Některé dny jsou důležitější než jiné... Stává se, že některý den vydá za mnoho jiných. Dnes musí Henry Hackett (Michael Keaton), redaktor newyorského bulvárního plátku, učinit několik zcela zásadních rozhodnutí. Jeho žena, novinářka v pokročilém stupni těhotenství, má před sebou své vlastní naléhavé uzávěrky. Henryho šéfová (Glen Closeová), vedoucí redaktorka, dospívá k životní krizi. Její nadřízený (Robert Duvall) se právě dozvídá, že je vážně nemocný. K tomu všemu jsou jejich noviny právě na horké stopě případu, který by mohl odhalit jeden velký skandál a osvobodit dva chlapce, nevinně obviněné z vraždy. Musí se však stihnout uzávěrka! S tikajícími hodinami roste napětí všech, nervy pracují na plné obrátky a někde uprostřed tohoto chaosu nastávají okamžiky, které změní životy těchto lidí navždy. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Ruut

No ono to s tím realným pohledem na dělání novin nebude až tak žhavé :-), vím co píšu. Jako adrel¨nalínové drama obstojí ovšem parádně. Ron howard je mistr vyprávění a tady měl k ruce i perfektní herce. Dobrá práce pánové, můžete tisknout. ()

Allien.9

Milé, inteligentní, úsměvné a v rámci možností i napínavé... A Keaton šermující telefonem je nepřekonatelný.:-D ()

Anderton

Ja som od Novín absolútne nič neočakával, videl som ich v dobe, keď som ani nevedel, kto je Ron Howard. Lenže práve jeho všestranný cit pre akýkoľvek žáner je príčinou, že sa pri jeho filmoch málokedy nudíte a v prípade Novín budete príjemne prekvapení tempom, ktoré sa v tomto subžánri len tak nevidí. Všetko umocňuje ešte vynikajúce hviezdne herecké obsadenie a inteligentný scenár, takže keď si to dáme dokopy, nič iné, ako vynikajúce kino vzniknúť nemohlo. Podobný film: Broadcast news. ()

iamek

Obrovské překvapení od Rona Howarda. Za pozornost určitě stojí opět vynikajicí Michael Keaton v hlavní roli a jeho manželka Marisa Tomei. ()

Chrustyn

Ještě v dobách, kdy nebyl Ron Howard tak slavný, natočil tento nenápadný ale výborný snímek z žurnalistického prostředí. Plejáda výborných herců, povedené a vtipné scény a neuvěřitelná gradace mě opravdu dostaly a chvílemi jsem si říkal jestli dělat pro noviny je tak zábavné jako sledování tohoto filmu. Ale asi ne. Po druhém, třetím, čtvrtém a pátém shlédnutí musím dát plný počet. ()

mm13

Typické 90. roky, typický Howard, perfektná herecká partia. Príjemné aj po rokoch. Z vlastnej skúsenosti potvrdzujem, že ako premiéra určite, ako repríza potom asi dupľom. Nestratilo to glanc. ()

ScarPoul

Ron Howard natočil nezvyčajný príbeh z novinárského prostredia na ktorom je najprekvapujúcejšie, že sa vôbec nenudíte. Od začiatku až po koniec sa stále niečo deje a to niečo sa deje s takou razantnosťou, že vám film nenechá ani vydýchnuť. Okrem iného sa dozviete aj priebeh ako to v takom novinovom vydavateľstve vyzerá. K tomu všetkému sú tu skvelý herci, ktorý krásne balancujú medzi rivalskou vtipnosťou a osobnou drámou. Keatonov urapkaný hlavný hrdina, Duvallov pohodový šéf , Closeovej mrcha, Tomei - ina kráska a Quaidov buddy from next door, vytvorili skvelú mozaiku, ktorá sa počas filmu preplieta , mení a do konca neviete na čom vlastne ste. o to je koniec taký pekný. LENŽE. akokoľvek je film skvelý je to stále len skvelý priemer, ktorý uspokojí nenáročných, pobaví náročných ale pri ďalšom pozretí prípadu pelikán vám film vyšumí z hlavy. ()

BigDeal

Počas celého filmu sa u mňa hodnotenie posúvalo od počiatočných 2* (kvôli nudnému začiatku, kde som sa pol hodinu nemohol dostať do diania) až po 4* (za vygradovaný záver). Na to, že sa jedná o komédiu je tu humoru pomenej, dôležité sú postavy (ktoré sú dobre zahrané), ich vzťahy a všetok chaos okolo novín. Zaujali ma niektoré scény, kde bola až dokumentárna kamera a herci hrali veľmi presvedčivo (najmä scény, kde sa dohovárali, čo pôjde do novín), pretože boli fakt uveriteľné (oproti tým klasickým hollywoodskym dramatickým scénam) a pripomínali seriál The Office. Celkovo ale ide o klasickú, mierne nadpriemernú 90´s komédiu. ()

Korbitch

Misky vah se chvílemi sice nakláněly k dramatu, ale bylo vidět, že zajít vyloženě do krajností tvůrci nechtěli. Komické prvky super, ale ta stopáááž. Bože, myslel jsem, že to nikdy neskončí. Kvůli natahování nudle z nosu jen za 3. ()

