poster

Nechte zpívat Mišíka

 • Slovensko

  Nechajte spievať Mišíka

Dokumentární / Hudební

Česko, 2017, 100 min

Režie:

Jitka Němcová

Scénář:

Jitka Němcová

Kamera:

Diviš Marek

Střih:

Boris Machytka

Scénografie:

Petr Pištěk

Kostýmy:

Petr Kolínský
(další profese)

Externí recenze k filmu (4)

 • ČervenýKoberec.cz (Karolina Benešová) ****

  "K příležitosti Mišíkových sedmdesátin můžeme zavzpomínat u kultovních melodií nejen na jeho kariéru, ale také na události, kterými si prošla naše země, což se citů mnoha diváků musí chtě nechtě dotknout. Proto nejde jen o obyčejný film, ale možná také skvělou příležitost, vyrazit do kina s rodiči…" (více)

 • Filmpress.sk (Viera Langerová)

  "Problémom filmu je snaha viesť rozprávanie dvoma, nie celkom kompatibilnými úrovňami, na jednej strane metaforickým, poetickým smerom a na druhej investigatívnymi snahami, rozkryť čo najviac zo života hudobníka. Pohybuje sa tak kdesi na rozhraní dvoch koncepcií. Silnejšia je prirodzene tá druhá.…" (více)

 • LaCultura.cz (Petr Vít)

  "Moc, ale to je také tím, že tuhle hudební scénu už sleduji od jejích počátků (přesněji od The Matadors) a právě na Etc jsem rád chodil a kupoval jejich první desky, když to ještě šlo. Z tohoto pohledu mohu říci, že film obsáhl všechna významná období Vladimírovy hudební kariéry (nebo alespoň ta,…" (více)

 • MovieZone.cz (Ondřej Kubín) *****

  "Snad jediným vyloženě slabým momentem je scéna, kde Mišík vypráví, jak se „přenáší“ na svou planetku. Mělo to zřejmě dokreslovat poetiku filmu, působí to ale uměle a redukuje to reálnou osobnost spíš na herce hrajícího sebe sama a recitujícího věty ze scénáře. Naštěstí je to jen ojedinělý případ.…" (více)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace