poster

Pehavý Max a strašidlá

 • anglický

  Freckled Max and the Spooks

 • anglický

  Freckled Max and the Ghost

  (neoficiální název)

Komedie

Československo / Západní Německo / Rakousko / Francie / Španělsko / Itálie, 1987, 96 min

 • mm13
  ****

  Je neuveriteľné ako dokáže Jakubisko natočiť film aj TV seriál zároveň, pričom seriál neobsahuje jedinú prebytočnú scénu a filmu nechýba ani sekunda... Pozriete si Max a strašidlá a ste z plnokrvného, pôvodného príbehu takmer vo vytŕžení. Potom sa dostanete k seriálu Teta a hltáte každú pridanú scénu (máte pocit, že polovicu z nich ste už videli vo filme, i keď je jasné, že jeho minutáž by potom musela vyzerať úplne inak). Ani známky po nadstavovaní a z toho plynúcej nudy. Skrátka zázrak po všetkých stránkach, i keď je samozrejme vzrušujúcejšie, pobývať medzi strašidlami čo najdlhší čas.(26.7.2006)

 • blackrain
  *****

  Lepší je opravdu vidět tenhle hororový příběh ve slovenském jazyce. Bez slovenštiny by přišel o své kouzlo a to by byla velká škoda. A to kouzlo stále působí, i když už dávno nejsem dítě. Znovu jsem všechno viděla očima malého Maxe, který kočoval s komedianty a pak se hříčkou osudu ocitl mezi podivnými pohádkovými bytostmi. No, ona to vlastně nebyla ani hříčka osudu, spíše byl osud lehce popostrčen. Každá bytost je originál a to samozřejmě platí i o vesničanech, kterým spolehlivě kraluje Andrej Hryc jako věčný škodílek. Všichni zde mají své nezastupitelné místo a díky tomu tvoří perfektní celek. Za to pobavení tenhle film určitě stojí a jestli je tu někdo, kdo má na něj hezké vzpomínky z dětství, tak ať ho vyhledá. Nebudete litovat.(17.3.2011)

 • mh.mail
  ***

  60% — Do jednoho celovečerního filmu sestříhaná Teta. Vzhledem k tomu, že seriál má celkem 357 minut, stříhat se muselo opravdu hodně. Ty největší střihy byly vyřešeny vyprávěním hlavního hrdiny mimo obraz, ale i tak si myslím, že to nebylo úplně ku prospěchu věci. V tomto případě radši seriál, ovšem ve slovenském znění!(20.12.2016)

 • subic
  ****

  Film udělaný střihem sedmidílného seriálu Teta (1987). Na scéně opět mladý Bolek Polívka v roli šíleného Frankensteina, Gerhard Karzel jako jeho výtvor, dál Flavio Bucci jako chlupatý vlkodlak, Viveca Lindfors jako hraaběnka věčně s doutníkem a sklenkou cherry, Ferdy Mayne jako gróf Drákula (škoda že nikdy nehrál v žádné bondovce padoucha), Jacques Herlin jako sluha, Martin Hrebeň jako malý zrzavý pihatý Max a hlavně ohromně sexy žena Barbara De Rossi.(31.12.2015)

 • Blalle
  ****

  Vynikající seriál mého mládí. Vynikající herecké výkony, výborná klasická režijní práce. Dnešní pohádky by se mohly zbředit, aby vyloudily nějaký dojem, nebo ohromily efekty, ale neumí vytvořit atmosféru. Max a strašidla mají všechno i bez drahých efektů. Mimochodem snad nejelegantnější Drákula v dějinách kinematografie.(31.3.2011)

 • - Albertovi (Gerhard Karzel) pripevňovali plastový zips na čele lepidlom, z čoho mal početné vyrážky, ktoré sa museli zakryť mejkapom, a preto trávil v maskérni aj dve hodiny. (Raccoon.city)

 • - Pri natáčaní scény, kde Albert (Gerhard Karzel) dostane prvý skutočný bozk od Kláry (Barbara De Rossi) a následne spadne do jazera, sa herec skoro utopil. Pod šatami mal vypchávky, ktoré nasiakli vodou a ťahali ho pod hladinu. (Raccoon.city)

 • - Natáčanie prebiehalo v Hallstadte, Salzburgu, Dachsteine a Boskoviciach. (dyfur)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace