Reklama

Reklama

PopStory - Série 2 (2020) (série)


Hudba a politika (S02E05)

(epizoda)
Dokumentární / Hudební
Česko, 2020, 56 min

Režie:

Jakub Skalický

Hrají:

Iva Jonášová (vypravěč), Jiří Voskovec (a.z.), Jan Werich (a.z.), Braňo Hronec, Eduard Krečmar, Eva Pilarová, Rudolf Cortés (a.z.), Alexander Dubček (a.z.), Waldemar Matuška (a.z.) (více)
(další profese)

Obsahy(1)

Palčivý střet hudby s politickou realitou své doby. O tom, že se nejposlouchanější muzika stávala tu nástrojem ideologie a propagandy, jindy se jí zase nevyhnula režimní represe, existuje dodnes dostatek svědectví, především důkazů na gramofonových deskách. (Česká televize)

Recenze (4)

Arsenal83 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Nuž to boli pesničky. Ako: Závidím vám manžela, pani Havlová! To bol ale kult. Alebo Gott s Krylom spievajúci Kde domov můj... Kryl rýchlo zistil, že tá zmena nestála za veľa a počiatočný entuziazmus ustúpil veľmi rýchlo, aby to Kabáti celkom dobre vyjadrili pesničkou Colorado, hlavne pasážou: do srdce Evropy já odjel v klidu krást... ()

William_ 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Opět takový komplexnější díl, který se zaměřuje především na politické písně a účinkování zpěváku právě ke vztahu k politice a různým idejím. Za mě jeden j nejzajímavějších dílů. Spoustu záběrů jsem totiž nikdy neměl možnost vidět. ()

subic 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Osmdesátky a děsivý playback a začátek devadesátek až do začátku milénia a děsivé předvolební spoty a ti, co hráli pro konkrétní strany. Byl to děs a nemělo by se to promlčet. Že jo Krajčo, nejdřív pro socany, pak pro Babiše. ()

Reklama

Reklama