Po masakru archeologického týmu v džungli se zachová pouze několik beden s domorodými artefakty a vzorky místní flóry. Bedny cestují z přístavu do přístavu a nakonec skončí v Chicagu, zapomenuty v podzemí muzea přírodní historie. Jeden den před otevřením velké výstavy se v temných sálech a na chodbách začne pohybovat i něco jiného než návštěvníci. Začnou se objevovat zavraždění lidé a stopy naznačují, že vrah musí být obdařen nezvyklou sílou. Když však mladá bioložka Margo Greenová najde spojení mezi vraždami, neúspěšnou amazonskou expedicí a podivnou sochou na připravované výstavě, začíná nemilosrdný souboj se strašným nepřítelem, v němž všichni lidé, uzavření v muzeu, musí bojovat o svůj život. Margo spolu s policejním důstojníkem Vincentem D´Agostou nedobrovolně vytvoří dvojici, vyšetřující sérii brutálních vražd… (Intersonic)

bourec

P.Hyams je tady hodně kritizovanej,skoro všechny jeho filmy tady rozcupovali,ale stejně jako jemu,i mě je to u prdele.Tenhle druh hororů mám nekriticky rád,takže první hodinu jsem si to užíval,a bylo to i na pět hvězd.Pak se objevila ta ne zrovna dokonale provedená příšera,a trochu to ztratilo glanc,Ale celkově 70% jak vyšitejch! ()

cariada

Neskutečně zbabraný horor, ono dívat se skoro celý film na černou obrazovku a poslouchat zvuky mě teda nebaví. Co z toho filmu mám mít, když skoro nic nevidím? To se mám bát těch několika skřeků? Dějová linie je obehraná, stále stejný charaktery postav. Herecké výkony slabé. Jedno zkouknutí bohatě postačí, aby vás to bud chytlo anebo unudilo což je můj případ. ()

destroy83

Celkem kvalitní hororový počin 90-tých let. Po krátkém úvodu v prostředí amazonské džungle tvůrci diváka přivádějí do prostor Chicágského muzea ve společnosti zásilky artefaktů jednoho muzejního pracovníka. Kolem zásilky to začíná být pěkně ožahavé již v úvodu. Na lodi, která ji převážela, došlo k několika vraždám, které dostává na starosti policejní důstojník D´Agosta, jehož stopy přivádějí právě do muzea, kde mezitím doktorka Greenová otevírá zásilku artefaktů. Spolu vytvářejí divákovi velmi sympatickou dvojici pokoušející se přijít na kloub brutálním vraždám, které se odehrávají již i v prostorách rozlehlého muzea. Dílko krom sympatické dvojice ústředních hrdinů zaujme také velmi dobrými hereckými výkony všech protagonistů i maximálním využitím potenciálu podzemních chodeb muzea a labyrintu výstavních prostor plných různých artefaktů, z nichž některé přímo souvisejí s brutálními vraždami. Ztvárnění monstra za pomoci zdařilých digitálních efektů je na dobu vzniku snímku vynikající. Mordy jsou patřičně krvavé a divák se dočká i několika šťavnatých gore scén. Výsledný dojem je milé hororové překvapení, kterému dávám s klidným svědomím čtyři hvězdy. ()

Juto

Režisér Hyams asi pracoval v príliš našlapanej nálade na to, aby sa veci nakoniec nevymkli spod kontroly. Zrýchľovanie násilia a hrôzy nakoniec zasiahne maximálnu rýchlosť a s točia sa do nezmyslu, bez ohľadu na to, aký erudovaný je scenár. 5/10 ()

emo

Pre mňa je to bomba. nech si hovorí kto chce čo chce, je to o triedu lepšie ako trápny MIMIC. Kniha je bomba! ()

O´Hara

Knižní předloha od Prestna a Childa byla pro mě naprostým trhákem a proto jsem se hned začal poohlížet po zfilmované verzi. K mému zdešení jsem zjistil, že zde bylo uděláno tolik úprav k horšímu, že se vůbec nedivím, že se film většině lidem nelíbil. Proto, pokud jste zklamáni, tak si přečtěte jednu z mnoha jejich knih a uvidíte, že to stojí za to.....Já jsem zatím jejich jedinným velkým fanouškem, co jsem potkal! Takže neváhejte a přidejte se... ()

messiah

Průměrný a naprosto nezajímavý horor v němž se nejvíc leknete a bojíte u obyčejného výstřelku kolegy (kostra klepající na sklo), znechuceni jste krásným záběrem mozku na hajzlíkách a nakonec na vás udělá bububu šílená příšerka. ()

Doudis19

V muzeu řádí příšera. Živí se částmi lidských mozků. Navíc se k její radosti zrovna chystá slavnostní večer s desítkami hostů. Že zábava plná kusů těl, na kterých bude vidět práce Stana Winstona? Ale vůbec ne! Příšera je podprůměrně digitální a alespoň část je z ní vidět pouze v posledních pár minutách filmu. Jinak se stále jen mlží, věčně kecá a když už se zabijí, pak pouze náznakem či v naprosté tmě. ()

lennyd

V chicagském přírodovědném muzeu je nalezen jeden ze strážných, brutálně zavražděný. Vyšetřování se ujímá detektiv Vincent D'Agosta (Tom Sizemore), který má celou situaci stíženou tím, že za pár hodin má být v muzeu velká premiéra nové výstavy, které se má zúčastnit celá elita města. Jenže, jak to vypadá, v muzeu řádí nějaký netvor, se kterým nikdo z nich zatím neměl nic do činění - a jediný kdo může aspoň trochu poradit, je bioložka Margo Green (Penelope Ann Miller) ... Toto je naprosto ideální film pro zrakově postižené diváky. Se standardně vidícími je srovnává do jedné řady, protože devadesát procent filmu je natočeno stylem "pět černochů v tunelu" (na druhou stranu se aspoň ušetřilo za efekty, že ano). Kromě zde již několikrát zmiňovaných nelogičností (část lidí je zavřena v jedné části muzea, část v jiné, nicméně potvora si v pohodě přes několikero zamčených dveří prochází jak chce a postupně si dává lidičky jako jednohubky), nepovedené digitální nestvůry (Peter Hyams asi věděl proč ji nechce moc ukazovat) a ubohého konce (potvoře, která se dokáže v pohodě vyšplhat na strop muzea, případně skákat přes celé místnosti v pohodě uteče jedna ženská, která při útěku stihne ještě nachystat past) nic moc dalšího film nepřináší... ()

pfa

Docela slušný zajímavý "tuctový" horor, možná spíše thriller, který si vaší pozornost určitě zaslouží. [7/1O] ()

Anticque odpad!

Nevěřím svým očím, tak to je přesně ten typ hororu, který dělá tomuto žánru tak akorát ostudu. Zajímalo by mě jak přišli na nápad natočit film, kde hlavním zabijákem je nějakej malej brouček, který zmutuje do velikosti slona a to díky nějakejm plísním nebo co to bylo. Zabiják se za celý film neukáže, jenom v několika malých prostřizích a to je vše. Bohužel asi neměli dostatek peněz, aby udělali pořádnou maketu nebo co. Herecké obsazení je až hrozné, možná hlavní detektiv by ještě ušel, ostatní stojej za starou belu. Scénář hrozný, děj to podle mě nemá, efekty s gumovými hlavami a těly je v jinejch filmech přijatelný, tady ani tohle nezlepší můj úsudek. Dlouho nechci slyšet jméno Relic, jinak mi bude asi špatně. Dávám 10%, neboli odpad! ()

iXtr3m3

Neprávom prehliadaný monster hororík s peknými gore scénami. Jasné, monštrum už v dnešnej dobe nikoho neprekvapí, ja som to však videl aj v kine aj viackrát v TV, takže som na tom vyrástol. ()

dopita

Podprůměrnej horor, ovšem žádný překvapení to není. Peter Hyams je sotva průměrnej filmař a knížka podle který tenhle blábol natočil, taky není žádný veledílo. ()

Paity

Kdo se chce bár, pustí si třeba Aliena, kdo chce sledovat hodinky a čekat kdy "horor" skončí, pustí si Relic. ()

Matros

Mezi největší zápory tohoto filmu patří všudypřítomná tma, moc dlouhá stopáž a přehrávání Penelope Ann Miller (v krizových situacích). Nezaujal mě příběh a nepostřehl jsem ani nějakou větší míru hororové atmosféry. Tom Sizemore (kvůli němu jsem to viděl) hraje vcelku sympatickou postavu a odehrál svůj standart. Lehce podprůměrný horor. ()

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore