Sicario 2: Soldado

• USA Sicario: Day of the Soldado (více)

Sicario 2: Soldado otevírá novou kapitolu filmové série Sicario. V drogové válce neplatí žádná pravidla – a když kartely začaly převádět teroristy přes americké hranice, federální agent Matt Graver (Josh Brolin) vyzve tajemného Alejandra (Benicio Del Toro), kterému hlavoun kartelu vyvraždil rodinu, aby všemi prostředky, včetně těch nezákonných, válku eskaloval. Aby rozpoutal válku, unese Alejandro hlavounovu dceru – ale když se z dívky stane vedlejší oběť konfliktu, její osud tyto dva muže rozdělí, protože zpochybní vše, za co bojují. (Vertical Entertainment)

helloween93

Druhé Sicario mi nijak výrazně nezklamalo a i přes absenci Villeneuva na režisérské židli dvojka pokračuje ve stylu vyprávění, který nastolila jednička. Opět skvělá práce s kamerou a výborný soundtrack. Del Toro i Brolin ve svých rolích opět přesvědčivý. Druhý jmenovaný ssi zažil svůj nejlepší rok kariéry - Thanos v Infinity War, Cable v Deadpoolovi 2 a agent Reeves v Sicario 2. Kasovně to mohlo být lepší, dle mého názoru se to možná zaplatilo. 4* ()

kkarx

Podobné brazilské Elitní jednotce, ale s okousanějšími charaktery. Moje oblíbená Elitní jednotka je proti tomu doslova epos. ()

PEZ

Je fajn, že scenár napísal rovnako ako v jednotke talentovaný Taylor Sheridan. Rovnako potešila účasť "parťákov" z jednotky - Matta (Josh Brolin) a Alejandra (Benicio Del Toro). Príbeh a herecké výkony boli aj tu fajn. Nie je ale ľahké nahradiť Denisa Villeneueva na režisérskej stoličke a Rogera Deakinsa za kamerou (a povedzme si pravdu - ani nedávno zosnulého Jóhanna Jóhannssona pri tvorbe hudby). Réžia dvojky je "iba" fajn, obraz a kompozícia jednoznačne zaostáva. Hudba sa snaží ísť v stopách originálu, ale až Jóhannssonov pôvodný motív ("The Beast") prepoužitý na záver ukazuje, že márne. Napriek slušnému príbehu neponúka film príliš veľa scén na zapamätanie (ale aby som nekrivdil, minimálne jedna scéna vám určite v pamäti ostane - nebudem ju tu ale spoilovať). Nedá sa povedať, že by som bol sklamaný, film je to dobrý (napriek spomínaným výčitkam), o to viac, že sa jedná o pokračovanie, ale jednotka príliš vytŕčala na to, aby sa jej vedel tento sequel vyrovnať. Každopádne Benicio del Toro opäť geniálny. [#29/2018] ()

bararich8

Dobrá kejda. Opět scénáristické kličky. O rok později, prostřelený obličej a další blbosti. Pár napínavých scén jako v jedničce, ale jejich kvalit to beztak nedosahuje. Ve výsledku je tak z natešení spíše zklamání. 2,5* ()

FanKalEl

Ono kvalita série sa vôbec neznížila len ten záver je veľmi čudný lebo namiesto toho aby divákovi zodpovedal pokračovanie príbehu tak sa iba na vás ticho pousmieva záverečnou scénou ktorá sa odohráva jeden rok po tom všetkom. Čiže hviezda dole za chýbajúcu poslednú 1/4 filmu. Celkovo sa jedná o (ne)príjemný zážitok ktorý pekne vyplní prázdnotu v kolonke dobrých filmov ktoré zatiaľ tento rok vyšli. (75%) ()

Torpid

To snad museli Sheridana něčím nasrat, že jim hodil na stůl takovej blábol. Dvouhodinovej pilot k seriálu, kde děj posunují náhody, kde nekompromisní zabijáci najednou jihnou, kde zastřelenej chodec během sekundy dojde helikoptéry a auta, který před tím pět minut letěly dějem, kde si nějakej tajemnej vojáček vytře prdel s ministrem obrany. Sheridane, Sheridane ser na prachy a dej si s psaním na čas. ()

Ivo

Hmm, pěkně drsně a temně se to od začátku valilo, až jsem chtěl uznale pokývat jak docela povedený akční noir to je, ale celé to náhle pohřbil ten docela nesmyslný, useknutý a podivný závěr. Jako když divákovi nasadí černý pytel na hlavu a ahoj. Tak ahoj ... mohli jste se trošku víc snažit ... (a jak vidět, prostřelená díra v hlavě není pro tajemného borce žádný problém...) ()

Kingjiri

Hype a nadšení kolem jedničky šlo mimo mě (ostatně jako u každýho bijáku za jehož režií stojí Villeneuve), takže jsem k pokračování přistoupil bez větších očekávání a ... překvapivě jsem se nakonec bavil víc než minule. Uřvanou Emily Blunt vystřídala vyloženě pánská tvrďácká sestava a drsný atmosféry jsem si užil mnohem víc. Akce sice neměla žádnej vyloženej highlight (viz minulej úvod), ale zase se s ní tolik nešetřilo, což určitě pomohlo záživnosti a tempu vyprávění, ačkoliv bych i přesto uvítal intenzivnější práci ve střižně. Jediná větší výtka musí směřovat k neuvěřitelný náhodě, která výrazně ovlivnila finále (SPOILER: malej začínající pašerák lidí uplnou náhodou vběhne pod kola autu s Alejandrem a ještě si ho navíc neomylně zapamatuje KONEC SPOILERU). Za atmosféru, neřešenej rating, hudbu a akci čtvrtá hodně slabá hvězda. ()

HenryIvan

Prvá polovica bola naozaj prísľubom, že sa dočkáme niečoho aspoň trochu podobného, ako bola jednotka, no druhá polovica, hoci je zrealizovaná výborne a sme svedkami naozaj dobrých hereckých výkonov, klesá na tempe a pre mňa neprináša potrebné rozuzlenie, s akým by som bol stotožnený. Postava Josha Brolina je síce na záver vykreslená vo svetle, že aj ten najväčší cynický bastard má svedomie a cit pre konanie správnych vecí, ale mne to akosi nestačí. Benicio Del Toro hraje úchvatne, v podstate ako vždycky, no ako vravím, koniec mi úplne nezalahodil. Jednoducho nedával ten najväčší zmysel. 65 %. ()

tomik99

Po všech směrech trochu jiné a divné pokračování, než jsem původně čekal. Příběh je diametrálně jiný, postavy jsou jiné, celkový dojem je jiný. První díl si mě dokázal získat hned první scénou, tady jsem mu přicházel velice dlouho na chuť. Josh Brolin a Benicio Del Toro jsou sice stále skvělí, ale zřejmě mi tam chyběla Emily Blunt, nebo zkrátka nějaká jiná vyvážená postava, která by byla odlišná od dvou chlapů, kteří mají na téměř každou věc stejný názor. Vesměs nemůžu snímku až tolik vytknout, stále jde o povedenou akční jízdu s fajn příběhem, ale zkrátka první díl nasadil vysokou laťku, takže druhý díl byl pro mě trošku zklamáním. Přesto se nejednalo o špatný film. ()

dalziel

Čakanie na tento film bolo pre mňa nekonečné, ale stálo to zato.Absolutna lahôdka.Tento rok zatiaľ absolútna jednotka medzi akčnými filmami. ()

Critic

Je to o něco lepší než jednička, ale pořád mi to nic neříká. Začátek filmu slibuje doslova válku mezi armádou USA a mexickým drogovým kartelem, a pak najednou zničehonic se řeší jen osud jedné holčičky....WTF ()

Torgal

Boj proti mexickým drogovým kartelom časť druhá. Tentokrát je to čisto chlapská jazda bez Emily Blunt, čo je zrejme len dobre, lebo už minule pôsobila dojmom, že do filmu zablúdila len kvôli kvótam na počet herečiek. Dej sa tentokrát točí okolo únosu dcéry šéfa jedného z kartelov a práve v osobných scénach s ňou je najsilnejší. Military rovina totiž dosť nerealisticky skĺzne do roviny “Fuck ‘em, urobíme si to po svojom.” A práve tento nedostatok uveriteľnosti delí film od vyššieho hodnotenia. 7-/10 ()

DAPDO

Oporoti jedničce zůstala úplně stejně hutná hudba, i když ji měl na starosti někdo jinej, trochu se snížila atmosféra a moment překvapení, ale zase přibylo akce. Alejandro trošičku vyměkl, protože v jedničce by hlavounově dceři ustřelil palici a nezachranoval ji. Na jedničku to určitě nemá, ale spojení Del Toro-Brolin mě hodně baví a doufám, že ještě bavit bude. ()

