První křížová výprava za svobodnou Svatou zem skončila. Vyčerpaní rytíři se vrací do svých domovů v Evropě. Nastává věk legend a záhad. I anglický rytíř Jiří (James Purefoy - Resident Evil) touží odložit svůj meč a žít poklidný život. Cestou domů prochází zemí krále Edgaara. Král mu slíbí kus půdy, když najde jeho ztracenou dceru, krásnou princeznu Lunnu (Piper Perabo - Divoké kočky, Dvanáct do tuctu), pro kterou truchlí celé království (oficiální text distributora)

rafix

Mě se to hrozně moc líbilo. Je to taková pohádka nejen pro malé dět, ale je to i pro velké děti, jako jsem já. Vřele to dopuručuji. ()

RyxiraAmy

Normálně na tyhle "pitomůstky" nejsem, ale Legenda o Jiřím a drakovi je pro mě překvapivě zábavná - dokonce je to jeden z mála filmů, na které jsem schopná podívat se jednou za čas znova znova. Jednoduše fajn oddechovka. Jiří je veliký sympaťák, jeho kamarád Maur jakbysmet a to se dá vlastně říct o většině postav. Nenáročná zábava, která si nehraje na něco, co není a zároveň nesklouzává k trapnosti. ()

Shimmy

Na tenhle film se vždycky ráda podívám. Moc povedený. A samozřejmě nepovedené záběry na konci nikdy nezklamou :) ()

rytir1

Takové jiné Dračí srdce, ale stejně krásná fantasy pohádka, kterých cizinci tolik neumí. Tahle se jim ale povedla. ()

Eve Lyn

Tahle nízkorozpočtová komediální fantasy mi sedla. Nepotřebuje mega triky, jaké si lidi k fantasy filmu většinou představí. Stačí dobrá myšlenka, vtipný scénář a trocha toho tvůrčího nadšení a vznikne film, u kterého se nudit nebudete. A jako zákusek si ještě navrch můžete slupnout nepovedené záběry, které se teda povedly = ) ()

Pythonator

Nenáročná nízkorozpočtová pohádka s překrásnou Piper Perabo. Pokud nečekáte nic extra a neurazí vás trapná digitální animace na úrovni počítačových her, tak se dá na film podívat. Dokonce je zde několik dost humorných situací, které jakoby byly z jiného filmu. Komediální prvky ve fantasy romanci působí zajímavě a násilně, ale přesto jsem se několikrát i zasmál. ()

Miroslav.Zac

Nenáročný historický fantasy film, který si pustíte, když budete unavení ze všech těch moderních digitálních kravin s rozpočtem jako na stavbu vesmírné lodi, ale nulovou zábavou. ()

zdendap

Nejvíce jsem se pobavil při zkažených scénách, ty stály i za to utrpení film dokouknout, abych věděl, kam tyto scény patří. Štáb se asi bavil, ale možná mohl i trošíčku pracovat. ()

dispokd

Pokud někdo potřebuje rychle usnout, tak nechť si to pustí. Má to chvílemi dobré scény, ale čekal jsem od toho víc... ()

Fixa

Myslím, že tento film je podhodnocen. Vidím, že je u filmu zařazení - Dobrodružný / Akční / Fantasy / Romantický - Ale když toto pomineme, zjistíme, že jako pohádka pro děti působí skvěle. Tak proč mu ubírat jenom kvůli tomu, že se to nelíbí dospělým ()