V Los Angeles vládne napětí mezi druhy. Lidský policajt a jeho orcký parťák narazí na věcičku s velkou mocí a zapletou se do prorokované války o území. (Netflix)

Folky

Bavilo mě to. A musím Ayera obdivovat že zvládl uvést nový svět, nevyřešené věci mezi dvěma policajty a linii o kouzelné hůlce do jednoho filmu a drží to pohromadě. A ještě to má atmosféru o něco akčnější Patroly. Přes tohle dokážu odpustit klišé, předvídatelnost i to, že tomu ke konci dochází dech. Rád si dám dvojku. ()

massdonfel

Musím říci, že nápad a atmosféra filmu jsou skvělé. Nicméně film trpí malým množstvím screentimu. Seriál by byl dle mého názoru lepší 6/10 ()

Rockerman

Velká slabota! Elfové, Orkové a kdo ví co ještě. Mě se to fakt nelíbilo. Akční scény jsou celkem v pořádku, ale scénář je průhledný, jak sklo. A těch keců! Závěrečné vysvětlení, jak došlo k likvidaci policistů se skoro nedalo vydržet. Líbila se mi Noomi a za ní přihazuji jednu hvězdu. ()

hazaba

Přiznám se, že jsem nevěřila vlastním očím, co může ještě vzniknout. Neskutečně dlouhá slátanina. Hvězdičku bych asi měla dát sobě, že jsem to vydržela až do konce, i když ten poslední rozhovor Warda a Jakobyho byl docela úsměvný. ()

GOREGASM

Vcelku zajímavý guláš, který kombinuje spoustu žánrů a témat a ani jedno nedokáže pořádně dotáhnout do konce. Což docela zamrzí, když si člověk uvědomí, že to mělo nejen díky zajímavému námětu, ale i kvalitním hercům (Edgertonův Ork i díky masce vynikající) a dobrému vizuálu solidní potenciál zavrtat se do hlavy hlouběji než jen jako tak trochu ufuckovaný popcorn, ve kterém se pár dilemat pro dvě silné hlavní postavy vyloupne, ale tím to bohužel skončí. Na druhou stranu je to o třídu lepší než oba Deadpoolové dohromady. Bright a v posledních filmech i David Ayer trpí syndromem "nevím, pro koho jsem byl natočen/nevím pro koho ten film točím". Z tohodle si neucáknou ani nenároční mlaďoši, ani vycizelovaným vkusem se ohánějící fajnšmekři. 60% ()

animario

Funkční mix akčního policejního krimi-thrilleru a fantasy.Ze 3/4 akce,přestřelky z gangama,elfama a orkama v nočních ulicích L.A.,všechno šlape tak přirozeně,že se divák ani nepozastaví nad tím,že se to děje kvůli kouzelný hůlce.Celkově Bright působí spíš jako slibnej pilot seriálu(kterej by mohl bejt moc good),jelikož fantasy svět se prezentuje jen okrajově a příběh je omezenej na (asi) jednu noc a survival úprk s hůlkou,ale i tak jde o mnohem suverénnější a akčnější dílko než zaprděná trapná a o pár bambiliónů dražší Suicide squad od téhož režiséra. ()

Fionor

Promrhaný potenciál. Zajímavě naznačený svět, který by s trochou snahy mohl i dávat smysl, pohřbený plochými charaktery a laciným příběhem (což je překvapivé u člověka, který napsal Chronicle). Tohle je typ filmu, který by i v devadesátých letech byl direct to video... Vlastně to dost připomíná Alien Nation (Lebkouni) z konce 80. let. A to je zatraceně škoda u filmu, který měl možnost kreativně adresovat soudobé problémy (namísto toho sklouzl do nekreativního reverzního rasismu a náhodně hází cool záběry bez hlubšího kontextu). Opravdu bych si moc přál aby to bylo lepší. Fakt jo. Ale je to jen další průměrná buddy cop blbost. Kdyby to natočili jako Shadowrun, asi bych tomu ty chyby odpustil, z nostalgie, ale tohle se opravdu moc nepovedo... ()

Johny M.

Po tom divnym traileru docela milý překvapení. A ty údajně nezajímavý, plochý postavy? Jděte do prd*le; koho taková pí*ovina u podobnýho filmu zajímá? Fajn film a doufám v další díly; nicméně dokonalej nebyl, především naprosto nevyužitá Rapace... ()

HenryIvan

Tak to dopadne keď sa nadrbete a zmiešate Pána Prsteňov a World of Warcraft. Ako už bolo spomínané, svet, v ktorom nás nespasil Ježiš Kristus, ale Temný pán ( nie, teraz nemyslím Voldemorta ), ktorého sme nakoniec s pomocou ľudí i „ neľudí ” museli poraziť a priniesť „ mier ” našej milovanej „ modrej ” planéte. Stretávame sa tu však s tým istým, s čím aj v našom svete, rasová neznášanlivosť, predsudky a ľuďmi, ktorí sú jednoducho niečo „ viac ” ako iní. Policajti sú aj v tomto svete považovaní za odpad, nikto ich nemá rád a každý si z nich robí srandu. Rasová diferenciácia je až na takej úrovni, že v radoch polície nenájdete nikoho iného než človeka. Samozrejme až na výnimku. Práve táto výnimka spôsobuje vlnu nepríjemných situácií, posmievania sa a podobného. Ale aby som všetko nevyzrádzal, dodám len, že sa očividne budeme točiť okolo rasových, vzťahových a v podstate aj magických problémov. Bright nie je vôbec zlá gangsterská oddychovka, pri ktorej sa vám veľmi nechce uvažovať, či v tom celom vidíte logiku alebo nie. Pokus Netflixu o „ blockbuster ” úplne nevyšiel, no nehádzal by som uterák do ringu, lebo je veľa ľudí, ktorým sa Bright páčil a aj bude páčiť a preto úplne chápem zámer natočiť pokračovanie. Ten svet je celkom zaujímavý a dá sa z neho vyťažiť veľa. 75 %. ()

gazogazo

Kdo nepřistoupí na hru, může to rovnou vypnout. Já v tom vidím Tolkiena a to mi k postmoderní prdeli stačí... Velmi odvážný film ()

Torpid

Tohle strašně zabilo to honění se za hůkou. Skvěle nahozenej fantasy kastovní systém s fungující a hláškující buddy dvojkou - to přece úplně stačilo. Mohl to bejt všední den jedný policejní posádky brodící se až po kolena v přepálený negaci americkýho snu, to má přeci tak velkej potenciál. Ale ne to prostě nestačilo a tak od 40 minuty dominuje b-čkovej, krkolomně vyprávěnej a špatně režírovanej fantasy nesmysl. Velká škoda. ()

madejja1

Superkýč :-D ten konec :-D Ayer. Stojí Za. Hovno. Užasnej potenciál, super herci, kameraman, námět a vlastně všechno, až na to jak to spojit. Další film kde jsem nasranej z podobnýho základu a výsledku... Kdyby alespoň bylo všechno špatně. Ale přišlo několik scén kdy jsem byl úplně nadšenej! Proto mě tak hrozně mrzí že ten film je špatnej, Mohl být celkem vysoko Ten film má něco z bad boys, něco co jsme nikdy neviděli, ale taky půlka toho je pospojovaná stejně jako SS a člověk si říká opravdu? Tohle s takovým rozpočtem? Zkrátka škoda P.S: DOPRDELE! půl hodiny do konce a nedávám to ()

emdvojka

Neviem prečo, ale vtomto fantasy akčnom trileri mi veľmi chýbal humor. Aj keď sa o nejaký ten vtip občas snažil Smith jeho kolega-ork bol taký pravý orkovský, suchý a ničím zaujímavý tvor z iného sveta. Inak akcia na začiatku nestála za nič, ale postupom času sa besnenie po čarovnej palici rozbehlo na plno a vtedy to už nabralo ten správny sme a spád. Humor je však niečo čo si námet priamo pýtal. Mohol to byť odľahčený a komediálny film, bol však napísaný ako vážne dielo, ktoré sa ale aj vďaka neskutočným a vymysleným postavám vážne brať nedá. ()

bararich8

Brutálně nevyužitý potenciál a po Dunkirku další velké loňské zklamání. Z toho by se dalo tolik vytřískat a místy tam byli světlé záblesky, ale výsledek je hodně rozpačitý. Nejvíc tu dostává na prdel logika, banda elfů ,která vymlátí celej klub a jednotku federálů, nedá dva ubožáky? Humor je přítomný zlehka, postavy, další druhy jsou taky využity maximálně z poloviny. Dialogům chybí trocha šťáva a chemii hlavních postav zase dynamika, Nápad dobrý, ale provedení velice průměrné. Velká škoda, 2,5* ()

tomik99

Fantasy o skřetech, elfech a lidech z různých světů (Středozemě, Warcraft apod.) je hned několik. Ale příběh o těchto rasách zakomponovaný s problémy dnešního světa do moderní doby, to považuji za originální nápad. David Ayer si po trošku zpackané „Suicide Squad“ spravuje chuť s Willem Smithem v hlavní roli, který se vzpamatovává z postřelení a pokračuje ve službě jako policista s outsiderem a hlavně orkem Jakobym, kterého nikdo nemá kvůli jeho původu rád. Jejich vztah se postupem času mění a z obou se stávají neochotní přátelé, kteří spolu musí spolupracovat, aby přežili krušnou noc. Film si bere spoustu povědomých elementů, které známe z jiných fantasy, ale řekl bych, že je vhodně zakomponoval do problémů dnešní civilizace. Celkový závěr filmu sice trochu pokulhává, ale já si snímek i tak užil a klidně bych takovýchto filmů uvítal víc. Je to originální a to se mi líbí. A originálních fantasy v dnešní době bohužel moc nemáme. ()

Kingjiri

Bright působí spíš jak lepší pilotní díl novýho seriálu, než čistokrevnej celovečerák (asi se tentokrát víc projevila Netflixová produkce). Vizuál obstojnej, výprava skromná, jednim z mála větších plusů se stala Rkovější akce a herecký obsazení. Jenže casting nemá moc co nabídnout, protože scénář je čistě béčkovej. Některý jeho postavy jsou zbytečný (týpci z oddělení FBI pro boj s magií) nebo směšný (hispánskej gangsta kápo gangu na vozejku) a nějaký dějový zápletky zase dost klišoidní (Jakobyho získanej respekt u Orků). Občas až moc ukecaný a fantasy prvky (magie, hůlka apod.) mě nijak v tomhle mišmaši nenadchly. Možná by bylo lepší pojmout příběh jako boj resp. neúspěšnou snahu o soužití lidí s Orkama popř. Elfama, tři hodně slabý hvězdy. ()

AngelG

Bright aneb Suicide Squad a End of Watch dohromady. Začnu asi samotným zasazením příběhu, fantasy svět smísený s reálným. Opravdu mě to ani trochu neuchvátilo, celé to bylo spíše směšné a hrozně nucené. Přece jenom je dost těžké, aby člověk bral vážněji elfího poldu a orkovské gangy. Pak tón celého filmu, kdy se to snaží být komedií a dramatem zároveň, ale ani jedno nefunguje. Postavy, které jsou ploché, bez emocí a jakéhokoliv charakteru. Will Smith předvádí Deadshota v uniformě a Joel Edgerton, ke kterému by člověk měl mít nejblíž vzhledem k jeho situaci, je naopak děsně iritující moula. A nakonec příběh, který je postavený ze samých klišé. Ayer je skvělý režisér, ale tyhle scifi/fantasy projekty mu prostě nesednou. ()

Nový film Willa Smitha se odsouvá na příští rok

07.05.2022

Pokračování Bright s Willem Smithem zrušeno

Pokračování Bright s Willem Smithem zrušeno

22.04.2022

A už je to tu zase. Po skandálu Willa Smithe (Král Richard: Zrození šampiónek) na letošním oscarovém ceremoniálu, během nějž herec neudržel nervy na uzdě a během přímého přenosu udeřil do obličeje… (více)