Rodina hejkala Huga obývá poklidně starou vilu na pokraji města. Sladký strašidelný život, v němž si Hugo hejkal, jeho paní Patricie a její matinka Žofie čarovaly, vodník Bubla se staral o dušičky a víla Jitřenka si tančila lehkonohé tanečky, změní vpád úředníka Patočky, který má na obecním úřadě ve správě evidenci budov. A jak zjistil, za dům už pěknou řádku let nikdo neplatí nájem a nikdo v něm ani oficiálně nechce bydlet, především proto, že tu straší. Přesto tu žije jakási šílená rodinka. Verdikt je nemilosrdný: zaplatit nebo se vystěhovat! Čím však platit, když pan Hugo za hejkání nemá žádnou mzdu a paní Patricie míchá pouze lektvary, po nichž se může člověk proměnit ve zvíře či filmovou divu ale peníze nevyčaruje? Nedá se nic dělat, strašidla budou muset do práce a jejich děti – Ester a Eleonor do školy. Vypadá to jednoduše, ale život obyčejných smrtelníků bude pro strašidelnou rodinu složitější, než se na první pohled zdálo. Jak se bude dařit vodníkovi v prádelně, víle jako primabaleríně tanečního souboru a hejkalovi jako hvězdě místního divadla? A odolá paní Patricie svodům své první lásky – upíra Ignáce z Temešváru? A co pan Patočka? Setkání s lidským světem, v němž platí jiná pravidla, než v tom pohádkovém, přinese řadu komických i napínavých situací. Naši hrdinové musí zapojit nejen kouzla a čáry, ale také rodinnou soudržnost, lásku a odvahu, aby dokázali přelstít úředního šimla a zvítězit nad nástrahami „obyčejných" lidí. (Falcon)

Tigran odpad!

Troška je definitivně mimo. Nejsem žádnej puritán, sám mluvím jako kanál, sleduju např. Řezníkovu tvorbu a podobně. Ale kdybych točil pohádku, určitě bych v ní nenechal postavy používat výrazy jako "hajzl, prdel, děvka" apod. A řešit v pohádce znásilnění, to mi přijde hodně zvrácený. Dále ve zkratce: Trapné pokusy o humor přítomny, přehrávající herci taktéž, dějový oblouk a vyvrcholení filmu nenalezeno. ()

Bozvav

Nevím, co se zde všem na Strašidlech nelíbí? Je to jako hon na Trošku. Jedná se o moderní pohádku, která je milá, veselá a místy i vtipná. Jistě, nejde o bůhví jaký kinematografický skvost, ale házet film do odpadu může jedině imbecil, který se ukájí nad Batmanem, nebo nějakou nudnou rádoby intelektuálskou bezobsažnou ptákovinou a tváří se, že sežral všechnu moudrost světa. Srovnávat tento rodinný pohádkový příběh s Babovřesky je stejné, jako srovnávat jízdu na kole s jízdou v mercedesu. Prostě nesmysl. Příběh je vcelku jednoduchý, efekty spíše úsměvné, ale jako celek docela zábavné a dětem ( ty malé bych na to nevzala) se to líbí. Taková ptákovinka na jedno shlédnutí. Normálně bych dala dvě a půl, ale za to jak to tu hážou do odpadu dám tři a možná z trucu ještě přidám. Ještě jednou viděno a uznávám, že dialogy jsou dosti stupidní, místy je to herecky dost křečovité, zvláště Tereza Kostková dosti přehrává, ale tak špatné hodnocení, jaké je zde si nezaslouží ani omylem. Takže přidávám na čtyři nadhodnocené hvězdičky. ()

zdeny99

To je tak blbě napsaný a vymyšlený, že se na tohle fakt nedá dodívat. Ty role jsou děs a společně s tak trapným scénářem a příšernými hereckými výkony to celé působí jako obrovská katastrofa. To i seriál MAZALOVÉ jsou proti tomuhle inteligentním televizním počinem. [2614. hodnocení, 197. komentář, 36%] ()

Gaia.M

Šla jsem na to do kina! Ano! Opravdu jsem za to zaplatila a šla do kina! A šla jsem na to s tím, že to bude kravina, totální kravina, s tím prostě počítáte, když je to Troškův film s takovým to popisem a trailerem. Prostě nic jiného čekat nemůžete, takže opět nechápu, že jste tak překvapení a zklamaní. Mně se to líbilo, s tím, že ano, je to blbost, příjemná blbost na nudné odpoledne s kocovinou. ()

MickeyStuma

Tento pohádkový snímek jakoby tématicky navazoval zatím na poslední film o strašidlech v současné době pod názvem ´Kačenka a strašidla´. Od té doby totiž nic takového či podobného nevzniklo a tak se dá říci, že Zdeněk Troška tímto zalepil díru v české filmové tvorbě. Už z faktu, že to točil právě on, je od počátku jasné jak to bude vypadat. Zdání nezklamalo. Protáhlý děj s nepatřičně dlouhou stopáží zapříčiní, že takový mladší diváci u toho velmi těžko vydrží. Chybí tomu švih, elán, energie, dětská fantazie a hlavně humor. Byť je snímek rodinný, děti těžko pochopí narážky na politiky či odkazy na klasické filmy. A to tu je ještě zmíňka o znásilnění kocourem. Je čemu se zasmát? Nelze zaregistrovat jedinou hlášku, jedinou opravdu humornou situaci. Hororová atmosféra je sice markantní, ale na celkový dojem to nezapůsobí. Vizuálně jako by se jednalo o inscenaci. A scénář? Ano, největší chyba je hlavně ve scénáři, který je bez nápadu, bez originality, zkrátka bez ničeho, co by udělalo dojem. Ne, Tohle se opravdu nepovedlo. Bohužel. ()