Alqarin

Vynikající tragikomický filmový fejeton bodující jak v civilních tak morálních rovinách. Howard jede, herci šlapou a film má parádní spád. Co chtít víc. ()

mysiak

Príjemná komédia/dráma s mnohými hereckými hviezdami vtedajšieho obdobia, ktoré je síce nevyvážená, ale Ron Howard to dokázal ukočírovať a vytvoril prijateľný, pozerateľný film, pro ktorom si človek oddýchne a zasmeje sa zároveň... ()

slunicko2

Pokusy o crazy komedii by byly fajn, kdyby to bylo k smíchu. Ale ono nebylo... 1) Z filmu si pamatuji především protivnou nervózní atmosféru jako obraz dnešní doby a novinářského řemesla zvláště. 2) Mírné pousmání, když ne přímo úšklebek, u mě vyvolalo lpění na etických principech. Bulvár a etika? To mě podrž. 3) Snímek je plný zajímavých rozhovorů: Martha: Henry, listen. Tomorrow is fine. Tomorrow. Henry: No, today. Martha: Tomorrow. Henry: Today. Today. Today. Today. Martha: Tomorrow! Tomorrow! Henry: Today, now. Today, now. Today. 4) Na závěr dobrou radu: A clipboard and a confident wave will get you into any building in the world! ()

togaf

Sice zábava, ale tak předvídatelná, že i přes příjemnou stopáž jsem se místy nudila. Zasazení příběhu do rámce dvaceti čtyř hodin bylo fajn, ale přirovnávat novináře k Jacku Bauerovi je přece jen trochu moc. A to, že byl film natočený před Jackem, ho neomlouvá. Navíc mě dost naštvalo, že jediná postava, s kterou jsem sympatizovala - těhotná Martha, nakonec stejně nic nevyřeší. Škoda. ()

Skip

Ten chaos, řvaní a překřikování je možná realitou v redakcích novin, ale ve filmu to na mě působilo spíš negativním dojmem. Prostě mi tam všichni tak nějak lezli na nervy, tudíž výsledný dojem nebyl zrovna nejlepší. Navíc ani herci nehráli nějak oslnivě. Howardova režie má ale slušný švih a grády. ()

higuain

Film o ničem. Film o rádoby dni v novinářské branži, kde je snad každá postava idiot. Takže novináři za mořem chodí z práce nad ránem, dají si 3 hodiny šlofík a na hranici svých psychických i fyzických možností jedou znova. Jo, to bych chtěl vidět. Howard tentokrát zklamal. ()

kinderman

Typický produkt z dílny režiséra R.Howarda- poměrně svižný, dobře zahraný film (který ovšem tentokrát chytá moc zajíců najednou), jenž postrádá onen dotek výjimečnosti (nebo chcete- li nezapomenutelnosti). A rvačka M.Keatona s G.Closeovou v tiskárně jím tedy rozhodně není. ()

Martin741

Film o zakulisi vydavania novin, kde sa riesia nasledujuce temy : manzelska kriza, profesionalna kriza, problemy so zurivou sefkou ..... Dejovu liniu to ani nemalo, skor slo o ten uhol pohladu do zakulisia vydavania novin. 68 % ()

Aelita

V práci jakýchkoliv sdělovacích médií existuje prvek bulváru, který u samotného bulváru dosahuje maxima, a v samotné činnosti zpravodajů tak existuje menší nebo větší podíl paparazzionismu neboli slušněji řečeno hledačství pokladu, senzace. Čím více existence média a zpravodaje (novináře, fotografa, kameramana atd.) závisí na výdělku, tím menší roli hraje etika, pravda a ohled. Hlavní pro média ve skutečnosti není samotná informace a její maximálně objektivní a hluboké zpracování a šíření – to si může dovolit pouze nezávislý filosof nebo speciálně za to placený sociolog. Hlavní pro média, obzvlášť ta samoživící se, je novota, ojedinělost a rychlost. Nakolik tomuto tlaku peněz, mechanismu fungování média a potřebě šíření samotné informace nebo moderně řečeno memu podlehne každý konkrétní mediální pracovník, je dáno jeho vlastním světonázorem, životními potřebami a okolním děním. Tento film je hlavně o samotných novinářích a jejích postojích spíše než o novinách a o zprávách, a spíše než mechanismus novinového vydavatelství ukazuje vnitřní "kuchyň" jeho pracovníků. Film sice má všechny složky, počínaje zajímavým tématem a zkušenou režií a konče slušným obsazením, ale nakonec pro mne ztratil na přílišné snaze vměstnat do filmových 24 hodin maximum novinařiny. V tomto případě by filmu prospělo vyčištění a vykrystalizování anebo prodloužení do menšího seriálů. ___ V tomto filmu z roku 1994 jsou přítomny známky nastávajících změn, jejichž výsledek je dnes všeobecně známý – jsou to počítače, mobily a hlavně v té době začínající internet, který zásadně proměnil způsob distribuce informací, a na konci filmu lze vidět elektronický budík s nápisem Japan – dnes by to bylo Made in China. ()