Trpaslík (TV seriál)

Gnome

(festivalový název)

Komedie

Česko, 2016 - 2017, 3 h 57 min (Minutáž: 6x40 min)

• xxmartinxx

(Viděno komplet.) Prušinovský umí, to jo. Rozhodně dělá s tím scénářem, jako u Kolečka vždy (je za jím i on, jasně, ale ty spojovací linky vedou právě ke Kolečkovi) obydleným výhradně zlými nesympatickými postavami, co se dá. Teda až na to, jak si oba dva rovnoměrně velmi neporadili s dějovou linkou nejmladších postav, z níž je jasné, že tvůrci netuší, co dnešní děti poslouchají, jak mluví, vypadají ani o čem zhruba mohou přemýšlet. Každopádně mě to hodně mrzí, ale smát jsme se začali až u poslední epizody, kde najednou začaly být celkem trefné gagy, které využily dosavadní nastavení - ale do té doby to bylo spíš čekání a čekání. A mrzí mě to, protože Prušinovský patří mezi nejlepší český filmaře a strašně mě štve, že se s ním tak často vkusově míjim. Musím si počkat na další Kobry. 40 %(28.12.2016)

"Po ulici se nám pohybuje nezletilý negr, z mý ušmudlaný ségry je sexbomb, můj podřízenej zřejmě prohnal kňoura bučinou mojí ženě a já mám místo nosu bambálos. To je skvělý. Do toho nám zmizel jeden důchoďák, někdo tady vykrádá hroby a požírá psy." Lépe než právník Vláďa bych trpaslíkovo řádění nedokázal popsat. Ono to taky nemá cenu, protože je to hrozná hovadina, ale já jsem se při ní dost nasmál. A taky chci slyšet: Máte jedno přání, protože já bych ho nepromrhal za nějakou kravinu. Jen mě teď zrovna nic nesobeckého nenapadá, takže asi taky chci být černočernej motherfucker, protože to mi jako punkrockerovi dává smysl.(7.2.2017)

• PollyJean

ne, že by to byl špatný nápad (ten trpaslík), ale zatím velké zklamání. Každopádně ještě jeden díl zkusím. (později) No tak dobře, tak už to dokoukám, abych zjistila, jak to pánové ukončí. Rozhodně ale jde o jejich nejslabší společný počin, jen záblesky zajímavých motivů a zábavných replik mezi hlušinou a nezdařenými pokusy o vtip.(23.1.2017)

• Adam Bernau

Na další KoPr jsem se pochopitelně těšil a jediné, čeho jsem se bál, byl Suchánek místo Vetchého. Nakonec jsem rád, že tam ten Vetchý není. Základní plán (včetně dílčích motivů) dobrý, scénář i jeho režijní zpracování tragické.Trpaslík sice představuje nejvěrohodnější spikleneckou teorii dějin lidstva, s jakou jsem se dosud setkal, splněná přání a jejich následky její předpoklady potvrzují a už proto by mě po dvou viděných dílech (2+3) opravdu zajímalo, jak se to vyvine dál, jenže bych musel přečkat dalších nestravitelně trapných 3x40 minut slabomyslné nesatiry a to po mně nikdo nemůže chtít. Do zjištění, že posledním známým držitelem trpaslíka byl dr. Edv. Beneš, jsem vkládal jisté naděje, rozuzlení tohoto motivu však jen potvrdilo celkovou bezradnost a školáckost.(18.1.2017)

Výborný seriál, který trochu srážejí některé herecké výkony – třeba Suchánkův nebo toho kluka – příležitostného černocha. Jaká škoda, že má jen šest dílů, kdyby byl nekonečný jako třeba Ordinace, a kdyby zachoval tempo jedno přání na díl, by myslím už takový 20. díl byl maximálně zajímavý, o 2000. ani nemluvě. Kromě hereckých výkonů seriál trochu sráží i ten podivný konec. Když vynechám to „morální poučení“, minimálně ten právník by z té nově objevené trpaslíkovy vlastnosti určitě dokázal vytřískat víc. Já třeba právník nejsem a stejně mě napadá milión altruistických přání, které bych chtěl, aby se mému okolí splnily. Tak třeba přítelkyni bych přál, aby měla toho nejbohatšího přítele na světě; mým rodičům, ať maj toho nejkrásnějšího a nejchytřejšího syna na světě; mým sestrám, ať maj toho nejzdravějšího bratra na světě; mému zaměstnavateli, ať se dostane do Gínesovky jako firma, která svému jistému zaměstnanci vyplatila největší odstupné na světě, atd..(27.2.2018)