Po masakru archeologického týmu v džungli se zachová pouze několik beden s domorodými artefakty a vzorky místní flóry. Bedny cestují z přístavu do přístavu a nakonec skončí v Chicagu, zapomenuty v podzemí muzea přírodní historie. Jeden den před otevřením velké výstavy se v temných sálech a na chodbách začne pohybovat i něco jiného než návštěvníci. Začnou se objevovat zavraždění lidé a stopy naznačují, že vrah musí být obdařen nezvyklou sílou. Když však mladá bioložka Margo Greenová najde spojení mezi vraždami, neúspěšnou amazonskou expedicí a podivnou sochou na připravované výstavě, začíná nemilosrdný souboj se strašným nepřítelem, v němž všichni lidé, uzavření v muzeu, musí bojovat o svůj život. Margo spolu s policejním důstojníkem Vincentem D´Agostou nedobrovolně vytvoří dvojici, vyšetřující sérii brutálních vražd… (Intersonic)

Sysel_CZ

Tuctovost a neinovativnost? Diskutabilní, kdo napíše opak je - hm :) Protože navzdory klasické (žánrové) zápletce je tenhle film skvělým a inovativním zážitkem pro každého, kdo se na film dívá rád, nikoli pro někoho, kdo na filmy kouká aby odhaloval chyby režisérů. Opravdu nejde o veledílo, ale na Relic se kdykoli podívám znovu. ()

misterz

Typická klasika monster hororov 90. rokov - polomytologicko-paravedecký základ príšery, osobitý policajt s výstrednou minulosťou a metódami (pritom však dobráčisko) a šikovná pekná vedkyňa, ktorá obyčajne príde celej veci na kĺb a s pomocou svalov svojho kolegu všetko spoločne vyriešia. Medzi tým trocha obetí z radov nevedomej populácie a na záver veľké monster finále... Samo o sebe ma niečo takéto asi nikdy neomrzí, na niečom takomto som vyrástol, len to spracovanie bola jedna veľká bieda. Zlé narábanie so svetlom, všetko sa deje len v tme, prípadne mimo kameru, k tomu sa miestami pridáva aj otravný strih a ešte veľa ďalších odfláknutých vecí, ktoré škoda menovať. Na priemer toho dobrého bolo hrozne málo. 40/100 ()

Goldbeater

Srovnání Relic s Deep Rising je celkem na místě, ale ten druhý zmíněný má tu výhodu, že se odehrává na lodi, což je místo dost odlehlé od civilizace narozdíl od muzea. To ovšem není žádný problém, protože Relic je v každém případě hodně napínavá podívaná s mnoha dobrými scénami (tunel, panika) a špetkou černého humoru. Speciální efekty Stana Winstona jsou znát, místy mi monstrum hodně připomínalo Predátora. No a nakonec herecké obsazení je výborné. Konečně pořádná role pro hláškujícího Toma Sizemora a i Penelope Ann Miller s Jamesem Whitemorem působili velmi sympaticky. Líbilo se mi to. ()

kingik

Archeologická výprava je v amazonské džungli zmasakrována a v bedně do Chicaga dorazí dochované artefakty a vzorky místní flory. S těmi také dorazí podivný lidožravý tvor, který rozhodně nehodlá držet dietu. Oběti se množí a bioložka, kterou ztvárnila Penelope Ann Miller, nachází postupně spojitosti a běsnící muzejní exponát bude muset spolu s policejním důstojníkem zastavit v jeho řádění. Rozhodně to nepůjde snadno a užil jsem si u toho slušnou porci akce, kdy rozpočet filmu dovoloval rozpoutat v muzeu i mimo něj kvalitní akční scény. Jedná se tedy o akční horor, kdy vraždící nestvůra vypadá dobře a triková stránka filmu je zvládnuta na solidní úrovni s ohledem na dobu vzniku filmu. Jen Penelope Ann Miller v hlavní roli je celkem chabá a skoro se až do své role nehodí. Akce, nějaké to napětí a neobvykle prehistorická potvora to vše v typické režii zkušeného veterána Petera Hyamse, ale také střízlivé vědomí, že dneska už film nestačí dnešním hororům a nebude to dlouho trvat, kdy se spíše nad ním pobavím, než aby se dal brát vážně. Film se hrál kdysi i v našich kinech. 60% ()

klerik

MIMIC+VOTRELEC Solídny horor na tému "utieklo nám zvieratko". Hustá atmosféra!!! Hyams je nemehlo, ale občas mu to víde... ()

Chrustyn

Nečekaně kvalitní horor. Atmosféra muzea je naprosto dokonalá a hlavně mrazivá. Herci hrají na hororové poměry celkem kvalitně ale hlavní je titulní příšera, která je opravdu hodně děsivá (Stan Winston umí), velká a docela hladová. K tomu si přidejte pár krvavých scének (ta mrcha žere jen část mozku) a občas i nějaká ta lekačka (doporučuju pouštět v noci). Horor jak má být. ()

