Trpaslík (TV seriál)

Komedie

Česko, 2016 - 2017, 3 h 57 min (Minutáž: 6x40 min)

Mám rád tenhle styl humoru.:) jako na Český poměry nečekaná kvalita. Najdou se i slabší chvilky, ale ty s přehledem převálcují ty zábavné pasáže. Herecké obsazení je úplně v pohodě , Všem role sednou a Suchoš, Narozny a Hofman.. tak ty tam exceluji.. :) Prej docela vzrušení na malé město... :) tvl ty máš místo nosu Čur.ka :) :) nejvíc.. 85% a věřím že se dočkáme pokračování. Fandím české produkci a je dobře že dokážou natočit vtipný miniseriál.(7.2.2017)

Že existuje nový český seriál jsem se dozvěděl náhodou, z rozhovoru s jedním ze scenáristů. V nadpisu k rozhovoru byla citace tohoto scenáristy o sprostých slovech. Hned se mi vybavil příšerný seriál Kosmo a rozhodl se na Trpaslíka, aspoň díl nebo pár dílů podívat, abych se podíval na další zhovadilost z dílny ČT a další srajdu, ve které samoúčelně padají sprostá slova a hraje si na strašně vtipný a satirický seriál. A to abych mohl obhájit hodnocení a seriál řádně zkritizovat. Srajdy co si hrají na humor totiž nemám rád. No, tak jsem se podíval na první díl, pak druhý, a mně se seriál velmi líbil, některé scény mi přišly vyloženě podařené a vtipné, takže jsem seriál dočuměl a nelitoval jsem. Vulgarita zde není samoúčelna, sedne jak prdel na hrnec, když satira, tak satira, ne pokusy o ni. Ani jednou jsem se při sledování necítil trapně a neříkal si, jak může někdo něco tak tupého a trapného natočit, a přestože jde v podstatě o blbost, podobně jako třeba Okresní přebor, tak je to blbost, která pobaví. Po dlouhé době český seriálový výtvor, který nestojí za vyližp...l. Není určitě náhoda, že za většinou českých seriálů nebo filmů, které jsem v poslední době viděl a kladně ohodnotil, stojí právě Prušinovský. Trpaslík má slabší místa (Suchánek je slabej, "hraje" úplně stejně jako v Ohnivém kuřeti), ale má místa velmi silná, především právník v podání Hofmanna je kurevsky dobrej a vše kolem psích výkalů a strkání špuntů do psích prdelí je též k popukání. Že mě zaujme český komediální seriál, to bych nečekal. Tři čtvrtě hvězdy navíc, že je to české.(7.2.2017)

"Po ulici se nám pohybuje nezletilý negr, z mý ušmudlaný ségry je sexbomb, můj podřízenej zřejmě prohnal kňoura bučinou mojí ženě a já mám místo nosu bambálos. To je skvělý. Do toho nám zmizel jeden důchoďák, někdo tady vykrádá hroby a požírá psy." Lépe než právník Vláďa bych trpaslíkovo řádění nedokázal popsat. Ono to taky nemá cenu, protože je to hrozná hovadina, ale já jsem se při ní dost nasmál. A taky chci slyšet: Máte jedno přání, protože já bych ho nepromrhal za nějakou kravinu. Jen mě teď zrovna nic nesobeckého nenapadá, takže asi taky chci být černočernej motherfucker, protože to mi jako punkrockerovi dává smysl.(7.2.2017)

50% — Seriál skončil, tak ho zhodnotíme jako celek. Už jsem to napsal u jednoho dílu — hlavní problém vidím v tom, že tvůrci námět zpracovali do šestidílného seriálu. Tím se to poněkud rozplizlo. Kdyby to byl jeden film, mohla být zápletka víc zhuštěná, odpadla by většina hluchých míst a věřím tomu, že zbytek by autoři dokázali zpracovat do opravdové crazy komedie, neboť samotný námět mi přijde docela dobrý. Dále hodnocení trochu sráží absence opravdu překvapivého závěru, protože obdobný konec jsem očekával už tak od druhého dílu. Nakonec z toho vyšla taková trochu upachtěná moralita. Kobry a užovky se Prušinovskému povedly určitě líp. Jo a bez debaty nejlepší výkon v celém seriálu podal Martin Hofmann.(7.2.2017)

Trpaslík je od dua Prušinovský + Kolečko asi nejméně vtipný seriál, což na jednu stranu není vůbec na škodu. Pořád je vtipný opravdu dost. Na druhou stranu je ale nejoriginálnější a to samo o sobě taktéž o něčem vypovídá. Za mě mohu říct akorát to, že herci byli výborní, některé scény naprosto luxusní a šest dílů sakra málo. Nicméně chápu myšlenku a nezbude mi nic jiného, než to respektovat. Jsem ale rád, že se na naší scéně ustálil tandem Kolečko + Prušinovský, protože to, co spolu vytvoří, je většinou perla, kterou náš národ potřebuje jako sůl. O Trpaslíkovi se totiž kolem mě nejen mluví, z Trpaslíka se i hláškuje. K tomu pánové jako Suchánek, Hofmann nebo Nárožný tu předvádí tak skvělé výkony, že jednou totálně zlidoví. A to si, myslím, je skvělý přínos k české kinematografii. No ne? Nemůžu se dočkat dalšího projektu od této dvojky...:-)(7.2.2017)

• - Jan Prušinovský přišel s pohádkovým námětem Trpaslíka, jelikož mu dle jeho slov velmi chybí hravý svět Miloše Macourka v současné české televizní i filmové tvorbě. (Šéfik)

• - Do role dědečka si Jan Prušinovský vyhlédl Josefa Abrháma, ale Prušinovského známí z filmového prostředí ho varovali, že získat do role Abrháma je dost složité, jelikož si role vybírá, není vždy na příjmu mobilu apod. Prušinovský tedy poslal Abrhámovi scénář s tím, ať si jej jen přečte. Za pár dnů sám Abrhám kontaktoval Prušinovského, že by si rád zahrál dědečka. (Šéfik)

• - Trpaslík byl původně napsán pro TV Nova, ale po průtazích Novy ohledně nasazení Okresního přeboru (od r. 2010) do vysílání oba tvůrci, Jan Prušinovský a Petr Kolečko, chtěli Trpaslíka realizovat raději v České televizi. Ta jim po velkém divackém ohlasu seriálu Čtvrtá hvězda (od r. 2014), rovněž vycházející z per Prušinovského a Kolečka, vyšla vstříc a Trpaslíka od TV Nova vykoupila. (Šéfik)