Trpaslík

• angličtina Gnome (festivalový název)

Epizody(6)

Obyčejná rodina z Nymburka. Jarda a Katka Staňkovi. Vedou spolu provaznictví v uličce u náměstí. V obchodních i rodinných strategiích se ale, slušně řečeno, dost často neshodují. Jejich patnáctiletý syn Luděk chodí do kvarty místního gymnázia, chtěl by se stát hip-hoperem, ale zatím se cítí spíš nepochopen. Dcera Janička by se zase navzdory všem ráda stala právničkou, jako její strýc Vladimír Novotný, nejobávanější nymburský právník. Vladimírova krásná žena Pavlína by něco moc ráda, ale vůbec neví, co by to mělo být. To děda Václav ví moc dobře. Má nejradši kaši, ovšem ne tu, co dělají v domově důchodců. Staňkovi, jejich příbuzní, známí a sousedé, nejsou, jak už to bývá, se svými životy docela spokojeni. Že by ale nakonec mohlo být i hůř, na to v rozhodující chvíli nikdo z nich samozřejmě nemyslí. (Česká televize)

Recenze uživatele javlapippi k tomuto seriálu (7)

Trpaslík (2017)

"Bude kaše?" Tak toto sa podarilo, klasický motív rozprávkového elementu v modernom svete, tentoraz sa jedná o sadrového trpaslíka schopného každému splniť jedno želanie, niekedy úplne doslovne a nie s práve žiadaným výsledkom. Ako pribúdajú priania, pribúdajú aj absurdné situácie a chaos. Prišlo mi to ako vcelku vyvážená zmeska starého a nového z českej kinematografie, a to aj pokiaľ ide o scenár, z ktorého trochu cítiť macourkovskú hravosť aj súčasnú nekorektnú čiernohumornú drsnotu, tak aj herecké obsadenie, kde sa popri súčasnej hereckej generácii zaskveli aj starí bardi Abrhám, Šulcová a Nárožný. Veľmi dobré. ()

Pondělí (2017) (E01)

"Buď sobec jako já, jinak ti budou lidi srát na hlavu!" Hiphopová omladina si plní melanínový sen, vynikajúci senil Abrhám a jeho synátori frustrovaný buran Suchánek aj fiškáľ Hofman. Pobavilo značne. ()

Úterý (2017) (E02)

"Sama jseš kukla, ale vod nějaký můry, vole!" Želanie si tentokrát plní zanedbávaná mater, okoloidúci sa toporia, prípadne vlhnú. K zaujímavým postavičkám v tejto časti pribudli depresívne samovražedný koncipient Kyšperský, po láske prahnúca telocvikárka Leinweberová a pochybný knihovník Myšička. Po druhý raz pobavilo. ()

Středa (2017) (E03)

"To se tak strašně nudíš, že si zrovna teďka musíš vymyslet východoslovanskej teatrální odchod?!" Prianie je aktuálne realizované advokátskemu poskokovi, senil je vypoklonkovaný zo starobinca, trophywife  Minichová hysterčí, mladý nigga trpí rasovým útlakom a dáva to na Tysona. Do tretice stále dobré. ()

Čtvrtek (2017) (E04)

"My nelžeme, my interpretujeme pravdu!" Advokát Hofman činí úklady a postihne ho za to genitálny trest (rovnaký motív bol použitý v comicse Chronicles Of Wormwood), matka Procházková je stále chcená mužmi a najnovšie aj nenávidená ženami, synátor Šorm nepotvrdzuje etnické stereotypy pod košom, ale aj tak je odmenený pod sprchou, tatík Suchánek stále hádže nekorektné hlášky a v závere víťazí chamtivosť. Stále zábava preveliká. ()

Pátek (2017) (E05)

"Na každý škole je díler, tak tady bude taky." Epizóda o dôležitosti strechy nad hlavou a nebezpečenstve drog. Abrhám čarovný, takisto ožieračka Suchánka s Nárožným v cukrárni. Nestráca to dych. ()

Sobota (2017) (E06)

"Vona má ráda i tu modernu, ale nesmí to bejt falešný." Grandiózne finále, objaví sa aj zombie, od vražedného amoku ju delí precítený spev ľudových piesní v podaní Nárožného a spol. Hodne humoru, chaotického naháňania a nejaké moralizovania. Dôstojný koniec. ()

Zemřel Josef Abrhám

Zemřel Josef Abrhám