První křížová výprava za svobodnou Svatou zem skončila. Vyčerpaní rytíři se vrací do svých domovů v Evropě. Nastává věk legend a záhad. I anglický rytíř Jiří (James Purefoy - Resident Evil) touží odložit svůj meč a žít poklidný život. Cestou domů prochází zemí krále Edgaara. Král mu slíbí kus půdy, když najde jeho ztracenou dceru, krásnou princeznu Lunnu (Piper Perabo - Divoké kočky, Dvanáct do tuctu), pro kterou truchlí celé království (oficiální text distributora)

Fallen_One

Výprava, přírodní scenérie a kostýmy dobré, ale příběh nic moc a opět spousta klišé, které jinak zajímavý námět krapet sráží. To i dračí doupě 2 mělo lepší zápletku. ()

Juto

Film prosperuje z výkonov jeho hlavného hereckého obsadenia a vyznačuje sa jednoducho, ale zábavnou zápletkou. Svojrázny humor, ktorý sa tu občas objaví, mi pripomína film „Willow“. 6/10 ()

tom88

Slabšia rozprávka pre deti a mladistvých, neoslní ničím, vôbec neprekvapí. Jediné čo poteší je herecké obsadenie. Mal som radosť iba z Duncana a Vlala Kilmera, ktorý sa však objavil len na pár sekúnd. Patrick Schwayze ma nepotešil, myslím, že mu úloha veľmi nepasovala. Čakal som, že aspoň drak bude lepšie spracovaný, ale chyba, aj v Dračej búrke boli draci na lepšej úrovni. Dej je pomerne dosť slabý a nezaujímavý. Je to len taká rozprávka určená pre TV. Je to presne medzi 2 a 3*, ale vďaka Duncanovi sa prikláňam k 3. 50% ()

daEmoNickY

Tohle je hlavně komedie. Film je tak špatný až je dobrý. Nejspíš vhodné i pro malé děti, které se tak mohou nacvičit v hledání chyb v uváhách a událostech (např. : rybář může chytit co hodíš do rybníka, takže tam to neschováš). Nečekej Luis De Funése, spíš se připrav, že to budeš ty, kdo si bude tropit žerty (třeba ti to zlepší náladu či sebevědomí) - tož, interaktivní zábava. ___ Spousta scénáře se dělala z recyklovaného papíru, ale některé mi přišli dobré (kdo byl sakra ten třetí rytíř na konci ...) a jiné by mohli být kdyby to (nejpíš) nebrali vážně. ... Sestřičku, co otevřela dveře zapetlicované mečem, a pak ho držela, bych poslal ať si princeznu hledá sama; princezniny "Provdám se jen z pravé lásky" mě nechali na pochybách jestli to ta holka má v hlavě porovnaný tak jako pod suknem a.t.d. ___ DOPORUCENO ___ Přijde mi že to je komedie ze staré školy, se záměnami, zkouškami a náhodami. Zde jsou hlavně ty náhody, přišli mi směšné. Mnohem propracovanější je http://www.csfd.cz/film/5584-oskar-oscar/ a pohádková je http://www.csfd.cz/film/236216-gamers-the/ či http://www.csfd.cz/film/253864-gamers-dorkness-rising-the/ . ()

Avathar

Neviem, čo si presne tento spektákel chcel dokázať, ale dosť dobre ma pobavil. Už pomaly svojím názvom, pretože ten drak tam zohráva akoby vedľajšiu úlohu a skôr vidno jeho potomka zabalzamovaného vo vajci, než jeho mater. A keď už sa objaví neviete či sa máte rehotať, či sa cítiť trápne z pocitu, že to niekto myslí vážne. Tvorcovia to však tak neberú a preto ten drak vyzerá akoby ho upravovali v Photoshope :). Obsadenie ujde až na Patricka Swayzeho, ktorý sa do fantasy absolútne nehodí. James Purefoy je správny klaďák a Piper Perabo je tiež celkom sympatická. Čo ma však prinútilo dať Jurajovi 3* bol vtip a to, že i keď si tvorcovia zjavne uvedomovali, že ich dielo nebude bohvieaké, nebrali sa vážne a určite sa pri natáčaní riadne nasmiali. ()

DivX

CHYBA VE FILMU: Jiří podává ruku chlapci Rinovi, potom ji svěsí dolů. Poté následuje záběr zezadu, kde má ruku opět nahoře. ()

filmmovier

Dalo se čekat, že to nebude žádné extra veledílo, ale celkem je to v pohodě. Nenadchne, neurazí. Prostě naprosto průměrná televizní fantasy s nádechem humoru a pár vtipnými scénami. příběh také není k zahození. Triky jsou na televizní film docela dobré ( uvidíme pěkně vyvedené draky a vejce jako kráva ) a herci taky byly v pohodě, nejlepší byl Swazey jako záporák. Potěšily mě i nevydařené záběry u titulků, opravdu bylo vidět, že se herci bavili. Takže nakonec je z toho pěkná fantasy komedie ze středověku na jedno zkouknutí. ()

Ryuuhei

Mělo by se to přejmenovat na „Legenda o Jiřím a dračím vejci“. Žádný drak tu totiž skutečně nefiguroval a když, byla to naprostá, digitální hrůza, která shazovala jinak celkem pohodovou, byť lacinější výpravu. Postavy celkem ušly - pěkná princezna, sympatický stařík, přestárlý Swayze jako princ, atd. Jen mezi nimi nefungovala žádná chemie. Příběh byl nudný, nezáživný a i když se snažil o různé fórky, nebo zpestření ve formě zběsilých soubojů, na dobrou pohádku to zkrátka nestačilo. Série Dračího srdce tohle dělala mnohem lépe a hlavně - byla o dracích. Tady neměli skoro žádnou váhu a vůbec nic jsme se o jejich účelu existence nedozvěděli. Nemůžu jinak, o doslova odpudivý snímek nejde a zkouknout se jednou dá, ale mě nebavil a nevzbudil ve mně ani žádné emoce. Plus ke konci to byl už takový mišmaš nesmyslů, u kterého jsem div nekoukal každých 5 minut na čas. ()

Aven

Na parodii málo vtipné, na fantasy málo výpravné. Až se divím kolik známých tváří se dalo ukecat, aby hráli v téhle zplácanině. ()

Ironfood

Lehce stravitelná a lehce vtipná béčková fantasy pohádka. Dostatečná na zkrácení dlouhé chvíle, ideální jako kulisa k nějaké neáročné činnosti, jako je třeba draní peří, stačí ji totiž sledovat jedním okem. Kdyby tam byla nějaká sympatičtější princezna, dal bych možná i tři hvězdy. Při závěrečných titulcích běží vcelku povedený sestřih nezdařených scén alá Jackie Chan... ()

Arius

Z hladiska profesiónalneho celkom zaujímavy výpravný fil,. Ale čo sa tej komédie a fantasy týka dosť slabé. Ale ináč výborná kamera, masky, kostýmy ale aj herci najmä Purefoy a Duncan :D. Celkom slušné. ()

Theraphosa

Béčková záležitost plná tak neuvěřitelně trapného zpracování (především pokud se jedná o "draky") a celkový guláš skládající se z množství různých příběhů, které spolu mají sem tam něco společného. Kdy jsem se ale musel smát, byly "souboje" ve kterých Patrick Swayze připomínal obtloustlejší verzi cvičitele aerobiku. Kde jsou jeho "duchařské" doby? 30% ()

wosho

Zcela průměrná tv záležitost, kterých se za rok natočí mraky. Film mě neurazil, nenudil, neoslovil, ale ani jsem se kdovíjak nebavil. ()

Sancty

Rozprávka, v ktorej sa stretlo zopár známych mien a jeden a pol draka. Väčšinu stopáže som sa bohapusto nudil, vtipné momenty vyzneli skôr trápne a robustný M.C.Duncan pôsobil ako päsť na oko. Aspoňže to celé ako-tak zachránili Purefoy a celkom vydarený záverečný battle. ()