poster

Winchester: Sídlo démonů

 • USA

  Winchester

 • USA

  Winchester: The House That Ghosts Built

  (pracovní název)
 • USA

  The 13th Hour

  (pracovní název)
 • Austrálie

  Winchester

 • Slovensko

  Winchester: Sídlo démonov

 • Nový Zéland

  Winchester

 • Velká Británie

  Winchester

 • Kanada

  Winchester

Horor / Mysteriózní / Thriller

USA / Austrálie, 2018, 99 min

Kamera:

Ben Nott

Hudba:

Peter Spierig

Střih:

Matt Villa

Scénografie:

Matthew Putland

Kostýmy:

Wendy Cork
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (35)

 • Marigold
  **

  Nejlepší na filmu je jeho nápad, který bohužel Spierigovi pojednali bez čehokoli nadstandardního. Kolekce lekaček bez řádného build-upu napětí, tempo ke konci trochu ubíjející a finále spíš uhozené než děsivé... Helen Mirren se snaží udržet důstojnost, takže je tuhá jak prkno, Jason Clarke si jako jediný svého "racionálního laudánistu" dává s grácií. Celkově neurazí, ale těch 99 minut nenabídne nic, co by člověka budilo ze sna.(13.3.2018)

 • EvilPhoEniX
  **

  Průser od střechy po sklep, za který by se styděl i sám Winchester. Trailer mě před pár měsíci nažhavil na gotickou děsivou podívanou s neobvyklým prostředím i slušnými herci a bratři Spierigovi dávali naději, jelikož jejich Jigsaw se mi líbil, ale tohle bylo opravdu hodně špatný. Herecky sice solidní. Helen Mirren i Jason Clarke jsou pro žánr horor nadprůměrní herci a vizuálně to taktéž není vyloženě marné, ovšem tak působivý barák natočit tak nezajímavě a hlavně bez atmosféry to je opravdu hanba. Film postrádá absolutní atmosféru, ani jedna lekačka není funkční ( Pokud máte něco nakoukáno ovšem) dokonce i teenagerky za mnou zívaly a to je už, co říct. Kdyby se podobné látky ujmul Wan máme zde další potenciální Insidious, takhle zde máme zbytečnost roku, která je spíš nudná než děsivá a po dlouhé době lituji za kino i ty prachy. 40%(15.2.2018)

 • D.Moore
  ***

  Horor klasického střihu se vším všudy včetně výborných herců. O Helen Mirren asi netřeba mluvit, ale velmi mě potěšil Jason Clarke, kterého chci vídat už jen v takovýchto rolích a ne ve filmech o Terminátorovi, děkuji pěkně. Winchester se kromě nich může chlubit (ne)příjemně duchařskou atmosférou a několika opravdu povedenými a umně gradovanými lekačkami, jež nepůsobí lacině, je také (na poměry hororů) vcelku promyšlený a co v úvodu naznačí, to v závěru využije. Líbila se mi i relativně nepředvídatelná atmosféra - celé to mohlo dopadnout úplně jakkoliv (a klidně i hůř).(7.3.2018)

 • Deimos
  **

  KINO Olympie/// Obsazení 6/10 Děj 3/10 Atmosféra 6/10 Prostředí 5/10/// PLUS: Helen Mirren opět dokazuje, že se nebojí žánrovek, snaží se a to musím ocenit, zvuky nejsou špatné, lekačky jsou vesměs účinné a často používané, Jason Clarke má dobře napsanou i zahranou postavu MÍNUS: podle mě špatná kamera, rozhodně mě nevtáhla do děje, asi je obtížnější se pohybovat především v uzavřeném prostoru, ale stejně se dalo poměrně členité prostředí zobrazit lépe, největší problém jsem však měl s tím, že mě film nudil, příběh mě moc nezaujal a samotný vývoj neoplývá mnoha zvraty a hlavní záporák mi přijde tak trochu vycucanej z prstu./// Shrnutí: Není ani takovým tajemstvím, že duchařiny jako žánr patří u mě až na samotný konec oblíbenosti, přesto se jim snažím dát šanci alespoň na plátně, tentokrát ale ani kino nepomohlo./// Celkem 45%///(4.3.2018)

 • -OverLord-
  ***

  Průměrný horor, který nenabídne nic nového kromě pár informací o rodu Winchesterů. Omáčka okolo funguje tak napůl, hlavní zápletka je taková nemastná neslaná a chybí napětí. Kompenzací je pak ústřední herecká dvojice Mirren a Clarke, interiéry a pár hezkých hororových momentů.(20.3.2018)

