První křížová výprava za svobodnou Svatou zem skončila. Vyčerpaní rytíři se vrací do svých domovů v Evropě. Nastává věk legend a záhad. I anglický rytíř Jiří (James Purefoy - Resident Evil) touží odložit svůj meč a žít poklidný život. Cestou domů prochází zemí krále Edgaara. Král mu slíbí kus půdy, když najde jeho ztracenou dceru, krásnou princeznu Lunnu (Piper Perabo - Divoké kočky, Dvanáct do tuctu), pro kterou truchlí celé království (oficiální text distributora)

Paity

Legenda o Jiřím a drakovi je přesně tím filmem, který si bere kousek odtud, pak zase odjinud, ale vždy víte, že už jste to rozhodně někdy viděli. Prostě, těžká vykrádačka. ()

ChrisBa

Pekná oddychovka a rozprávka v zábavnej forme.. Kvalitu hereckého obsadenia nie je potrebné hodnotiť.. dej je síce jednoduchý, ale v ktorej rozprávke nie je? Myslím, že na nedeľnajšie poobede vhodný film.. To, že je na csfd vedený tento film ako akčný či romantický si treba odmyslieť..na to sa tento film nehrá..je to čisto film pre oddych, kde treba vypnúť hlavu a zabaviť sa.. ()

Lilloos

Vlastně ani nevím, co se mi na tomhle filmu líbí, ale rozhodně to nejsou úsměvné efekty ani otráv(e)né postavy. Ono komediální pojetí historické fantasy mě obyčejně dokáže naštvat už jen z principu a rozhodně tomu nepřidají ani laciné vtípky (úvodní skejťácká zdrhačka, titulkový výběr "fany" momentů). Tak v čem jsou pak ty pozitiva?! ()

Greg25

Jeden z těch filmů, u kterých vám to přijde chvílemi tak blbý, až je to vlastně dobrý. Legenda o Jiřím a drakovi je guilty pleasure jak vyšitý. Má takové množství logických chyb ve vypravování, chvílemi vám přijde, že se u některých scén museli při natáčení smát i sami herci, a přesto všechno to má takové to kouzlo diletantského béčkového filmu, tady navrch s neskutečným nadhledem Jamese Purefoye a vtipy, které těží právě z toho diletanství. A já se na tenhle film taky koukala s nadhledem a ve výsledku mě to vážně bavilo a nestydím se za to, prostě moje guilty pleasure. 70% ()

ypres.bass

Taková pohádka na nedělní odpoledne o vzniku legendy o sv.Jiřím. Kamerově je to hodně podobné LOTR, ovšem to nění jediné co je spojuje. Druou věcí je to že je vidět výše rozpočtu (zde poměrně nízká). Hlavním negativem filmu je však očividné vykrádání jiných filmů a příběhů. Dojem však silně pozvedá postava Ryna a předeším Luny v podání přenádherné Piper Perabo. A ten soundtrack taky není od věci. --- na jedno podívání stačí. ()

Narciska

Připouštím, že občas ráda zapomenu na strasti všedního dne odlehčeným žánrem, v němž se snoubí dobrodružství a romantika, v tomto případě vystavěné na jedné z nejznámějších středověkých legend, která je však trefně upravena a převyprávěna směrem k novověkému divákovi. Takhle si vyhrát s legendou, to se nebývale povedlo! Připouštím taky, že na komediální nádech bývám u těchto filmů velmi háklivá a tak po několikátém shlédnutí plesám a žasnu, neb se mi to nejen líbí, ale celý film to nádherně okořeňuje. ()

bery71

Nečekal jsem zhola nic, ale dostal jsem poměrně slušně vyprávěný příběh o statečném Jiřím (nebo Georgovi? kdo ví) s příjemně, i když na příliš pohádkově, kozatou princeznou a hlavně! S Patrickem Swayzim. A dokoukal jsem to celý i s dabingem, takže proč ne hned tři hvězdy? ()

sadlokan

Po pěti minutách hrdinství přijde vynález skateboardu,pak zas hrdinství,rytíř vyžadující za osvobození princezny akr půdy a dvě kravky.Do toho padouch balící princeznu na pendrek.Fantasy ála M.Brooks,bych to nazval já. ()

char_t

Už když jsem v úvodu viděl mnicha na skateboardu, jak prchá za zvuků dud, doprovázených hip-hopovým rytmem bicích, věděl jsem, že mě nečeká úplně klasické fantasy... Ale nakonec to bylo lepší, než jsem čekal - pohodová akce v evropských exteriérech, které vůbec nevadí už od pohledu dost nízký rozpočet. Jó je to fajn, když si tvůrci hned na začátku ujasní, že točí zábavné béčko a nesnaží se o něco, na co nemají... Jen na digitální draky mohli pár kaček přihodit, to teda jo... ()

Darckol

Ešte šťastie, že to malo humorný podtón, ináč by som musel ísť s hodnotením nižšie :) A tá nemastná-neslaná animácia draka nakoniec tomu tiež nepridala... 5,5/10 - napriek nedostatkom mi celkom pekne to pozeranie zbehlo :) ()

LadyEsik

Moc nechápu, proč má tento film tak špatné hodnocení na csfd.cz, snad proto, že někdo zná tu legendu a zpracování je vážně na draka. Já legendu neznám a film se mi líbil. Hlavně scéna, kdy vejce spadlo ze stráni na toho chlapa. Je tam drak, rytíř, hezká slečna, nepůsobí to prvoplánově a neuvěřitelně - samozřejmě až na toho draka, ale i ten mohl kdysi existovat! Proč ne? Taková pěkná pohádka ze středověkého prostředí. Proč ne? ()