Finálového střetnutí Stanley Cupu mezi Pittsburgh Penguins a chicagskými Black Hawks se účastní kromě tisíců diváků také viceprezident se starostou. Stadion je ale obsazen a podminován teroristy, kteří žádají obrovské výkupné. Ke smůle zločinců je tu ale požární technik Darren McCord. Všechno by jim možná vyšlo, kdyby jeden z nich neudělal tu chybu, že jako rukojmí odvlekl do viceprezidentovy lóže i Darrenovu malou dcerku Emily, kterou i se synem vzal na zápas. Darren jednoho z teroristů donutí, aby mu prozradil, kde jsou uloženy nálože. Pak likviduje jednoho teroristu za druhým, odstraňuje nálože rozmístěné po celém stadionu a ještě si stačí, aby unikl pronásledovatelům, odskočit do brány "tučňáků", aby brilantním zákrokem zvrátil nerozhodný stav zápasu. (TV Nova)

korbitch22

V dětství nešlo tuhle Van Dammovu odpověď na Die Hard a Under Siege nemilovat. NHL, Van Damme a spousta hráčských jmen....rovnala se tenkrát ultimátní zábava. S léty jeden z těch prvních jeho filmů, který trpí na děsně debilní dialogy, viditelnou béčkovost a dvě naprosto příšerný děti na kulku do hlavy. Tu holku sem nesnášel k smrti už v první třídě když mě na film vzal do kina táta, nebo brácha, to už si nepamatuju, ale jednoznačně to byl můj první Van Damme v kině. Naprosto famózní zůstává hlavní vyšinutý zaporák, brutální akce a famózní bitka v kuchyni s ledáčkem. Film který sice kdysi znamenal několikaletý úpadek Jeanovi kariéry, ale i teď nostalgicky koukatelné béčko. Ovšem až hodně vzadu za skvosty jako Dvojitý zásah, Krvavý sport nebo Živý terč. BTW Hyamsova studená režie se mi nelíbila nikdy a třeba Timecop je u mě taky spíš hodně vzadu. 55%. ()

jojinecko

2,5*/5...Jednu * musím pridať za krásnu a emotívnu scénu v ktorej sa mi slzy tlačili do očí - keď hasič Jean- Claude v rozhodujúcom zápase o Stanley Cup nastúpi ako brankár na jeden samostatný nájazd a samozrejme ho chytí, pričom ostatní sa tešia ako malé deti..Dojemné!!! Inak pekná béčková sračka samozrejme ... ()

honajz

Ulítlá zábava, ale nevěřím, že to Hyams myslel vážně. :-) Jak se dívence odráží v brýlích ten výbuch vrtulníku, to je přece úžasný záběr. :-) Škoda utahaného začátku, měla to být prdel už od začátku, i když chápu, že všechna ta traumata v amerických filmech se rovněž výtečně parodují. A i když chvílemi (podle mne chtěně) patetické, přesto hodně napínavé. ()

MM11

Hokej mám rád, NHL má svůj zvuk a Van Damme byl kdysi docela solidní "mlátič", takže objektivnost jde mírně stranou. Čekat atraktivní obsazení v podobě minirolí všelijakých sportovních celebrit by bylo klamné. Hvězda Penguins Mario Lemieux se zrovna léčil z rakoviny a Jágr se nám kamsi ztratil. Téhle, ve filmografii spíše slabší, oddychovce Petera Hyamse také nesvědčí tupost a neralističnost. Čím víc šli tvůrci za vrátka National Hockey League do útrob stadionu, tím víc se dostávají do pastí směných klišé, které film posouvají ke komediální rovině. Ale nenudil jsem se. ()

eraserhead666

Ale to Van Dammovi trvalo, než se dostal do role nasraného fotříka, kterému sáhli na děti. Hrát to kdejaký bezejmenný nýmand, snad by to i stačilo, ale od Van Damma ještě tehdy člověk očekával trochu více. Ani roznožku neudělá. A ani žádnou buchtu nezbalí. Prostě suchý fotřík bez jiskry. 2,5* ()

SOLOM.

Jean-Claude Van Damme měl ve většině případů vždy pech, že se z jeho filmů stali jen tuctové béčka a navíc velký počet z nich jen tak pro „zasmání“. Já mám však tohohle chlapíka docela v oblibě a vždy se rád podívám na nějaký ten film, ve kterém se objevil (hlavně tedy ty staršího datumu). Jako skalní fanda Chicaga bych měl být nasraný, ale hokej tady byl odsunut na druhou kolej (nepočítáme-li krátký pobyt na ledě hlavního hrdiny). Po akční stránce jsem se docela bavil – mrtvých bylo dost, více méně jsem se ani moc nenudil a děj odsýpal. Samozřejmě je jasné, že logika tu dostala pořádně zabrat – ale to ve většině podobných filmů (i v těch, ke kterým je tento film nejčastěji přirovnáván). Já dostal chuť si při středečním zasněženém dni pustit něco na relax – no a dostal jsem přesně to, co jsem od toho očekával. Žádné zázraky, ale průměrná podívaná… ()

Jenda

Přestože tenhle film všichni proklínají, já k němu mám jisté citové pouto - můj první Jean-Claude...A mimo to je to mnohem lepší než většina jeho dalších pokusů o film. ()

ARI50

Dostal hokej a akci a když si představím co obsah nabízel a co jsem velkého čekal je to pak zklamání ale nápad cením. ()

Bauer

Jsem asi jediný komu se to tady líbilo.Ta scéna kdy Van Damme vleze do tý brany ta je fakt super.trošku mi to připomínalo Smrtonostnou past ale o něco horší. ()

duklak2

Na tento film si už bohužel moc nepamatuju. Ani nevím, jestli jsem ho viděl celý. Jen si vpomínám na záběry na led. Myslím, pokud mě paměť neklame, tak že hrál tým Dallasu ještě s nějakým a že chytal Ed Belfour. Rád bych tento film viděl znovu. ()

matestlust

Klasický akčňák na milionkrát ohrané téma, který neurazí, ani nenadchne. JCVD zde moc nevyniká a v klidu bych si místo něj dokázal představit i, v té době ne tak populární, herce. Průměrná akční zábava. ()

Lacike

Film ma putavy namet. Sice je to milionta variacia Die Hard, ale to nevadi, lebo tento typ filmov mam rad. Technicka stranka je tiez v poriadku. A napriek tomu je to neskutocna nuda. Hlavny problem vidim v takmer absentujucich akcnych scenach. Behom prvej polovici tam Van Damme zmlati iba jedneho maskota. Skoda ze to je jedina poriadna bitka celeho filmu. V druhej polovici zase pobehuje po stadione jak kralicek Energizer a sem tam niekoho v parsekundovej bitke dost brutalne zabije. A este si stihne aj zahrat hokej. Trapne. No a na konci vybuchne jeden vrtulnik. A to vsetko stalo 35 mega? Evidentne väcsinu rozpoctu Van Damme prešnupal. Okrem Van Damma, ktory tu nepochopitelne hra hasica, ktory sa vie nahodou bit, tu zaujme este zaporak, ktory je tak ubohy, ze ho slovne zotrie aj Van Dammova mala dcera. A potom ma zaujala este postava jedneho agenta vdaka jeho priezvisku. Agent Hallmark. To celkom sedi, pretoze tento film je vhodny maximalne pre zeny pri zehleni, takze im snad nebude vadit, ze sa v nom nic nedeje a ked Van Damme zachrani svoje dve deti, tak im to roznežni srdiecko. Pamätam si, ze ked tento film vysiel prvykrat na VHS, tak ma sklamal natolko, ze som ho ani nedopozeral. A to som vtedy Van Damma absolutne zral. Dnes som uz zvyknuty na kdejaky odpad, takze som to zvladol, ale stale to povazujem za najnudnejsiu ackovu Van Dammovku. 2/10. ()

Dale

Tento film som v čase jeho uvedenia na video veľmi chcel. Všade som ho zháňal, no bez úspechu. Mal som tri dobré dôvody, prečo som si myslel, že to bude najlepší film môjho života: 1. Film je zo športového prostredia a také filmy sa mi vždy páčili, 2. Hrá v ňom vtedy môj najobľúbenejší herec (Van Damme), 3. hral v ňom požiarnika, čo mi v tom čase bolo veľmi veľmi blízke. Teraz, 8 rokov neskôr, som veľmi rád, že som si to nekúpil. ()

Terva

Scénář : Gene Quintano. Kamera : Peter Hyams. Hudba : John Debney. CHYBY VE FILMU - 1 - Během filmu se několikrát golmanu Penguins změní barva betonů z bílých na černé a naopak. 2 - Když na konci filmu padá vrtulník do stadionu, tak si můžete všimnout, že na vrtulník má hodně krátke vrtule. CITÁT - Jeden civilista. A lóže je plná kandidátů.......... ()

Falcor odpad!

Ani ledová plocha nedokáže (třeba při nějakém tom pádu) z Van Damma mimoděk dostat nějakou tu hereckou kreaci.... ()

corpsy

SMRTONOSNÁ PASCA s Van Dammom. Podľa mňa vynikajúca napodobenina, efektná a efektívna, no veľmi nedocenená. ()

Redlum

Jean-Claude Van Damme na ledě? Jsem zvědav, kdy nějakého chytrého scénáristu napadne zasadit svůj příběh třeba do tenisového zápasu. Ono vidět běhat takového Arnolda po Antuce v těsných šortkách, kterak vyřazuje protivníky tenisovou raketou, by nemuselo být zas tak špatné, co myslíte? :) ()

Vojcl

Jeden z nejhorších Van Dammových filmů... Opravdu slabota, špatný scénář, nulové herecké výkony, nepříliš přesvědčivé akční scény... není co dodat. ()

Sawyer815

Ty brďo,Van Damme hraje hokej.Fakt největší borec.Jeden kokot proti bandě teroristů.V podání Bruce Willise super,ale takhle si to už nechám příště radši ujít ()