 • mzss1
  ***

  (50%) Viděno v kině. Hmm, už to prostě není ono. Těch duchařských filmů bylo prostě dost. A to jsem zarytý nadšenec do této parkety. Otec novodobých horůrků James Wan je prostě nepřekonatelný. Co se týče tohoto, spíš je to tak na 2*, ale s úcty a toho, že mám tento žánr v oblibě, dávám nejslabší možnou 3*. Začnu pozitivy. Děj se odehrává na začátku 20.století, což je vítaná změna, technická stránka je solidní a herecké duo Mirren a Clarke je dobré (i když se také moc nepředvedli). Zbytek aspektů je na tom už hůř. Sice se tu najde pár solidních lekaček, ale už to není to, co bývalo. Atmosféra je téměř nulová, krom toho se ½ docela dost vleče. Finále není špatné, ale už mě vůbec nebavilo. Logické díry film nemá, ale já se prostě tentokrát nemohu zbavit pocitu zbytečnosti. Hudba taková normální. No, do kina už na podobné horory pokud to nebude něco od Wana chodit nebudu a v hodnocení budu pro příště už přísnější.(10.3.2018)

 • Oktavianus
  ****

  Winchester je poctivý strašidelný film jako vystřižený podle mustru subžánru "strašidelného domu". Nepřichází s ničím výrazně inovativním, veškeré propriety jsou standardní, stejně jako motivace postav. Lekačky ovšem fungují obstojně, byť se místy dají očekávat, ale třeba při hrátkách se zrcadlem dokážou i překvapit. A hlavně atmosféra - zdaleka nesouhlasím s ostatními komentujícími, atmosféra budovaná od první vteřiny je skvělá, řádně hustá, temná a strašidelná. Jasně, některé nedotažené detaily zamrzí, třeba dětský herec Finn Scicluna-O'Prey, pro kterého se jedná o první filmovou zkušenost, většinu scén vypadá neskutečně prkenně. Dost také uletěl závěr, jako ve většině strašidelných filmech. To je velká škoda. Na druhou stranu musím pochválit scénář, který v úvodu na diváka vychrlí několik zdánlivě nedůležitých rekvizit, ale postupem času se ukáže, že každá má smysl a nic ve filmu není samoúčelně. A to se cení. Oproti pitomému Jigsaw se bratři Spierigové vytáhli. Ještě ke všemu konečně někdo zpracoval téma Winchester Mystery House (a na rozdíl od Kinga a Domu v růžích etc se k němu nebál jmenovitě přihlásit) včetně historicky doloženého zemětřesení... A navíc Helen Mirrenová, strašidelně nepříjemná hudba a pár nasraných duchů. Takhle má vypadat mainstreamový horor.(1.3.2018)

 • Marsik
  ****

  Kino Svět Lišov - Není nad to jít sám do kina, být tam sám a moct si vychutnat slušný horor. 75%(5.3.2018)

 • Makky
  ***

  Winchester je tak trocha prúser berúc do úvahy potenciál. Filmu i látky samotnej. Afmostéra je zachytená v prvej polovici veľmi dobre, samotný creepy domček, herci a neodhalené nebezpečenstvo držali opraty pevne v rukách. Postupom času sa však celá skladačka rozsypala, režisérske duo by sa evidentne malo strániť tohto žánru. Sympaťák Clarke a 3 výborné lakačky sú ozdobou tohto priemerného hororu, ktorý mal jednoznačne na viac.(4.3.2018)

 • Havaj8
  **

  Zápletku vystavit na padlých ze zbraní Winchester, kteří trpí a chtějí se pomstít. A proto jim postavím pokoj, aby dosáhli klidu. To by opravdu člověka nenapadlo. Na to, jakej to měl bejt démonickej horor, to bylo strašně vlažný, sem tam nějakej démon vyskočil, možná 1-2x to bylo opravdu nečekaný. Ale atmosféra absolutně žádná, na to jaký to bylo sídlo, jaký to mohlo bejt bludiště, jak se to mohlo vygradovat, se to nepovedlo. V tom baráku byl neskutečnej potenciál. Tyhle démonický horory jakmile nemaj hodně originální zápletku a spoustu okamžiků překvapení, tak nemaj šanci uspět, natož aby na to někdo s odstupem vzpomínal nějak pozitivně.(6.3.2018)

