Tully vypraví příběh Marly (Charlize Theron), matky tří dětí, které její bratr (Mark Duplass) pořídí chůvu. Přes počáteční nedůvěru si Marla k pozorné, nepředvídatelné a mladé chůvě Tully (Mackenzie Davis) vytvoří silné pouto. (Bontonfilm)

Marze

Náhled na to co společnost očekává od matky. Ale má to pramálo společného s realitou mateřství , které ženu navždy změní a odřízne ji od svého mladšího já. ()

marhoul

Tohle není komedie, ani na moment. Charlize exceluje, je dobrá tak, že mi bylo z jejího pekla fyzicky na nic. Dobrý scénář a pointa, která publikum určitě rozdělí. Jsem z těch, kterým se líbila. Silný film. ()

Necrotongue

Ve chvíli, kdy došlo na první Jonahův "záchvat" v autě, jsem začal mít pocit, že jsem si zvolil špatný film a doufal jsem, že Marlo propadne depresi, v níž syna surově zavraždí, případně dupne na plyn a vezme děti na detailní prohlídku mostního pilíře. Postupně mě film stále víc bavil, přestože se v něm prakticky neustále pečovalo o děti, ke kterým jsem nikdy neměl kladný vztah. Snímek nebyl nijak světoborný a hodnotil bych ho maximálně třemi hvězdičkami, ale jednu jsem musel přidat Charlize Theron za její výkon i za přinesenou oběť. Což o to, nabrat ta kila mohla být docela zábava, ale dostávat je dolů... ()

Morholt

Utrápenou mámu tří dětí nakopne mladá chůva na tu správnou cestu za rodinným štěstím. Nic víc. Pokud chtěl Reitman poukázat na stereotypy mateřské dovolené, tak se mu to sice povedlo, ale divácky to na mě působilo nevděčně. To další byl standradní kýč, který není mladšího z Reitmanů hoden. Na průměr to tahají herečky a to jak Mackenzie Davis, tak především Charlize Theron, která se do své role vtělila dokonale. O to víc zamrzí celkový dojem. 50% ()

BoPo

Drtivú väčšinu filmu vlastne netušíte, čo Vám chce Tully povedať. Má to byť drama o ťažkom živote matiek? Má to byť návod, ako málo stačí, aby bol život pohodový? Či ukázka toho, ako málo stačí, aby sa život zmenil v súkromné peklo? Mne Tully dala dosť málo. Charlize super, ale to nič nemení na tom, že sa príbeh a pointa vytratia z hlavy rýchlejšie ako chuť Hubba Bubba. ()

vurhor

Jason Reitman je stejně, ne-li i více, talentovaný režisér jako jeho otec z Komárna. Očividně mu nejdou pouze jen chytré komedie, ale i něžná a příjemná dramata, což mi dokázal právě tímhle snímkem, ve kterém pořád stejně krásná Charlize Theron hraje unavenou matku dvou dětí, přičemž třetí je už za rohem. Teprve až příchod nezvykle mladé a zajímavé chůvy nabije sympatickou matku nezvykle pozitivní energií, která se odrazí i k lidem kolem ní. I přes pár hlušších míst je Tully velice hezkým a příjemným filmem. Skvělý scénář, charaktery, plus práce s hudbou... Reitman prostě umí dělat filmy. Průměrné 4* ()

Vxxx

Zajímavý snímek. Charlize předvedla skvělý výkon. Jsem stále lehce rozpačitá z toho konce. Nevím zda-li by si to s jiným koncem nezasloužilo další hvězdu. Ale rozhodně je to film, který se mnou nějakou dobu zůstane. Netuším, proč to má nálepku komedie. Je to drama všech dramat. Jako komedie to opravdu nefunguje ani trochu. Jako drama je to ovšem působivé. A dost realistické. Za mě 4* a jsem moc ráda, že jsem film viděla. ()

Davered

Materstvi se vsim zlym i dobrym, tak realisticky jako snad nikdy predtim. To vse by sice bylo dobre, ale prave ponekud magictejsi posledni dejstvi a zaver to u me, narozdil od kolegu, vyrazne povysuji a davaji tomu vetsi smysl. A predevsim dve vyborne strihove montaze: cerstva poporodni a brooklynska anabaze za doprovodu Cyndi Lauper. ()

