Red Force 3

In the Line of Duty 3

In the Line of Duty III

Akční

Hong Kong, 1988, 90 min

V sérii dochází ke střídání stráží a po Michelle Khan/Yeoh nastupuje Cynthia Khan, která je celkem adekvátní náhradnicí, jen má smůlu, že vyfasovala díl, ve kterém je dosti slabá choreografie bojových scén. Po komediální dvojce humor opět ustoupil do pozadí a po brutálním masakru nevinných v klubu v jedničce, se tady dočkáme neméně brutální loupeže šperků, při níž zařve rekordní počet policistů a později nechybí tradiční hongkongské klestění si cestu davem střelbou do kolemjdoucích. Finále je rovněž slabší a taky chybí typický force melodram na konec, i když kladné postavy předtím prořídnou. Ale jsou tu dvě scény, které si pamatuju ještě z puberty a vy nejspíš taky: 1. Utíkající zločinec naskočí na rezervu vzadu na odjíždějícím džípu, ale ukáže se, že je to jen papundeklový stojan, auto odjede bez něj a Khan ho z něj skopne. 2. Atentát na strýčka Khan v nemocnici pomocí dálkově ovládaného modýlku vrtulníku s trubičkou dynamitu na každé lyžině.(1.4.2007)

Je to celkom dobrý akčný film zo známej Hong Kongskej akčnej série. Má dosť dobrý príbeh o dvojici zlodejoch, medzinárodných teroristoch, ktorí vykradi výstavu šperkov, ale nie je moc dobre spracovaný, pretože sa tu nájde viacero síce nie je zlých, ale aj tak slabších miest. Hlavná hrdinka z predchádzajúcich dielov, Michelle Yeoh je tu nahradená Cynthiou Khan, ktorá sa síce Michelle Yeoh nevyrovná, ale je to dobrá nástupkyńa. Akčných scén tu nie je málo, ale na väčšinu si treba počkať do druhej polovice. Najviac sa mi páči finálny súboj, kde Cynthia Khan bojuje v pracovnej hale s dvojicou teroristov, pričom oboch zabije zaujímavými spôsobmi alebo výborná akcia na ceste medzi autami, ktorá obsahuje viaceré zaujímavé spomaľovačky, ale zaujal ma aj súboj z prvej polovice, kde hlavná hrdinka naháńa protivníka a pri každom kontakte dôjde k súboju a vyzdvihnúť musím hlavne ukončenie tejto scény, ktoré je dosť originálne. Akčné scény nemajú až tak moc dobrú choreografiu, ale sú nápadité a oceńujem aj to, že prakticky vždy, ked´ zločinci vytiahnu zbrane umierajú civilisti, ale aj policajti. Na filme oceńujem aj nedostatok humoru, ktorého v porovnaní s predchádzajúcim dielom radikálne ubudlo. Pre mńa je to ešte slabší diel ako dvojka a menej z tejto série sa mi už páči iba šestka. Objektívna kvalita filmu- 62%, film sa páči mne na 63%.(16.7.2009)

Zatímco původní Red Force / Royal Warriors / In The Line of Duty je plakátovou ukázkou inscenační brilance, jíž v polovině 80. let hongkongské akční filmy dosáhly, jeho další pokračování už jsou "jen" nadprůměrná a především méně pečlivě vystavěná. Trojka pro své chaotické vyprávění, kolísavý temporytmus a řadu hloupých generických zvratů působí, jako by snad ani nebyla točena dle psaného scénáře. Taktéž akční scény se nevyznačují velkou promyšleností a vzhledem k jejich okatému zrychlování a rychlému střihu, jenž zakrývá slabost choreografie i fyzickou nedostatečnost aktérů, dvakrát nepotěší ani milovníky bojových umění. Naštěstí však Red Force 3 nechybí dravost, masivnost akce (přestřelka na přehlídce klenotů!), specifická "hongkongská" atmosféra (na níž má zásluhu hlavně skvělá kamera) a občas i nějaký vydařený vtípek - díky tomu jej lze stále považovat za slušný "odpočinkový" film.(2.2.2014)

I když tomu zdejší hodnocení už jako tradičně vůbec neodpovídá, jedná se o můj nejoblíbenější díl ze série Red force. Jinak já vím, že to píšu v komentu skoro ke každýmu HK akčňáku, ale zase musím konstatovat, že vyvarovat se těch stupidních a místy se do děje vůbec nehodících typických Asijských vtípků, tak bych se nestyděl tomu klidně střelit i plnej počet. Spolu s jedničkou nejdrsnější díl. Pravda moc se to tu nefackuje, ale akce je nápaditá a nekompromisní. Už jenom ta úvodní ambiciózní loupež drahokamů při který zařve asi 100 lidí stojí za to. Až do konce se potom furt něco děje až do opět vyčerpávajícího a zničujícího finále. Pecka.90%(28.10.2014)

• mzss1

Škoda, že zde už nehrála skvělá Michelle Yeoh. Hlavní představitelka filmu Cynthia Khan není špatná, bavila mě i v předešlém příběhu, ale na Michelle nemá. Nejde jen o tuto představitelku, tenhle díl mi víceméně nesedl. Horší příběh, akce tu byla to jo, ale nějak neuchvátila. Místy nuda, takže v tomto případě lehký podprůměr. Hodnotím na 44% = ***(2.12.2012)

In the Line of Duty potřetí a poprvé s mou ranou platonickou láskou Cynthií Khan. Byla mou druhou, hned po Michèle Mercier. Nutno říci, že tady ještě neměla onen sex-appeal, kterým si mne omotala kolem prstu v následujících dílech. Ale už její vystoupení s natrženou sukní uniformy hned na začátku, ach ty nohy, přináší potěchu nejen pro oko akčního diváka. Hlavní a chytlavá dějová linie o dvou rudých teroristech, konečně má český distribuční název své opodstatnění, je trochu zprzněna odlehčenými scénkami s jednotkou nezkušených policistů, do níž naše Cynthia aka Rachel Yeung patří, ale nijak výrazně. Navíc ono odlehčení vezme rychle za své a dočkáme se nefalšované a kruté cesty za pomstou, a to na straně dobra i zla. Tady bych se na chvilku rád zastavil a pochválil překvapivě nijak šablonovité záporné postavy, které ač peklu propadly nenávratně, tak jim jejich charaktery věříte. A to není v téhle době, zemi a žánru až tak obvyklé. Pomáhá možná i naplněný milostný vztah obou nešťastníků, jehož projevy zaznamenala i kamera a jedná se o erotickou vložku par excellence a pro mne osobně další velké a příjemné překvapení. Martial art je tradičně na špičkové úrovni a byť soubojů se nedočkáme v míře vrchovaté, tak v tomto případě je beze zbytku naplněno pravidlo o kvantitě vyvážené kvalitou, ultimátní podívaná bez kompromisů! Dal bych čtyři, avšak vzhledem k zdejšímu hodnocení, na truc chčiju proti větru plný počet hvězd!(13.7.2015)

Trojka naštěstí upustila od komediálnosti dvojky a je to opět akčnější kriminálka, která je ale o něco slabší než díl první. Oživením je určitě postava hraná Cynthií Khan, ale oproti předchůdkyním nemá tolik prostoru na exhibici a navíc je to spíše tak, že dostává naloženo, než že by soupeře umlátila. Takže při ní stojí hodně štěstěna. Dick Wei opět v tom co mu jde nejlépe, tyhle postavy jsou pro něj jako ušité, navíc je to slušný bouchač. Propojení s japonskem docela funguje i když z počátku ta orientace není zcela očividná, pak vše do sebe zapadne. Opět v tom bylo několik kousků nad kterými jen nevěřícně kroutím hlavou. Jo jsou to obratní šikulové, co se nebojí riskovat zlomeniny, jen aby to dobře vypadalo. Každopádně se mi v tomto dosti líbila kamera, některé nájezdy byly hodně perfektní. Jako třeba postupné zapojování postav do obrazu. Jinak překvapivě jediný díl ve kterém je i postelová scéna. 8/10(24.2.2013)

Zábavná žánrovka, která se (mimo skvělé akční sekvence) snaží zábavně načrtávat náznaky osobních linií a podvracet očekávání spojená s jejich vývojem.(16.3.2017)

