Reklama

Reklama

Trpaslík

(seriál)
  • angličtina Gnome (festivalový název)
Trailer

Epizody(6)

Obsahy(1)

Obyčejná rodina z Nymburka. Jarda a Katka Staňkovi. Vedou spolu provaznictví v uličce u náměstí. V obchodních i rodinných strategiích se ale, slušně řečeno, dost často neshodují. Jejich patnáctiletý syn Luděk chodí do kvarty místního gymnázia, chtěl by se stát hip-hoperem, ale zatím se cítí spíš nepochopen. Dcera Janička by se zase navzdory všem ráda stala právničkou, jako její strýc Vladimír Novotný, nejobávanější nymburský právník. Vladimírova krásná žena Pavlína by něco moc ráda, ale vůbec neví, co by to mělo být. To děda Václav ví moc dobře. Má nejradši kaši, ovšem ne tu, co dělají v domově důchodců. Staňkovi, jejich příbuzní, známí a sousedé, nejsou, jak už to bývá, se svými životy docela spokojeni. Že by ale nakonec mohlo být i hůř, na to v rozhodující chvíli nikdo z nich samozřejmě nemyslí. (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (321)

Gemini 

všechny recenze uživatele

Dneškem se Trpaslík překlopil do druhé poloviny, a tandem Prušinovský-Kolečko dokazuje, že ví moc dobře, co dělá. Humor Trpaslíka má dvě roviny - první, prvoplánovou situační a verbální komiku, a druhou, nemilosrdně tepající předsudky a klišé nejrůznějšího druhu... a možná ještě nějakou, která se třeba teprve rozvine. Každopádně je ještě co odhalovat, a po dosud viděném mám dost důvodů se domnívat, že to bude radost sledovat. A to i díky špičkovým hereckým výkonům. Samozřejmě na celé čáře vede Martin Hofmann jako stoprocentní Pán Zla, asociální hovado a advokát v jedné osobě;) Prozatímních 80%. A po velkém finále, kterému vévodí hudbymilovná paní Stáňa Kutláková, a samozřejmě i zvláštní nos, ve kterém prý Martinu Hofmannovi bylo při natáčení nesnesitelné vedro, nemám důvod z té osmdesátky slevit. Příběh se povedlo uzavřít, někteří z hrdinů se možná trochu poučili, jiní se zase rozhodli pokračovat se svými životními jistotami, i když to z hlediska vyššího principu mravního není v pořádku, a hlavně Trpaslík je stále tam někde mezi námi... a že je ho setsakra potřeba;) Škoda jen toho, že romantická zahrada nymburského soudu zůstala trestuhodně nevyužita:) 80% za velmi solidní komediálně-satirickou práci na české televizní scéně. A počet poloh, včetně bohatýrské pózy, kterými Josef Abrhám dokázal pronést vpravdě kultovní hlášku "Bude kaše?", v kontrastu s jeho "světlými okamžiky", by se měl povinně předvádět na hereckých školách. ()

Radek99 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Létající Čestmír pro dospělé. V zatuchlých kancelářích České televize konečně dostala zelenou odvaha a vznikl, narozdíl od bezzubého Kosma, opravdu adresný satirický seriál. Cítím tam něco z opravdovosti Toniho Erdmanna ve snaze popsat Achillovy paty životů současných Čechů a Češek. Od dob legendární Macourkovsko - Vorlíčkovské éry je to poprvé, co v České televizi vybuchl v hlavách tvůrců gejzír imaginace a ta se v nezředěné podobě dostala až na televizní obrazovku. Díky za ni. PS: Hudební složka zaslouží absolutorium a právník Novotný by si zasloužil spin-off... ()

Reklama

Fr 

všechny recenze uživatele

,,MÁTE JEDNO PŘÁNÍ...“ /// Co díl, to přání měnící život. A jelikož je člověk tvor sobecký a hamižný, měl by trpět! V tomhle směru není tvůrcům co vytknout, protože lidi a jejich vlastnosti se dostávaj možnost projevit v plný parádě. Sobectví, závist, chamtivost…, to všechno zábavnou formou… (nejlepší je to dilema s čurákem. To nasere…). Fór je v tom, že se vlastně nesmějeme postavám, ale sami sobě. Námět je suprovej, bohužel utopenej ve zbytečnostech. Mohl to bejt parádní celovečerák. Takhle vznikl „jen“ lehce nadprůměrnej seriál. (A co ty? Jaký máš přání?) /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chcu se dozvědět něco vo sobě. 2.) Mám jedno přání... /// PŘÍBĚH *** HUMOR * ()

Tosim 

všechny recenze uživatele

Prušinovský & Kolečko a jejich největší klamání tělem, jaké jsem kdy zažil. Ne, první dva díly vtipný nebyly, za to se nám pokusily zobrazit něco z naší současnosti. Přiznávám - moc se mi to nelíbilo, než v díle třetím humor trochu nabyl a já pochopil, že pokud tvůrcům nešlo přímo o satiru, tak aspoň o zobrazení nejrůznějších lidských typů, což se jim potom vedlo taktéž dobře. Že je seriál sprostý? Tak ať. Absolutně jsem netušil, kam vše směřuje a na konci jsem byl tak spokojen, že jsem chtěl udělit hodnocení nejvyšší, ale nakonec to neudělal, protože to by byl příliš velký skok. Velké díky za fantastického Martina Hofmanna a po letech důstojně komediální roli pro Petra Nárožného. 90%. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Trpaslík je od dua Prušinovský + Kolečko asi nejméně vtipný seriál, což na jednu stranu není vůbec na škodu. Pořád je vtipný opravdu dost. Na druhou stranu je ale nejoriginálnější a to samo o sobě taktéž o něčem vypovídá. Za mě mohu říct akorát to, že herci byli výborní, některé scény naprosto luxusní a šest dílů sakra málo. Nicméně chápu myšlenku a nezbude mi nic jiného, než to respektovat. Jsem ale rád, že se na naší scéně ustálil tandem Kolečko + Prušinovský, protože to, co spolu vytvoří, je většinou perla, kterou náš národ potřebuje jako sůl. O Trpaslíkovi se totiž kolem mě nejen mluví, z Trpaslíka se i hláškuje. K tomu pánové jako Suchánek, Hofmann nebo Nárožný tu předvádí tak skvělé výkony, že jednou totálně zlidoví. A to si, myslím, je skvělý přínos k české kinematografii. No ne? Nemůžu se dočkat dalšího projektu od této dvojky...:-) ()

Galerie (33)

Zajímavosti (21)

  • Natáčení probíhalo v Nymburce, Brandýsu nad Labem-Stará Boleslav, na zámku Lysá nad Labem a v Rozkoši – Kostomlaty nad Labem. (SONY_)
  • Výběr lokace Nymburka, kde se Trpaslík natáčel, byl víceméně náhodný. Sám režisér Prušinovský to vysvětlil následovně: "Asi rok před natáčením jsem jel náhodou do Nymburka. Nebylo to nijak cílené. Měl jsem nějakou časovou proluku a toulal jsem se po městě. Tak nějak jsem si představoval místo, kde se příběh Trpaslíka odehrává. To samé bylo i u Kober a užovek (2015). To jsem se také jednou omylem toulal po Kralupech." (MTHRFCKR)

Související novinky

Zemřel Josef Abrhám

Zemřel Josef Abrhám

17.05.2022

České nebe se rozrostlo o další velkou hvězdu, ve věku dvaaosmdesáti let totiž zemřela jedna z nejvýraznějších postav naší kinematografie, Josef Abrhám. Oblíbený herec se poslední dobou bohužel…

Nový festival Serial Killer od 2. do 5. května v Brně!

Nový festival Serial Killer od 2. do 5. května v Brně!

21.04.2018

„Krev, pot a slzy na plátně a velkou párty s českými i zahraničními celebritami mimo plátno“ – touto neodolatelnou nabídkou oslovuje diváky nový festival Serial Killer. Pilotní ročník na několika…

Reklama

Reklama