Trpaslík (TV seriál)

Gnome

(festivalový název)

Komedie

Česko, 2016 - 2017, 3 h 57 min (Minutáž: 6x40 min)

Komentáře uživatele patmull k tomuto TV seriálu

Potenciál v tom určitě je, i když se o žádný Okresní přebor nejedná a pokud si seriál klade velký důraz v zalíbení se mladší generaci, potom v tomhle taky selhává. Škoda, že z některých věcí nedokázal seriál vytěžit více. Například strýc - právník Vladimír, kterého hraje M. Hoffman by mohla být skvělá česká verze Saula z Breaking Bad, ale připadalo mi, že tahle postava nebyla dostatečně podpořena peprnými dialogy a scénářem. Přítelkyně Luďka Staňka (je pojmenován podle toho Luďka Staňka z Pořadu na Streamu?) mi připadá dost nedůvěryhodná, iritující a (s prominutím) škaredá - dcera některé z produčních? Za mě jednoznačně nejhorší postava a herečka, kvůli které se dle mého názoru dost mladých vyhnou tomuto seriálu obloukem. Procházková a Abrhám předvádějí svůj standart, Suchánek zatím po prvním dílu nejdůvěryhodnější a zároveň nejzábavnější představitel postavy. Nečekal jsem to, ale právě hlavně díky Suchánkovi a jeho postavě se mám chuť podívat na další díly, i když to u dětských herců (vyjma dcery Janičky - takové Líze Simpsonové rodiny Staňků) a veškerých scén týkající se dětí dost skřípe. UPDATE po druhém dílu: Tady se to Prušinovksého Kolečko pěkne rozjelo, už to voní Okresním přeborem. Přibylo vtipných scén, dětští herci se pomalu rozehrávají a záhada okolo Trpaslíka začíná bavit. Zvyšuji ze 3 na 4.(30.12.2016)

Po trochu rozpačitém prvním díle už se to Prušinovského Kolečko pěkně rozjelo. Takhle jsem se naposledy bavil u Okrasního přeboru, od kterého se ale pořád ještě Trpaslík liší hlavně hereckými výkony, které tady přece jen nejsou tím koncertem Vetchých a Sobotků. Doufám ale, že Trpaslík bude pokračovat minimálně takhle!(9.1.2017)

Oproti minulé bláznivé jízdě to byl trochu pokles, bylo třeba trochu rovíjet příběh a hrát trochu na vážnější notu, ne že by si tam vedl Trpaslík špatně, jen si tam nevede tak dobře. Některé vtipy už se taky trochu opakovaly a možná už trochu začínaly nudit (černoch ve škole, proměna matky) vzhledem k tomu, že nedošlo k žádnému dalšímu zásadnímu dějovému vývoji, resp. došlo, ale až na úplném konci epizody. Za mě 3,5 pořád český televizní nadprůměr. Doufám ale, že tohle byl to, čemu se říká u seriálu "nutné zlo" k posunutí příběhu dál a další díly posunou laťku výše a nebude to "jen" další nadprůměr. Hlavně ať ta laťka nezůstane viset zatím na nejlepším 2. díle, potenciál na to Trpalsík má!(16.1.2017)

Tohle byla hlavně Hofmannova jízda a Trpaslík zase dokázal posunout hranici nekorektnosti dál. Péro na ksichtě, "p**o", lehká erotika, rasistické vtípky ("Ten černej kluk, co bydlí u nás doma; Nějak se nám to komplikuje čerte.") Po minulém trochu vážnějším "build-up" díle, který potřeboval posunout příběh to byla dneska zase jízda z druhého dílu.(24.1.2017)