Atmosférou niečo medzi RED FORCE a RED FORCE 2. Drsné scény striedajú tie s typickým hongkongským humorom. Akčné a bojové scény sú slabšieho razenia a neobsahujú nič zapamätania hodné. Celkovo priemerný ázijský akčňák s krásnou Cynthiou Khan v hlavnej úlohe.(13.7.2012)

Loupež šperků z módní přehlídky vyšetřuje začínající policistka - mladičká Cynthia Khan. Dějově nepřekvapí, ale je to slušný nářez, hlavně posledních dvacet minut. Oproti předcházejícím dílům však trochu ztrácí.(15.8.2006)

Mnohem lepší než dvojka. Tvůrci vypustili trapný fórky a do příběhu vložili o něco víc akce a krimi. Klasická Hong Kong práce a skvělá příprava před nejlepším dílem série.(31.10.2010)

• Rodriguez

Třetí díl na mě působí strašně zmateně a připadá mi, že neví jakou cestou se má vlastně vydat. Zde panuje akorát chaos, nepořádek a Cynthia Khan! 40%(29.5.2015)

• SG-1

"Nepotřebuješ druhou zbraň. Když si necháš vyfouknout pistoli, si mizerný policajt." -inspektor Fujioka-(1.8.2012)

Po parádní dvojice poněkud sešup dolů. Že není strmější je zásluhou poslední půlhodky, kdy se dočkáme několika povedených souborů. Bohužel chybí dostatek odlehčených momentů (dokonalí tři zlodějíčci prostě nešli nahradit a tým policajtů je podstatně slabší). Některé scény jsou ovšem solidní, jako je například masakr při loupeži diamantů.(14.12.2009)

Trojka RedForce, mi příjde jako takový slabší mezičlánek mezi 2 a 4. Nastupuje zde Cynthia Khan, která se evidentně rozkoukává. I film je mnohem nudnější, než předchozí díl a je vidět, že autoři se snažili být vážnější a drželi se přiliš ve vyznačených mantinelech. Bohužel. Slabší 3*(24.7.2007)

• 2Hitman3

Sed a prumer, dalsi ze zastupu mlaticek ze staje Intersonicu.(22.4.2013)

Je to obycajny priemer, kde sa najvacsi doraz bral skor na take detektivne patranie, aj ked tam nechybali bojove sceny. Tie sa mi zdali trosku take slabsie, akoby tomu nieco chybalo. Dej filmu sa pomalicky dostaval do finale, ktore na konci bolo nejake narychlo spichnute. Zdalo sa mi to nejako odflaknute a zjednodusene. Hlavnu rolu dostala Cynthia Khan, ktora sa do tej ulohy hodila dokonale, ako rit na serbel:) Od komedialneho ovplyvnenia sa upustilo, ako tomu bolo v predoslom dieli. Jeden zaber predsa len dostal priestor pre tento prvok, ked jeden chlapik chcel uniknut pred policajtkou drziac sa rezervy, akoze na aute:) To bola podarena scena pre usmev na tvari:) Celkovo to neni spatny film, ale ani nie moc nadpriemerny.(11.10.2012)

Souhlasím s Molem,celková kvalita je o třídu výš než zmatená dvojka(4.1.2011)

• yazik

Hodnotím na základě prvních cca 30 minut, déle jsem se dívat nedokázal. Nuda nuda nuda a už jsem zmínil, nuda?(9.1.2015)

Třetí snímek ze série krapet ubral plyn. První dvě třetiny děje se vezou hlavně na dramatické bázi a typických HK skopičin a ksichtíků a pořádná akce zakončená závěrečným soubojem se objeví až ve třetině třetí. Příběh je tak jednoduchý, že jednodušší být snad už ani nemohl. Štafetu hlavní role převzala Cynthia Khan, která půvabem a tvrdé ráně nemá od předchozí Michelle Yeoh daleko. Vlastně si jsou dosti podobné, takže se dají velmi lehko splést. Na HK akční produkci tedy krapet slabší, ale zvládnout se to dá.(21.1.2016)

<< předchozí 1 2