 • applause
  *****

  Úžasné to bylo! Jsem moc ráda, že jsem šla, i když sama, ale zvládla jsem to. Byla to lekačka za lekačkou s hororovou atmosférou, kterou hudba podtrhovala. Skvělá byla Helen Mirren v hlavní roli, Sarah Winchester, která pronajímala "hotel pro démony". Napřed mě překvapilo, že vůbec Helen hrála v hororu, ale už podle traileru mi přišlo, že se do role hodila a pak jsem se o tom přesdvědčila na vlastní oči. Jason Clarke byl také dobrý. Nejlepší na tomto filmu je, že je inspirovaný skutečnou událostí a sídlo Winchestestrů stojí San José dodnes a slouží jako turistická atrakce. Po dlouhé době, od filmu: V zajetí démonů 2, i když poměrně slabší, je to skvělý horor, který se v poslední době jen tak nevidí. Zasloužil by si mnohem lepší hodnocení. Určitě doporučuji.(9.3.2018)

 • Ramones77
  **

  Velmi slabý horor s mizernou atmosférou a několika levnýma lekačkama, které člověka nechávají naprosto chladným. Přitom by se dalo říci, že má námět filmu velký potenciál, jež byl alespoň pro mě, dokonale pohřben.(2.3.2018)

 • Streeper
  ****

  Na film jsem šla do kina s jistou rezervovaností, jelikož jsem od toho nečekala nic velkého a úžasného, ale nakonec jsem byla velmi příjemně překvapená. Hudba byla skvělá a I když některé scény se dali předvídat, že bude lekačka nebo že se něco stane, tak alespoň 3x se mi za film stalo, že jsem to nečekala a vykřikla jsem na celý sál. Opravdu jsem se bála a to od hororu očekávám nejvíce. Helen Mirren byla dobra, ale ne skvělá, ke konci se mi zdálo, že už moc přehrává, ale I tak si myslím, že si svojí roli užívala.(2.3.2018)

 • silentname
  **

  Jedno z najväčších tohtoročných hororových očakávaní je nakoniec jeden z najotravnejších hororov, čo som mal možnosť vidieť. "Winchester" má najväčší problém v tom, že neprináša absolútne nič nové, nedokáže dobre budovať atmosféru a skákačky v tomto filme už boli za pár chvíľ tak maximálne otravné, že som to už dávno nepocítil. Nemám pocit, že by išlo o katastrofu, ako som mal možnosť vidieť nejaké tie duchariny počas minulého roku ako napríklad "The Bye Bye Man" alebo "Amityville: The Awakening", ale aj tak to nie je žiadna výhra. Osobne by som povedal, že prvá polovica filmu je absolútne utrpenie. Je to nuda, otravné, tisíckrát prevarené, v ničom originálne a absolútne nezaujímavé. A už som mal pocit, že to tak bude celú dobu. Druhá polka sa jemne zdvíha z prachu. Konečne dostane film nejakú pointu, dozvieme sa viac o našom hlavnom hrdinovi a osobne mám pocit, že Jason Clarke ma nijakým spôsobom neiritoval (ako niektorých iných kritikov). Myslím si, že bol dobrý a jeho postava mi celkom sedela. Helen Mirren je podľa mňa vynikajúca. Má v sebe stránky desivé, sympatické a súčasne aj tajomné. A je to dobre vyvážené. Sídlo Winchester vyzerá dobre a film zapadá do svojej doby dobre. Neviem ale čo viac by som pochválil, lebo inak je toto neskutočne otravný film bez štipky originality, nápadu a kreativity. A okrem toho je to vraj podľa skutočnej udalosti. Nechcem sa súdiť, no ak sú už aj skutočné strašidelné udalosti len všetky Holywoodske klišé, tak to sme klesli hlboko. Osobne film neodporúčam. Hodnotenie: D+(3.3.2018)

 • Aberforth
  ***

  Postava doktora dobre zahraná aj zaujimava, obdobie v ktorom sa film odohrava mi tiež veľmi sadol, ale na takyto horor by som prijal viacej lakačiek a celý dom mohli predstaviť trocha viac, kedže kvôli tomu sme to všetci pozerali. Menej "fantasy" scén by filmu takisto len prospelo a konec bol bohuzial najmenej zaujimava časť filmu.(10.3.2018)

