První křížová výprava za svobodnou Svatou zem skončila. Vyčerpaní rytíři se vrací do svých domovů v Evropě. Nastává věk legend a záhad. I anglický rytíř Jiří (James Purefoy - Resident Evil) touží odložit svůj meč a žít poklidný život. Cestou domů prochází zemí krále Edgaara. Král mu slíbí kus půdy, když najde jeho ztracenou dceru, krásnou princeznu Lunnu (Piper Perabo - Divoké kočky, Dvanáct do tuctu), pro kterou truchlí celé království (oficiální text distributora)

dalziel

Až prekvapivo celkom milá akčná komédia s dobrým obsadením, ktorá si tu i tam uštipla niečo od svojich slávnejších bratov a sestričiek. Je to jasná TV produkcia. No a? Na tom som ja odkojený! Sú tu draci ,je tu princezná a v hre je aj tron. Taký malý predchodca Hry o tróny. ()

RajAthen

Příjemná oddychovka s plochou princeznou ekologického smýšlení a úsměvným obsazením, ostatně kde se sejde zavkočivší Val Kilmer, správně protivný Patrick Swayze, zcela nemaurský "Medvěd" Duncan, beznohý Freeman a sympaťák Purefoy? Čekal jsem málo a dobře jsem se pobavil. ()

Nocturno culto

Mě se to líbí,je to taková nenáročná oddychová fantasy pohádka.. Drak sice vypadá velmi nepřirozeně ale nahrazují to vtipné momenty zejména při počátcích vztahu mezi Jiřím a Lunnou :-) Dobrý je i M.C. Duncan v roli žoldáka El Cabilla .. no a Patrick Swayze už zahrál i lépe,tohle mu příliš nesedlo,takový slizoun ...70% ()

E lan

Lehce podprůměrná televizní záležitost s průměrným obsazením, slabým příběhem a televizními triky. Jako kulisa nevadí, jako hlavní sledovaná zábava nudí. ()

danielwanderer

Ani som nečakal, že by sa niekto odvážil natočiť vážny snímok, v ktorom je drak (holy PC games), tak som to pozeral s rezervou a som celkom rád, že viac ako nejaká chorá snaha o niečo viac to bola komédia. Celkom fajn, ale predsalen Príbeh o rytierovi bol lepší... ()

DjMetal

Michael Clarke Duncan - zboznujem tohoto herca. Moj prvy film-asi co som s nim uvidel bola Noc v Roxbury,potom Klub Hráču...Armageddon, Zelená Míľa. Hned po prvom jeho filme sa mi zapacil tento herec.Dobra rozpravka a da sa tu aj zasmiat. ()

Suomi

Připadalo mě to, jako nepovedená komedie, do které se podařilo zlákat celkem známá jména,ale ani známí herci tento film nevytáhnou, nepovedené záběry na konci jsou slušný. ()

Quendi

Nejhorší, co mohli tvůrci udělat je, že se do toho pořád snažili propašovat humor. Většinou na naprosto trapná místa. Patrick Swayze s dlouhými vlasy a kožešinou je ukázkově slizký. Celá banda působí trochu trhansky. Tudy cesta nevede. Takže tu máme něco jako rodinnou podívanou, něco jako fantasy akční dobrodružství, ovšem ani jedna stránka není dostatečně na výši, aby to někoho oslnilo. Spolu se sestřihem pokažených scén u závěrečných titulků to celé má působit jako pohodičkový film, o čemž silně pochybuji. Až tak, že některé z těch pokažených scén se mi zdály vyloženě nahrané. Pořád ale byly tím nejvtipnějším, co je ve filmu k vidění. ()

Kaszos

Je mi veľmi ľúto, že túto legendu tak dosrali. Drak ako z dokumentárneho filmu, ako je vidieť nedali si na ňom veľmi záležať pretože Draco z Dračieho srdca aj keď je to starší film vyzerá oveľa lepšie. A nejde ani tak o tie efekty ale skôr o to, že to bola len hromada jednotvárnych šupín a veľké zelené oko. Tiež mi tam dosť nesedeli niektoré kostými a brnenia, tiež prilby a niektoré meče, ktoré vôbec nepôsobili historicky. Pôvodná legenda odohráva v 4.storočí a Juraj je rímsky vojak, tu je Juraj nejaký križiak alebo čo s veľkým čiernym kamošom - to sa mi vôbec nepáčilo! Ďalej by som upozornil na blbosti ako, princezná dákym konárom dobila štyroch ozbrojených chlapov, prípadne keď sa Juraj hrabe v dračom truse a len tak mimochodom vyhlási, že je desať dní staré. Ani sa mi nechce to ďalej rozoberať pretože okrem Purefoya a jeho princeznej (ide o vzhľad) sa mi tam nič nepáčilo. (40%) ()

Tuniak DF odpad!

Nepríde mi to vtipné, nič z toho... a to ostatné je potom už bezpredmetné, dej nič, herci nič, dokonca aj efekty sú slabé... ani ako rozprávka to nie je dobré. ()

WolfIssen

Je to tak blbé, až je to směšné :-D Viděl jsem to teď asi potřetí a musím říct, že tato pohádková fantasy-komedie působí hodně příjemně a vlastně i dobře pobaví. Nic náročného, netřeba hledat nedostatky a rýpat se v detailech, jen škoda draků, že byli až příliš počítačoví. ()

sirrgulo

Piper Perabo, která mi byla strašně protivná třeba v Divokejch kočkách a nejen tam, je v Legendě o Jiřím a drakovi asi tím největším lákadlem. Když brání dračí vejce před Jiřím je docela vtipná. Jinak snímek nemá moc co nabídnout, alespoň mě nezaujal. Jen nechápu, že se ve snímku objevilo tolik známých tváří. ()

Snapphanar odpad!

"Jaká škoda peněz" - i když jich nebylo mnoho za tak už laciný film, avšak i ta směšná suma trochu zamrzí, když si jen trošku vzpomenu na tuto "komediální fantasy" frašku. ()