Stanislaus

Po zhlédnutí tohoto sci-fi hororu se ke mně dostaly pocity podobné těm, které jsem měl po projekci Komoda z roku 1999. Samotné monstrum je na svou dobu neskutečně realistické a pokrokové, takže jeho tvůrci zaslouží pochvalu. Jenže všechna ta kaše okolo stála za pendrek. Zápletka sice může evokovat, že si to scénáristi dobře promysleli, avšak mě to chvílemi přišlo až příliš nesmyslné, nehledě na to, že jde o sci-fi. Zkrátka snímek, který mě vlastně zaujal jenom díky té potvoře. ()

eraserhead666

Béčkový monster horor s monstrem, které nejde skoro celej film vidět. Což je ale spíše plus, drží to alespoň atmosféru. Přesto za sebou zanechává výraznou krvavou stopu, masakruje osazenstvo muzea jako na běžícím pásu. A pak když nastoupí na scénu v celé své kráse, není to zas tak špatný monstrum, i když v ksichtě vypadá trošku jako Predátorovo dvojče. Na jedno zkouknutí to jde. 2,5*. ()

SOLOM.

Tenhle film jsem sice viděl už v dětství, ale moc jsem si z něho nepamatoval, takže když přišla šance si jej sehnat, neváhal jsem. Nicméně i tak zůstal jen další položkou v mé sbírce moc dlouho a řada na něj přišla až dnes. Mé první zážitky jsou dost rozporuplné. Děj filmu určitě není nezajímavý a nabídne nám skutečně několik velice zajímavých a oku lahodících momentů (scén), dokonce i atmosféra stojí za pozornost, jen bych tvůrcům vytknul přílišné šero, ve kterém toho opravdu bylo málo vidět. Možná by navíc neškodila kratší stopáž (tak o dvacet minut), protože občas jsem se začal i nudit. Neustálé trhání hlav sice hororové fandy vždycky potěší, ale když už je jich moc, stane se z toho trošku nudný stereotyp a už jen čekáte, kdo bude další. Když k tomu připočítáte i průměrně ztvárněné monstrum, je jasné, že hodnocení nějak závratné nebude. 50% ()

MáŠa

Takovej průměrnej a ničím vybočující film s obludkou. Zároveň ale nemůžu říct, že by mě to nějak sklamalo. ()

Padme_Anakin

Hutně hloupá hypotalamová hebefilie. Hezounká hrdinka hazarduje, hledá havěť. Hegemon-heslář horoucně hypnotizuje hatmatilkou hovoříc. Hrozba hřmotně hartusí, hormonální haterie haraší! Hodina H. Hořííí! Holduji hňupárnám, hodnotím hýřivě. Hepčík. ()

corpsy

Nič nové na svete...ale strhujúce, tajomné, do poslednej sekundy pútavé. Svetlý kúsok medzi menej originálnymi ´´monster´´ horormi. ()

Astaroth12

Temné chodby múzea a nejaký tvor, ktorý zabíja,len škoda že to monštrum nebolo skoro ani vidieť. Atmosféra a napätie sú súčasťou tohoto filmu, a to hlavne pre tie temné zákutia a strašidelné kulisy. Lebo sú v kanáloch a nevedia či za chvíľu nebudú v potravinovom reťazci pred niekym oveľa silnejším a vytrvalejším akým je človek. Keď začal chaos v tom múzeu konečne to začalo mať grády a keď boli v tom polo zatopenom tuneli, tak atmosféra bola hustá. Z tohoto filmu sršala dosť slabá finančná injekcia. Monštrum nebolo zlé spracované ale iritovala ma všade prítomná tma a niekedy som nevidel ani hovno. A ten koniec, keď to monštrum utekalo a bolo celé v plameňoch a oheň sa dostával všade, aspoň to na mňa urobilo dojem, ale ako celok je jeden s tých slabších Monster hororov. ()

kobejn

Film, ve kterým je vidět totální hovno, kvůli tomu, že debil Hyams si není schopnej najmout kameramana a celej film je tudíž ponořenej ve tmě, ale neni to záměr, ale jen hajamsova neschopnost. Kdyby tam na place operoval normální kameraman a bylo to nasvícený a bylo tam něco vidět, mohla to bejt aspoň koukatelná blbost, takhle to byla nekoukatelná blbost. A to mělo todle béčko rozpočet mezi 40 a 60 miliony, film ale vypadá spíš jako kdyby měl rozpočet 4-6 milionů. Hajemsi, seš marnej! ()

Derek

hyams je lepsi kameraman ako reziser a tak jeho vylet do cisto hororoveho zanru vyzera uplne skvelo ale jeho rezijna nemohucnost nikdy nedovoli aby sa clovek bal ci bol sokovany... ()

Martin741

Horory to maju dnes tazke a mam pocit, ze ich kvalita bud kolise (tov lepsom pripade), alebo ide dole vodou. Tento horor je vsak jeden z mala kvalitnych, a natocil ho mne nic nehovoriaci Peter Hyams. Film sa odohrava v tmavych priestoroch, co je pre horor len plusom. K tomu vyborni herci a slusne digitalne zvladnuta prisera. 76 % ()

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore