V Los Angeles vládne napětí mezi druhy. Lidský policajt a jeho orcký parťák narazí na věcičku s velkou mocí a zapletou se do prorokované války o území. (Netflix)

Kakraholt

Univerzum s velkým potenciálem, který ale nemohl být v této stopáži úplně využit. Některé věci do sebe úplně nazapadali, ale akce to byla velmi slušná a to i přes pár těžko uvěřitelných věcí. Některým hláškám jsem se i dosyta zasmál. Jako seriál by to musel být hit. Líbilo se mi, že tvůrci šli svou vlastní cestou a film byl dost originální. Dvojku bych velmi uvítal. PS: Zatímco Noomi Rapace může hrát elfku i bez líčení, casting Edgara Ramireze byl přitažený za vlasy. ()

dj_p_j

Film silne "inšpirujúci sa" napr. 5 elementom alebo Harry Potterom a samozrejme Warcraftom. Nezabudol tiež divákom už na začiatku pripomenúť politicky korektný pohľad na rôznorodosť rás. Poväčšinou som sa nudil a pri viacerých scénach cítil trápne - klišé cez klišé. Odhliadnuc od toho, že všetky rasy vo filme majú v podstate rovnakú telesnú stavbu - až na xichty a zuby u orkov a špicaté uši u elfov, casting sa veľmi nevydaril a najmä Noomi ako hlavná záporáčka vôbec nevzbudzovala strach. Suma sumárum zbytočný film a 30% dávam za vcelku odvážnu metaforu u elfov a za občasné vtipné hlášky. ()

MrSAP

Tematický maglajz mnoha žánrů a stylů. Bez dlouhého vysvětlování se do rovnou na věc a člověk se v nevýrazné dějové lince poněkud ztrácí a tápe. Jalový konec a lehká příprava na potencionální pokračování formou seriálu asi nevyšla, a tak je tohle jen za tři hvězdy. A podruhé vidět netřeba. ()

minoss113

O druhej v noci sadám ku MacBooku, dávam si sluchátka, otváram Netflix a klikám na prvý film kde vidím Williho. Podľa divnej postavičky vedľa Williho očakávam niaku podivuhodnosť so Smithom vo vedľajšej úlohe, no tá neprišla . Teda, podivuhodnosť prišla, no fúha, takto som si ju nepredstavoval (v dobrom). Názorná ukážka ako to vyzerá, keď človek ktorý má v kolónke “oblúbené” filmy ako Pán prsteňov, Bad boys, Lovec čarodejníc, Križovatka smrti, Kung-fu panda a 96 hodín, dostane rozpočet len na jeden jediný film. Zozačiatku sem tam cítim závan jemného poúčania o rasách, no na tom nieje nič zlé, postupne sa to rozbehne do veľkej, neutíchajucej akcie, pri ktorej som už trocha v mojom popracovnom nočnom rozpoložení nestíhal, no udržala ma celý čas.. Myslím že by filmu prospelo niekde ubrať, a inde zasa trocha pridať, rád by som si pozrel tento “alternatívny” svet zbližšia (mám rád draky), no bojím sa že potom by bolo nemožné to udržať v rovine vážnosti a uveriteľnosti. (Áno áno, hovorím o vážnosti pri filme, kde lietajú draky) Ono vlastne, udržať takýto mix všetkého v hociakej rovine je nemožné samé o sebe, no tu sa to niako podarilo. Dúfam že vznikne viac filmov s fantasy v našej dobe, kľudne by som si rozvalený na gauči pozrel súboj Apachu a draka ;) Fajnová pukancovka ()

Mart4s

Alternativní realita, středověké fantasy typu Pán prstenu zasazené do 21. století, Will Smith mlátící ,,kouzelnou vílu" koštětem, orkské gangy se samopaly nebo elfové, jako bohatá vrstva žijící v mrakodrapech - zajímavý a po dlouhé době originální nápad na film, který je zasazený do drsného policejního a pouličního prostředí. Netflix nám zde dokazuje, že streamovací služby jsou budoucností alternativní tvorby a odvážných projektů. ()

Vaelor

Netvrdím, že to je masterpiece, ale když na konci filmu slyším, že dnes máme opravdu štěstí na blbé filmy, tak jsem mírně překvapenej. I tím, že si automaticky myslí, že ten film považuju za sračku i já. Dostává mě to do rozpaků, nevím, co říct. Kdyby to byly dva měsíce vztahu, tak samozřejmě nadhodím něco ve smyslu: "Jo, byla to hrozná kravina, bože, takhle zabít 2 hodiny našeho života." No, po těch čtyřech letech už můžu klidně říct, že se mi to vlastně líbilo a nemusím se za to stydět. ()

Shraddha

Poté, co většina médií tento filmeček docela dost sepsula, jsem čekal nějaký fakt hrozný béčko...a ono to přitom rozhodně nebylo tak strašný. Fakt je, že je na tom nahony cejtit, že to je netflixovskej projekt...a že to je oddechovka. Alternativní svět, který je tak akorát alternativní, aby to nepůsobilo nudně a zároveň aby to generovalo nějakou zápletku. Co se mi ale líbilo, byl casting. Smith s Edgertonem se neustále špičkujou a sedne to jak zádel na hrnec, Noomi Rapace je démonicky slizce odpudivá a přitom něčím k sežrání, všechny postavy mi přišly poměrně dobře obsazený. V normální distribuci by to pravděpodobně ani nedorazilo do kin a šlo to rovnou na dvd...ale zaplaťpánbu za karanténu, byl to myslím slušně zabitý večer... ()

stuj

Pár zajímavých momentů tam bylo, ale jinak to byla klasická americká běhačka střílečka. Na orky a elfy v moderním hávu se kupodivu dalo zvyknout. ()

evita_

Spojenie Elfov, Orkov a klasických ľudí som v akčnom filme ešte asi nikdy nevidela. Teda určite nevidela. Ani som nečakala, že by vlastne takýto akčný film mohol vzniknúť. Táto kombinácia ho rozhodne robí jedinečným, ale to je také asi najvýraznejšie pozitívum. Neurazil, ale ani zásadne nenadchol. Taký ten wow efekt sa nedostavil. Ale pozerateľné to rozhodne bolo, miestami aj vtipné. Ako oddychovka prijateľné. ()

KalimeroI

Co to jako mělo bejt? Židi jako elfové, orcs jako negři, do toho souhlasně kývající hlavou na konci Will Smith...s těmahle agitkama BLM běžte do prdele. Střih dobrý, děj se celkem vinul, akce dobrá - ale Anděl na horách byl taky kvalitní a vyhrazuju si právo ho považovat za zmrdskou agitační záležitost. Kam se to hrabe na jistý jihoafrický film z prostředí slumů, to byla jiná jízda, že... Jedna hvězda za metal jako nejvíc romantickou skladbu v dějinách a některý hlášky Fresh Prince..... ()

Nick_Riviera

Dva tísíce roků zpátky se nenarodil Ježíšek, ale při konjunkci planet, či něčem takovém, přišly na zem dvě další inteligentní humanidoní rasy. Do dneška se situace nekorektně ustálila, takže na vrcholu společnosti stojí "posh" elfové a spodinou se stala klanová společnost orků. No a lidi tak nějak mezi tím. Hlavní dvojka jsou dva policajtští parťáci, přičemž ze začátku řeší problémy inklusivního vzdělávání kadetů. Potom se objeví banda nadelfů, kteří by rádi povolali zpátky do světa jejich satana. Nadelfí šéfka k tomu používá speciální podlouhlý předmět, který v ní zbuzuje libé pocity a na který je velmi fixovaná. No a od těch nadelfů odpadne další uživatelka onoho předmětu, ukradne ho šéfce, spojí se s inklusní dvojkou a rozjíždí se povedené taškařice. Za mě vcelku pecka, Joela Edgertona bych nepoznal a Daryl Ward obstojně hraje Willa Smitha. "I'm the motherfucker with the wand!" ()

CampaHD

Sociálna sonda do segregacie mohla zafungovat, teda fungovala no len na začiatku, zvrhla sa do zmätku a to je škoda. Časom rástla nuda ktorá prešla skoro do nechutenstva. Každopádne sa tomu nedá uprieť originalita . Joel nie je zlý herec ,ale tu mi vyslovene liezol na nervy, hlavne to samodehonestačne chovanie. Rapace naopak potešila, fakt jej to sadlo. Ale dvojku to naozaj nepotrebuje . 60% ()

peproch

Já tomu vůbec nerozumím. Asi se jen chtělo říct, že dobro a zlo jsou univerzální bez ohledu na to z které části univerza pocházíte a lidé mají předsudky. ()

Filmoar

... Netlix nebol netfixom, Ayerov náklad, WoW v plnom prúde a tá hudba. A chvala bohu doterz žiaden dabing 😉👍 parádny fim ()

JohnDark

Bright, Akčný fantasy, USA 2017, R: David Ayer, H: Will Smith, Joel Edgerton, Noomi Rapace, Lucy Fry, Edgar Ramirez, Ike Barinholtz, Brad Henke, Enrique Murciano, Alex Meraz, Veronica Ngo, Margaret Cho, Happy Anderson, Dawn Olivieri, 50% ()

Nový film Willa Smitha se odsouvá na příští rok

07.05.2022

Pokračování Bright s Willem Smithem zrušeno

Pokračování Bright s Willem Smithem zrušeno

22.04.2022

A už je to tu zase. Po skandálu Willa Smithe (Král Richard: Zrození šampiónek) na letošním oscarovém ceremoniálu, během nějž herec neudržel nervy na uzdě a během přímého přenosu udeřil do obličeje… (více)