a zvíře). Film vypráví o tom, jak je Měsíc… (více)

Roland Emmerich zničí Měsíc

Roland Emmerich zničí Měsíc