Po masakru archeologického týmu v džungli se zachová pouze několik beden s domorodými artefakty a vzorky místní flóry. Bedny cestují z přístavu do přístavu a nakonec skončí v Chicagu, zapomenuty v podzemí muzea přírodní historie. Jeden den před otevřením velké výstavy se v temných sálech a na chodbách začne pohybovat i něco jiného než návštěvníci. Začnou se objevovat zavraždění lidé a stopy naznačují, že vrah musí být obdařen nezvyklou sílou. Když však mladá bioložka Margo Greenová najde spojení mezi vraždami, neúspěšnou amazonskou expedicí a podivnou sochou na připravované výstavě, začíná nemilosrdný souboj se strašným nepřítelem, v němž všichni lidé, uzavření v muzeu, musí bojovat o svůj život. Margo spolu s policejním důstojníkem Vincentem D´Agostou nedobrovolně vytvoří dvojici, vyšetřující sérii brutálních vražd… (Intersonic)

Carnosaurus

Od Petera Hyamse jsem nečekal vůbec nic, ale tohle se povedlo. Pro mě jeho jediný dobrý film. Tom Sizemore v jedné z hlavních rolí je skvělá volba a celkově se mi líbí atmosféra filmu. Snímek je i poměrně brutální, což mu přidává na děsivosti a vůbec to nepůsobí prvoplánově. Byl jsem velmi mile překvapen. Je to skvěle zpracovaný béčkový námět, zábavný a na nic si nehraje. Kdo má rád filmy o vraždících příšerách, měl by ho vidět. ()

MAXIKILLER

Ta jedna hvězda je za Toma Sizemora, který mi do role seržanta D´Agosty opravdu sednul. Ale to, že zde nefiguruje hlavní postava knižní předlohy agent FBI Pendergast je trestuhodné. Snímek měl rozhodně větší potenciál.....Škoda. ()

chytri

Kdyz jsem na to koukal cca před 15ti lety, tak to byl vynikající snímek. Nyní už to tak silný prožitek není, ale i tak se dle mého jedná o velmi pěkné pokoukáníčko. Dobře vychytaná atmosféra (doporučuji koukat v noci, přes den by to nebylo ono). ()

dickens

Zapomenutý "monster" horor, který mi spíš než Vetřelce připomněl Leviathana (1989). Co může Relic nabídnout je místama dobře budovaná atmosféra a zajímavě pojatá příšera. Pod tou se ostatně podepsal Stan Winston, takže nevypadá úplně nejhůř, jen ty digitální triky pamatují lepší roky. Pro fanoušky žánru doporučuji, zbytek ať se vyhne. ()

defender110

Řekl bych , že Relic je naprosto průměrný "hororový" snímek , který nijak zvlášť nevyniká. Předlohou¨filmu byla výtečná kniha autorské dvojice Douglas Preston a Lincoln Child. Bohužel scénář filmu ani zdaleka nevyužil potenciálu knihy. Nejde nezmínit pro mě nepochopitelnou věc a tou je vypuštění hlavního hrdiny z knihy. Je to neodpustitelná chyba, a filmu to velmi uškodilo. Celkové pojetí filmu i postav se mi příliš nepozdává a chvílemi opravdu kopíruje Vetřelce. Škoda, rozhodně by mu to nebylo zapotřebí, kdyby si scénáristé více vyhráli s materiálem. Také naprosto skvělé prostředí muzea, jinak ideální pro mrazivou a strašidelnou atmosféru, na mě nějak nezapůsobilo.... opět ho film nedovedl naplno využít. Za mě 45%. ()

Vonter

Když tenhle film srovnám s ostatními v hororovém žánru, kde vychází spousta srágor, tak se jedná o pohodově koukatelnou záležitost. Děj není žádná zhovadilost, herecké výkony snesitelné a triky ucházející. Bát se asi nebudete, ale napětí a akce tu je v míře hojné, takže na nedělní večer ideální. Mimochodem i tady jsou vědecké pracovnice krásné a restaurátorka zavřená v temné komoře a očišťující šutry, má namalované nehty a v uších kruhy jak v tělocvičně. Ach jo. ()

petrkocou odpad!

Na tohle jsem bohužel šel do kina. Byla to zřejmě hodně slabá chvilka, snad by jí mohla poněkud omluvit dávnost roku 1997, ne bo ne? Ještě teď si vybavuji pocit hnusu, se kterým jsem z kina odcházel. ()

crow77

Knihy Douglase Prestona a Lincolna Childa skrývají velký potenciál pro filmaře, jejich příběhy si přímo říkají o zfilmování a proto dávám čtyři hvězdy za první vlaštovku i když knižní předloha je mnohem, ale mnohem lepší. ()

CanadianGirl

Bohuzel naprosto ukazkovy priklad toho, jak se muze totalne po...kazit jinak vyborne literarni dilo. To, ze film casto byva odlisnejsi a mirne pozmenen od knizni predlohy je pochopitelne a nikoho to jiz neprekvapuje, ale tohle naproste selhani! Dej je zcela prekroucen a VELICE zjednodusen! Prekousla bych zmenu prostredi, kde se pribeh odehrava, dokonce i jasne nesrovnalosti v deji. Nicmene, naprosty vrchol byl to, ze filmari uplne vynechali jednu z hlavnich postav, tj. zvlastniho agenta od FBI, ktery ma zasadni vliv na cele vysetrovani zahadnych vrazd a ktery by dozajista zaridil i mnohem vetsi uspech filmu. Davam 2 hvezdy za to, ze tvurci “laskave” nevystrihli alespon vysetrovatele D’Agostu a doktorku Greenovou. Jinak naproste zklamani!!!!!!! Tohle si autori knihy opravdu nezaslouzili! ()

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore