Příběh o tom, jak mladý rytíř a jeho starostlivý otec najdou nejen cestu jeden k druhému, ale také lásku a štěstí... Pohádku o rytířích, unesené princezně a kouzelném náhrdelníku odvypráví Česká televize na Štědrý večer. Vincent (Jan Komínek), rozvážný a mírumilovný mladík, který rád čte a maluje, je pravým opakem svého otce (Lukáš Vaculík). Ten má jako vysloužilý a ambiciózní rytíř silnou potřebu svého syna neustále opatrovat a zahrnovat ho důležitými radami. Dokonce jej doprovází i na zkušenou do světa. Na cestě se setkají s černokněžníkem, vystaví nebezpečí říši víl a musejí svoji chybu napravit. A samozřejmě osvobodit i krásnou princeznu (Lucie Černá). Nakonec rytíř pochopí, že ne vše se dá vyřešit mečem, a Vincent si uvědomí, že se zlem je nutné bojovat. Láska krásné princezny a půl království k tomu je pak zákonitou odměnou. (Česká televize)

Tumbik

Česká televize by měla zredukovat počet pohádek, které každoročně vydává... Větší kvantita = menší kvalita... Tahle pohádka je jasným důkazem... Absolutní tragédie, příběh nepochopitelný, mizerné herecké výkony... ()

Monditrade odpad!

Tak Česká televize se opravdu vyznamenala! Za ty prachy si měli raději dát více odměn než si i tak dali. Takovou sračku jsem už dlouho neviděl.., Jak za starého dobrého socialismu.. Děs !!!! ()

carnacv

Hodně slabý kus, který selhává již volbou hereckého obsazení do jednotlivých postav a prostupuje téměr vším, co je v pohádce obsaženo. Vyzdvihnout lze jen režijní a kamerové umění, ale jen o tom pohyblivé obrázky, a pohádky zejéména, nejsou. Hodina bezduchého chození od nikud nikam, kdy postavy jaksi zhůry ví, kam přesně jít. Pak vykrádačka kováře a v závěru vyvrcholení, které je tak dementní, že by ho snad ani děti nevymyslely. To museli být letos hodně zoufalí, když pustili takovýto scénář. ()

schindler

Mám vzkaz pro Českou televizi. Zdálo by se říci, že je to fajn když nás každý rok na vánoční svátky zásobuje 3 novými pohádkami. Ale nebylo by lepší vynaložené peníze spojit v celek a natočit pohádku jednu, která by stála za to, hlavně s ohledem na výpravu a scénář. A nebo co takhle zkusit nějakou vánoční komedii. ()

ssarka odpad!

absolutně blábolný scénář od člověka s mozkovým postižením, herci co neumí hrát-Vaculíka a Hanzlíka nevyjímaje- rovná se KAŽDOROČNÍ TRADICE..děkujeme ČT..:) přes den se ráda podívám na staré dobré kvalitní pohádky a večer pro pobavení sleduju ty nové a rok od roku se bavím víc a víc.. ()

PSyk

Na filmu je strašně vidět, jako to skoro všichni, co na tom dělali, vůbec neumějí dělat. Všechno bylo podprůměrné, ale alespoň to drželo žánr a občas se zablesko, Gurmánie, třeba. SPOILER!!! Víte, jak se pozná přelud? Svítí na něj reflektor s bleděmodrým filtrem! ()

Ondr4H odpad!

Čt1 dostává 150 korun každý měsíc od statisíců domácností, osobně za to bych čekal přinejmenším kvalitu alá pán prstene.Takovou sráčku natočenou aby se neřeklo si na ježíška mohli odpustit.Film po kterém nikdo neštěkne, protože i toho psa ve filmu ubili... ()

Ka.zi

Nádherná výprava, příjemná hudba (po strašně dlouhé době inteligentní texty písní!!), sympatická ústřední dvojice i ostatní postavy a zajímavá zápletka. Lidi, já opravdu nechápu, co se Vám na tom pořád nelíbí, vždyť to byl nadprůměr. A dost slušný řekla bych. Chtěla jsem dát 4* ale nakonec dám všech 5*. To proto, abych alespoň trochu zmírnila projektilové zvracení místních komentátorů, kteří všemu a vždycky rozumějí. Dát jim kameru do ruky, rozhodně by natočili oscarový film, a hned napoprvé. Proberte se vážení!!! Tak nízké hodnocení si tahle pohádka rozhodně nezaslouží!!! (A jen tak mimochodem by mě zajímalo, co se líbí paní Spáčilové, na to jsem totiž za celá léta nepříšla...) ()

Peabody

Myslím, že je špatně, když dva dny po shlédnutí pohádky vůbec nevím o čem byla a pamatuji si Lukáše Vaculíka a Táňu Pauhofovou (tak u té vím, proč), ale vůbec ne prince a princeznu a vůbec si nepamatuji zápletku, jen při vysokém soustředění si vybavuji nějakou vodu v přilbě a oheň a pak harrypotterovské cviky Jaromíra Hanzlíka.. Že by byla chyba jenom u mne ? NO hudba byla absolutní tragédie, buď nejpokleslejší říkánky se špatnými přízvuky ve slovech (asi neumí čéééésky), nebo cosi so se mi špatně pojmenovává. ()

sarianna

Rok 2016 byl nejhorším rokem v mém životě, protože jsem vážně onemocněla. To má za následek totální rozpad mého sociálního života, vzhledem připomínám anatomickou pomůcku pro mediky, ale hlavně, a to je proč to celé píšu, mě to přikovalo o letošních Vánocích k televizi, tak se stalo, že jsem po sto padesáti letech shlédla štědrovečerní pohádku. Buď jsem to nepochopila, a nebo to vytvořila nějak parta, co sviští na solidním matroši. Vždyť to nemělo smysluplný děj! O co jako šlo té opelichané slepici, pardon čarodějovi? Proč tam byla ta královna víl (kom toho, že měla nejhezčí kostým), co byla celkem dost nečekaně brutálně knockoutována? Trpaslík - wtf? Král Korn je nejdřív pohodě, že se dcerka vdává, pak se přiřítí ušoplesk a řekne:"Ne ten chlap je zlej" a Korn je najednou na straně ušopleska....A hlavně, kdo vlastně byla hlavní postava, ten ušoplesk nebo Vaculík? No mě osobně přišlo, že Vaculík, protože to on se poučil a došlo u něho k obratu k lepšímu, to on zachránil tu vílí královnu, to on zničil zlou slepici. Původně jsem si myslela, že pointa bude v tom, že mladej ukáže, že není třeba jen síla, ale všechno to přelstí svými znalostmi, ale ne, on neudělal vůbec nic, ale jakože fakt nic. Vrchol byli loupežníci, který číhali na konci světa asi jen tak ze srandy a poté, co dostali přes držku, tak ještě dobře poradili. Jinými slovy jsem si říkala, co se mi letos ještě stane a proč je moje utrpení neustále prohlubováno. No ale hlavně, že to bylo digitální, to je základ. Jedna fakt jen za kostýmy. ()

PoprockCZ

O něco lepší než následující Slíbená princezna, avšak toto tvrzení nijak neospravedlňuje plno technických chyb a nudný scénář, který absolutně nedokáže vytvořit atmosféru. ()

dogrose

Strašně mě to nebavilo. Nebylo mi totiž jasné, oč tam vlastně jde. A mám pocit, že to nevěděli ani sami tvůrci, jinak by nechali starého a mladého rytíže společně pracovat na vyřešení úkolu, což se jednoznačně nabízelo. Filosoficky by z toho jasně vyplynulo, že nic není černobílé a že "staré" rytířství není jen špatné a "nové" rytířství jen dobré. Takhle z toho vznikl galimatyáš a vítězství dobra nad zlem bylo prakticky souhrou náhod. Ani tahle pohádka se bohužel nevyhla lascivitě typu "dal bych si říct" a stylistika vázla. Je to škoda, protože výprava, lokace, hudba a obsazení hlavních rolí bylo velmi dobré. Jsem zklamaná, protože fakt nemám jediný důvod, proč bych se na to podívala znovu. ()

Africanus1 odpad!

Spíš pravej kokot. Divím se, že princezna to velký ucho co jí přišlo zachránit, nekopla do koulí. Blbě napsaný, špatně zrežírovaný a z herců to nejlíp zvládnul asi ten čokl. Nepovedená a marná snaha natočit něco na způsob statečnýho kováře, to i studenti prvního ročníku na FAMU by si s tím dokázali poradit líp. Já tyhle hovadiny sleduju až s jakousi masochistickou rozkoší, nicméně ve skrytu duše pořád doufám, že nějaký novodobý osvícenec jednou přijde s opravdu poctivou pohádkou, kde se zlo s dobrem nepředhánějí ve směšnosti a infantilitě. Zatím mi nezbývá než čekat dál. ()

hanikrivi

Pravý rytíř je Lukáš Vaculík. Tečka. Ostatní byl balast. (Včetně pana Hanzlíka, bohužel.) Ale pohádka nebyla tak blbá, takže 2*. ()

Tomulka

Sice kostra příběhu až nápadně připomíná pohádku O statečném kovaří, která má u mne vysoký stupeň kvality a oblíbenosti. Nic méně to by se dalo odpustit přehrávání herců už přehlížím. Avšak musím říci, že Jan Komínek a Lucie Černá mne překvapili většinu času byli přirození a dalo se na jejich výkon koukat. ()

quokam

Nahodou, neni to az spatny film. Drzi ho vyborny L Vaculik, jehoz herectvi plne odpovidalo zanru, latce a asi taktez rezijniho zameru. V nale rolicce se objevuje i vytecna J. Jezkova. Filozoficko pedagogicke sdeleni je take jasne. Obstojne triky, kostymy, vyprava. Za mne ne tak spatnych 40 pro. ()