BoredSeal

Pozitivní depresivní film o stáří a mateřství. S každým upřímným dialogem na téma život se začíná cynik pozvolna bát, jak může tento sympaticky civilní film strašlivě skončit - protože zbývá buď nějaký zvrat v příběhu, který nemusí být úplně super nebo příšerný přeslazený happy end, který zcela odbočí ze sympaticky sarkastické, občas cynické linie. A tak to i je, ale přesto dojem z příjemné deprese nezmizí. Theronová samozřejmě herecky výborná jako vždy. ()

honajz2

A jako co? Takových příběhů o matkách, které se z neustálého věnování děckám psychicky hroutí tu bylo dost a Tully nepřichází s ničím zvláštním. Snad jen tím předvídatelným závěrečným zvratem (sám o sobě ale ten nápad něco do sebe má), ale jinak ničím. Pak to taky má docela povedený závěr, který se aspoň jednoduše pokusí Marly si něco uvědomit, ale jinak je to neskutečně mdlé, nudné, se slabým humorem a s naprostou absencí potřebné psychologie a s mizerným scénářem, jehož nepromyšlenost se projevuje především při zpětném zamyšlení nad tím, co se tam celou dobu dělo, ve vztahu s tím závěrečným zvratem. Prostě to nefunguje, tváří se to sice že jo, ale jakýkoli znatelnější posun přijde až ke konci, jenže v průběhu filmu se nerozvíjí vůbec nic. A co už jsem vůbec nepochopil je to, co je s tím jejím starším synem. Chová se jak autista, ale podle všeho má být psychicky v pořádku, protože jenom... já nevím, absolutně jsem nepobíral, co s ním je. A co už absolutně nechápu je to, co mezi žánry dělá žánr mysteriózní - a k tomu všemu na prvním místě. Nic mysteriózního v tom přitom vůbec není... Slabé 2* ()

M.i.k.e

Reitman v té lepší fromě...víc než kdy jindy tady hodně záleží na tom jestli si člověk něčím podobným prošel a jeho zkušenostech.Hodně věcí tu např.svobodný dvacátník těžko docení.Charlize je každopádně výborná a závěr to celé (což mimochodem není komedie,ale místy celkem nekompromisní drama) posouvá ještě někam dál,což sem vůbec nečekal...80% ()

Aljak

Taká výstižná idylka, ktorú so sebou prináša materská "dovolenka". Musím uznať, že Charlize Theron podala fantastický výkon a tú deprimovanú mamičku na pokraji nervového zrútenia zahrala vynikajúco. Len škoda, že po dejovej stránke to bolo také nevyvážené - v podstate to nemalo v sebe žiadne výrazné zlomy (samozrejme, s výnimkou toho v závere), takže to malo skôr taký nádych stereotypu (aj keď to bol možno práve Reitmanov zámer, poukázať, že materská dovolenka = stereotyp). No neskôr som mal pocit, že film v ďalších fázach nebol až tak o materstve ako o rastúcej závislosti na dokonalej chúve Tully, ktorá mi až nápadne pripomínala mladšiu obmenu Mary Poppins. No a otecka, ktorý sa radšej venoval videohrám ako vlastnej rodine, to radšej nekomentujem. Celkovo mám z toho zmiešané pocity, na jednej strane som nadšený z výkonu Charlize a realistického podania úlohy matky, no zároveň ma mrzí ten slabší scenár a na môj vkus až príliš idealistickej Tully. Takže akurát tak 3* (predovšetkým za Charlize). ()

Vyhy

Vůbec nechápu, proč je film zařazen do kategorie komedie, protože jsem se zasmál (upravuji - pousmál) asi jen dvakrát. Rozhodně se jedná o drama. Drama jedné matky, která po třech dětech je tak vyčerpaná, že nestíhá vůbec nic, ani ovládat své emoce. Není se čemu divit! Líbilo se mi, že film staví její příběh do reálného světla. Ano, mít tři děti - z toho jednoho, kterému musíte prokazovat neobvyklou péči - a manžela neustále v práci, to vyžaduje velkou dávku síly! Naštěstí se objeví noční chůva Tully, která se vším pomůže. Je tomu ale skutečně tak? Ten konec jsem nečekal. Je pravdou, že jsem čekal nějaký podraz, ale toto mě nenapadlo. Super myšlenka, skvělý výkon Ch. Theron, dobrá krátká stopáž. Doporučuji, hlavně matkám. ()

vydumnica

Na Wikipedii je film Tully definovany ako comedy-drama a ono to je viac drama ako komedia. Naozaj vydareny pokus o realne zobrazenie sveta zeny a matky. Klobuk dole. Charlize Theron podala excelentny vykon, uplne sa do svojej roly vzila, obdivujem ju ako perfektne zahrala tehotenstvo, hoci v sukromnom zivote ho nezazila a ma dve adoptovane deti. Odporucam hlavne zenam, pacit sa to bude hlavne tehotnym a mamickam na materskej, no mali by si to pozriet aj chlapi, aby lepsie chapali svoje polovicky, cim vsetkym si zena v tehotenstve cez porod a mesiace po porode musi prejst. Film ma v niektorych veciach aj prekvapil (konkretne napady Tully), samotny twist taktiez, dobre premyslene cele, musim si to pozriet este raz teraz uz novymi ocami, lebo ved Tully bola vlastne...ale nebudem prezradzat, pozrite si to. Davam 4 a pol *. ()

Streeper

Moc jsem nevěděla, co od toho mám čekat. Na Charlize Theron v hlavní roli jsem se docela těšila, i když zrovna nepatří mezi mé oblíbené herečky, bohužel spíše mezi ty neoblíbené, ale tady mi tolik nevadila. Profil ženy v domácnosti, která se psychicky hroutí z každého dne ztrávený s dětmi, se kterými je 24h denně. To se mi líbilo, trošku to ukázalo, co všechno ženy dávají do výchovy a starání se o děti a zároveň chtějí před manželem vypadat, že je vše ok a vše zvládají, i když opak je pravdou. Noční chůva mě trošku zmátla, nevěděla jsem co očekávat a některé scény mě až šokovaly, konec vše vysvětlí, ale to se mi vůbec nelíbilo. Nechápala jsem tu náhlou psychickou poruchu, kdy si Charlize představovala samu sebe v mladí, bylo to zvláštní. Je pravda, že film to alespoň trochu oživilo, ale mě to tam prostě nesedlo. Je to film, na který se již znovu nikdy nepodívám, protože mě nezaujal natolik jako jiná dramata. ()

laik_60

neverte obsahu, ktorý je k filmu napísaný. Všetko je o popôrodnych depresiach, fyzicko psychickej únave matky troch detí. Do kelu. ()

pakobylka

Komediální prvky mě patrně zcela ignorovaly, poněvadž jsem žádné nezaznamenala - je ovšem otázkou, zdali se v příběhu vůbec vyskytují. Vyhodnotila jsem ho jako útržkovité rodičovské drama, které mi neposkytlo prakticky žádný ucelený obrázek všedního, každodenního rytmu Marlyiny rodiny. Viděla jsem střípky životů a vztahů, z nichž se v závěru vyklubal ukázkový podvod ... na mě, pochopitelně - na koho jiného. ----- !!! MOŽNÝ SPOILER !!! ----- A neříkejte mi, že její manžel by si ničeho nepovšiml. Že by se ani jednou jedinkrát nezašel podívat, kdo v jeho domě v noci přebývá ... komu jeho žena tak důvěřuje, že mu přenechá péči o novorozeně - pokud by nebyl prototypem sobeckého ignoranta, kterému na vlastní ženě ani na dětech nezáleží ... se kterým byste vy ani Marla nechtěli žít ... 2,5* ()

angel74

Moc hezky plynoucí příběh o mateřství a každodenním životním koloběhu s úžasnou Charlize Theron v roli unavené matky tří dětí. Bez ní by byl tenhle snímek poloviční. S neskutečnou grácií zastínila veškeré herecké osazenstvo a film si v podstatě ukradla sama pro sebe. A já jí tleskám také za ochotu nabrat potřebná kila, aby byla i fyzicky co nejvíce autentická. Ráda bych ještě podotkla, že patřím k těm, kterým se konec s nečekaným rozuzlením dost zamlouval. (80%) ()