Charlie84

Drsní hrdinové (Brolin, Del Toro). Drsná země (Mexico, které si drsní hrdinové pletou s drsným východem). Drsní záporáci (teroristé a strašlivý kartel, na oboje se bohužel velice rychle zapomene). Drsná realita (jeden týnejdžř se štěněčím pohledem). A drsné chlapské emoce, za které se muži nestydí (všechny řeči o mrtvých příbuzných, především dětech). Drsná atmosféra. To je asi první věc, kterou nemyslím ironicky…Slušně natočené záběry nepodpořené naprosto rutinně nasnímanou akcí (při pohledu z ptačí perspektivy se pár chlapíků asi 3x během filmu velice rychle více či méně nezajímavě a více či méně vzájemně postřílí), parádní herci, kteří nemají co hrát a jsou pouze nuceni Sheridanovým scénářem dělat „drsná“ rozhodnutí jako „seru na všechny“. „Seru na všechno“. Od druhé poloviny (s čestnou výjimkou všech scén, v nichž je někdo hluchoněmý) serou především na film samotný. Všichni zcela zapomenou, že šlo o dopadení teroristů a tak sledujeme trapně archetypální postavy zádumčivých chlapáků (se srdcem na správném místě, pochopitelně) chránících před vším a všemi malé holčičky, protože jinak (nadále) „serou na všechno“ (i nadále především na film, v němž se ocitli). Aha. Závěrečná dvacetiminutovka „zmrtvýchvstání“ je už úplně mimózní uspávání hadů v přímém přenosu, že mi až tiká ruka k dvojce. Nechám tři za perfektní technickou stránku, ale jinak zklamání na plné čáře. ()

Stíba

První díl byl zkrátka moc dobrý na to aby mohl být překonán a byť mu tohle pokračování určitě ostudu neudělalo a snažilo se navázat, ten příběh ani dravost, napětí nebo dokonce tempo už tu zkrátka nejsou. Zbyly tak spíše jen náznaky v první polovině a konec je pak už vyloženě tak nějak zvláštně kostrbatý. Ve srovnání s Villeneuveovým Sicariem tedy celkem značný propad, který je ale kvalitativně stále nadprůměrný. ()

papaguy

Dějově je scénář sevřenější a kvalitativně rozkolísanější než jednička. Politické pozadí působilo až amatérsky a méně uvěřitelně. Narýsování plánu od boku někde v kanceláři i "bouda" na mafiánskou dcerku, působilo až komicky. Celkově to je však poměrně sympatický akční film o do*ebané akci v Mexiku. Jeho hlavní devizou určitá nepředvídatelnost. To se podařilo udržet v jedničce i ve dvojce. ()

Razzor_82

Dvojka Sicaria nabídne více akce a krve na rukou ale nějak se vytratilo to skvělé sevření a hutné napětí z prvního dílu. Stále to ale šlape vizuálně na plné obrátky a waterboarding je stále v kurzu. Konec rozhodně slabší než předchozí díl. Přežití Del Tora bylo dost těžko uvěřitelné, mohlo to skončit jinak. 8/10 ()

Producenti oznámili třetí Sicario

Producenti oznámili třetí Sicario

22.09.2023

Snímek Sicario: Nájemný vrah z roku 2015 byl do velké míry tím, který definitivně nakopnul kariérní dráhy jak režiséra Denise Villeneuvea (Duna), tak scenáristy Taylora Sheridana (Yellowstone).… (více)

Třetí Sicario má scénář, dočkáme se filmu?

Třetí Sicario má scénář, dočkáme se filmu?

11.05.2022

Hollywood miluje franšízy, čím větší a úspěšnější, tím lepší. I proto dnes víceméně každý druhý film vzniká se záměrem novou franšízu nastartovat. Občas se ale povede rozjet filmovou sérii i zcela… (více)

O čem bude Call of Duty?

O čem bude Call of Duty?

17.06.2018

Režisér Stefano Sollima (Suburra) už brzy pošle do kin dvojku Sicaria, mezitím ale chystá i další projekty a jedním z nich je taky filmová adaptace populární herní série Call of Duty. V jednom z… (více)

Kdo natočí Call of Duty?

Kdo natočí Call of Duty?