Deratizer

Opět Impuls, jak jinak, sponzor opět v ději filmu. Člověku už z toho je blbě. Chce to být v duchu Vorlíčkových pohádkových komedií, ale natočeno dnešním laciným stylem na efekt. Účast Nárožného je jen vzpomínka na dobu kvalitních herců. ()

Olík

Zdeněk Troška chtěl po dlouhé době zase natočit něco jiného než sérii špatně zahraných bezduchých toaletních gagů.....někde jsem se dokonce potkal s názorem, že jde o jeho nejlepší počin za posledních více než deset let. Snahu mu rozhodně nelze upřít...dokonce je tam pokus o jakýsi příběh, pohádkový motiv je navíc příjemnou nadstavbou, ale tady končíme. Strašidla jsou hejkalí NIC....jednorázově mnou projela (asi tím, že bubáci umí procházet lidmi) a nezbylo vůbec NIC....jediné na co si vzpomínám bylo příšerné antiherectví paní Carmen Mayerové a její talent podědivší dcery Terezy Kostkové....ale jinak totální NIC. Skoro bych byl raději, kdybych se závěrečnými titulky cítil zklamání nebo dokonce znechucení.....jak se říká: "špatná reklama, taky reklama".....ale tohle prázdno je až strašidelné. ()

misa_laska

Za mě teda super. Vtipné hlášky a strašidla v současnosti. Příjemný film na odpoledne, podvečer. Ráda se podívám znovu. Hodnocení zde je zase úplně mimo mísu od rádoby kritiků. ()

feryk

Jedna hvězdička jen proto, že jsem viděl ještě horší kousky... každopádně netuším, komu je tato pohádka určena. Původně jsem předpokládal něco pro děti, ale po tom, co tam babičku alias kočku znásilní zezadu, si říkám, jestli to netočil Troška... a ono jo... texty jsou místy dost zvrhlé pro dětské uši.. no a po tom, co vodník prozradí své lidské lásce, že zabil jejího manžela, aby byl s ní a ona se celá zaraduje, že to měl udělat už dřív, protože vysedával v hospodě, jsem se musel klepat do čela, že se pan Troška už definitivně zbláznil. Neni to vtipné, neni to pohádkové, je to odpad typu kameňáku bez vtipů. ()

FeroFabus odpad!

Tvorba Zdeňka trošky má už hodně let sestupnou tendenci. Začal pohodovou komedií Slunce, seno, jahody, skvělým historickým dramatem Poklad hraběte Chamaré a krásnou pohádkou O princezně Jasněnce. Pokračoval průměrnými pohádkami Princezna ze mlejna a Z pekla štěstí, nic moc filmem A ndělská tvář a skončil u trapných stupidit Kameňák a Babovřesky a teď už točí i nudné pohádky o ničem. ()

Ozzy2 odpad!

Nebylo by to úplně špatné, kdyby....znásilnění kocourem připomínalo Kameňák, vodník se přizná k vraždě a projde mu to, v ředitelně bují korupce, kdy ředitel chce kvůli vlastnímu prospěch krýt podvody, někteří herci tak příšerně přehrávají, zejména Bebarová, Nárožný a Dobrý v tom vynikají,což je zvykem ve všech Troškových filmech.Vladimír Polívka tam vypadá jako naprostý amatér a vůbec se tam nehodí, je nemastný, neslaný.A tak si říkám-pro koho to vlastně bylo určeno?pro dospělé příliš infantilní, pro děti naprosto nevhodné z výše uvedených důvodů...nevím,alem Troška je čím dál větší debil. ()

Psycho.R

Celkem jsem chápal, co se snaží Troška natočit, avšak ze všech Vorlíčkovejch pohádkovejch komedií si vzal co šlo a nic nepřidal. I z vtipů by se dalo něco vyždímat, ale většinou skončí ještě před pointou. Když jsem se díval, říkal jsem si, že by to byl pěkný komiks na pokračování do Čtyřlístku. Kdyby se však neplejtvalo na triky, které jsou často použity zbytečně a víc by se zaměřilo na příběh, nemuselo to dopadnout špatně. Tohle je tak průměrné, až je to svou klišoidností podprůměrné. ()

Karp

Mlha přede mnou, mlha za mnou... ztracen v dějové prázdnotě. O čem? Proč? Nač? Strašidla jsou zbytečně dlouhá, nemají solidní děj, opakují se, chybí napětí, až na jednu dvě výjimky vtip a hlavně smysl. Podobné pohádkové filmy mívají zpravidla velký potenciál, protože kouzla a tajemno bývají vděčná, ale tohle je film pro film. A tak se v něm plká a plká a není známo z jakého důvodu, ani kam to všechno spěje? Troškovi nelze vyčítat slabou režii, Troškovi lze vyčítat slabý scénář, jehož je spoluautorem. Na rozdíl od některých jiných dílek, která jsou zde oslavována, jsou Strašidla řemeslně dospělým filmem, byť s velice slabým obsahem a výstavbou. 1,5* ()

E lan

Klasický Zdeněk Troška, havárie od začátku do konce. Plejáda velmi dobrý herců je zmasakrována dementním scénářem, který nejlépe následují katastrofální herci ve vedlejších rolích. Přesto všechno se nemůžu ubránit dojmu, že je to jeden z nejlepších Troškových filmů poslední doby:-) ()