Baletky, které musí předčasně ukončit svou kariéru, to nemají jednoduché. Celý svůj život do té chvíle věnovaly jen tanci a jejich příprava na skutečný život není dokonalá. Až na maximální sebekázeň a vůli dohnanou až do krajnosti. Bývalá primabalerína Dominika Jegorovová (Jennifer Lawrence) navíc žije v dnešním Rusku a se svou matkou čelí bezútěšné a nejisté budoucnosti. Díky tomu se stává snadnou kořistí ruské tajné zpravodajské služby a dostává se do jejího kurzu, v němž školí „volavky“. Zde probíhá tvrdý výcvik, jehož cílem je naučit své „žákyně“, aby v roli profesionálních svůdnic využívaly své tělo a mysl jako dokonalé zbraně. Po ukončení zvráceného a sadistického tréninku je Dominika jako nejnebezpečnější volavka nasazena na Nathaniela Nashe (Joel Edgerton), důstojníka CIA, který řídí jednoho z nejdůležitějších špiónů v Rusku. Dominika s Nathanielem vede souboj silných vůlí plný špionských triků, nedůvěry, ale především vnitřně bojují s nevyhnutelnou vzájemnou touhou. Dokáže ji Nathaniel přesvědčit, že je právě on tou jedinou osobou, které může věřit? (CinemArt)

solisoli

Američan režíruje na ruský spôsob, tak to aj vypadá. Postavy absolútne nezapadajú do ruskej mentality, so snahou proruski niečo vykonštruovať. Nič z toho, navyše rozmetaný príbeh plný nezmyselných zvratov, nelogických drastických scén vôbec nenadväzovalo na význam povedomia špionážnej mystifikácie. Čo dodať, nič moc. ()

Drozdo57

Ďalšia filmová Mary Sue. Feminazi Jennifer neodmietla úlohu silnej ženy. Výsledkom je absolútne nerealistický film, kde baletka bez výcviku je okamžite skvelou agentkou a vodí za nos dve najväčšie špionážne agentúry na svete. Výsledkom je kravina ako Danyho heist filmy, alebo Mission Impossible, akurát, že toto sa berie vážne a preto to pôsobí veľmi zle. Lawrence má celý film iba jeden výraz a ja vôbec netuším, za čo dostala kedysi Oscara. Aspoň, že to bolo kvalitne natočené a vďaka tomu sa dala vydržať aj tá bohatá stopáž. Inak je to ďalší sračkový film, kde nám Hollywoodska agitka na silu pchá absolútne nemožný model "strong female character", ktorá by v reálnom živote asi skončila v lepšom prípade v bodybagu a v horšom v nejakej súkromnej zbierke na Balkáne. ()

blondboss

Aj keď je Red Sparrow v podstate ťažkopádnym typicky hollywoodsky poňatým akčným snímkom, musím dať štyri hviezdy, a to najmä kvôli tomu, že ma to jednoducho brutálne bavilo. Aj keď som viac-menej očakával, ako sa to skončí, Jennifer ma po celý čas bavila a milujem ju vidieť na filmovom plátne. Občas síce zbytočne ukričaná, ale vynahradí vám to o sekundu neskôr mrazivým pohľadom alebo sexy pózami. Navyše prostredie východnej Európy potešilo. 75 % ()

Spielbergo

Velmi dobrý špionážní film, kde do poslední chvíle nevíte kdo je kdo a kdo na koho co hraje. Bohužel celek dost zabíjí úmorná 140 minutová stopáž, protože udržet tak dlouho pozornost by bylo moc i na Jamese Bonda. Jennifer to tu moc sluší a jsem zvědav, jakou ptačí roli si střihne příště. ()

harycek

Zamotané"SPY" drama, trochu utahané , ale s trochou snahy se na to dalo dívat! Mohlo to mít větší spád a dramatičnost!? ()

Vito_LePour

Uvažoval jsem chvíli, že dám 5*, jelikož ten konec je geniální a celý film na něj nenápadně připravuje. Nakonec je to spíš na 4*, vzhledem k tomu, že drahnou část filmu se vlastně vůbec nic neděje a několik událostí mi přišlo úplně bez motivu. Jako celek to nicméně funguje dobře a pokud člověk nesleduje opravdu pozorně, tak až do konce neví jak se vlastně věci mají. ()

existimator

Film je příjemné překvapení po mých předchozích očekáváních. Musím vyzdvihnout skvělou objektivitu vůči oběma velmocem a také to, že nedokážete odhadnout, co se stane. Přesto musím uznat, že jsou ve filmu momenty, kdy si řeknete WTF?, Proč?... takové situace to zkrátka trochu kazí. Herecký výkon Jennifer Lawrence bych ohodnotil jako průměrný, možná lehce nadprůměrný. Příběh se mi líbil. Rád bych se také vyjádřil k délce filmu, kterou většina recenzentů kritizuje. Jsem fanouškem delších filmů, ale vždy to musí být opodstatněné. Red Sparrow tuto podmínku splnila. Doporučuji shlédnout. ()

Soth

Poctivy 4 * Jennifer velmi prijemne prekvapila. Nejblizsi film je sice Atomic Blonde, ale porad to je jako srovnavat 007 s Bournem... RT i IMDB to hodnoti vcelku nizko a uprimne nechapu proc. Ja sel do kina na "oddechovku s tou hereckou z Hunger games" a odchazel opravdu necekane uspokojen :) Film je syrovy, nektere sceny nasili dost explicitni, ale jako celek je to super. Rozhodne doporucuju - navic ceske filmove "elity" tenhle film zdrbaly - Fuka (50 %) a Spacilova (40 %) - takze hurra do kina! ()

HellsAngel

Herečka kalibru Jennifer Lawrence zvláda hravo utiahnuť tento hutne sofistikovaný špionážny thriller, v ktorom absencia akcie vôbec nekazí zážitok. Škoda len, že sa tvorcovia neodvážili v druhej polovici viac vybočiť zo zaužívaných koľají žánru a vyšperkovať záver rovnako, ako efektne naskočili do dejového kolotoča v úvode. ()

david666

Solidně zpracovaný film z prostředí tajných služeb, místy dost drsný. K tomu Jennifer, která je dokonalá v každém záběru....:-) ()

Bezejmený

Hodně drsné a dobré. Velmi pěkně zahrané. Překvapivé zvraty. Jen si vždycky u takových filmů říkám, jestli jeden člověk může ošálit organizaci jako CIA nebo podobnou. ()

rigby

Nenápaditý film z prostředí špionů. Natočeno je to velmi fotogenicky, však také hlavní hrdinka je za každé situace krásná. Ale tím to nějak končí. Nastupuje největší slabina, a to je scénář. I když se tváří velmi dospěle a vyzrále, je to jen na první pohled. Ale na větší hloubku nedovede zaujmout tak, jak by si divák přál. Není důvod se na film podívat znovu. ()

Kushina

No jako fakt bomba. Od výcviku volavek až po Dominiky dokonalý a propracovaný plán. Mělo t hloubku a fakt jsem si do konce filmu nebyl jistý, jestli je vlastně špionka ruska nebo ameriky. Neskutečně výborný scénář i režie. 80% ()

Ace.A.T.L.

Další agenťárna, ale tady to je fajn, díky Jennifer a díky tomu, že si člověk občas vnitřně řekne, že je v minulosti(díky chudýmu ztvárnění Ruska a podmínkám v něm) a přitom se touláme pořád v současnosti s moderní technologií a někde slušnýma životníma podmínkama. Jennifer válí na celý čáře a protože jsem její fanoušek, připravila mi občasnej náběh na srdeční zástavu, holka jedna nezbedná, hambatá(spoiler). Díky Jennifer dávám 4*(jinak by to bylo na 3*) a DOPORUČUJU ()

moriero

Velmi, velmi opravdu velmi dobře zvládnutá řemeslná práce. Špionážní thrillery přímo miluju. I když jim málokdy dávám plný počet. Ani vlastně nevím proč. Možná proto, že tam obsazují takové chladné typy jako Jennifer, Charlize nebo Angelinu. Ale aby nedošlo k mýlce. Všechny tři jsou moje favoritky. Jen mám potom drobnou potíž s hlavní hrdinkou sympatizovat. Je však pravda, že kdyby obsazovali neforemné cuchty vrhající do kamery bezradné srní pohledy, autentičnost by se rovnala nule. Red Sparrow je precizní, pozvolna gradující chytrý thriller s výtečnou pointou na konci. A ať mi nikdo neříká, že ten strýček není Putinůn levoboček! ()

PF 2018

PF 2018