poster

Pehavý Max a strašidlá

 • anglický

  Freckled Max and the Spooks

 • anglický

  Freckled Max and the Ghost

  (neoficiální název)

Komedie

Československo / Západní Německo / Rakousko / Francie / Španělsko / Itálie, 1987, 96 min

 • mh.mail
  ***

  60% — Do jednoho celovečerního filmu sestříhaná Teta. Vzhledem k tomu, že seriál má celkem 357 minut, stříhat se muselo opravdu hodně. Ty největší střihy byly vyřešeny vyprávěním hlavního hrdiny mimo obraz, ale i tak si myslím, že to nebylo úplně ku prospěchu věci. V tomto případě radši seriál, ovšem ve slovenském znění!(20.12.2016)

 • blackrain
  *****

  Lepší je opravdu vidět tenhle hororový příběh ve slovenském jazyce. Bez slovenštiny by přišel o své kouzlo a to by byla velká škoda. A to kouzlo stále působí, i když už dávno nejsem dítě. Znovu jsem všechno viděla očima malého Maxe, který kočoval s komedianty a pak se hříčkou osudu ocitl mezi podivnými pohádkovými bytostmi. No, ona to vlastně nebyla ani hříčka osudu, spíše byl osud lehce popostrčen. Každá bytost je originál a to samozřejmě platí i o vesničanech, kterým spolehlivě kraluje Andrej Hryc jako věčný škodílek. Všichni zde mají své nezastupitelné místo a díky tomu tvoří perfektní celek. Za to pobavení tenhle film určitě stojí a jestli je tu někdo, kdo má na něj hezké vzpomínky z dětství, tak ať ho vyhledá. Nebudete litovat.(17.3.2011)

 • dopitak
  ****

  Evergreen porevolučního dopoledního víkendového programu ČST, na který dnes už v programu komerčních televizí nenarazíte, protože by "musely" zaplatit za dabing, bez něhož to podle nich nejde. I na této pohádce je vidět Jakubiskův smysl pro velkofilm, pochvalme skvělou kameru i střih (však taky bylo z čeho stříhat).(16.4.2011)

 • diodoros
  *****

  Film zostrihaný zo seriálu Teta - kto ten seriál videl, tomu to asi príde príliš ukrátené, kto ho nevidel tam nejaké výrazné dejové nedotiahnutosti vidieť nebude. Film je natočený pútavo, efekty sú na dobu vzniku kvalitné, paródia na klasické hororové diela je podarená a inteligentne vtipná. Dej je jednoduchý rozprávkový a romantický, dobro víťazí nad zlom, hlavný hrdina sa zmení z tupého neotesaného škaredého blbca na rozumného a vychovaného sympaťáka... Okrem toho je vo filme aj náznak nejakej tej myšlienky alebo posolstva i keď pomerne jednoduchého - hľadanie šťastia, nedôvera a povrchnosť ľudí naokolo, posudzovanie podľa vzhľadu a nie podľa skutočnej povahy človeka atď... Film je však hlavne príjemnou oddychovkou pre všetky vekové skupiny a jednoduchou rozprávkou so šťastným koncom a v tomto poli funguje výborne.(7.12.2013)

 • Rodriguez
  ****

  Německo-československý počin, kdy na scénáři kromě Juraje Jakubiska spolupracoval i Jaroslav Dietl. Film je nenavazující slepenec jednotlivých sekvencí, které byly dokonale rozvinuty, až v seriálu Teta. Pozitivem snímku Pehavý Max a strašidlá je původní slovenský dabing, oproti české verzi Tety. 75%(1.1.2013)

 • - Albertovi (Gerhard Karzel) pripevňovali plastový zips na čele lepidlom, z čoho mal početné vyrážky, ktoré sa museli zakryť mejkapom, a preto trávil v maskérni aj dve hodiny. (Raccoon.city)

 • - Natáčanie prebiehalo v Hallstadte, Salzburgu, Dachsteine a Boskoviciach. (dyfur)

 • - Pri natáčaní scény, kde Albert (Gerhard Karzel) dostane prvý skutočný bozk od Kláry (Barbara De Rossi) a následne spadne do jazera, sa herec skoro utopil. Pod šatami mal vypchávky, ktoré nasiakli vodou a ťahali ho pod hladinu. (Raccoon.city)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace