Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Paródia na frankensteinovské príbehy. Príbeh chlapca - siroty, ktorý sa na potulkách svetom ocitá na hrade baróna Frankensteina, uprostred sveta záhadných, ale občas i trochu smiešnych strašidelných bytostí. Hoci je každá z nich celkom iná, jedno majú všetci predsa spoločné - cítia sa osamelo a zúfalo túžia po troche lásky. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (60)

Ruut 

všechny recenze uživatele

Celovečerní film Pehavý Max je vlastně sestříhaný seriál Teta do stopáže filmu. Vzhledem k tomu že seriál má sedm zhruba hodinových filmů, tak musel být značně krácet a je to na něm znát. Když jsem na něj nedávno koukal byl jsem celkem zmatený. Pro toho kdo nezná serial je tam příliš nelogičností a má velké problémy si zamylovat všechny ty skvělé svérázné postavičky. A to je škoda. Doporučuji sehnat celý seriál. Jinak je to světlá vyjímka v tvorbě režisera Jakubiska. ()

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Tak já tento zapomenutý „klenot“ československé filmové (pohádkové) tvorby a Jakubiskův celovečerní počin nějak závratně vychvalovat nebudu. Seriál Teta si pamatuju už jen matně, takže srdcovku u mne nehledejte. Místy to bylo velice zajímavé – děti se budou jistě bavit, jindy místy trochu nezáživné (zřejmě kvůli sestříhání a poslepování jednotlivých dílů seriálu), přesto to v mých očích stačilo na průměrné hodnocení. Nerad bych ovšem jen hanil, protože herecké výkony se opravdu vydařili, stejně jako hudební vložka (Guido De Angelis - Maurizio De Angelis). ()

Reklama

honajz2 

všechny recenze uživatele

A já si říkal, že je to celé nějaké ochuzené, že v tom hromada scén chybí a že tam něco vůbec není dořečené nebo nedává smysl... Holt jsem idiot, čekal jsem film podle toho seriálu, ale ne to, že to bude jen brutálně sestříhaný seriál. Já ho kdysi viděl jako děcko, ale už si z něj pamatuji naprosté minimum, takže těžko říct, jak moc by mi teď ten příběh sedl v značně delším seriálovém podání. Fakt bych si to musel celé zopakovat. Jako film to ale není špatné, určité scény mají své kouzlo a ten pohádkový příběh se mi sám o sobě líbil (ať už tím, jak Albert přišel o zip, tak i tím, jak tu láska vše zákeřné překoná - do tohohle žánru to prostě patří), ale prostě to nefunguje jak by mělo. Jak už jsem psal v první větě, dost podstatného tam chybí a kvůli tomu to nedrží moc pohromadě. Spíš to působí tak, jako by se zde vše dělo úplnou náhodou, i když to tak není a v seriálu to nejspíš všechno dotažené je. Tím pádem existenci tohohle filmu moc nechápu. Slabé 3* ()

Jezinka.Jezinka 

všechny recenze uživatele

Na Pihovatém Maxovi člověk pozná, jak sám stárne. Zatímco jako pubertě se blížící děcko mě nejvíc okouzlovala romantická milostná linie vztahu Alberta a Kláry, v současném pokročilém věku jsem si užívala celý ten pohádkový ztřeštěný svět strašidel, ve kterém se Max (ano, opět kategorie dítěte - Bože, to je krásnej kluk) ocitl a proti němuž je prostředí potulného cirkusu, odkud utekl, málem nuda. ()

pytlik... 

všechny recenze uživatele

Dávám za pět, protože mě maximálně pobavil už ten název. Slovenština je vážně srandovní jazyk, to dlouhé á u strašidlá, místo něčeho na zub se hledá něco pod zub a mozek dokáže zmrznout až na kost (dobrá dobrá, ta poslední hláška by byla vtipná i v češtině). Mimochodem, doufám že nebudu opětovně obviněn z prozrazování důležitých věcí z filmu (tzv. "spoilerů"), ale "pehavý" neznamená kulhavý nebo nemocný, jak jsem si původně myslel, ale pihatý. Jinak si pamatuju seriál z dětství, na jeho nádech záhadnosti, mysterióznosti a tak trochu hororu, a už tehdy mi na něm nejvíc vadilo, že se ze sympaťáka Alberta, který nosil coby módní doplněk na čele zip, měl hluboký hlas a obrovskou páru, stal zcela běžný týpek, který se ničím nelišil od ostatních nudných vesničanů, snad jen trošku té síly mu zůstalo. Jo jo, to je hned vidět, jak láska člověka ničí, strhává z výšin, zprůměrňuje. A to ještě bláznil kvůli Barbaře de Rossi, která sice je docela hezká, ale ve filmu moc charakteru neprokázala, chudáka Alberta odvrhla jen proto, že ho viděla jednou (ne vlastní vinou) opilého, zatímco po všech stránkách deficitního Skameneho by si klíďo píďo vzala. ()

Galerie (27)

Zajímavosti (3)

  • Albertovi (Gerhard Karzel) pripevňovali plastový zips na čele lepidlom, z čoho mal početné vyrážky, ktoré sa museli zakryť mejkapom, a preto trávil v maskérni aj dve hodiny. (Raccoon.city)
  • Pri natáčaní scény, kde Albert (Gerhard Karzel) dostane prvý skutočný bozk od Kláry (Barbara De Rossi) a následne spadne do jazera, sa herec skoro utopil. Pod šatami mal vypchávky, ktoré nasiakli vodou a ťahali ho pod hladinu. (Raccoon.city)
  • Natáčanie prebiehalo v Hallstadte, Salzburgu, Dachsteine a Boskoviciach. (dyfur)

Související novinky

Zemřel režisér Juraj Jakubisko

Zemřel režisér Juraj Jakubisko

25.02.2023

Československá kinematografie přišla o jedno ze svých velkých tvůrčích jmen, ve věku čtyřiaosmdesáti let totiž v pátek 24. února v Praze zemřel legendární slovenský režisér, scenárista, výtvarník a… (více)

Reklama

Reklama