Finálového střetnutí Stanley Cupu mezi Pittsburgh Penguins a chicagskými Black Hawks se účastní kromě tisíců diváků také viceprezident se starostou. Stadion je ale obsazen a podminován teroristy, kteří žádají obrovské výkupné. Ke smůle zločinců je tu ale požární technik Darren McCord. Všechno by jim možná vyšlo, kdyby jeden z nich neudělal tu chybu, že jako rukojmí odvlekl do viceprezidentovy lóže i Darrenovu malou dcerku Emily, kterou i se synem vzal na zápas. Darren jednoho z teroristů donutí, aby mu prozradil, kde jsou uloženy nálože. Pak likviduje jednoho teroristu za druhým, odstraňuje nálože rozmístěné po celém stadionu a ještě si stačí, aby unikl pronásledovatelům, odskočit do brány "tučňáků", aby brilantním zákrokem zvrátil nerozhodný stav zápasu. (TV Nova)

lxbch

"Dobrý večer, vítejte při utkání Stanleyova poháru mezi Zlými teroristy a Hodným JCVD. Máme tu úvodní vhazování, překvapivě pro teroristy, a moment! JCVD bude hrát v oslabení, to už je kritická situace. Fanoušci v hale netuší, že JCVD má před sebou životní zápas. JCVD se vrhá do protiútoku početnímu oslabení navzdory. Zkoprnělí teroristé tuhle herní variantu neočekávali a takticky se na ni nestihli připravit a co to? Gól! Dámy a pánové, JCVD vítězí! I když to nebyl bůhví jak pohledný zápas, vítězství se počítá. Hezký večer." ()

Torgal

Pokus o kombináciu Smrtonosnej pasce s Prepadnutím v Pacifiku. Styčných bodov s týmito inšpiračnými zdrojmi je tu hromada, výsledok ale za nimi ďaleko zaostáva. A pritom hlavný záporák je veľmi slušný. O scenári sa to však už povedať nedá a réžia je na tom podobne biedne. Tých pár trikov čo vo filme sú je smiešnych a Van Damme sa mi do tejto role nehodil. Tak ale nuda to zas nie je :-) 5-/10 ()

Ozzy2

Když jsem viděl film poprvé,celkem se mi to líbilo,včera jsem chytil posledních dvacet minut a když jsem tam našel asi 8 chyb,protočily se i panenky...Začne se roztahovat střecha haly a vidíte úplně prázdné sedačky.....terorista spadne do kostkynad ledem,ze které začnou létat jiskry jak ohňostroj,hráči sedí na střídačce a koukají na to,někteří s úsm ěvem:)Kompars prchá z haly a půlka se jich směje na celé kolo.Další záběr seshora na led a v rohu se normálně hraje!!!! Vrchol byl ten komentátor:"Nyní se bude hrát náhlá smrt.Kdo vstřelí gól,vyhraje.POKUD SE NEROZHODNE V PRODLOUŽENÍ,BUDOU SE STŘÍLET PENALTY!!!!!!Tak to byl vrchol a víc jak dvě hvězdy si tahle slátanina nezaslouží.A kdyby v tom hrál Jaryn, tak dám rovnou odpad ()

Razzor_82

Zajímavé propojení akce a hokejového prostředí. JCDV v netradiční roli hasiče Velký palec na horu za to, že hrál tehdy u "Penguins" Jarda Jágr. Taková nostalgická popcornovka ale viditelná vykrádačka legendární "Smrtonosné pasti." 5/10 ()

Stíba

Tvůrci se toho vůbec nebojí a absurdní scény směrem ke konci filmu přidávají jednu za druhou. Takové klasické béčko které se postupně víc a víc vymyká kontrole. ()

Titus

No prostě klasická VanDammovka. Teroristé přepadnou objekt a Jean - Claude jako velitel hasičů vezme do ruky pistoli a všechny špatné hochy vystřílí. ()

BLADER

Aj JCVD dokázal, že vie hrať v dobrom rukojemníckom filme. A nielen to, on aj dokázal, že ten film môže byť rovnako zábavný, ako to, čo nám ukázal Willis spolu so Seagalom. Mám tento film jednoducho rád. ()

Jan.S.Harold

No, má to jistý trololo potenciál, např. bitka s tučňákem nebo falešnej Jágr (bez vlasů) v 1:23:09... Rovněž realistické ztvárnění van Dammových dětí, které mluví a jednají jako po lobotomii ("Pořád jsem tady seděl, ani jsem se nehnul, i když to všude okolo vybuchovalo." Dobrej nápad, fakt...) Ale rozhodně má lepčejší kousky. ()

Acrobat odpad!

Gibson aka Riggs aj s celou bandou dokázali za krátky úsek tretiny viac zábavy, akcie, úcty a filmárčiny ako toto. Nešťastné osadenie pahercov do fikcie napätia, športu a súboja tesno oblečeného Damma proti tučniakovi. Nepostačí ani ako synonymum trápnosti a detinskosti. (videné DajTo 03.03.2015) ()

GTS_PUNK

Pittsburgh, siedmy zápas finálovej série Stanley Cupu medzi miestnymi Penguins a chicágskymi Blackhawks. Jeden hasič vo výslužbe, jeho dve deti a štadión plný ľudí, ktorý nemá ani poňatia o tom, že vo VIP lóži skupina únoscov zadržiava viceprezidenta a skupinu vysokopostavených ľudí ako rukojemníkov. Požiadavky únoscov sú najbanálnejšie - peniaze. Ak ich nedostanú do koncu hokejového stretnutia, vyhodia celú pittsburghskú Civic Arenu do vzduchu. Typický námet pre tento typ filmu, avšak zasadený do tematicky nového prostredia so snahou zaujať diváka. B-čkové akčné filmy sú, pravda, všetky na jedno kopyto, ale v tomto prípade sa tvorcom podarilo zaujať aspoň trochu. A to dokonca aj mňa, diváka, ktorý sa tomuto druhu filmu snaží viac-menej vyhýbať. Nezaujali ma avšak akčné scény, v ktorých "one man army" likviduje nepriateľov jedného po druhom, ale skôr výprava filmu a pozadie príbehu. Ako dlhoročný hokejový fanúšik som sa veľmi potešil skôr scénam, ktoré zobrazujú priestory starej arény Pittsburgh Penguins, zázemie, komentátorské stanovište, atmosféru v publiku a najmä samotné hokejové stretnutie. Poriadne vybičované, tak ako sa na NHL patrí. Z hereckého hľadiska je film podpriemer, Jean-Claude Van Damme so svojim prízvukom znie ako Tommy Wiseau a sledovať ho ma bavilo iba pri scéne, keď sa na chvíľu stal gólmanom Penguins. A hlavná záporná postava filmu, Powers Boothe vyzerá v tomto prípade ako beta verzia George-a Clooneyho. Sudden Death môže byť malým pohladením na duši pre hokejové fanúšika, ale hlavnou príbehovou líniou dnes už nadchne zrejme málokoho. Jedná sa totižto o typický "van dammovsko-seagalovský" typ akčného filmu, v ktorom si hlavná postava hravo poradí v hordou nepriateľov. Je jedno, koľko ich je, pretože divák už na začiatku filmu vie, že hlavná postava na záver bez problémov zachráni deň. A to je presne aj prípad tohto filmu. Baví, ale len v scénach, ktoré sa zameriavajú na hokej. ()

Nix

Velký plus je prostředí NHL, sice zase se tu najdou trapný situace, ale bylo jasný, že si Van Damme zabojuje i na ledě, pro mne je to akční oddychovka. ()

rublik05

Nezáživné, neoriginální a navíc strašně přihlouplé akční béčko, které se odehrává na relativně malém prostoru, ale ani tento fakt tvůrci nedokázali nijak využít ve prospěch poutavosti, jelikož ta je téměř nulová. Van Damme zde nepodává prakticky žádný přesvědčivý výkon, jeho akční scény a souboje jsou těžce o ničem, v podstatě stejně jako celý film. Příběh je plný všemožných žánrových klišé a nesmyslů, v mnoha ohledech kopíruje své úspěšnější žánrové kolegy, nepřináší nic nového a ani se o to nesnaží. Místy jsem měl pocit, že se jedná o velmi špatnou komedii, o parodie sebe sama, než že se dívám na vážný akční thriller. Hrozná blbost, kterou zachraňuje jen pár povedených momentů. 2/10. ()

Alojs

Když to tenkrát dávali v kinech, byl jsem slušně odkojen Brucem Willisem a Smrtonosnými pastmi. Na tohle jsem si dlouho brousil zuby, bez ohledu na tehdejší hodnocení Cinemy (snad 40%). No ale zbytečně. Náhlá smrt je těžká krizovka, která až příliš okatě paroduje patálie policisty Johna McClanea. Místo něj je tady hasič (tuším), místo manželky synek, místo mrakodrapu hokejová hala a... a ono je to vlastně jedno. Nebavilo, nudilo a občas nechtěně rozesmálo. Každopádně Van Damme jakožto Hašan nemá chybu :) ()