N3kdO

Mám rád filmy na které se člověk podívá a po shlédnutí je nemůže dostat z hlavy, přemýšlí o nich, nebo jen tak sedí jako v tranzu a nechápe... Tento film je přesně ten případ, po skončení sem ještě asi půl hodiny seděl a tupě zíral do zdi.. Skoro celou noc nem nemohl usnout a furt mi před očima běhaly záběry z filmu. Pak trvalo ještě asi tři dny než sem o tom přestal v jednom kuse přemýšlet. Koukněte a posuďte sami... ()

lloyd_mmoid

Jasně, že se současnými filmařskými možnostmi to vypadá jako studentské béčko. Ale bereme-li v potaz, v jaké době film vznikl (ať už technické možnosti, tak zvláště atmosféra doby), nedivím se, že se to nikomu příliš pouštět nechtělo. Empatičtějším jedincům nedoporučuji film sledovat před spaním. Já sám jsem to dokoukal o půl třetí ráno, a ne že by jsem se bál dojít do postele, ale představa, že to takhle klidně mohlo nebo ještě může dopadnout, mě rozhodně chladným nenechává. 100% nedávám ani tak za technické zpracování (ve stejném roce vznikl Terminátor, o rok dříve dokonce Návštěvníci), ale za to, že se s postavami autoři příliš nemazlili a ukázali tak divákovi tehdy i dnes, že až to jednou bouchne, prdel to nebude... ()

LuccaS27

Těžce depresivní a celkem unikátní film. Na psychiku velmi působící... Věděli byste, co dělat, když uvidíte výbuch jaderné bomby? Jak se zachovat a jak přežít? Víte, že vaše šance jsou minimální? Téměř na nule? Všichni víme, že kdyby přišla jaderná válka, nedej bože!!!! tak to budou naše poslední okamžiky? Už to pomyšlení je hrůzostrašné a mnoha lidem se z toho pomyšlení udělá špatně... 100% a rozhodně mi to stačilo shlédnout jednou. ()

prskvik

Tenhle film mne dostal. Každý člověk ví a uvědomuje si, jak strašná je válka, natož atomová. Jenže spousta věcí prostě většinu z nás nenapadne, nedomýšlíme všechny důsledky. Tady to vidíte všechno a už to z hlavy nevymažete. Cokoliv ostatní je s tímto naprosto banální a nepodstatné. Člověk, vrchol evoluce... Musím se smát. Vyrobí superrychlé auto bez brzd a posadí do něj blázna bez mozku. Natolik dokonalý druh, že ve své samolibosti, namyšlenosti a velikášství dovede zahubit sám sebe tím nejohavnějším způsobem. A aby toho nebylo málo, vyplení i celou tuto planetu včetně zvířat a přírody. To není jen zpět do středověku jak se tu často píše, to je mnohem dál. Vlastně to je možná jen spravedlivé vyvrcholení toho, jak se tady chováme a co mnohem pomaleji děláme už nějaký čas. Nejsem žádný pánbíčkář ale termín BOŽÍ SOUD mi připadá výstižný. Každopádně je tento film hlubokým emotivním zážitkem a nedokážu si představit, že by nechal někoho klidným. Ta jeho reálnost ohrožující existenci každého z nás je děsivá. ()

defender110

Myslím , že po přečtení komentářů k tomuto filmu , by bylo zbytečné něco dodávat a stále se opakovat. Bylo řečeno vše. Dokonalým popisem , který tu někdo použil je ..zhmotněná beznaděj. Všechny americké apokalyptické a post-apokalyptické kasovní trháky se po shlédnutí tohoto film-dokumentu stanou slabým čajovým odvarem, ze kterého si neodnesete vůbec nic. A ač nejde o klasický horor, tak zachycením reality samotné se hororem stává. Hororem můžeme brát něco, čeho se bojíme, něco hrozivě strašidelného, ale v hloubi duše víme , že nereálného a smyšleného, tento film je však strašlivě reálný, a tím posouvá svou hororovost o level výš. Snad zůstane tento scénář jen pro účely tohoto filmu a nepromítne se do životů nás všech. Za mě 95%. Poznámky , že tento film nic nového nesdělil a vše se dá dočíst, mě malinko pobavily, jako kdyby americké apokalyptické splácaniny něco nového sdělovaly. Jediné co sdělí je, kolik to asi muselo stát peněz. ()

hosa666

Jednoznačně nejděsivější film co znám, navíc jako absolvent Fakulty Jaderné jsem přesvědčen, že důsledky jaderného střetu Sovětského Svazu a USA by nebyly zdaleka tak pozitivní jak tento film vypovídá, příběh by končil asi tak v polovině totální zkázou lidské existence, místo poutě Ruth by následovala sekvence vývoje krys a jiné havětě. Zase ale námět pro jiné sci-fi,ne? ()

rottencom

Tohle je jeden z těch filmů, o kterých můžu s naprostou jistotou říct, že jsem nepromarnil ani jedinou minutu života, kterou jsem jeho sledování obětoval...myslím, že zvlášť pro Evropana má obrovský smysl se podívat na to, že obrovské tragédie se mohou stát i blízko nás a ne jen v Africe nebo na Blízkém Východě (prostě v jiné galaxii) ()

eviku

Juuuu psychologický katastrofický film,tak psychologický ako Studená vojna.Bude vás mraziť,tak je to dobré. ()

Alhazred

Absolútne desivá vec. Tento pseudodokumentárny film by mal povinne vidieť každý, a to bol v niektorých ohľadoch ešte podľa mňa milosrdný. Oveľa silnejšia vec ako Deň po, práve tým odťažitým a dokumentárnym štýlom. Bez akýchkoľvek pochybností najlepší postapokalyptický film všetkých čias. ()

burg

Strašlivé, působivé, syrové, děsivé, mrazivé. Nějakých deset let se mi tenhle film válel doma a disku, než jsem se odhodlal a pustil si to. Doufejme, že se nikdy nedostaneme do takového bodu, kdy budou živí závidět mrtvým. Zkrátka jeden z těch filmů, kde musíte dát 5*, ale už ho nikdy vlastně vidět nechcete... ()

Soldier_666

Postapokalyptické coby kdyby, jenže syrové a depresivní (místy až moc, což začíná působit trochu uměle). I přes to si mě film získal hlavně tím že byl natočen v době kdy studená válka ještě nebyla úplně u konce. Pro mě klasika... ()

mdf

Depresivní vize co vše se asi stane po jaderném výbuchu,silné a emotivně natočené,sestříhané z dokumentů,Naturalisticky krutá realita,která se vám dere hluboko do mozku.Jak je lehké je se dostat zpátky do středověku. ()

lineker

Dvouhodinová a přesto strohá, ale důsledná výpověď dle Barry Hinese o možné světové jaderné válce a jejich důsledcích. Na rok 1984 jde o vynikající počin i po stránce technické. Výpovědní hodnota je ultra věrohodná. U toho filmu Vám prostě dobře nebude. A teď mne omluvte, na uklidnění si jdu pustit Mlčení jehňátek. ()

Morb

Musím ocenit scénář, kde se vůbec nebral zřetel na životnost hlavních postav a vše bylo podřízeno syrovosti a snaze zobrazit apokalypsu co nejhrůzněji. Obzvlášť se mi líbil prolog, kterej zhruba nastínil, proč a jak k apokalypse došlo a musim říct, že z geopolitickýho hlediska to bylo fakt uvěřitelný a klidně se by se to takhle mohlo odehrát. Zároveň je tady dobře vyobrazená počáteční lhostejnost ke konfliktu 2000km daleko, než se to začne opravdu dotýkat denodenního života lidí v Británii. Co se mi ale nelíbí, a je to čistě můj osobní problém, je ten osumdesátkovej styl kamery, kdy všechno musí být natáčený z blízkosti 30cm, kdy každý postavě vidíte přímo do frňáku. Celej film mi to vadilo a díky tomu jsem se pořádně nedokázal vžít do děje. ()

MM1979

Každá válka je zlo..., ta nukleární je dvojnásob hrozná a nesmyslná. Smutné na tom je, že si to děláme sami. Člověk je hrozný tvor. ()

stuj

Hodně naturalistické. O příběhu to moc není, jde spíše o popis, jak by si společnost odnesla dopad jaderných bomb. Život v ruinách, nedostatek vody a jídla, nemoci a smrt. Bez paliv a elektřiny, rozklad moderní civilizace. Je to sice starší dílko, ale možná i díky tomu to je docela syrové. Shlédnutí v době studené války divákovi moc životního elánu jistě nepřidalo . . . ()