Trpaslík (TV seriál)

Gnome

(festivalový název)

Komedie

Česko, 2016 - 2017, 3 h 57 min (Minutáž: 6x40 min)

• PollyJean

ne, že by to byl špatný nápad (ten trpaslík), ale zatím velké zklamání. Každopádně ještě jeden díl zkusím. (později) No tak dobře, tak už to dokoukám, abych zjistila, jak to pánové ukončí. Rozhodně ale jde o jejich nejslabší společný počin, jen záblesky zajímavých motivů a zábavných replik mezi hlušinou a nezdařenými pokusy o vtip.(23.1.2017)

Asi u žádného seriálu z poslední doby jsem neměl díky reklamním spotům takové předsudky a nebýt svého kamaráda, nikdy bych se na něj nekouknul. Což uznávám by asi byla škoda. Paradoxně právě téma předsudků je jedním z těch, co se seriál snaží postihnout. Celkově je to dost slušná společenská satira, o lidském sobectví. Ovšem jinak to můj šálek kávy není. Vadil mi hlavně dost přehnaný rozsah vulgarit. Podle mě to daný seriál v očích minimálně některých lidí degraduje. Sám jsem se musel dost prát, aby ve finále v mém hodnocení převládly ty aspekty pozitivní, co jsem uvedl, nad tímto pro mě dost podstatným negativem. Zvláště když dnešní díl se Zombie mě přišel už fakt poněkud silná káva. Takže ty tři hvězdičky jsou ve finále za mě hodně s odřenýma ušima....(6.2.2017)

• Georgex

Rádoby komediální seriál, který má jednu vadu a tou je skutečnost, že není vtipný a na to, aby byl něčím jiným, je příliš hloupý. Podobně jako nedávné Kosmo se snaží o jakousi sondu do hlubin české společnosti, bohužel to opět dělá tím nejjednodušším a nejpohodlnějším způsobem neboli tím, že si z ní bude dělat srandu. Proti tomu samozřejmě nic nemám, ale musí to být založeno na něčem jiném než na pouhé vulgaritě a několika proláklých stereotypních vtipech. Pro mě jednoznačně nejhorší dílo mistra Prušinovského a doufám, že to byl pouze ojedinělý krok vedle. Moje hodnocení 25%.(11.1.2017)

• Oralfabet

Dobře, viděl jsem toho fakt jen hodně málo, ale to málo bylo tak špatné, že jsem menšímu zhejtování neodolal, zvlášť když se zde na csfd toto dílo nachází v červených číslech. Nejsem si jist, za co dávám tu jednu hvězdu, možná za pozdější díly, kterým věřím, že budou lepší, i když dívat se na ně asi nebudu... nebo možná za tu znělku, ta se mi celkem zalíbila. Jo a všechny děcka jsou tam nesnesitelný, tady se někdo, kdo už dítětem nějakou dobu není, snažil vystihnout jejich myšlení a vyjadřování a selhal... Teda aspoň doufám.(20.7.2018)

Prušinovský & Kolečko a jejich největší klamání tělem, jaké jsem kdy zažil. Ne, první dva díly vtipný nebyly, za to se nám pokusily zobrazit něco z naší současnosti. Přiznávám - moc se mi to nelíbilo, než v díle třetím humor trochu nabyl a já pochopil, že pokud tvůrcům nešlo přímo o satiru, tak aspoň o zobrazení nejrůznějších lidských typů, což se jim potom vedlo taktéž dobře. Že je seriál sprostý? Tak ať. Absolutně jsem netušil, kam vše směřuje a na konci jsem byl tak spokojen, že jsem chtěl udělit hodnocení nejvyšší, ale nakonec to neudělal, protože to by byl příliš velký skok. Velké díky za fantastického Martina Hofmanna a po letech důstojně komediální roli pro Petra Nárožného. 90%.(9.2.2017)