 • HorrFi
  **

  Byl jsem dopředu varovanej, že to je prej bída, ale moje nedočkavost a zvědavost zase zvítězily a vyrazil jsem do kina.. nemyslim si, že to je úplnej průser, ale kdo sleduje duchařský horory už dlouho, tak ví že je v tomhle subžánru těžký přijít s něcim novým, vytvořit opravdu strašidelnou atmosféru a infarktový lekačky a tady bohužel nefungovalo ani jedno a je to o to horší, že to je podle skutečný události.. vypadá to, že nejspíš ještě dlouho Jamese Wana nikdo nepřekoná.. zklamání a zároveň moje vlastní blbost..(13.3.2018)

 • majo0007
  **

  Sklamanie jak fras. Ambície boli určite veľké, Mirren a Clarke si role doteraz starostlivo vyberali, ale všetko potopila nezaujímavá réžia. Pár otrepaných lakačiek štýlom - aby sa nepovedalo, sa tu nájde, ale to nestačí. V podstate debilnom Thir13en Ghosts (vo Winchestri sa náhodou tiež objaví 13) bola atmosféra bludiskového domu vystihnutá lepšie, a to už je čo povedať.(28.2.2018)

 • jefff
  ***

  Winchester je tak na pomezí tří a čtyř hvězd. Technicky zvládnuté, herecky trochu nevyrovnané a budování atmosféry klopýtavé. Vše je vlastně dobré, ale ne skvělé. Přitom potenciál hrůzného domu byl veliký, navíc bratři Spierigové mohli více využít hereckého talentu Helen Mirren, a ne ji napsat jen pár rutinních scén. Některé scény fungovali a pár jich bylo i děsivých, ale nějak nesouzněly s celkovým dějem. Slabý moment si filmaři vybrali na finále, které je velmi neoriginální, ploché a bezkrevné. Winchester není špatný horor, ale lehce zapomenutelný, měl na víc.(15.3.2018)

 • filmfanouch
  ***

  Bratrské duo Spierigové dle mého v sobě nějaký talent mají. Pochopitelně si to začínají všímat i horroví producenti a proto se Spierigové nejenom dočkali režijních stolic již u osmého dílu SAW ale nyní obdrželi tyto režijní stolice i u horroru inspirovaného skutečnými událostmi. Pozor jenom inspirovaný. Vše co je na filmu pravdy je to, že bohatý vdova po výrobci pušek Sarah Winchesterová v podání Helen Mirrenové,se zbláznila a začala stavět megadům, který neustále nechala přestavovat, 24 hodin denně, 7 dní v týdnů. Ten dům dodnes stojí a majitelé, kteří v něm pořádají akce neustále tvrdí, že v něm straší. A to je tak vše co je na tomto filmu skutečné. Tudíž ne, žádné strašení duchů prokázáno není. Celý film je v podstatě o tom, že se hlavouni společnosti rozhodnou, že se Winchesterové zbaví a proto na ní nasadí psychiatra Erica Pricea v podání Jasona Clarkea aby na ní udělal lékařský posudek tom zda či nemá zdravý rozum. Clarkův Price tudíž celý film chodí po domě kde ho straší démoni a on při tom uvažuje zda nejde o halucinace z opia které bere při čemž vzpomíná na démony z minulosti které mají nějaké to ´´šokující´´ vyvrcholení Ten film má potenciál. V podstatě ho ale nevyužívá vůbec. Helen Mirren je ve filmu překvapivě málo, Clarke je fajn ale ani jeden z herců neodmaže to, že film nemá vůbec žádnou horrovou atmosféru, nemá žádné zajímavé vizuální nápady a především nemá žádnou atmosféru, že jde opravdu někomu o život. Kromě fajn obsazení to má minimálně jeden zajímavý úskok v zápletce který dokonce i dává smysl. A vlastně to překvapivě rychle uteče. To ale neodmaže jakoukoliv ztrátu potenciálu který ten film jednoduše měl.(6.3.2018)

 • fisus
  ***

  Trochu mi to připomnělo miniserii Dům v růžích,ale nedosáhlo to jejích kvalit.Atmosféra ušla,to prostředí bylo taky fajn,sem tam nějaká ta lekačka,ale mohlo to být mnohem lepší.A co byl fakt horor?Poslouchat partu holek kousek vedle,co se i během promítání nahlas bavily o menstruaci a o líčení.Už vážně nevím,kam v kině utéct.(3.3.2018)

<< předchozí 1 2
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace