Finálového střetnutí Stanley Cupu mezi Pittsburgh Penguins a chicagskými Black Hawks se účastní kromě tisíců diváků také viceprezident se starostou. Stadion je ale obsazen a podminován teroristy, kteří žádají obrovské výkupné. Ke smůle zločinců je tu ale požární technik Darren McCord. Všechno by jim možná vyšlo, kdyby jeden z nich neudělal tu chybu, že jako rukojmí odvlekl do viceprezidentovy lóže i Darrenovu malou dcerku Emily, kterou i se synem vzal na zápas. Darren jednoho z teroristů donutí, aby mu prozradil, kde jsou uloženy nálože. Pak likviduje jednoho teroristu za druhým, odstraňuje nálože rozmístěné po celém stadionu a ještě si stačí, aby unikl pronásledovatelům, odskočit do brány "tučňáků", aby brilantním zákrokem zvrátil nerozhodný stav zápasu. (TV Nova)

mortak

JCVD jako hasičský MacGyver, to by nemuselo být špatné. Jenže když první akční scéna přijde málem v půlce filmu, protože děti a hokejisté musí mít své entree, a taky se musí vykecat záporák, který má v první hodině daleko více prostoru než van Damme, celé to jde do háje, než to vlastně začne. Jestli tohle je ten lepší JCVD, tak se děsím vidět i jeho průměrné kusy. ()

otík

Budu-li hodnotit tento spíše thriller než akční film z pohledu dnešní Van Dammovy filmografie, jde o docela slušný a napínavý snímeček. Van Damme si zahrál bývalého hasiče, jemuž pod rukama umře dítě v hořícím domě, což ho natolik poznamená, že odejde a najde si místo ochranky v Pittsburgské hokejové aréně. Co ale čert nechtěl, zrovna když tam vezme své dvě milované děti, přijede na finále Stanley Cupu víceprezident a teroristi, kteří ho zajmou a požadují peníze, jinak všechny zabijí. Jean-Claudovi nezbývá nic jiného, než s velkou přesilou bojovat a tak zachránit kromě dětí i stadion. Van Damme zde vykročil na trochu jinou cestu než bylo před tím zvykem – zde není žádným super bojovníkem, ale obyčejným ochráncem rodiny. I když – nikde se nedozvíme, kde se naučil tak dobře bojovat a proč umí tak dobře jednat v natolik obtížné situaci. Ale žádné rotačky a úžasné kopy tady nepředvede, takže budiž. Musí se nechat, že i díky hudbě je film napínavý až do konce a děj příjemně rychle a svižně ubíhá. Shrnuto a podtrženo – jedná se o Van Dammovu Smrtonosnou past, která se na jeho poměry docela povedla. Hudba: John Debney ()

Sabrewulf

Celé tři hvězdičky za naprosto geniální a trefnou hlášku -"Jste blázen!" -"Blázen? Já na rozdíl od vás neplatím nějakým neandrtálcům čtyřicet milionů za to, že bruslí tam a zpátky." ()

panMartin

Van Damme opět zachraňuje tisíce lidí sám. Chvílema jsem se bavil. Možná kdyby v týmu Pittsburgu byl záběr na Jardu Jágra dal bych o hvězdičku navíc. ()

Sfinkter

Van Dammeho smrtonosná past, ze které jakoby si vypůjčil i některé scény. Ale návrat odepsaného tatínka do role hrdiny mu sedí a od začátku mám tento film s ikonou klukovských let mezi oblíbenými. ()

hajdano

Typický akční film s Van Dammem, je přesně takovým jaký ho každý očekává. Pro mě byl určitě nejlepší úsek filmu na hokejové ploše, kde se objeví skuteční hráči NHL. ()

Jizni Tlapa

Nevěřim, že by se chlap s hodinkama za 10 tisíc nechal vyhodit do povětří..!!!za 15 tisíc madam, za 15.... scenaristicky rozhodně kvalitní, ale.. .Největší slabina téhle ledárny je JCVdyho spratek, který by si zasloužil hokejkou po...,. ksichtě!A nemyslím tím jeho dcerku.. ()

PierrevanH

Mně to docela baví, na to, o čem film vlastně pojednává. Doporučuju to už jenom proto, že se dozvíte, kdo předvedl památný zákrok ve finále Stanley cupu :D. Lol scéna. ()

JohnSmith

Pokud bysme hledali někoho,kdo phřbil už tak nic moc kariéru van Damma, museli bysme ukázat na Petera Hyamse.Jejich předchozí společný počin Timecop sice nebyl až tak špatný a poměrně i vydělal, ale to co tihle pánové předvedli v Náhlé smrti vypadá jak parodie na akční filmy,která je myšlena bohužel naprosto vážně. Traumatizovaný hasič, který je přeborník v karate dostane práci na hokejovým stadionu, kde se schyluje k poslednímu zápasu o Stanley Cup. To co van damme předvádí je vrchol trapnosti,chvílema se zdá, že ani není schopen se hýbat.Jediná zajímavá scéna je bitka s tučňákem v kuchyni, za kterou si film zaslouží aspoň jednu hvězdu. Ostatní herci jsou naprostá katastrofa, což mě hlavně překvapilo u Boothe, ale co naplat,když máte blbej a děravej scénář,tak s tím neuděláte nic. A pokud jde o pana režiséra, tak by měl jít trochu s dobou, páč jeho režije je naprosto nevýrazná a naprosto trapná,což okusil i Arnold v Konci světa,což byl málem i konec jeho kariéry. ()

shantim

Rozhodně ne nejhorší z Van Dammových filmů, jak tu někteří v komentářích píší. Ve filmu je trocha vtipu, nějaká ta akce (občas i povedená) a všechno šlape, jak má. Nebýt těch trapností (kuchyň, vyrábění si zbraní, neohrabané bitky, vrtulník s minivrtulí atd.), bylo by to lepší. O žádnou pecku tu prostě nejde. 50% hvězdiček ()

KasparekZabijak

Jako celozivotni fanda Penguins musim dat aspon 3, Van Damme uz mele z posledniho, ale aspon jsou tam vtipny (samozrejme nechtene) dialogy...finalni scena s helikopterou je taky dobra a hlavne je videt cela Mellon Arena, kde dnes uz bohuzel Pens nehrajou... jo a este je tam Luc Robitaille ... 5/10 ()

lykan9

Dal bych i míň, ale nostalgie je svině a přesto, že se jedná o slabší film s Van Dammen z té doby, tak je tam Pittsburgh Penguins a hlavně několikrát Jágr s 68 a Straka. Jako dítě jsem Náhlou smrt zbožňoval a proto musím být shovívavý a dát aspoň tři hvězdy. ()

jitrnic

Tohle byl, myslím, zlomový film JCVD. I jeho předchozí filmy byly samozřejmě hrozné, ale tohle byla naprosto nehorázná fraška (scény typu zpomalený záběr na hráče, který v poslední vteřině utkání dává vítězný gól byly těžce přes míru), po níž se Van Dammovy filmy definitivně usadily v regálech videopůjčoven (kusy jako Inferno či Replikant). Jestli to byl přímý důsledek ohlasu na tento film, nevím. Každopádně Náhlá smrt je hodně hodně špatná (i na Van Damma). ()

Ravi

V momentě, kdy hlavní postavy jednají je to slušný akčňák, ale jak se začne mluvit, je to průšvih. ()

m.a.t.o.

„Prosím, potrebuje lekára." – BENG – „Už ho nepotrebuje." V roku, keď kinám kraľovala tretia Smrtonosná pasca si x-tú variáciu tejto série natočil aj JCVD. Nevravím, že to bolo úplné zlé, ale ani, že to bolo dobré. Ale skôr to bolo zlé. Nie však o tom som chcel. Brať Sudden Death vážne by bola (vážna) chyba. Jean-Claude dáva dobré hlášky (i keď momentálne si na žiadnu z nich neviem spomenúť) a Powers Boothe si svojho zloducha naplno užíva. Akcia (hlavne bitky) stojí za hovno, ale... jednak od Hyamsa zázraky nečakám a jednak som sa aj napriek tomu celkom zabavil, takže s prehľadom pálim za dve :-) 35 % ()

ssfan

Van Damme měl v tomto snímku velkou šanci prorazit, ale zřejmě díky špatnému režisérovi se nezadařilo podle jeho představ. Přesto si myslím, že Náhlá smrt je nadprůměr JCVD. Akce je dost, děj také ujde. Film trochu pokulhává po technické stránce, ale i tak 68%. ()