Bright

V Los Angeles vládne napětí mezi druhy. Lidský policajt a jeho orcký parťák narazí na věcičku s velkou mocí a zapletou se do prorokované války o území. (Netflix)

Hatred

Celkem zajímavý nápad s moderní urban fantasy, kde se člověk postupně dozvídá pozadí je tím slabší, čím víc se člověk dozví. Potenciál je prakticky nevytěžený, konflikty mezi rasami se omezují na zlé pohledy a narážky, víly nebo draci se tam akorát mihnou, asi aby bylo vidět že tam taky jsou, ale jejich vliv na život ve městě je téměř nulový. Ústřední příběh, který se točí (jak originální) okolo záchrany světa, protože by mohl znova přijít Sauron nebo Voldemort nebo kdo tady to zlo zastupuje je přímo směšný. *SPOILER* Moc jsem ani nepochopil nápad s magickou hůlkou, která je nesmírně cenná, neboť splní všechna přání, ale skoro nikdo se jí nemůže dotknout, protože by na 99 % okamžitě vybuchl. Parta záporáků, kteří vypadají jak z Underworldu, dávají si členy zásahové jednotky na jednu ránu, ale pak se nechají umlátit řadovým pouličním fízlem jenom umocňuje nelogičnost. *SPOILER END* Jako policejní buddy movie to ale docela funguje, líbilo se mi zpracování orků (nápad s unikátníma skvrnama na obličeji každého jedince je super) a mohlo by to podpořit další nestandardní nápady. Já jsem každopádně zhýčkaný Pratchettovým Ankh-Morporkem, který nabízí v tomto tématu podstatně víc a doufám že konečně někdo opravdu dobře zfilmuje některou z jeho knih s Noční hlídkou, protože tam je koexistence lidí, trollů, trpaslíků, vlkodlaků a jiných bytostí v jednom policejním sboru vykreslena podstatně nápaditěji. ()

Maniax

Ayerovi jsem po Suicide Squad moc nevěřil, ale tohle bylo překvapivě dost dobrý. Hlavně lore a svět jako takovej má obrovskej potenciál, viděl bych to na nějakou desetidílnou minisérii, je to hodně zajímavej nápad. Film je něco jako Patrola zkřížená s Bad Boys, ve který jsou lidi, elfové, skřeti a další fantasy havět. Zní to šíleně, ale je to skvělý. Chci vědět a vidět víc. ()

Estwen

Když jsem viděla trailer, přišlo mi to jako kůl nápad. Bohužel to nakonec neladí. Elfové, orkové, postapo, Will Smith a záchrana světa. To je prostě na jednoho trochu moc a dokáže to člověka pěkně znudit. ()

Pitryx

Tvl tak to si ze mne snad udělali srandu. Čtyřicet minut se kafrá, akce sem tam jen náznak, a když se konečně začne něco dít, tak to ti dobytkové zpomalí a pustí do toho gaučák muziku. Já myslel že mne jebne. Běžte do prdele, za tolik ztraceného času. To nemluvím o tom, že hned zpočátku je divák nucen poslouchat odporný řev zvaný hudba, do které někdo mluví. Za to všechno strhávám šedesátku. Jinak se tu více kecá, než že by se něco dělo. Nudil jsem se a nudil. Nechávám dvacet za těch pár dobrých záběrů (asi pět) a to je vše. ()

PaulCZE odpad!

První hodinu dementního řvaní, tmy, extra tupých postav a pošahanýho scénáře jsem nějak přežil a dál už to opravdu nešlo. No a dát do filmu postavu co se chová a vypadá jako Leeloo je taky dobrý faux pas. Celou dobu jsem si myslel, že to je nějaký Béčko. ()

morris22

Hodne podobny namet jako norsky serial Zpritomneli od konkurencni HBO. Kazdopadne dej ma spad a po uvodni predstavovaci sekvenci se rozjede a nezastavi. Za me slusny nadprumer. ()

Pete

Tentokrát pustili tvůrci svojí fantasy ze řetězu. Námět zní naprosto šíleně, ale přitom zpracování originální není, je plné klišé. Ano, je to sice úplná k*kotina, ale bavilo mě zasazení do prostředí úplatného policejního sboru a pouličních gangů L.A., známého z jiných (lepších) Ayerových počinů, a tak půjdu s hodnocením mírně nahoru. ()

george82

Film měl rozhodně větší potenciál. Téma zajímavé, provedení taky a chtělo to jen rozvinout více zápletku a nechat elfy s Noomi v čele trochu víc blbnout. Škoda. ()

adamix

Netflixovská fantasmagória postavená na chabom príbehu, ktorý sme mohli vidieť x krát v rôznom prevedení. Tentoraz sú tu ale chamtiví ľudia, labilní orcovia a nadradení elfovia (so zaužívanými charakteristickými črtami, ako od Tolkiena). Film má byť okrem hlavnej príbehovej kostry i o budovaní vzťahu medzi oboma rasovo odlišnými hrdinami. Problémom je to ich budovanie, ktoré nedopadlo podľa mojich predstáv. Jedna z postáv zomrie, mal by som byť zhrozený, ale nie som. Následne je oživená a mal by som skákať radosťou, ale neskáčem. Prečo? Obaja sú skvelí, teda aspoň dostatočne. Edgertonov orc je ten z dvojice, ktorý je citovo i charakterovo vyspelejší a Will Smith je proste... Will Smith :). Obaja pôsobia oddelene lepšie, ako pár, pretože to v tom páre nefunguje natoľko, aby si divák išiel dušu vyplakať pri silnejšej scénke a pri tej násilnej priať zloduchovi len to najhoršie. Koniec koncov, samotný film nie je až tak veľmi prelomový a nijak moc bombastický, kde by mi záležalo na postavách a celkovom dianí. Toto nie je dobrý Ayer. Od čias SUICIDE SQUAD sa pohoršil. Aspoňže akcia ušla. Slabé 3*. Načo chce niekto pokračovanie?? ()

Kimkong

Jde si takhle člověk, okr a elf po LA a kolem plno mrtvol. Takto se to dá asi shrnout. Ale jako oddechovka dobré. Dostatek akce. ()

curfew77

Tři hvězdy, ale jen tak tak, protože je to fakt šílený guláš. Že orkové nejsou totéž co elfové, jsem jako totální fantasy neznaboh zjistil až po dvaceti minutách, pravda, efektní leč nepřehledná expozice za pomoci grafitti v úvodních titulcích tomu moc nepomohla. Zaskočil mě i Will Smith v roli policajta před důchodem, Edgertonovu roli mohl pod maskou hrát kdokoli a Noomi Rapace prostě nikdy sexy nebude, i kdyby měla ty štekle půlmetrové. Ale celý ten vesmír je celkem zajímavý, scénář ho buduje snaživě, a momenty "poctiví poldové proti zkorumpovaným" mají atmosféru. Konec už je ale dost komicky přepálený, pročež podruhé vidět nechci. 50 %. ()

PlysovyMacko

Vynikajuci uvod - svet, kde Orkovia su na dne spolocnosti, ine nadprirodzene bytosti v kazdodennom zivote, rasizmus, policajny buddy movie. Potom sa zapletka stoci k carovnej palicke, ktoru hladaju zli elfovia a policajti sa ocitnu na uteku. Pacili sa mi sceny s palickou, Noomi ako drsnacka, ale najlepsi bol Joel ako Ork policajt, ktory tuzi konat dobro, ale bojuje so svojim povodom. Keby chceli tocit dvojku, bola by som zvedava na navrat Temneho pana a ako by to riesila Los Angelska policia. ()

Blazkowicz

Ze začátku parádní, s narůstajícíma hovadinama typu kouzelná hůlka a vyvolávání duchů nebo co, to už nebylo tak dobré. Prostě spojení sociální alegorie a fantasy se jim moc nepovedlo. Vzniklý kočkopes by potřeboval utratit. Jako jo, až na délku jsem se bavil, ale pořád se nemůžu zbavit dojmu, že jde o naprosto zbytečný film. V tom mě ještě utvrdil příliš rychlý konec, který nedával smysl a nedává ani po zjištění, že bude pokračování. A nebo taky nakonec nebude. 3+* ()

kubas369

5/10. No nevím, asi začínám mít problém s Ayeren. Protože Bright je další film s kurevským potenciálem a výsledek je béčková srajda s příšernou akcí, takže úplně stejný případ jako sebevražedný oddíl. Nevím jestli je doopravdy tak špatný (možná vyhořelí?) nebo si do toho nechává moc kecat. Tak jako tak, jde problém bohužel za ním. Fakt je to škoda, protože do nalezení hůlky, film doopravdy šlape má fungující svět a mytologii, bohužel po té, jde všechno poměrně rychle do hajzlu. Zase mám neodbytný pocit, že tak čtvrt filmu skončilo na pomyslné podlaze střižný, protože druhá půlka filmu je naprosto chaotická směs divně na sobě poskládané akce. ()

Beri

Warcraft z getta, to som si nemohol nechat ujst😊. Nakoniec to bolo take nemastne-neslane. Zjavne preto ze reziser nepritlacil ani na fantasy a ani na akcnu stranku filmu a tak to nakoniec vsetko dopadlo tak nejak polovicne. Mne osobne chybalo viac parodie na fantasy svet, to mohlo film urcite potahat vyssie. Taky elfsko vegansky vtip by si to priam pytalo. Ale inak fajn. Keby tu temu chcel niekto potiahnut dalej, tak taky serial, bez vacsich hereckych mien, za to s poriadnou davkou humoru by bol podla mna uspech. P.S. Noomi Rapace je ako elfka nadherna😊 ()

Nový film Willa Smitha se odsouvá na příští rok

07.05.2022

Pokračování Bright s Willem Smithem zrušeno

Pokračování Bright s Willem Smithem zrušeno

22.04.2022

A už je to tu zase. Po skandálu Willa Smithe (Král Richard: Zrození šampiónek) na letošním oscarovém ceremoniálu, během nějž herec neudržel nervy na uzdě a během přímého přenosu udeřil do obličeje… (více)